Zimowa Uniwersjada 2017 za 8 dni: 3000 wolontariuszy będzie pomagać sportowcom i organizatorom

Aby każda duża impreza sportowa przebiegła sprawnie i wszystko było dopięte na ostatni guzik, obok sportowych emocji w każdej minucie wszystko musi być nadzorowane przez organizatorów i oczywiście wolontariuszy. Ci ostatni zawsze tworzą kapitalną atmosferę wokół sportowej imprezy. Nie inaczej będzie w Ałmatach. 

W igrzyskach studenckich pomoże około 3000 wolontariuszy z różnych krajów. Będą oni rozlokowani w różnych miejscach kluczowych dla organizacji imprezy – wiosce olimpijskiej, obiektach sportowych na których będą przygotowywać specjalne miejsca dla sędziów i delegatów technicznych, centrum akredytacyjnym, a także będą odpowiadać za sprawny transport i logistykę.

Spośród 15000 zgłoszeń, organizatorzy wybrali 2800 osób z 15 najlepszych instytucji edukacyjnych w Ałmatach, do tego wybrano 100 reprezentantów z różnych regionów kraju, a także kolejne 100 osób z krajów znajdujących się blisko Kazachstanu. Jest to jednak bardzo międzynarodowe towarzystwo, gdyż wśród wolontariuszy będą Rosjanie, Amerykanie, Niemcy, Koreańczycy, Chińczycy i Brytyjczycy, a także… Polacy.

 

Radosław Kępys486 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password