Żeglarstwo – Próba przed MŚ 2018: Znów blisko złota

W dzisiejszych wyścigach medalowych polscy reprezentanci po raz kolejny byli blisko zdobycia złotych medali. W niedzielę odbyły się decydujące starty w pięciu klasach olimpijskich. Regaty w Aarhus to testowe zawody przed MŚ 2018 ISAF, które będą miały największe znaczenie w przypadku kwalifikacji na igrzyska w Tokio 2020.

Najwięcej emocji przeżyliśmy w klasie 470 kobiet. Załoga Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska był o krok od wygranej. Wyprzedzające je przed tym startem Szwajcarki minęły linię mety dopiero na 8.miejscu. Polki nie wykorzystały tego przypływając na 5.pozycji. W klasyfikacji generalnej nasze zawodniczki znalazły się za Szwajcarkami zaledwie o punkt. Brąz dla reprezentantek Słowenii.

W Finnie Piotr Kula jeszcze przed ostatnią boją płynął drugi co dawało mu awans na trzecią lokatę w generalce. Niestety Polak zderzył się z Norwegiem, gdy nie miał prawa drogi i musiał odbyć karne kółko. Ostatecznie zajął 5.miejsce, a w regatach sklasyfikowany został na 4.pozycji. Najlepszy okazał się zawodnik z Holandii Nicholas Heiner.

W klasie Laser jak zwykle dominowali żeglarze z Antypodów. Na pierwszym miejscu zawody ukończył ostatecznie Australijczyk Matthew Wearn. Filip Ciszkiewicz był 25., a Jakub Rodziewicz 52. W Laser Radial wysokie ósme miejsce zajęła Agata Barwińska. Najlepsza była Szwedka Josefin Olsson. W męskiej klasie 470 nie oglądaliśmy naszych przedstawicieli, a złoto wywalczyli Turcy Denis i Ates Cinar.