Zimowe LIVE – 11 listopada

Dziś szczególny dzień dla Polaków – 99. rocznica odzyskania niepodległości. Nie wszyscy nasi rodacy mogą jednak świętować, bo startują na arenach rozkręcającego się powoli olimpijskiego sezonu w sportach zimowych. Portal igrzyska24.pl jak zawsze relacjonować dla Was będzie wszystko, co ważnego dla naszych sportowców zdarzy się w czasie weekendowych zmagań. Zapraszamy już około 8:40!

STARTY POLAKÓW

UWAGA ZACZYNAMY WIELKI ZIMOWY KONKURS!
Prosimy o odpowiedź na pierwsze pytanie: Które miejsce zajmie drużyna Polski mężczyzn w konkurencji sprintu drużynowego na zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Odpowiedzi na pytanie przesyłamy do niedzieli, do godziny 17:55 na adres: [email protected] Punktacja jest następująca: 10pkt. – trafione miejsce, 8pkt. – jedno miejsce różnicy, 5pkt. – dwa miejsca różnicy, 3pkt. – trzy miejsca różnicy, 1pkt. – cztery miejsca różnicy. Osoby które na koniec igrzysk w Pjongczangu zgromadzą najwięcej punktów otrzymają atrakcyjne nagrody (jakie – na razie to tajemnica).

Wraz z godziną 20:30 dobrnęliśmy do końca naszej dzisiejszej relacji. Jutro również dużo zimowych emocji. Zapraszamy serdecznie!

20:27 – Snowboard – Chris Corning zwycięzcą zawodów w Mediolanie z wynikiem 182.75. Drugi kolejny z reprezentantów Stanów Zjednoczonych Redmond Gerard (163.00). Na najniższym stopniu podium stanie również Amerykanin Kyle Mack (161.50), który wskoczył na podium w ostatniej próbie zawodów. Kolejny snowboardowy Big Air za 2 tygodnie w Pekinie.

20:10 – Snowboard – Wydawać się może, że Anna Gasser startuje na o wiele wyższym poziomie od rywalek. Mimo błędu w pierwszym skoku reprezentantka Austrii pewnie wygrywa inauguracyjny Big Air z wynikiem 160.25. Drugie miejsce zajęła Brytyjka Katie Ormerod (143.25), a trzecia była Szwajcarka Sina Candrian (130.25). Przed nami jeszcze ostatni przejazd mężczyzn.

20:00 – Snowboard – Chris Corning utrzymuje pozycję lidera. Amerykanin uzyskuje 93.25 w drugiej próbie. Drugi Seppe Smits traci prawie 40 punktów. Zmiany w klasyfikacji zawodów kobiet. Nową liderką jest Katie Ormerod. Oprócz ostatniej Cheryl Maas jeszcze każda snowboardzistka może walczyć o zwycięstwo.

19:30 – Snowboard – U panów po pierwszych próbach prowadzi Amerykanin Chris Corning (89.50). Drugi jest Antoine Truchon z Kanady, a trzeci Włoch Alberto Maffei.

19:15 – Snowboard – Po pierwszym przejeździe kobiet prowadzi Laurie Blouin ze świetnym wynikiem 90 punktów. Kanadyjka wyprzedza Norweżkę Silje Norendal i Brytyjkę Katie Ormerod. Zwyciężczyni sprzed roku Anna Gasser jest piąta.

18:50 – Snowboard – Przed nami ostatni akcent dzisiejszej relacji z aren zimowych. Za 10 minut rozpocznie się Big Air przy sztucznym oświetleniu w Mediolanie. Widowiskowe skoki w nowej konkurencji olimpijskiej wykonywać będzie 10 zawodników i 6 zawodniczek. Piotrowi Tokarczykowi nie udało się przebrnąć eliminacji. Listy startowe poniżej.

17:57 – Łyżwiarstwo szybkie – Za nami ostatnia konkurencja dzisiejszego dnia, a zatem finały biegu ze startu masowego. U kobiet wygrała Japonka Ayano Sato. Magdalena Czyszczoń była zaś 15. U mężczyzn triumfował Lee Seung-Hoon z Korei Południowej. Konrad Niedźwiedzki, podobnie jak jego koleżanka, rywalizację zakończył na 15. miejscu.

17:12 – Bobsleje – Zakończyły się zawody dwójek w ramach Pucharu Europy w Lillehammer. Dobrze spisałą się osada Mateusz Luty/Krzystzof Tylkowski, która zajęłą 7. miejsce. Jakub Stano i Paweł Sarnecki uplasowali się na 18. miejscu. 21. miejsce zajęli natomiast Jakub Zakrzewski i Arnold Zdębiak. Startowały 22 osady, wygrali Szwajcarzy Clemens Bracher i Michael Kuonen.

