Zimowa Uniwersjada 2017 za 6 dni: Kazachstan gotowy do 28. Zimowej Uniwersjady

Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki spotkał się z Altayem Abibullayevem, Ambasadorem Kazachstanu w Polsce.

Ambasador Abibullayev podkreślił, że ubiegły rok był bardzo dobry dla współpracy polsko-kazachskiej, czego wyrazem była chociażby wizyta Nursułtana Nazarbajewa, Dobrze rozwijały się też relacje w obszarze sportu, wiele kazachskich ekip uczestniczyło w zawodach w Polsce. Minister Stawiarski pogratulował Kazachstanowi sukcesu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zawodnicy z tego kraju zdobyli  aż 17 medali.

Głównym tematem rozmów była zbliżająca się 28. Zimowa Uniwersjada Ałmaty 2017, która rozpocznie się 29 stycznia a zakończy się 8 lutego br. Polskę reprezentować będzie ponad 60 sportowców. Ambasador Abibullayev podkreślał, że Ałmaty są dobrze przygotowane do przyjęcia zawodników i kibiców z całego świata. Kazachstan ma do zaoferowania nie tylko piękne walory przyrodnicze, ale również dobrą i nowoczesną infrastrukturę sportową. Ambasador życzył polskim sportowcom udanych startów.

żródło: msport.gov.pl

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password