Zimowe LIVE – 11 marca

Główną areną dzisiejszej relacji będzie Oslo, gdzie odbędzie się konkurs drużynowy zaliczany do Raw Air. Będziemy także śledzić rywalizację w short tracku i to z samego miejsca rozgrywania mistrzostw świata. Zapraszamy serdecznie!

STARTY POLAKÓW

Dlatego też nie będziemy już czekać na drugi przejazd. O jego wynikach dowiedzą się Państwo z newsa. Na kolejną relację live zapraszamy jutro.

20:12 – Narciarstwo alpejskie – Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła swego przejazdu.

19:48 – Narciarstwo alpejskie – W czołówce bez zmian po przejeździe trzydziestej zawodniczki. Teraz panie, które nie są tak mocne w slalomie. Czekamy na Polkę.

19:25 – Narciarstwo alpejskie – Piętnastka już po pierwszym przejeździe. W czołówce bez zmian. Sporo zawodniczek ma problem z pokonaniem trasy.

19:17 – Narciarstwo alpejskie – Dziesięć zawodniczek za nami. Prowadzi Szwajcarka Wendy Holdener z minimalną (0.02 sek.) przewagą nad Amerykanką Mikaelą Shiffrin. Trzecia jest Petra Vlhova. Swoich występów nie ukończyły Nina Loeseth z Norwegii i Veronika Velez Zuzulova ze Słowacji.

19:02 – Narciarstwo alpejskie – W Squaw Valley rozpoczął się już slalom pań. Frida Hansdotter omal nie wypadła z trasy i zanotowała słaby czas. W zawodach weźmie udział Maryna Gąsienica-Daniel, która wyruszy na trasę z ostatnim – 57. numerem startowym.

17:56 – Skoki narciarskie – Nie ma mocnych na Stefana Krafta! Austriak w mistrzowskim stylu kończy dzisiejszy konkurs i przypieczętowuje zwycięstwo swojej drużyny. Niestety, 128,5 m Macieja Kota nie starczyło do obrony drugiego miejsca. Znakomita próba Andreasa Wellingera dała naszym zachodnim sąsiadom awans i kończymy konkurs na trzeciej lokacie.

17:50 – Skoki narciarskie – Gonimy Austriaków! Dawid Kubacki oddał bardzo dobry skok na 127 m i do Austrii tracimy już tylko 1.3 pkt.! Wszystko rozstrzygnie się między Maciejem Kotem i Stefanem Kraftem!

17:41 – Skoki narciarskie – Świetnie Kamil Stoch! Polak wylądował na 129,5 metrze i odrabiamy straty! Po dwóch grupach finałowej serii zajmujemy drugie miejsce. Do prowadzącej Austrii tracimy 5.3 pkt.

17:33 – Skoki narciarskie – Nie zawodzi Piotr Żyła! 132,5 m w wykonaniu Wiewióra daj nam awans na trzecie miejsce!

17:26- Skoki narciarskie – Zaczynamy drugą serię w Oslo! Polscy skoczkowie zaatakują podium?

17:09- Skoki narciarskie – Nie tak miało to wyglądać. Niestabilny lot Macieja Kota i Polak ratował się przed upadkiem w końcowej fazie skoku. Zakopiańczyk wylądował na 124,5 metrze i niestety na półmetku zajmujemy czwarte miejsce (485.9 pkt.). Prowadzą Niemcy z notą 503.8 pkt. Drugie miejsce zajmują Austriacy (500.3 pkt.), a trzecie Norwegowie (488.1 pkt.)

16:55 – Skoki narciarskie – Niestety, słaby skok Dawida Kubackiego. 119,5 m nie pozwoliło nam utrzymać prowadzenia i spadamy na drugie miejsce. Świetny skok Freitaga na 129 m dał Niemcom awans na pierwszą lokatę. Tracimy do nich 9.8 pkt.

16:43 – Skoki narciarskie –  Obniżony rozbieg utrudnił nieco zadaniem skoczkom z II grupy, jednak dla Kamila Stocha nie był to problem. Polak wylądował na 124 metrze i obejmujemy prowadzenie! Mamy 2.3 pkt. przewagi, nad będącą na drugim miejscu, Austrią.

16:30 – Skoki narciarskie –
Ależ mamy widowisko w Oslo! Wiatr pod narty pozwala skoczkom na bardzo dalekie loty. Korzystne warunki dobrze wykorzystał Piotr Żyła, który poszybował na 132 metr i po I grupie zawodników zajmujemy trzecie miejsce. Prowadzą Austriacy przed Niemcami.

16:30 – Short track – Natalia Maliszewska była 2. jeszcze na okrążenie przed metą. Później kolizja, upadek i ostatecznie finału nie będzie.

