Żeglarstwo – MP w Górkach Zachodnich: Faworyci na razie nie zawodzą

W gdańskich Górkach Zachodnich po raz kolejny odbywają się Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. Rywalizują na nich wszyscy spośród olimpijczyków z Rio, poza Piotrem Myszką, który oczekuje na swoje trzecie dziecko.

470 żagle skrzypulecNajliczniej obsadzona jest klasa Laser, w której startuje 46 zawodników. W sumie w imprezie bierze udział 195 żeglarzy z Polski, Szwecji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Rosji. Zawody potrwają do niedzieli.

Drugiego dnia zmagań nie oglądaliśmy wielkich przewrotów w klasyfikacjach. W kobiecym windsurfingu po trzech wygranych wyścigach na pozycję liderki wskoczyła Zofia Noceti-Klepacka. Wśród mężczyzn podobnie jak wczoraj Radosław Furmański wygrał dwa starty, a w jednym był drugi i nadal prowadzi. Tuż za nim sklasyfikowany jest Przemysław Miarczyński. Zwycięską passę kontynuuje Piotr Kula, który w klasie Finn zwyciężył we wszystkich sześciu wyścigach. W laserze cały czas na pierwszej pozycji znajduje się faworyt – Kacper Ziemiński. W klasie 470 załogi męskie i kobiece rywalizują razem. Po awarii łódki Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska spadły na drugą lokatę. Wyprzedzili je mistrzowie Polski mężczyzn Maciej Sapiejka i Adam Krefft. 49er to oczywiście dominacja ósmej załogi igrzysk w Rio Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego.

WYNIKI TUTAJ

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password