Żeglarstwo – Próba przed MŚ 2018: Medal na naszym koncie

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Już za niespełna rok duńskie Aarhus gościć będzie najlepszych żeglarzy, którzy walczyć będą o mistrzostwo świata. Przedsmak tej rywalizacji możemy obserwować już teraz, gdyż odbywają się zawody testowe przed tą imprezą. Za nami pierwsze rozstrzygnięcia.

Niestety bardzo pechowo zakończyła się dla nas rywalizacja deskarzy. Tuż przed ostatnim wyścigiem medalowym Paweł Tarnowski prowadził w klasyfikacji z kilkupunktową przewagą. Kolejne trzy pozycje zajmowali Holender, Francuz i kolejny z biało-czerwonych Piotr Myszka, którzy mieli taki sam dorobek punktowy. Jednak po nieudanym wyścigu medalowym, zamiast z dubletu Polaków na czele, mogliśmy się cieszyć z zaledwie srebrnego medalu Tarnowskiego. Polak w ostatnim wyścigu zajął dopiero ósmą lokatę i w ogólnym rozrachunku zrównał się punktami z Louisem Giardem. Z triumfu mógł cieszysz się Francuz, który zajął wyższa lokatę w decydującym wyścigu. Myszka finiszował dwie pozycje wyżej od Tarnowskiego, jednak podobnie jak podczas Igrzysk olimpijskich w Rio zakończył zmagania na czwartej lokacie. Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty.

 1. Louis Giard (Francja)
 2. Paweł Tarnowski
 3. Kiran Badloe (Holandia)
 4. Piotr Myszka
 5. Ivan Pastor Lafuente (Hiszpania)
  …………………………………
  12. Radosław Furmański
  40. Maciej Kluszczyński

Z grona czterech polskich zawodniczek startujących w klasie RS:X, najwyżej uplasowała się Maja Dziarnowska sklasyfikowana na dziewiątej lokacie. Pozostałe nasze reprezentantki zakończyły zmagania poza czołowa dziesiątką. Kamila Smektała była dwunasta, Agnieszka Bilska czternasta, a Karolina Lipińska dziewiętnasta. Zwyciężyła reprezentantka Holandia Lilian de Geus, która zdeklasowała konkurentki, triumfując z przewaga trzydziestu trzech punktów! Pozostałe miejsca na podium zajęły Włoszki Marta Maggetti i Flavia Tartaglini.

 1. Lilian de Geus (Holandia)
 2. Marta Maggetti (Włochy)
 3. Favia Tartaglini (Włochy)
 4. Patricia Freitas (Brazylia)
 5. Stefania Eluftina (Rosja)
  …………………………….
  9. Maja Dziarnowska
  12. Kamila Smektała
  14. Agnieszka Bilska
  19. Karolina Lipińska

Bardzo zacięta okazała się rywalizacja w klasie 49er. Zwycięstwo odnieśli Benjamin Bildstein i David Hussl, którzy triumf zapewnili sobie dopiero w wyścigu medalowym. Przed decydującym wyścigiem zajmowali oni drugą pozycję z niewielką stratą do Australijczyków, jednak słabsza postawa zawodników z Antypodów pozwoliła im stanąć na najwyższym stopniu podium. Pozostałe miejsca na podium zajęli Australiczycy.

 1. Benjamin Bildstein, David Hussl (Austria)
 2. William Phillips, Sam Phillips (Australia)
 3. David Gilmour, Joel Turner (Australia)
 4. Christopher Rast, Trevor Burd (Stany Zjednoczone)
 5. Fritiof Hedström, Otto Hamel (Szwecja)

Podobny przebieg do rywalizacji deskarek miała rywalizacja w klasie 49er FX. Jena Hansen i Katja Salskov-Iversen zmiażdżyły swoje konkurentki, a ich przewaga nad siostrami Agerup z Norwegii oraz amerykańską załogą Roble i Shea wyniosła trzydzieści osiem punktów.

 1. Jena Hansen, Katja Salskov-Iversen (Dania)
 2. Ragna Ragerup, Maia Ragerup (Norwegia)
 3. Stephanie Robel, Margaret Shea (Stany Zjednoczone)
 4. Tess Lloyd, Eliza Solly (Australia)
 5. Anne-Julie Schütt, Iben Nielsby Christiansen (Dania)

Zwycięzcami rywalizacji w klasie Nacra 17 okazali się Christian Peter Luebeck i Lin Ea Cenholt Christiansen. Duńczycy w pokonanym polu pozostawili Jasona Saundersa i Gemme Jones z Nowej Zelandii oraz swoich rodaków Mathiasa Borreskova i Anette Viborg. Świeżo upieczeni mistrzostwie Europy z niemieckiej Kilonii – Rugereo Titta i Caterina Marianna Banti zakończyli rywalizacje tuż za podium.

 1. Christian Peter Luebeck, Lin Ea Cenholt Christiansen (Dania)
 2. Jason Saunders, Gemma Jones (Nowa Zelandia)
 3. Mathias Borreskov, Anette Viborg (Dania)
 4. Rugereo Titta, Caterina Marianna Banti (Włochy)
 5. Jason Waterhouse, Lisa Darmanin (Australia)

WYNIKI

Jutro decydujące wyścigi medalowe w klasach Laser, Laser Radial, Finn oraz 470 kobiet i mężczyzn. Szanse na medale mamy w Finnie i 470 kobiet za sprawą Piotra Kuli, a także załogi Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password