Zimowa Uniwersjada 2017 za 22 dni: Zapowiada się „słodka” rywalizacja

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Organizatorzy tegorocznej uniwersjady pragną jak najlepiej przygotować tegoroczne igrzyska studenckie i zapewnić sportowcom perfekcyjne warunki do walki o medale. W tym celu już od miesięcy trwały prace nad wioską olimpijską oraz arenami sportowymi. Nie zapomniano jednak o wszystkich łasuchach…

Komitet organizacyjny uniwersjady w Ałmatach podpisał ostatnio porozumienie dotyczące współpracy z  firmą „Rakhat” – największym w Kazachstanie dystrybutorem wyrobów cukierniczych. Na mocy umowy producent zapewnił dostarczenie na areny tegorocznych zmagań ponad 8,5 ton czekolady, wafli i ciastek.

Zastępca dyrektora generalnego uniwersjady w Ałmatach, Kamila Lukpanova podkreśliła, że współpraca z lokalnymi kazachskimi firmami ma być kluczem do dobrej organizacji zimowych igrzysk studenckich. Lukpanova ma także nadzieję, że oprócz medali sportowcy do swoich domów powrócą także z pamiątkami w postaci słodkości.

Zakłady „Rakhat” na potrzeby uniwersjady przygotuje czekolady, wafle i ciastka w specjalnych opakowaniach, inspirowanych logiem i motywem zawodów w Ałmatach. Do wyboru będą dwa rodzaje mieszanek o wdzięcznych nazwach „Kazachstan” i „Na zdrowie”. Częstować się nimi będzie można nie tylko w wiosce olimpijskiej, ale także na arenach sportowych oraz oficjalnych spotkaniach i bankietach.

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password