16:13 – Skoki narciarskie –  Już za chwilę na Holmenkollen w Oslo rozpocznie się pierwszy konkurs turnieju Raw Air. Przed nami dziś rywalizacja drużynowa. Na starcie zobaczymy oczywiście naszą „złotą czwórkę“ z Lahti, jednak trener Stefan Horngacher postanowił zmienić kolejność, w której będą skakać Polacy. W pierwszej grupie zobaczymy Piotra Żyłę, a drugiej skakać będzie Kamil Stoch, następnie Dawid Kubacki, a jako ostatni zaprezentuje się Maciej Kot.

16:08 – Kombinacja norweska –
Niespodzianka w Oslo! Akito Watabe po szaleńczym finiszu wyprzedza Erica Frenzela. Trzecie miejsce dla Kircheisena. Niestety bez punktów dziś Adam Cieślar, ktory kończy na odległym 46. miejscu

15:57 – Kombinacja norweska – Na półmetku prowadzi Akito Watabe, jednak różnice w czołówce są minimalne. Adam Cieślar biegnie na 44. pozycji.

15:48 – Biathlon – Bez niespodzianki, gdyż kolejne zwycięstwo odnosi Niemka Dahlmeier. Tuż za nią uplasowały się Francuzka Dorin Habert oraz Włoszka Vitozzi. Polki delikatnie mówiąc nie zachwyciły, gdyż żadna z naszych reprezentantek nie zdobyła dziś punktów, najlepsza była Magda Gwizdoń, która dzisiejszy bieg kończy na 46. miejscu.

15:47 – Short Track – Bardzo miłe wiadomości dochodzą do nas z Rotterdamu. Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w swoim wyścigu i awansowała do półfinału MŚ na 500m! Brawo! Druga z naszych reprezentantek – Magdalena Warakomska zakończyła rywalizację na ćwierćfinałach.

15:42 – Kombinacja norweska – Za chwilę rozpocznie się druga część kombinacji. Z numerem pierwszym wystartuje Franz-Joseph Rehrl z Austrii. Adam Cieślar wyruszy na trasę ponad dwie minuty za liderem.

15:39 – Biathlon –
Dwa pudła Eckhoff i Norweżka spada na daleką pozycję. Na prowadzenie wychodzi natomiast Dahlmeier. Nie najlepsze strzelanie Polek i nasze osuwają się w klasyfikacji, na ten moment najlepsza z Polek jest Magda Gwizdoń, która zajmuje 34. miejsce.

15:32 – Biathlon Po trzecim strzelaniu na prowadzenie ponownie wychodzi Tiril Eckhoff, która nieznacznie wyprzedza w połowie rywalizacji Niemkę Dahlmeier oraz Francuzkę Aymonier. Polki po raz kolejny dobrze spisują się na strzelnicy, ale słabo biegną, co nie pozwala im przesunąć się wyraźnie do przodu.

15:26 – Biathlon – Zmiana na prowadzeniu po pierwszym strzelaniu, a wszystko za sprawą pudła Eckhoff. To sprawia, że pierwsza ze strzelnicy wybiega Niemka Dahlmeier. Warto zaznaczyć także dobre strzelanie Magdy Gwizdoń i Krysi Pałki, co pozwala im się przesunąć o kilka lokat.

15:15 – Biathlon Już za chwilę powinien rozpocząć się bieg pościgowy pań, jako pierwsza na trasie pojawi się zwyciężczyni wczorajszego sprintu Tiril Eckhoff. My zaś będziemy emocjonować się występami Magdaleny Gwizdoń, która wystartuje jako 27. oraz Moniki Hojnisz i Krystyny Gwizdoń, które po wczorajszym sprincie zajmują miejsca w 4. i 5. dziesiątce.

14:24 – Skoki narciarskie – Clemens Aigner wygrał pierwszy konkurs w Zakopanem. Drugie miejsce dla Niemca Constantina Schmida, trzecie dla kolejnego Austriaka – Maximiliana Steinera. Jakub Wolny zajął 8. miejsce, Aleksander Zniszczoł 9., Paweł Wąsek 23., a Stanisław Biela 25.

14:15 – Skoki narciarskie – Niezłe skoki Wolnego i Zniszczoła. Jakub jest trzeci po skoku na 124 metr, a Aleksander tuż za nim z odległością 121 metrów. Prowadzi Słoweniec Cene Prevc, który skoczył 125 metrów.

14:05 – Skoki narciarskie – Już dziesięciu skoczków drugiej serii za nami. Prowadzi w tej chwili Koreańczyk Seou Choi. Paweł Wąsek po skoku na odległość 116 metrów jest 4., a Stanisław Biela z wynikiem 112,5 m jest 5. W tej serii, poza rozpoczynającym ją i prowadzącym Azjatą, który uzyskał 125 metrów, żaden zawodnik nie może się nawet zbliżyć do punktu konstrukcyjnego na 120 metrze.

