Żeglarstwo, MŚJ w klasie RS:X: Polscy juniorzy tłem dla najlepszych

Występ poniżej oczekiwań zanotowali reprezentanci Polski podczas Mistrzostw świata juniorów w klasie RS:X rozgrywanych nad jeziorem Garda we włoskiej miejscowości Torbole. Z licznej reprezentacji, żadnemu z naszych zawodników nie udało się stanąć na podium.

Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Aleksander Przychodzeń. Przeplatał on udane wyścigi, w których plasował się w ścisłej czołówce, ze słabszymi poza czołową „10”. W konsekwencji dało mu to czternastą pozycję, bez awansu do wyścigów finałowych. Pozostali reprezentanci Polski, zostali sklasyfikowani poza czołową „30”.
Mistrzem świata juniorów został Tom Reuveny z Izraela, który w wyścigu finałowym pokonał Luce di Tomassiego z Włoch i Andiego Browna z Wielkiej Brytanii.

 1. Tom Reuveny (Izrael)
 2. Luca di Tomassi (Włochy)
 3. Andy Brown (Wielka Brytania)
  …………………………………
  14. Aleksander Przychodzeń
  33. Przemysław Szybkowski
  47. Mikołaj Michalski

Podobnie sytuacja miała się wśród juniorek. Lidia Sulikowska poszła w ślady kolegi z reprezentacji i zaprezentowała nierówną formę, co również dało jej czternastą pozycję. Równą dyspozycję zaprezentowały natomiast pozostałe nasze zawodniczki, jednak miejsca w okolicach trzydziestej pozycji dały im odległe lokaty.
Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły ze sobą dwie reprezentantki Izraela Maya Morris i Katy Spychakov oraz Emma Wilson z Wielkiej Brytanii i Japonka Kazami Matsuura. Ostatecznie zwycięstwo znów powędrowało do Izraela. Po wspaniałym wyścigu finałowym zwyciężyła Maya Morris.

 1. Maya Morris (Izrael)
 2. Emma Wilson (Wielka Brytania)
 3. Kazami Matsuura (Japonia)
  ………………………
  14. Lidia Sulikowska
  25. Weronika Marciniak
  27. Agnieszka Szpak
  29. Marta Popołonyk
  35. Magdalena Majewska

WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password