Zimowa Uniwersjada 2017 za 25 dni: Czy tanie bilety zachęcą kibiców?

Organizatorzy Zimowej Uniwersjady w Ałmatach nie mieliby nic przeciwko temu, by areny zmagań o medale najważniejszej akademickiej imprezy sportowej zapełniły się po brzegi. Łatwo nie będzie, ale same ceny biletów powinny skusić przynajmniej część mieszkańców Kazachstanu do pofatygowania się w dniach 28 stycznia – 8 lutego na najbardziej interesujące wydarzenia.

Władze Komitetu Organizacyjnego są dobrej myśli i oczekują przychodów z zakupu wejściówek w granicach 200 milionów tenge (ponad 2,5 miliona złotych). To spora kwota, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że najdroższe bilety na wydarzenia sportowe kosztują 3 500 tenge (około 44 złote).

Więcej trzeba będzie zapłacić jedynie za miejsce z Almaty Arena na Ceremonii Otwarcia i Zamknięcia imprezy. Obiekt mogący pomieścić nawet 12 000 widzów zapełnią osoby, które będą chciały wydać od 12 000 do 15 000 tenge (150 – 190 złotych).

Najtańsze wejściówki można nabyć już za zaledwie 300 tenge, co jest równowartością mniej więcej… czterech biletów komunikacji miejskiej w Ałmatach. Za taką cenę kibice obejrzą niektóre spotkania turnieju hokeja na lodzie w „Baluan Sholak” Ice Hockey Arena. Z kolei wspomniane 3 500 tenge trzeba będzie zapłacić, by pojawić się na Gali Mistrzów w łyżwiarstwie figurowym.

BILETY MOŻNA ZAKUPIĆ TUTAJ

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password