Żeglarstwo – MŚ U-21 w klasie Laser Radial: Magdalena Kwaśna z brązem

W belgijskim Nieuwpoort zakończyły się mistrzostwa świata U-21 w olimpijskich klasach Laser i Laser Radial. W regatach wystąpiła trójka Polaków, a najlepiej poszło Magdalenie Kwaśnej, która zajęła trzecie miejsce w klasie Laser Radial.

Embed from Getty Images

Kwaśna przez większość zawodów plasowała się w czołówce. W ciągu 10 wyścigów zaliczyła tylko 3 gorsze starty, gdy nie znalazła się w pierwszej dziesiątce.W klasyfikacji generalnej nasza reprezentantka uplasowała się na trzecim miejscu ze stratą 3 punktów do Niemki Hannah Anderssohn, która wywalczyła srebrny medal. Bezkonkurencyjna okazała się Węgierka Maria Erdi. Mistrzyni Świata uzbierała zaledwie 16 punktów i spokojnie sięgnęła po złoto MŚ U-21 w klasie Laser Radial. Wystartowało 65 zawodniczek.

W olimpijskiej klasie Laser rywalizowali panowie. Wśród 61 żeglarzy zobaczyliśmy dwóch Polaków. Jakub Rodziewicz zakończył zmagania na 13., a Dawid Kania na 31.miejscu. Zwyciężył Joel Rodriguez Perez (Hiszpania), który uzyskał taki sam wynik co drugi Węgier Jonatan Vadnai, ale miał lepszy bilans wygranych w pojedynczych wyścigach.