Zimowa Uniwersjada 2017 za 23 dni: Lotnisko w Ałmatach (prawie) gotowe

Akim Ałmatów Bauyrzhan Baibek wizytował w ostatnich dniach port lotniczy kazachskiej metropolii celem sprawdzenia stanu przygotowań do przyjęcia uczestników zbliżającej się zimowej uniwersjady. Wyniki inspekcji nie były w pełni zadowalające.

Aikm Ałmatów (w Kazachstanie odpowiednik burmistrza) odwiedził port lotniczy w pierwszych dniach stycznia, o czym poinformowało jego biuro prasowe. Baibek z zadowoleniem przyjął fakt, że na lotnisku zamontowano już tablice informacyjne w trzech językach. Za pozytyw uznał skrócenie czasu oczekiwania na odbiór bagażu oraz zwiększenie liczby stanowisk odprawy paszportowej. Poprawie uległy też warunki dla osób niepełnosprawnych, adekwatnie zwiększono środki bezpieczeństwa.

Według akima istotnej poprawy wymagają oznakowania punktów usługowych na lotnisku, konieczne jest zamontowanie na lotnisku terminali do obsługi bezgotówkowej oraz wprowadzenie w poszczególnych lokalach usługowych i handlowych oznakowań i metek w języku angielskim. Wiele do życzenia pozostawiają też warunki sanitarne w niektórych lokalach gastronomicznych, z których część została nawet tymczasowo zamknięta. Nacisk zostanie położony na bezpieczeństwo podróżnych, zostanie więc zwiększona liczba kamer na lotnisku, pojawi się większa liczba patroli policyjnych.

W czasie rozpoczynającej się za nieco ponad trzy tygodnie Uniwersjady lotnisko w Ałmatach ma obsłużyć dodatkowe 30 000 podróżnych z całego świata.

Bartosz Szafran4779 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password