15:49 – Łyżwiarstwo szybkie – Świetne czasy przekładają się na dobre miejsca. Jan Szymański jest ostatecznie 10., Konrad Niedźwiedzki 11. Wygrywa Rosjanin Denis Yuskov z czasem 1:44.42

15:36 – Łyżwiarstwo szybkie – Dobre wyniki Jana Szymańskiego i Konrada Niedźwiedzkiego. Obaj Polacy zeszli minimalnie poniżej minuty i 47 sekund!

14:58 – Łyżwiarstwo szybkie – Miho Takagi z Japonii najszybsza na 1500 metrów. Dzięki czasowi 1:54.68 wygrywa z pięcioma Holenderkami. Natalia Czerwonka z czasem 1:58.30 zajmuje 14. miejsce. Katarzyna Bachleda-Curuś jest zaś 18.

14:38 – Łyżwiarstwo szybkie – Waś końcu rywalizację na 500 metrów na 13. pozycji. Wygrywa natomiast Laurent Dubreull z Kanady z czasem 34,80.

14:22 – Łyżwiarstwo szybkie – 35,11 to nie jest wybitny czas. Artura Waś póki co jest 13.

14:08 – Łyżwiarstwo szybkie – Rozpoczynamy finałową grupę łyżwiarzy w rywalizacji na 500 metrów. Czekamy na dobry występ Artura Wasia

13:54 – Narciarstwo alpejskie – Niespodzianka w Levi! Nie dała rady Mikaela Shiffrin! Amerykanka straciła swoją przewagę i przegrała o jedną dziesiątą z Petrą Vlhovą. To Słowaczka jest zwyciężczynią pierwszego slalomu w sezonie olimpijskim! Polki nie startowały.

13:53 – Skeleton – Dotarły do nas wyniki Pucharu Europy rozgrywanego w Lillehammer. W konkurencji mężczyzn Michał Jakóbczyk zajął 14. miejsce ze stratą blisko 2 sekund do triumfatora – Brytyjczyka Craiga Thompsona. Vladyslav Polyvach stracił 4.29 sek i sklasyfikowany został na miejscu 20. Wśród kobiet triumfowała także Brytyjka, Eleanor Furneaux. Marta Orłowska zajęła 10. miejsce ze stratą 2.72 sek.

13:07 – Narciarstwo alpejskie – W Levi rozpoczął się drugi przejazdu slalomu. Po pierwszym prowadzi Mikaela Shiffrin przed Petrą Vlhovą i Fridą Hansdotter.

12:19 – Łyżwiarstwo szybkie – Niezły czas wracającego do ścigania po kontuzji Zbigniewa Bródki. 1:47.66 daje Polakowi 11. miejsce w grupie B. Sebastian Kłosiński 1500 metrów przejechał w 1:49.54 i w tej grupie zawodników zajął 20. miejsce.

12:13 – Snowboard – Piotr Tokarczyk zdobył 18 pkt. i zajął 24 miejsce w pierwszej grupie eliminacji Big Air w Mediolanie. Oznacza to, że polskiego snowboardzisty, który ostatnio zmagał się z kontuzją się zobaczymy w finale. Walka o zwycięstwo rozpocznie się o 19:00.

11:27 – Łyżwiarstwo szybkie – Za nami rywalizacja grupy B na dystansie 1500 metrów. Najszybsza w tej grupie zawodniczek okazała się być Ayaka Kikuchi z Japonii. Luiza Złotkowska z czasem 2:00.10 zajęła 10. miejsce. Kasia Woźniak zaś uplasowała się na 16. pozycji z czasem 2:01.33.

11:20 – Narciarstwo alpejskie – Za nami pierwszy przejazd. Na razie nie ma niespodzianki. Prowadzi Mikaela Shiffrin. Druga jest Petra Vlhova (+0.21), a trzecia Frida Hansdotter (+0,73). Przypomnijmy, że w Levi Polki nie startują.

10:29 – Short track – Siła złego na jednego. Azjaci zostawili Hamelina w tyle. Dajing Wu z Chin ze złotym medalem, srebro dla Yi Ra Seo, a brąz dla Do Kyoun Kima

10:27 – Short track – Kim Boutin z Kanady pokonuje Europejki i wygrywa na 500 metrów! Na podium staną też Arianna Fontana i Sofia Prosfirnova

10:14 – Biegi narciarskie – Wszystkie Panie na finiszu. Pierwszy punkt kontrolny okazał się proroczy. Finka Krista Parmakoski stopniowo powiększała swoją przewagę nad rywalkami, na met wpadła z najlepszym czasem: 11:56,3. Druga na mecie  Natalia Nepryaeva z Rosji straciła do niej 18 sekund. Justyna Kowalczyk też dobrze była trzecia, trudno jednak odnieść to do światowej czołówki, bo większość światowego topu dzisiaj nie zaszczyciła kibiców swoim udziałem.

10:09 – Biegi narciarskie – Bardzo mocno zaczęła swój występ Krista Parmakoski. Polka na pierwszym pomiarze czasu traci do niej prawie cztery sekundy.

