Żeglarstwo – MŚ w klasie Finn: Zwycięstwo Szweda. Kula w czołówce

Szwed Max Salminen odniósł zwycięstwo w rozgrywanych na jeziorze Balaton mistrzostwach świata w klasie Finn. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego wyścigu. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Kula, który zakończył zmagania w czołówce.

Bardzo zaciete i wyrównane zmagania mogli podziwiać kibice nad węgierskim Balatonem. Zawodnicy startujący w mistrzostwach świata w klasie Finn, do ostatniego wyścigu rywalizowali o zwycięstwo, a czołowa piątka zmieściła się w zaledwie sześciu punktach różnicy. Najlepiej poradził sobie mistrz olimpijski z Londynu Max Salminen, który w wyścigu medalowym zajął dopiero ósmą pozycję, lecz wcześniej wypracowana przewaga pozwoliła mu na sięgnięcie po zwycięstwo. Tuż za nim, z zaledwie punktem straty uplasował się Francuz Joanthan Lobert, który podobnie jak Szwed niezbyt udanie spisał się w wyścigu medalowym. O ostatnie miejsce na „pudle” walczyli Nicholas Heiner z Holandii i Ed Wright z Wielkiej Brytanii. Przed ostatnim wyścigiem, dziesięciopunktową przewagę miał Brytyjczyk, jednak tam znacznie lepiej zaprezentował się Heiner, który odniósł zwycięstwo i to on zdobył brązowy medal.
Dobrze zaprezentował się Piotr Kula, który w stawce stu trzynastu zawodników uplasował się na wysokiej siódmej pozycji. Pozostali Polacy zakończyli zmagania nieco dalej. Mikołaj Lahn był dwudziesty drugi, Łukasz Lesiński sześćdziesiąty trzeci, a Andrzej Romanowski osiemdziesiąty szósty.