Zimowe LIVE – 12 listopada

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Bardzo powoli rozkręca się olimpijski sezon zimowy, a my razem z nim. Dziś kolejne emocje, choć niektóre dyscypliny jeszcze nie wznowiły swojej rywalizacji po długiej przerwie. Niedziela upłynie nam pod znakiem rywalizacji Justyny Kowalczyk w Muonio (10 kilometrów stylem łyżwowym), zmagań na krótkim (short track) i długim (łyżwiarstwo szybkie) torze, a także alpejskiego slalomu mężczyzn w fińskim Levi. Serdecznie zapraszamy! 

UWAGA ZACZYNAMY WIELKI ZIMOWY KONKURS!
Prosimy o odpowiedź na pierwsze pytanie: Które miejsce zajmie drużyna Polski mężczyzn w konkurencji sprintu drużynowego na zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Odpowiedzi na pytanie przesyłamy do niedzieli, do godziny 17:55 na adres: [email protected] Punktacja jest następująca: 10pkt. – trafione miejsce, 8pkt. – jedno miejsce różnicy, 5pkt. – dwa miejsca różnicy, 3pkt. – trzy miejsca różnicy, 1pkt. – cztery miejsca różnicy. Osoby które na koniec igrzysk w Pjongczangu zgromadzą najwięcej punktów otrzymają atrakcyjne nagrody (jakie – na razie to tajemnica).

Za wskazanie 4. miejsca w naszym konkursie można było zgarnąć dziś zatem 10 punktów. Przypominamy, żebyście zwracali uwagę też na artykuły, gdzie już od następnego tygodnia również będzie można znaleźć pytania konkursowe! Powodzenia! My tymczasem się żegnamy i zapraszamy na kolejną relację za tydzień.

18:30 – Łyżwiarstwo szybkie – Ajj, niewiele zabrakło do podium! Trzy najlepsze sztafety jednak dużo szybsze od naszych. Wygrywają Kanadyjczycy, przed Norwegami i Rosjanami. Polacy rywalizację sprinterską sztafet kończą na 4. pozycji.

18:14 – Łyżwiarstwo szybkie – 1:21.05! Bardzo dobry czas Polaków i po przejeździe czterech ekip zdecydowanie prowadzimy!

18:04 – Łyżwiarstwo szybkie – Za moment rozpoczynamy zmagania w ostatniej dzisiejszej konkurencji. W sprincie drużynowym mężczyzn zobaczymy między innymi Polaków w składzie: Nogal, Michalski, Kłosiński, Waś.

17:53 – Łyżwiarstwo szybkie – Tylko sześć kobiecych sztafet zgłosiło się do sprintu. Wygrały Rosjanki, które zdołały przejechać go w czasie 1:26.64. Na podium staną również Norweżki i Koreanki.

16:35 – Łyżwiarstwo szybkie – Sven Kramer z Holandii najszybszy na 5000 metrów. A przed nami już tylko sztafety,na które czekamy. Teraz też poznamy rozwiązanie naszego konkursu!

15:22 – Łyżwiarstwo szybkie – Sebastian Kłosiński na 1000 metrów nie zdołał zaskoczyć. Czas 1:10.23 daje mu 17. miejsce w grupie A. Wygrywa Paweł Koliżnikow z Rosji.

14:24 – Łyżwiarstwo szybkie – Nao Kodaira z Japonii jako jedyna przełamuje granicę minuty i 14 sekund. Przejeżdża 1000 metrów w czasie 1:13.99 i wygrywa w ten sposób rywalizację. Na drugim stopniu podium stanie jej rodaczka – Miho Takagi, a brązowy medal odbierze Holenderka Jorien ter Mors.

14:11 – Łyżwiarstwo szybkie – Natalia Czerwonka przejeżdża 1000 metrów w 1:16.50, co daje jej w tej chwili 4. miejsce. Póki co startowało osiem zawodniczek, a jeszcze dziesięć kolejnych przed nami.

13:52 – Narciarstwo alpejskie – Mogło być tak pięknie! Prowadzący po pierwszym przejeździe Dave Ryding świetnie zaczął drugi przejazd i wypadł z trasy! Nie ma historycznego triumfu Brytyjczyka. Pierwszy w sezonie slalom padł łupem Felixa Neureuthera z Niemiec! Na podium są również Henrik Kristoffersen i Matthias Hargin. Teraz karuzela Pucharu Świata przeniesie się do Ameryki Północnej.