10:03 – Snowboard – Właśnie rozpoczął się nowy sezon. Dzisiaj zawody big air w Mediolanie. Na starcie eliminacji reprezentant Polski – Piotr Tokarczyk.

10:02 – Biegi narciarskie – w czołowej dziesiątce najwięcej jest Finek. Na trasę wyruszyła już także Justyna Kowalczyk, która na pierwszym pomiarze czasu jest trzecia.

09:55 – Narciarstwo alpejskie – Czas na pierwszy slalom w sezonie. Główną faworytką zawodów w Levi jest Mikaela Shiffrin. Amerykanka wygrała w Finlandii w ubiegłym roku. Czy dzisiaj powtórzy ten wynik? Na starcie zabraknie reprezentantek Polski.

09:55 – Biegi narciarskie – Dzisiejsza rywalizacja Pań nie jest zbyt mocno obsadzona, brakuje m.in. czołówki norweskiej. To daje nadzieje na wysokie miejsce Kowalczyk po osiągnięciu mety.

09:52 – Short track – U mężczyzn zaś rękawice Azjatom rzuca Charles Hanelin. Kanadyjczyk w finale powalczy z Dajing Wu, Yi Ra Seo i Do Kyoun Kim.

09:48 – Short track – To może być włoski wieczór w Szanghaju! W finale mamy bowiem dwie reprezentantki Italii – Martina Valcepina i Arianna Fontana. Prócz nich o medale powalczą Sofia Prosfirnova i Kim Boutin. Na podium znowu zabraknie natomiast Mistrzyni Świata – Elise Christie.

09:44 – Biegi narciarskie – Pierwsze zawodniczki osiągnęły już linię mety. Na razie najlepszym czasem legitymuje się Irina Severina.

09:42 – Łyżwiarstwo szybkie – Artur Nogal z czasem 35,49! Ostatecznie Polak kończy rywalizację grupy B na 5. miejscu. Piotr Michalski jest 9., a Damian Żurek 27. W tej grupie zawodników najlepszy okazał się Joji Kato. Japończyk uzyskał czas 35,03.

09:37 – Łyżwiarstwo szybkie – Piotr Michalski przejeżdża 500 metrów w 35,56 sekundy. Daje mu to w tej chwili 5. miejsce.

09:25 – Biegi narciarskie – W Muonio właśnie zaczynają się zmagania na dystansach 5 kilometrów Pań i 10 Panów stylem klasycznym. Naszą jedyną reprezentantką jest dziś Justyna Kowalczyk, która pobiegnie jako 73 w stawce 74 zawodniczek.

09:21 – Łyżwiarstwo szybkie – 36,44 to czas Damiana Żurka. Polak rozpoczął rywalizację i póki co, po starcie sześciu zawodników, jest lepszy tylko od jednego z rywali.

09:02 – Łyżwiarstwo szybkie – Swoją dzisiejszą rywalizację w Heerenveen rozpoczynają tymczasem łyżwiarze z długiego toru. Na początek starty sprinterskie i dystans 500 metrów.

09:00 – Short track – Mogła namieszać nieco wywrotka Kim A Lang (Korea Płd.). Niestety nie skorzystała na niej jednak Magda Warakomska, a Elise Christie. To Brytyjka wraz z Kexin Fan (Chiny) awansuje dalej. Nasza rodaczka zaś kończy przejazd na trzecim miejscu.

08:57 – Short track – Pozostała nam zatem Magdalena Warakomska. Patrząc na to, z kim pojedzie Polka możemy stwierdzić jedno – łatwo o awans nie będzie.

08:53 – Short track – Start był niezły. Polka ustawiła się po nim na drugiej pozycji, za plecami Martiny Valcepiny. Włoszka świetnie kontrolowała jednak sytuację i nie pozwoliła się nikomu wyprzedzić. Natalia Maliszewska na ostatnich dwóch okrążeniach przegrała zaś rywalizację z Sofią Prosfirnową i Je Yin Kim. Czwarte miejsce powoduje odpadnięcie z rywalizacji.

08:51 – Short track – Sporo emocji w pierwszym ćwierćfinale. Awans uzyskują Arianna Fontana i Suzanne Schulting. Teraz czas na Natalię Maliszewską. Polka zmierzy się za moment z zawodniczkami, które już nie raz pokonywała. Szansa na półfinał jest całkiem spora.

08:39 – Short track – W rywalizacji na 1500 metrów nie do pokonania okazali się być dziś reprezentanci Korei Południowej. My swoje nadzieje wiążemy jednak z dystansem trzykrotnie krótszym. Już za moment w ćwierćfinałach na 500 metrów zobaczymy Natalię Maliszewską i Magdalenę Warakomską.

08:30 – Witamy bardzo serdecznie w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ?? Nie jest być może to najbardziej pogodny poranek, ale mamy nadzieję, że spędzacie go w miłej atmosferze. Dodatkowo rozgrzeją nas już niebawem polscy sportowcy, którzy na arenach całego świata powalczą o znakomite wyniki. Zaczynamy!

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password