Żeglarstwo – MŚ w klasie 470: Udany początek polskiej załogi

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska bardzo dobrze zainaugurowały występ w Mistrzostwach świata w klasie 470, które rozgrywane są w greckich Salonikach. W pierwszych trzech wyścigach Polki zajęły lokaty w czołówce. Pozostali nasi reprezentanci wypadli nieco słabiej. 

Bardzo dobrze rywalizację rozpoczęły nasze olimpijki z Rio, Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska. Polki, które rywalizują w grupie żółtej, pierwsze trzy wyścigi kwalifikacyjne zakończyły na trzeciej pozycji, co w ogólnym rozrachunku plasuje je na piątym miejscu w „generalce” z niewielką stratą do wyprzedzających je rywalek. Pierwsze miejsce zajmuje mistrzyni olimpijska z Rio Hannah Mills, której partnerką jest Eilidh McInthyre. Druga nasza załoga Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk po trzech wyścigach zakończonych poza czołową „dwudziestką”, sklasyfikowana jest na odległej pięćdziesiątej pozycji.

Dużo słabiej spisały się obie męskie załogi. Adam Sapiejka i Maciej Krefft oraz Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk we wszystkich trzech wyścigach zajęli lokaty w okolicach piętnastego miejsca i w klasyfikacji generalnej zajmują odpowiednio trzydziestą drugą i trzydziestą siódma pozycje z wyraźna stratą do prowadzących Szwedów Dahlberga i Bergstroma.
Jutro dalsza część rywalizacji.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password