Żeglarstwo – MŚ w klasie 470 – Złoto na wyciągnięcie ręki

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska świetnymi wynikami zapewniły sobie historyczny medal Mistrzostw Świata w klasie 470. Różnica miedzy Polkami a kolejną załogą jest na tyle duża, aby nasze zawodniczki jeszcze przed rozegraniem wyścigu medalowego mogły być pewne co najmniej srebrnego medalu. 

Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się z opóźnieniem, co w niewielkim stopniu wpłynęło na dyspozycję naszych reprezentantek. Dziesiąta załoga Igrzysk Olimpijskich w Rio niezbyt udanie rozpoczęła dzisiejsze zmagania. W pierwszym wyścigu Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska zajęły odległą dziewiętnasta lokatę, jednak ten wynik nie jest brany pod uwagę w ogólnym rozrachunku. W kolejnych wyścigach było już znacznie lepiej. Polki pokazały, że był to wypadek przy pracy i dwa następne wyścigi zakończyły na trzecim i czwartym miejscu. Przewaga Polek nad kolejnymi rywalkami jest na tyle duża, aby jeszcze przed wyścigiem medalowym mogły świętować co najmniej srebrny medal. Jedynymi zawodniczkami, które mogą pozbawić je złotego medalu są Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii, których strata wynosi 16 punktów.

Wśród mężczyzn wciąż prowadzi szwedzki duet Dahlberg/Bergstrom, jednak po słabszym występie, ich przewaga nad załogą australijska zmalała zaledwie do jednego punktu. O triumfie zdecyduje więc wyścig medalowy. Trzecie miejsce zajmują Austriacy Bargehr i Maher.

WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password