Zimowa Uniwersjada 2017 za 9 dni: Zawody par sportowych odwołane

Na niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem zmagań XXVIII Zimowej Uniwersjady organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu rywalizacji w jednej z konkurencji łyżwiarstwa figurowego – parach sportowych. Spowodowane jest to zbyt niską liczbą zgłoszeń.

Do zawodów w Ałmatach zgłosiły się tylko dwie pary z Rosji. Na lodzie mieli się pojawić Alisa Jefimowa and Aleksander Korowin oraz Bogdana Łukaszewicz and Aleksander Stiepanow. Międzynarodowa Federacja Sportu Uniwersyteckiego postanowiła zatem wycofać z programu nadchodzącej Uniwersjady tę konkurencję.

Jak powiedział sekretarz generalny FISU Eric Saintrond „FISU ma ścisłe zasady mające zapewnić silną rywalizację o każdy medal na Uniwersjadzie”. Federacja ma też sprawdzić i ewentualnie zmienić kryteria kwalifikacji dla tej oraz innych konkurencji po zawodach w Kazachstanie, aby taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.

Zawody w łyżwiarstwie figurowym odbywać się będą w Arena Almaty. Tam też odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Uniwersjady.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password