Zimowa Uniwersjada 2017 za 22 dni: Zapowiada się „słodka” rywalizacja

Organizatorzy tegorocznej uniwersjady pragną jak najlepiej przygotować tegoroczne igrzyska studenckie i zapewnić sportowcom perfekcyjne warunki do walki o medale. W tym celu już od miesięcy trwały prace nad wioską olimpijską oraz arenami sportowymi. Nie zapomniano jednak o wszystkich łasuchach…

Komitet organizacyjny uniwersjady w Ałmatach podpisał ostatnio porozumienie dotyczące współpracy z  firmą „Rakhat” – największym w Kazachstanie dystrybutorem wyrobów cukierniczych. Na mocy umowy producent zapewnił dostarczenie na areny tegorocznych zmagań ponad 8,5 ton czekolady, wafli i ciastek.

Zastępca dyrektora generalnego uniwersjady w Ałmatach, Kamila Lukpanova podkreśliła, że współpraca z lokalnymi kazachskimi firmami ma być kluczem do dobrej organizacji zimowych igrzysk studenckich. Lukpanova ma także nadzieję, że oprócz medali sportowcy do swoich domów powrócą także z pamiątkami w postaci słodkości.

Zakłady „Rakhat” na potrzeby uniwersjady przygotuje czekolady, wafle i ciastka w specjalnych opakowaniach, inspirowanych logiem i motywem zawodów w Ałmatach. Do wyboru będą dwa rodzaje mieszanek o wdzięcznych nazwach „Kazachstan” i „Na zdrowie”. Częstować się nimi będzie można nie tylko w wiosce olimpijskiej, ale także na arenach sportowych oraz oficjalnych spotkaniach i bankietach.