Żeglarstwo – Puchar Świata w Miami: Sezon rozpoczęty!

W Miami (USA) rozpoczęły się kolejne regaty z cyklu żeglarskiego Pucharu Świata. W ośmiu klasach olimpijskich rywalizuje spora grupa naszych reprezentantów. W tym sezonie imprezą docelową dla żeglarzy będą sierpniowe MŚ ISAF dla wszystkich klas olimpijskich w duńskim Aarhus. Te zawody w dużej mierze zadecydują o krajowych kwalifikacjach na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020.

Embed from Getty Images

Pierwszego dnia zmagań organizatorom udało się przeprowadzić dużo mniej wyścigów niż planowano z powodu słabego wiatru, którego prędkość oscylowała w granicach 5-7 węzłów.

W klasie 49er startują dwie nasze załogi. Po dwóch wyścigach para Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki sklasyfikowani są na 16., a Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na 18.pozycji. Prowadzą Chorwaci Sime i Mihovil Fantela.

Klasa 470 kobiet, a tam oczywiście nasza utytułowana załoga Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska. Polki w jedynym rozegranym wyścigu minęły linię mety na 11.miejscu. W następnych dniach powinno być już tylko lepiej. Warto przypomnieć, że Skrzypulec/Mrózek-Gliszczyńska zwyciężyły w pierwszych zawodach PŚ w japońskim Gamagori.

W klasie Laser możemy oglądać jednego Polaka. Filip Ciszkiewicz w dwóch rozegranych startach zajął odpowiednio 28. i 20.miejsce, a w generalce sklasyfikowany jest na 21.lokacie wśród 70 zawodników.

W pozostałych klasach, w których występują nasi żeglarze nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu, a są to: Paweł Tarnowski i Radosław Furmański (RS:X M), a także Agata Barwińska i Magdalena Kwaśna (Laser Radial).

Regaty potrwają do niedzieli.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password