Zięba i Mateusiak wygrywają w Australii

Aż na Antypody – do Sydney dokładnie wybrali się Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak w poszukiwaniu punktów do rankingu olimpijskiego. W Australii rozgrywany jest turniej Yonex Australian Open należący do wyokiej kategorii Grand Prix Gold. Polacy pierwszy swój mecz wygrali.

Mateusiak i Zięba trapieni ostatnio kontuzjami, wielokrotnie wycofujący się w ostatniej chwili z zawodów, albo kreczujący w trakcie rozgrywania pojedynków muszą zdobywać w najbliższym czasie sporo punktów do rankingu, by utrzymać miejsce, dające im kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. W swoim pierwszym meczu w Sydney dość łatwo wygraliz parą z Australii – w dwóch setach 21:12 i 21:11. Ich koljnymi przeciwnikami będą albo Gen Li i Yu Luo z Chin, albo Danny Bawa Chrisnanta i Yu Yan Vanessa Neos z Singapuru – mecz jutro.

Dla przypomnienia punkty do zdobycia w turniejach Grand Prix Gold:

1. – 7000

2. – 5950

3-4. – 4900

5-8. – 3850

9-16. – 2750 (tyle już na 100 % pojawi się na koncie Polaków).

Nasz mikst to jedyni reprezentanci Polski startujący w Australii. Polacy w rankingu BWF z 29 marca zajmują 27. miejsce – dające jeszcze awans olimpijski (termin zamknięcia rankingu to 3 maja).

W tym tygodniu rozgrywane są jeszcze dwa turnieje badmintonowe – ale Polacy nie są do nich zgłoszeni. W Japonii odbywa się Osaka International Challenge, zaś we  Francji French International.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password