Żeglarstwo, ME w klasie RS:X – Zofia Noceti-Klepacka mistrzynią Europy!

Zofia Noceti-Klepacka okazała się najlepsza podczas ME w żeglarskiej klasie RS:X w Marsylii. Zwycięstwo smakuje tym lepiej, bo odniesione w znacznie trudniejszym i nowym formacie rozgrywania regat.

Dziś odbyły się wyścigi fazy pucharowej, a więc nie liczyły się już wyniki z poprzednich dni. W ćwierćfinale zobaczyliśmy 12 najlepszych żeglarzy w klasyfikacji. Do półfinału mogło awansować tylko 6 zawodników. Wśród pań ćwierćfinałowy start na trzecim miejscu zakończyła Zofia Noceti-Klepacka. Ze słabym wiatrem nie poradziła sobie Maja Dziarnowska, która przypłynęła na 7.pozycji. W półfinale Noceti-Klepacka dopiero na samym końcu wyścigu zdołała wskoczyć na 3.lokatę, ostatnią dającą awans do finału. Tam Polka pokazała klasę i pokonała rywalki, tym samym zdobywając złoto ME. Srebro dla trzeciej zawodniczki igrzysk w Rio – Rosjanki Stefanii Elfutiny, a na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Flavia Tartaglini.

Wśród mężczyzn nie wyszedł start Pawłowi Tarnowskiemu, który jako jedyny polski reprezentant awansował do dzisiejszych wyścigów pucharowych. Powracający do rywalizacji po kontuzji Polak w ćwierćfinale uplasował się na 9.miejscu i w klasyfikacji zawodów zajął 8.pozycję bo przed nim znalazł się jeszcze Koreańczyk Wonwoo Cho (mógł wystartować dzięki otwartej randze regat). Złoto wywalczył Francuz Louis Giard.

W Marsylii zakończyły się, także ME w klasie Finn. Piotr Kula zajął 16.lokatę, a Mikołaj Lahn był 23.

WYNIKI

Kobiety:

KRAJ

ZAWODNICZKA

1  POL NOCETI-KLEPACKA Zofia
2  RUS ELFUTINA Stefania
3  ITA TARTAGLINI Flavia
4  ISR SPYCHAKOV Katy
5  POL DZIARNOWSKA Maja
19  POL BILSKA Agnieszka
20  POL BIALECKA Malgorzata
24  POL SMEKTALA Kamila
30  POL LIPINSKA Karolina
33  POL CZURYLO Zuzanna
35  POL LIS Patrycja

Mężczyźni:

KRAJ ZAWODNIK
1  FRA GIARD Louis
2  GRE KOKKALANIS Byron
3  ITA CAMBONI Mattia
8  POL TARNOWSKI Pawel
33  POL FURMANSKI Radoslaw
37  POL URBANOWICZ Marcin
39  POL FURMAAFSKI Dawid
51  POL KLUSZCZYNSKI Maciej

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password