Żeglarstwo – ME w klasie 49er i Nacra 17: Buksak i Wierzbicki w czołówce

Po słabszym dzisiejszym dniu, załoga Buksak/Wierzbicki, jak i Przybytek/Kołodziński zanotowały lekki spadek w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy w klasie 49er. Rywalizacja u wybrzeży Niemiec potrwa do piątku.

Po bardzo udanych poprzednich dniach, w których zarówno Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, jak i Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński awansowali w klasyfikacji generalnej do ścisłej czołówki, dziś nastąpił kryzys w ich dyspozycji. Kolejne wyścigi zakończone poza czołową dziesiątką , spowodowało spadek w klasyfikacji obu załóg. Buksak i Wierzbicki zajmują dziewiątą pozycję, a Przybytek i Kołodziński siedemnastą.

Duży awans w „generalce” zanotowali natomiast Przemysław Filipowicz i Jacek Nowak. Polacy, którzy rozkręcają się z każdym kolejnym dniem mistrzostw, wszystkie dzisiejsze wyścigi zakończyli w czołówce, dzięki czemu awansowali na dwudziestą drugą lokatę.

Również lekki awans w klasyfikacji zaliczyły nasze kobiece załogi. Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda oraz Sara Piasecka i Sandra Jankowiak finiszowały dziś w ścisłej czołówce i zajmują lokaty na początku piątej dziesiątki. Nieco dalej plasuje się ostatnia z polskich załóg – siostry Madleine i Nadia Zielińskie.

Na prowadzenie w klasie Nacra 17 wyszli dziś Caterina Banti i Rugerro Tita z Włoch. O ogromnym pechu mogą mówić Brytyjczycy, którzy prowadzili od pierwszego dnia mistrzostw, jednak nałożono na nich karę, przez co spadli na czwartą pozycję. Polacy nie startują.

Zawody potrwają do piątku.

WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password