Zimowa Uniwersjada 2017 za 24 dni: Test wioski olimpijskiej

Jak wiadomo, wioska olimpijska od zawsze stanowi pewien problem organizacyjny. Od dawna nie zdarzyły się takie igrzyska, żeby żadna z ekip nie miała do niej żadnych zastrzeżeń. Kazachstan chce wypaść jak najlepiej, dlatego przed przyjęciem sportowców… wioska została przetestowana.

Podczas Zimowej Uniwersjady w Ałmatach będziemy mogli emocjonować się rywalizacją w dwunastu dyscyplinach. Do Kazachstanu przyjedzie zatem mnóstwo sportowców, wolontariuszy i kibiców. I choć te dwie ostatnie grupy w zdecydowanej większości będą funkcjonowały poza wioską olimpijską, ta przeżyje prawdziwe oblężenie.

Szacuje się, że zamieszka w niej – na czas Uniwersjady – około 5000 osób. To dla nich właśnie, w obrębie przeszło 21,5  hektara, wybudowano kompleks 1748 budynków. Ale zanim przyjadą do nich ludzie związani bezpośrednio z rywalizacją na Uniwersjadzie, postanowiono cały ten system przetestować.

Trzy tysiące wolontariusz, którzy z chęcią zgłosili się do całej akcji (to zaszczyt przecież mieć możliwość wstępu do olimpijskiej wioski, choćby na chwilę), odegrało rolę sportowców. Przyjechawszy do Ałmatów, byli odbierani z dworca bądź lotniska i prowadzeni do wioski olimpijskiej, w której mieli przez moment normalnie żyć.

Te kilka dni były „próbą generalną” przed tym, co czeka nas już niebawem. Wszystko wygląda na to, że cała akcja wypadła bardzo dobrze. Wolontariusze są zadowoleni. Miejmy nadzieję, że w podobnych nastrojach przybywać i odjeżdżać z wioski również sportowcy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password