Zimowa Uniwersjada 2017 za 15 dni: Austriacy skontrolują sportowców!

Uniwersjada cieszy się wielką popularnością wśród młodych sportowców, a stanięcie na podium jest wymarzonym wyróżnieniem i przepustką do profesjonalnej kariery. Chęć zwycięstwa może jednak skusić do stosowania niedozwolonych środków. Kto zatem przeprowadzi antydopingowe kontrole?

Za skontrolowanie i ewentualne wykrycie nieprzepisowych środków w organizmie zawodników odpowiedzialne będzie Austriackie Laboratorium Antydopingowe. Specjalnie na zimową uniwersjadę opracowano logistyczny schemat przeprowadzania kontroli antydopingowych. W działania te zaangażowani będą doświadczeni funkcjonariusze Narodowego Antydopingowego Centrum Kazachstanu, którzy sprawować będą funkcje inspektorów antydopingowych. W badaniach wezmą także udział wykwalifikowani specjaliści z krajów Azji Środkowej. W sumie pieczę nad sprawiedliwą rywalizacją będzie sprawować 35 inspektorów antydopingowych i 54 asystentów. 

Badania prowadzone będą w 10 stanowiskach kontroli antydopingowej. Analizy opracuje Austriackie Laboratorium Antydopingowe akredytowane przez Światową Agencję Antydopingową. Jak przekonują organizatorzy, plan procedury kontroli antydopingowej na zimowej uniwersjadzie został opracowany zgodnie z wymogami FISU przez Departament Pomocy Medycznej i Kontroli Dopingowej wraz z Komitetem Medycznym FISU.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password