Żeglarstwo – MŚ w klasie 470: Świetna postawa polskiej załogi

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska świetnie rozpoczęły Mistrzostwa Świata w klasie 470. Wszystkie wyścigi eliminacyjne zakończyły w czołowej trójce i z pierwszej pozycji awansowały do kolejnej fazy mistrzostw. Pozostałe polskie załogi zakończyły występ na dalszych pozycjach.

Już pierwszego dnia, nasza „eksportowa” załoga w klasie 470 pokazała że jest świetnie przygotowana do rywalizacji nad Zatoką Salonicką. Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska przez całą fazę eliminacyjną płynęły bardzo regularnie kończąc kolejne wyścigi na pozycji drugiej lub trzeciej pewnie awansując z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów. Jedynie może martwić fakt, że w żadnym z wyścigów nie udało im się dopłynąć do mety na pierwszej pozycji. Miejmy jednak nadzieję, że uda im się tego dokonać w najważniejszym momencie.
Dużo słabiej wypadła druga nasza załoga. Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk udane wyścigi przeplatały ze słabszymi i zakończyły rywalizację na czterdziestej pozycji.

Na dalszej pozycji zmagania zakończyły obie męskie załogi. Maciej Sapiejka i Adam Krefft oraz Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk. Kolejne wyścigi zakończone poza czołową dziesiątką, a nawet dwudziestką, dały im odpowiednio czterdziestą pierwszą i czterdziestą szóstą lokatę. Najlepiej w fazie eliminacyjnej spisali się Szwedzi Dahlberg i Bergstrom, którzy prowadzili od samego początku oraz Bargher i Maher z Austrii.

Jutro dalsza część rywalizacji.

Wyniki

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password