Żeglarstwo, ME w klasach RS:X i Finn: Co raz bliżej rozstrzygnięć

W piątek żeglarze na wodach w Marsylii mogli nareszcie porządnie się pościgać. Na medale mistrzostw Europy liczymy przede wszystkim w klasie RS:X.

W klasie RS:X odbyły się ostatnie wyścigi fazy zasadniczej. Jutro najlepszą dwunastkę męskiej i żeńskiej floty czekają wyścigi ćwierćfinałowe, a potem półfinał i finał. Nie będą liczyły się dotychczasowe wyniki. Dziś rozegrano po trzy wyścigi. Najlepiej poradziła sobie Maja Dziarnowska, która zajmowała kolejno 2., 2. i 5.miejsce. Polka jest liderką regat. Z trzeciego miejsca do fazy pucharowej awansowała jeszcze Zofia Noceti-Klepacka. Wśród panów wpadkę zaliczył Paweł Tarnowski, ponieważ w trzecim starcie minął linię mety na 33.pozycji i spadł w generalce na 7.pozycję. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo od jutra punkty się wyzerują i będzie liczyła się bezpośrednia walka.

W klasie Finn lekki awans w klasyfikacji zanotował Piotr Kula. Polak rozpoczął dzień od falstartu, ale potem poprawił się i obecnie sklasyfikowany jest na 16.lokacie w klasyfikacji. Nieco niżej, bo na 19.pozycji znajduje się Mikołaj Lahn. Jutro zaplanowany jest jeszcze jeden wyścig fazy zasadniczej. Po nim do finału zakwalifikuje się bezpośrednio trzech żeglarzy, a o ostatnie dwie przepustki powalczą zawodnicy z miejsc 4-10. Niestety Polacy już nie mają szans na awans do top10.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password