Zięba i Mateusiak walczą w półfinale ME – na żywo

O godzinie 17:00 rozpocznie się kolejny dzień Mistrzostw Europy w badmintonie. Już na samym początku do walki stanie nasz mikst. Nadzieżda Zięba i Robert Mateusiak. Ich rywalami będą Brytyjczycy Imogen Bankier i Chris Adcock. Serdecznie zapraszamy na relację!

Nadzieżda Zięba/Robert Mateusiak – Imogen Bankier/Chris Adcock

2:1 (21:17, 17:21, 21:19)

18:05 – Polacy zagrają w finale z turniejową "ósemką". Para Mats Pieler Kolding/Julie Houmann wygrała trzecią partię meczu ze swoimi rodakami Thomasem Laybournem i Kamillą Rytter Juhl 21:18.

18:03 – TAK!!! Brawo Zięba! Brawo Mateusiak! Polacy zagrają jutro w wielkim finale Mistrzostw Europy! Wspaniały sukces naszego miksta.

18:03 – Pierwsze dwie bronią ich przeciwnicy… Do trzech razy sztuka?

18:02 – Trzy lotki meczowe dla Polaków!!!

18:01 – Scenariusz się powtarza – punkt dla naszych, dwa dla Brytyjczyków. 19:17

17:59 – A wydawało się, że już do końca seta będzie spokojnie. Nic z tego – kolejne dwa punkty dla Bankier i Adcocka.

17:58 – Jak najszybciej trzeba było przerwać tę serię. Udało się i jest 18:13.

17:56 – Polski mikst jest już tylko cztery punkty od finału! Ale te cztery oczka trzeba jeszcze wywalczyć. Brytyjczycy rzucili się do rozpaczliwego odrabiania strat – i całkiem nieźle im to idzie. 17:12

17:55 – Czyżby Brytyjczycy już się poddali? 17:8

17:54 – Niesamowita seria Mateusiaka i Zięby!!! Pięć wygranych punktów sprawia, że Polacy są już tylko o krok od wielkiego finału!!!

17:51 – Seria zakończyła się na pięciu wygranych akcjach. Teraz przydałoby się utrzymać tę przewagę.

17:50 – Szybko kontrują nasi! Cztery punkty z rzędu i teraz to oni prowadzą dwoma punktami.

17:48 – Brytyjczycy znów postanowili uciekać Polakom od samego początku seta. 4:6

17:46 – Na trzy wygrane akcje Polaków – tym samym odpowiadają ich rywale. 3:3

17:45 – Pierwszy punkt tie-breaka dla biało-czerwonych!

17:43 – Półfinał Mistrzostw Europy w szwedzkiej Karlskronie trwa nadal. Coraz mocniej musimy ściskać kciuki za naszych zawodników.

17:42 – Niestety seta trzeciego będziemy obserwować także w przypadku Mateusiaka i Zięby. Nie udało się odrobić strat i ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 17:21.

17:42 – W drugim półfinale zobaczymy trzeciego seta. Kolding i Haumann triumfują w drugiej odsłonie 21:19.

17:41 – Pod całkowite dyktando Brytyjczyków toczy się druga partia. Polski mikst zdobywa punkty głównie dzięki błędom rywali.

17:39 – Już dwa punkty z przodu sa Bankier i Adcock. 15:17 – czyżbyśmy mieli doczekać się decydującego seta? Wolelibyśmy chyba, żeby ta relacja skończyła się jak najszybciej – zwycięstwem Polaków 2:0.

17:36 – Ponownie to Brytyjczycy wychodzą z propozycją objęcia prowadznia. Polacy postanowili nie odmawiać. 13:14

17:34 – Tak się właśnie dzieje! Trzy punkty z rzędu dla biało-czerwonych i prowadzenie w spotkaniu! 12:11

17:33 – Bankier i Adcock wychodzą na dwupunktowe prowadzenie. Oby udało się szybko przejąć inicjatywę w tej partii.

17:31 – Świetnie smeczują w tym secie Brytyjczycy. Siedem z ośmiu punktów zdobytych właśnie w ten sposób. 8:8

17:30 – Na szczęście Polacy szybko niwelują straty i doprowadzają do remisu po siedem!

17:27 – Seria punktów dla przeciwników polskiego miksta – robi się 3:6. Ale podobnie rozpoczął się set pierwszy, więc bądźmy dobrej myśli.

17:25 – Rozpoczął się drugi set najbardziej interesującego nas spotkania! 2:1 dla Brytyjczyków.

17:23 – W drugim półfinale, toczącym się na korcie numer 2, rywalizacja Duńczyków. Pierwszy set meczu Mats Pieler Kolding/Julie Houmann [8] – Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl [2] dla Laybourna i Rytter Juhl – 21:16.

17:22 – Udało się już w pierwszej próbie! 21:17 i Polacy coraz bliżej wielkiego finału!

17:21 – Trzy lotki setowe dla polskiej pary! Blisko, bardzo blisko jest już wygranie pierwszego seta.

17:20 – Przerwana dobra passa rywali polskiego miksta! I kolejny punkt zdobyty. Ponownie rośnie przewaga. 19:16 – jeszcze tylko dwie wygrane akcje!

17:19 – Polacy tracą trzy punkty z rzędu – końcówka zapowiada się emocjonująco. 17:16

17:17 – Brytyjczycy nie potrafią sobie poradzić z atakami polskiego miksta. Kolejne wymiany wygrywane kończącymi uderzeniami i prowadzenie wzrasta do czterech punktów! 16:12

17:16 – Mateusiak i Zięba ewidentnie się rozkręcają i pierwszy raz w meczu półfinałowym wychodzą na prowadzenie! 13:12

17:14 – Kolejne świetne kończące akcje biało-czerwonych!! Mamy remis 11:11!

17:14 – Lepsza gra naszych zawodników w ostatnim okresie. Jeden punkt ze smecza, jeden pod siatką i już tylko dwa oczka straty! 9:11

17:10 – Nasza para próbuje zbliżyć się do swoich rywali, ale lepiej pod siatką spisują się Bankier i Adckock. 6:10

17:08 – Brytyjczycy mają już cztery oczka przewagi. 3:7

17:05 – Kiepski początek naszych zawodników. Pierwsze dwa punkty dla Bankier i Adckocka.

17:00 – Witam serdecznie! Już za kilka minut rozpocznie się pojedynek Polaków z reprezentantką Szkocji i Anglikiem. Stawką finał Mistrzostw Europy!