Żeglarstwo, ME w klasie RS:X – Myszka już prowadzi

Przedpołudnie u wybrzeży sycylijskiego Mondello przebiegło pod znakiem słabego wiatru. Gdy pojawiły się dobre warunki wietrzne udało się rozegrać tylko jeden wyścig wśród mężczyzn. Najważniejsze, że po pierwszym dniu zmagań na mistrzostwach Europy na prowadzeniu znajduje się Piotr Myszka.

Stawka mężczyzn została podzielona na dwie grupy: żółtą i niebieską. W wyścigu pierwszej grupy pewno zwycięstwo odniósł Piotr Myszka. Wysoko, bo na trzecim miejscu ukończył Paweł Tarnowski. Z powodu wolnej pracy organizatorów start drugiej grupy odbył się dużo później przy słabszym wietrze, przez co żeglarze musieli przebywać na wodzie prawie trzy razy dłużej od kolegów. W tej grupie szósty był Marcin Urbanowicz, a 11. Przemysław Miarczyński. Po  pierwszym dniu zmagań w czołowej „15” sklasyfikowanych jest trzech reprezentantów Polski. Nie udało się rozegrać żadnego wyścigu wśród kobiet, które swój pierwszy start zaliczą zapewne we wtorek.

Mistrzostwa Europy w Mondello są jednocześnie regatami, w których Polacy mogą zdobywać punkty do wewnętrznych kwalifikacji olimpijskich w klasie RS:X.

Klasyfikacja mężczyzn:

  GRUPA KRAJ ZAWODNIK PUNKTY Q1
1 Yellow Piotr Myszka 1.0 1.0
3 Yellow Byron Kokkalanis 2.0 2.0
3 Blue Elliot Carney 2.0 2.0
5 Blue Toni Wilhelm 3.0 3.0
5 Yellow Paweł Tarnowski 3.0 3.0
11 Blue Marcin Urbanowicz 6.0 6.0
21 Blue Przemysław Miarczyński 11.0 11.0
61 Yellow Radosław Furmański 31.0 31.0
79 Yellow Maciej Kluszczyński 40.0 40.0

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password