13:49 – Łyżwiarstwo szybkie – Polacy zdobędą pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 5000 metrów. Jan Szymański z czasem 6:23.20 zajmuje 12. miejsce w grupie B. Adrian Wielgat rywalizację kończy zaś o dwie pozycje za nim.

13:46 – Narciarstwo alpejskie – Słaby drugi przejazd Marcela Hirschera. Widocznie kontuzja daje się austriackiemu mistrzowi we znaki. Przed przejazdami Kristoffersena, Neureuthera i Rydinga Austriak jest 15. Prowadzi Matthias Hargin, który jest blisko podium.

13:22 – Narciarstwo alpejskie – Prowadzi Szwajcar Loic Meillard (20. po pierwszym przejeździe). Drugi jest Włoch Manfred Moelgg (16. po pierwszym przejeździe), a trzeci Francuz Jean Baptiste Grange (27. po pierwszym przejeździe). Drugiego przejazdu nie ukończyło 4 zawodników. Na górze zostało jeszcze 15 najlepszych narciarzy pierwszego przejazdu.

12:50 – Narciarstwo alpejskie – Bez udziału Michała Jasiczka odbędzie się drugi przejazd slalomu w Levi. Zapowiada się bardzo ciekawa walka o zwycięstwo, gdyż nieduże straty do prowadzącego Dave’a Rydinga mają Felix Neureuther, Henrik Kristoffersen i Marcel Hirscher. Kto wygra? Przekonamy się za około godzinę.

11:54 – Narciarstwo alpejskie – Michał Jasiczek ukończył 1. przejazd slalomu w Levi z czasem gorszym od Dave’a Rydinga o 3,25 sek, co dało mu 62. miejsce w stawce.

11:27 – Łyżwiarstwo szybkie – Luiza Złotkowska zajmuje 5. miejsce w grupie B na 3000 metrów z czasem 4:09.69. Tuż za nią plasuje się Katarzyna Bachleda-Curuś. Rywalizację w tej grupie z czasem 4:06.17 wygrywa Ayaka Kikuchi z Japonii.

11:09 – Łyżwiarstwo szybkie – Minimalnie zabrakło Piotrowi Michalskiemu, aby zdobyć punkty w rywalizacji na 1000 metrów. Polak z czasem 1:10.52 zajmuje 10. miejsce w grupie B. Artur Waś z czasem 1:10.79 jest zaś w niej 18.

10:47 – Narciarstwo alpejskie – Mieliśmy kilka niezłych wyników, chociażby 6. jest Marco Schwarz, a 7. Sebastian Foss-Solevaag. Jednak czołowa piątka to nadal Ryding, Neureuther, Kristoffersen, Hirscher i Myhrer, którzy mieszczą się w 0,54 sek. Dalej różnice czasowe są równie małe, o ile nie mniejsze, gdyż na tę chwilę mniej niż sekundę traci nawet 18. zawodnik. Czekamy więc na start Michała Jasiczka, ale poczekamy na to jeszcze około 30-40 min.

10:23 – Narciarstwo alpejskie – I wszyscy zawodnicy z najlepszej „15” już są na dole. Ostatni z nich nie namieszali bardzo w czołówce, więc na prowadzeniu nadal mamy Dave’a Rydinga, którego w drugim przejeździe będą chcieli dopaść Neureuther, Kristoffersen, Hirscher i Myhrer, zajmujący miejsca 2-5. Teraz czas na stosunkowo słabszych zawodników, ale nadal każdy z tych alpejczyków może namieszać, gdyż są tam m.in. multimedalista MŚ – Jean Baptiste Grange czy mistrz olimpijski z Vancouver – Giulliano Razzoli. Wiek może już nie ten, ale ci zawodnicy zawsze są groźni.


10:15 – Narciarstwo alpejskie – Po 9. zawodnikach Hirscher jest 4., tracąc do lidera 0:46 sek. Liderem jest Brytyjczyk, tak tak – Brytyjczyk. Dave Ryding, który już w tamtym sezonie mocno namieszał w czołówce, wyprzedza w tej chwili Felixa Neureuthera (0,14 sek) i Henrika Kristoffersena (0,16 sek).
10:15 – Biegi narciarskie – Bardzo dobra końcówka Justyny Kowalczyk i Polka awansowała na 11. pozycję, która kończy jej start w Muonio. Dziś najlepsza Anne Kylloenen przed Norweżką Emilie Kristoffersen i swoją rodaczką Laurą Mononen. 
10:13 – Short track – Cóż zrobili Amerykanie! Rekord świata wśród sztafet – 6:29.052! To oni wygrywają, wyprzedzając Koreę i Kanadę!
10:11 – Narciarstwo alpejskie – Od paru minut w Levi trwają pierwsze zmagania alpejczyków (gigant w Soelden odwołano), w których swoimi umiejętnościami popisują się najlepsi slalomiści. Jest wśród nich Marcel Hirscher, który długo latem zmagał się z kontuzją kolana, ale ostatecznie zdążył na pierwsze zawody w swojej koronnej konkurencji. mamy także Polaka – Michała Jasiczka, ale na jego występ oczywiście musimy jeszcze długo poczekać.

