Zapowiedź turnieju „polskiego”

 

Już dziś polscy piłkarze ręczni przystąpią do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk Olimpijskich. Biało-czerwoni w swoim turnieju kwalifikacyjnym zagrają w hiszpańskim Alicante.

Pierwszego dnia rozgrywek, dziś o godzinie 17:30 Orły Wenty rozegrają swój pierwszy mecz w drodze po Olimpijską przepustkę. Na ich drodze staną wicemistrzowie Afryki – reprezentacja Algierii, która swoimi spotkaniami z Egiptem (remis w grupie oraz zwycięstwo w półfinale) zrobiła furorę podczas styczniowych zmagań na kontynencie. Podopieczni Salaha Bouchekriou’ego ulegli jedynie w finale Tunezji 20:23.

Jutro o tej samej godzinie Polacy przystąpią do meczu z Serbią, która nigdy nie była dla biało-czerwonych wygodnym przeciwnikiem. W ostatnim meczu z tą ekipą, podczas styczniowych Mistrzostw Europy Polacy ulegli zawodnikom z Bałkan 18:22, a sami Serbowie podczas tego turnieju wywalczyli tytuł wicemistrzów Europy. Także bilans spotkań wygranych wskazuje na przewagę drużyny Veselina Vukovica. Serbowie w całej historii spotkań z Polską zwyciężali 30 razy, 6-krotnie padał remis, natomiast nasi zwyciężali 17 razy.

W ostatnim meczu, który rozpocznie się w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 20:15 nasi szczypiorniści podejmą gospodarzy turnieju – reprezentację Hiszpanii. Brązowi medaliści mundialu z 2011 roku są zawsze groźni. Charakteryzuje ich szybka wymiana piłek, nieraz niekonwencjonalny sposób rozgrywania akcji. Pomimo korzystnego bilansu zwycięskich spotkań (15-4-14) biało-czerwoni nie mogą być pewni zwycięstwa nad tą ekipą, szczególnie gdy gra ona na własnym terenie.

Podczas turnieju w Alicante odbędą się pomiędzy wyżej wymienionymi zespołami spotkania systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy uzyskają bezpośredni awans na Igrzyska Olimpijskie.

Terminarz turnieju:

            6 kwietnia (piątek):

                        17:30 POLSKA – Algieria

                        20:15 Hiszpania – Serbia

            7 kwietnia (sobota):

                        17:30 POLSKA – Serbia

                        20:15 Algieria – Hiszpania

            8 kwietnia (niedziela):

                        17:30 Serbia – Algieria

                        20:15 POLSKA – Hiszpania

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password