Zimowa Uniwersjada 2017 za 20 dni: Uniwersjada drogą do sukcesów

Często najlepsi zawodnicy Uniwersjady odnoszą także sukcesy podczas zawodów Pucharu Świata czy mistrzostw świata. Przedstawiamy jak potoczyły się losy kluczowych postaci Uniwersjady w Strebskim Plesie i Granadzie dwa lata temu.

Na ostatniej zimowej Uniwersjadzie mieliśmy swojego bohatera. Był nim dwukrotny złoty medalista w kombinacji norweskiej Adam Cieślar. Najlepszym wynikiem naszego zawodnika w zawodach Pucharu Świata było 18. miejsce wywalczonego w ubiegłym sezonie w Val di Fiemme.

Podczas zimowej Uniwersjady w 2015 roku aż 3 złote medale zdobył Andriej Larkow. Rosyjski biegacz narciarski wygrał co ciekawe sprint i bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym, a także zdobył złoto w sztafecie. Najlepsze swoje wyniki w karierze Rosjanin uzyskuje w tym sezonie. Podczas biegu masowego na 15 kilometrów techniką klasyczną w Val di Fiemme Larkow zajął 5. miejsce.

Na duże wyróżnienie zasługuje Koreańczyk Park Se-yeong, który niedługo po Uniwersjadzie został mistrzem świata. Dwukrotny złoty medalista Uniwersjady w short tracku podczas mistrzostw świata w Moskwie wywalczył złoto na dystansie 1000 metrów.

Dwa lata temu dorobek medalowy Rosji znacznie powiększyła Irina Awwakumowa. Zdobyła ona 2 złote medale w skokach narciarskich. W ubiegły weekend Awwakumowa podczas zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie zajęła odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Duże sukcesy po Uniwersjadzie odnosił także Nikolay Olyunin, który w Granadzie został mistrzem Uniwersjady w snowboardcrossie. W poprzednim sezonie Rosjanin wygrał i był drugi podczas zawodów Pucharu Świata w Feldberg. Zwycięstwo w zawodach tej rangi ma także na swoim koncie Alessandro Hammerle. Na Uniwersjadzie Austriak przegrał tylko z Olyuninem.