Żeglarstwo – PŚ: Polacy o włos od zwycięstwa

Polscy żeglarze bardzo dobrze zaprezentowali się podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w Santander. Nad Zatoką Biskajską Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli wysokie drugie miejsce. Pozostali Polacy uplasowali się w czołowej „10”.

Od zwycięstwa rywalizację w klasie 49er rozpoczęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Polacy długo utrzymywali pierwszą pozycję, jednak pod koniec stracili prowadzenie na rzecz Brytyjczyków. Po dwunastu wyścigach mieli oni zaledwie punkt przewagi nad polską załogą i o końcowym triumfie decydował wyścig medalowy. Ostatecznie Polacy zajęli w nim dalszą pozycję i zakończyli zmagania na 2. miejscu. Druga nasza załoga Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy zwyciężyli w wyścigu medalowym, zajęli 6. pozycję.

5 2 1 10 2 7 2 78.00

Nieco słabiej wypadli polscy deskarze. Zofia Noceti-Klepacka po triumfie w zawodach Hyères, w finałowych zawodach musiał uznać wyższość rywalek. Polka dwukrotnie zakończyła wyścigi w czołowej „3” oraz okazała się najlepsza w wyścigu medalowym, jednak nie wystarczyło to aby znaleźć się na podium. Zwyciężyła Patricia Freitas z Brazylii.

1 BRA Patricia Freitas 2 (17) 2 1 3 1 2 3 6 1 1 1 16 39.00
2 CHN Yunxiu Lu 6 12 1 3 2 3 3 1 7 2 (16) 3 4 47.00
3 RUS Stefania Elfutina (13.5) 9 9 4 4 2 5 6 5 3 2 6 12 67.00
4 POL Zofia Noceti-Klepacka 10 2 10 10 (11) 4 7 8 1 5 5 11 2 75.00

Podobnie wyglądał występ Piotra Myszki. Polak bardzo dobre wyścigi przeplatał z nieudanymi i również zakończył rywalizację tuż za podium. W czołowej „10” zmagania zakończył też Radosław Furmański. Polak systematycznie kończył kolejne wyścigi w okolicach dziesiątej pozycji i ostatecznie uplasował się na 7. pozycji.