Żeglarstwo – ME w klasie 49er i Nacra 17: Buksak i Wierzbicki w czołówce

Po słabszym dzisiejszym dniu, załoga Buksak/Wierzbicki, jak i Przybytek/Kołodziński zanotowały lekki spadek w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy w klasie 49er. Rywalizacja u wybrzeży Niemiec potrwa do piątku.

Po bardzo udanych poprzednich dniach, w których zarówno Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, jak i Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński awansowali w klasyfikacji generalnej do ścisłej czołówki, dziś nastąpił kryzys w ich dyspozycji. Kolejne wyścigi zakończone poza czołową dziesiątką , spowodowało spadek w klasyfikacji obu załóg. Buksak i Wierzbicki zajmują dziewiątą pozycję, a Przybytek i Kołodziński siedemnastą.

Duży awans w „generalce” zanotowali natomiast Przemysław Filipowicz i Jacek Nowak. Polacy, którzy rozkręcają się z każdym kolejnym dniem mistrzostw, wszystkie dzisiejsze wyścigi zakończyli w czołówce, dzięki czemu awansowali na dwudziestą drugą lokatę.

Również lekki awans w klasyfikacji zaliczyły nasze kobiece załogi. Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda oraz Sara Piasecka i Sandra Jankowiak finiszowały dziś w ścisłej czołówce i zajmują lokaty na początku piątej dziesiątki. Nieco dalej plasuje się ostatnia z polskich załóg – siostry Madleine i Nadia Zielińskie.

Na prowadzenie w klasie Nacra 17 wyszli dziś Caterina Banti i Rugerro Tita z Włoch. O ogromnym pechu mogą mówić Brytyjczycy, którzy prowadzili od pierwszego dnia mistrzostw, jednak nałożono na nich karę, przez co spadli na czwartą pozycję. Polacy nie startują.

Zawody potrwają do piątku.

WYNIKI