10:09 – Short track – Ależ zacięta rywalizacja wśród sztafet! Kanadyjki ukarane, Koreanki ze złotem. Chinki otrzymają medale srebrne, Włoszki brązowe.

10:05 – Biegi narciarskie – Była 14. na pierwszym pomiarze Justyna Kowalczyk i taką samą lokatę zajmuje 3,9 kilometra dalej. Strata do najlepszej na czwartym kilometrze Anne Kylloenen wynosi odrobinę ponad 30 sekund. Na razie chyba można zaliczyć występ Polki do udanych. Przed nami druga część trasy.

10:01 – Łyżwiarstwo szybkie – Kaja Ziomek z czasem 1:20.04 zajmuje odległe, 20. miejsce w rywalizacji grupy B na 1000 metrów.

10:00 – Biegi narciarskie – Pierwszą zawodniczką, która zmienia Katerynę Serdiuk na prowadzeniu jest jej koleżanka z reprezentacji Anna Antsybor, a więc na czele dwie Ukrainki. Czekamy jednak na finisz najlepszych ze Skandynawek. Następny pomiar czasu biegu Justyny Kowalczyk za kilka minut na czwartym kilometrze.

09:54 – Short track – U mężczyzn Azja wraca na piedestał. W finale rywalizacji na 1000 metrów Chińczyk Dajing Wu pokonuje węgierskich brazi Liu.

09:53 – Biegi narciarskie – Ruszyła Polka na trasę, a więc wszystkie zawodniczki już wystartowały. Po 100 metrach Kowalczyk traciła do prowadzącej 4,3 sekundy i plasowała się na 14. miejscu. Zobaczymy, jak sytuacja będzie wyglądać w dalszej części biegu.

09:46 – Biegi narciarskie – Kateryna Serdiuk z Ukrainy legitymuje się czasem 23:28.4 i to ona w tej chwili ma najlepszy rezultat z dziewiątki, która dobiegła do mety w Muonio. Zapewne jednak niedługo przybiegną zdecydowanie lepsze rywalki.

09:41 – Short track – Rywalizację u kobiet zdominowały dziś Kanadyjki. Wygrywa Kim Butin przed Marianne St-Gelais. Na najniższym stopniu podium stanie zaś Arianna Fontana z Włoch.

09:40 – Biegi narciarskie – Wystartowało już 46. zawodniczek, czyli ponad połowa przewidzianych na dzisiejszy bieg. Na razie jeszcze nie mamy nikogo na mecie, ale niedługo powinno to ulec zmianie. Justyna Kowalczyk z ostatnim – 72. numerem w stawce.

09:30 – Short track – W Szanghaju trwa rywalizacja w short tracku. Dziś startowała tylko jedna z naszych rodaczek. Magda Warakomska pokazała się z niezłej strony – w ćwierćfinale biegu na 1000 metrów zajęła 4. miejsce. Niestety nie dało to awansu.

09:20 – Biegi narciarskie – Na starcie przewidzianych jest oczywiście najwięcej reprezentantek gospodyń, bo aż… 22! W naszym kraju bardzo ciężko byłoby zebrać tak szeroką grupę biegaczek, choć to zawody niższej rangi, niż Puchar Świata. Pierwsze zawodniczki na trasie. Na pierwsze wyniki trochę jednak poczekamy.

09:10 – Biegi narciarskie: Już za 5 minut w fińskim Muonio rozpoczną się ostatnie z cyklu trzech przedsezonowych zawodów biegaczek. Zarówno w sobotę, gdy biegaczki rywalizowały w sprincie, tak i dzień później w biegu na 5 kilometrów Justyna Kowalczyk zajmowała 3. lokatę. Dziś nie ma co oczekiwać tak wspaniałych wyników, bo zmiana stylu na łyżwowy od lat nie służy Polce i unika go ona jak – nie bójmy się tego napisać – diabeł święconej wody. Trzymamy jednak kciuki, by wynik był przyzwoity. Nasza zawodniczka wystartuje jednak dopiero o 9:52.

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password