Zimowa Uniwersjada 2017 za 14 dni: Z głodu nie umrą

Jak zapewniają organizatorzy rozpoczynającej się za dwa tygodnie zimowej Uniwersjady w Ałmatach, jej uczestnicy nie muszą się martwić, że będą chodzili głodni. Uniwersjadowe stołówki mają im dostarczyć pożywienia jakości i ilości, która zadowoli wszystkich gości.

Foto: fisu.net

Organizatorzy zapewniają, że jeśli chodzi o zaprowiantowanie są gotowi na przyjęcie blisko 5000 gości z całego świata. Uniwersjadowa jadłodajnia zapewniła już sobie 110 000 kilogramów różnego rodzaju mięsa – jagnięciny, wołowiny, drobiu. Przygotowano także 60 000 kilogramów wszelkiego rodzaju nabiałów. Oczywiście organizatorzy zapewniają też nieograniczoną ilość napojów, warzyw, owoców.

Stołówka w wiosce uniwersjadowej będzie mogła pomieścić jednocześnie 1000 osób, wstęp do niej będą mieli sportowcy, działacze, ale także dziennikarze, wolontariusze i pracownicy techniczni. Kuchnia zaoferuje dania kuchni kazachskiej, europejskiej, azjatyckiej, wegetariańskiej i halal. Wolontariusze otrzymywać też będą tak zwane lunch-boxy.

Władze miasta gospodarza studenckich igrzysk już od dłuższego czasu prowadzą skoordynowane działania mające na celu zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

O tym jak smakowało jedzenie w uniwersjadowych stołówkach, czy było czysto i bezpiecznie, na pewno dowiecie się z relacji naszej specjalnej wysłanniczki do Ałmatów. To już za dwa tygodnie!

Bartosz Szafran4779 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password