13:41 – Skoki narciarskie – Po pierwszej serii konkursu na Wielkiej Krokwi prowadzi Austriak Clemens Aigner, przed Niemcem Constantinem Schmidem i swoim rodakiem Maximillianem Steinerem. Z Polaków najwyżej, na 8. miejscu jest Zniszczoł. Na dziesiątym miejscu plasuje się Wolny. W drugiej serii są jeszcze 24. Biela i 25. Wąsek. Na pechowej 31. pozycji rywalizację zakończył Krzysztof Biegun. Pozostali Polacy na dalszych pozycjach.

13:25 – Skoki narciarskie – Tymczasem w Zakopanem trwa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Prowadzi Niemiec Constantin Schmid. Na szóstej pozycji jest Aleksander Zniszczoł, a na ósmej Jakub Wolny. Stanisław Biela jest 20., Paweł Wąsek 21., Krzysztof Biegun 27., Przemysław Kantyka 29., Krzysztof Miętus 33., Tomasz Pilch 37., Bartłomiej Kłusek 43., Bartosz Czyż 44.

13:08 – Short track – Rafał Anikiej 2. w swoim biegu rankingowym na 500m. Polak zajmuje zatem wysokie, 22. miejsce na tym dystansie. Więcej o tym, jak rano sprawowali się biało-czerwoni, przeczytacie tutaj:
https://ig24.pl/short-track-ms-dobry-wystep-polakow-w-biegach-rankingowych/

12:30 –  Łyżwiarstwo szybkie – Zwycięstwo Heather Bergsmy na 1000m, przed Nao Kodairą i Karoliną Erbanovą . Bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia Czerwonka. Polka kończy rywalizację na 8. pozycji.

12:14 –  Łyżwiarstwo szybkie – Dobrze rywalizację na 1000m rozpoczęła Natalia Czerwonka. Polka jechała w pierwszej parze z Sanneke de Neeling z Holandii i to nasza zawodniczka uzyskała lepszy czas 1:16.98.

11:52 –  Kombinacja norweska – W pierwszej części dwuboju najlepiej poradził sobie Franz-Josef Rehrl z Austrii, który uzyskał odległość 131 metrów. Tuż za nim plasuje się jego rodak Mario Seidl i Bjoern Kircheisen z Niemiec. Adam Cieślar zajmuje 41. lokatę z dużą stratą do Austriaka.

11:30 –  Kombinacja norweska – Po skokach 30 zawodników prowadzi Maxime Laheurte z Francji. Adam Cieślar spadł na 23. pozycję, z ponad dwuminutową stratą do lidera. O punkty dla Polaka będzie bardzo ciężko.

11:21 – Short track – Rafał Anikiej najszybszy w swoim biegu rankingowym na 1500 metrów.

11:10 –  Kombinacja norweska – Słaby skok w wykonaniu Adama Cieślara. Warunki na skoczni znacznie się zmieniły i Polak musiał zmagać się z niesprzyjającym wiatrem. 104 metry jakie uzyskał daje mu w tej chwili 6. lokatę ze znaczną stratą do lidera.

11:05 – Short track – W Ahoy Arena w Rotterdamie trwają póki co biegi rankingowe na 1500m. Natalia Maliszewska odpuściła start w nich i szykuje się na ćwierćfinał na 500m. Magda Warakomska z dobrym czasem zajęła 2. miejsce w swoim biegu.

11:05 – Łyżwiarstwo szybkie – W Stavanger spośród Polaków zobaczymy dziś jeszcze tylko Natalię Czerwonkę, która około 12:15 zaprezentuje się na dystansie 1000m

11:00 – Łyżwiarstwo szybkie – Ostatecznie siódme miejsce Polaka, a czołowe cztery pozycje zajęli Holendrzy. Zwycięstwo dla Dai Dai Ntaba – 34,93. Sprinterzy okazję do poprawy będą mieli jutro, gdy odbędzie się ostatni wyścig na 500m

11:00 – Kombinacja norweska – Za chwilę rozpoczną się kolejne zawody Pucharu świata w kombinacji norweskiej. W dzisiejszej rywalizacji zobaczymy tylko Adama Cieślara. Drugi z naszych reprezentantów Paweł Słowiok nie przebrnął kwalifikacji.

10:54 – Łyżwiarstwo szybkie – Małe problemy Wasia na nowych płozach, ale czas przyzwoity – 35,16 daje 2.miejsce po trzech parach.

10:45 – Łyżwiarstwo szybkie – Za chwilę na torze, wśród 12 panczenistów pojawi się Artur Waś na dystansie 500m.

10:40 – Łyżwiarstwo szybkie – Słabe występy Polaków w tym sezonie podczas PŚ „zaowocowały” tym, że w finałowych zawodach zobaczymy mało naszych reprezentantów. Prawo startu mają tylko najlepsi panczeniści w danej konkurencji. Dziś nie zobaczymy chociażby naszych drużyn, które nie zmieściły się do top4

10:37 – Łyżwiarstwo szybkie – Na początek zapraszamy Państwa na tor w Stavanger (Norwegia) gdzie odbędą się finałowe zawody PŚ. To ostatnia tak ważna impreza w panczenach, jeśli chodzi o sezon 2016/2017

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password