Zimowe LIVE – 13 stycznia

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Za cztery tygodnie o tej porze trwały już będą igrzyska w Pjongczangu. Ba, kto wie czy sobota 10 lutego nie będzie jednym ze szczęśliwszych polskich dni tych igrzysk. Tymczasem przyjrzyjmy się polskim nadziejom na dobre olimpijskie starty na ostatniej prostej przed wylotem do Korei. Skoczkowie, biegaczki narciarskie, biathlonistki, bobsleiści, łyżwiarze w short tracku – oni wszyscy wystartują dziś, a my jak zwykle będziemy śledzić każdy ich krok. Zapraszamy!

STARTY POLAKÓW

Konkurs! Pytanie: Które miejsce zajmie w zawodach Pucharu Świata w St. Moritz polska bobslejowa czwórka?
Punktacja: 10 pkt. za bezbłędny typ, 8 pkt. za pomyłkę o 1 miejsce , 5 pkt. za pomyłkę o 2-3 miejsca, 3 pkt. za pomyłkę o 4 miejsca, 1 pkt. za pomyłkę o 5-6 miejsc. 
Odpowiedzi prosimy przesyłać do 14 stycznia do 11:40 na [email protected]

Kończymy naszą dzisiejszą wizytę na arenach sportów zimowych. Zapraszamy na jutro, gdyż czeka nas również mnóstwo sportowych emocji! Igrzyska olimpijskie coraz bliżej!

18:20 – Snowboard – Reprezentanci Polski dzisiaj bez wygranego wyścigu. Polscy snowboardziści przegrali w Bad Gastein w preeliminacjach z gospodarzy. Aleksandra Król i Michał Nowaczyk zajęli 21. miejsce, a Karolina Sztokfisz i Oskar Kwiatkowski uplasowali się na 23. pozycji.

18:00 – Snowboard – Niestety, nie było wyników na żywo z zawodów w Bad Gastein. Wiemy, że wygrali Austriacy Sabine Schoefmann i Alexander Payer. Na podium stanęli również Niemcy Ramona Hofmeister i Stefan Baumeister oraz Austriacy Claudia Riegler i Alexander Prommegger. Nie wiadomo jeszcze, jakie miejsca zajęli Polacy Aleksandra Król/Michał Nowaczyk i Karolina Sztofkisz/Oskar Kwiatkowski.

16:50 – Skoki narciarskie – Zmiana wyników zawodów w Kulm! Jernej Damjan i Johann Andre Forgang zdyskwalifikowani. Tym samym Polacy notują awans.

16:30 – Snowboard – Tydzień temu w Lackenhof Aleksandra Król i Michał Nowaczyk zajęli świetne 4. miejsce w drużynowym slalomie równoległym. Dzisiaj kolejne zawody w tej specjalności, tym razem w Bad Gastein. Do rywalizacji przystąpi dużo zespołów, więc najpierw rozegrana zostanie faza przedfinałowa. W niej Król i Nowaczyk rywalizować będą z austriackim duetem Daniela Ulbing/Lukas Mathies. Drugi polski zespół Karolina Sztokfisz i Oskar Kwiatkowski zmierzy się także z Austriakami Julią Dujmowits i Sebastianem Kislingerem.

16:21 – Kombinacja norweska – Wygrywa duet Frenzel/Geiger, tuż za nimi Rydzek/Riessle. Na trzecim miejscu Norwegowie Kokslien/Moan. Paweł Słowiok i Adam Cieślar kończą na 11. pozycji. Brawa za bieg!

16:12 – Kombinacja norweska – Wydaje się, że nikt nie zagrozi dziś Niemcom. Polacy biegną całkiem dobrze i przesunęli się ponownie o jedną lokatę i są na 12. miejscu.

16:04 – Kombinacja norweska – Na półmetku wciąż dwie sztafety niemieckie na prowadzeniu. Na trzecie miejsce wskoczyli Finowie. Polacy przesunęli się na 13. miejsce.

16:04 – Skoki narciarskie – Andreas Stjernen wygrywa konkurs lotów w Bad Mitterndorf. Drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande, a trzecie Simon Ammann. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był dziś Stefan Hula, który zajął 16. miejsce. Piotr Żyła był 19., Kamil Stoch 23. Maciej Kot zajął 25. lokatę.

16:02 – Skoki narciarskie – Simon Ammann w sezonie olimpijskim i wszystko jasne! Szwajcar poszybował na 227,5 m i zajmuje drugie miejsce, a to oznacza, że po raz 80 stanie dziś na podium PŚ.

15:57 – Kombinacja norweska – Fabian Riessle i Vinzenz Geiger uciekają Yoshito Watabe. Adam Cieślar utrzymuje 14. pozycję.

15:56 – Short track – Upadek Warakomskiej. Ósme miejsce. Mistrzynią ponownie Martina Valcepina!

15:54 – Skoki narciarskie – Noriaki Kasai nie przestaje zaskakiwać! Weteran skoków osiągnął 227 m i prowadzi.

15:50 – Kombinacja norweska – Na czele trzyosobowa grupka, w której są dwie sztafety niemiecka i japońska. Adam Cieślar biegnący w sztafecie polskiej awansował o jedną pozycję i jest 14.

15:47 – Kombinacja norweska – Rozpoczyna się bieg sztafetowy 2×7,5 km.

15:46 – Short track – Za moment ostatni polski akcent dzisiejszego dnia. Magdalena Warakomska pojedzie w finale B na 500 metrów. Czy jest w stanie poprawić nam nieco humory?

15:46 – Skoki narciarskie – Piotr Żyła ląduje na 200 metrze i po skokach 18. zawodników zajmuje 7. miejsce.

15:42 – Biathlon – Finiszujemy na piątym miejscu! Fenomenalny wynik Polek w dzisiejszym wyścigu. W samym biegu dziewczyny zajęły trzecie miejsce! Oby utrzymały formę do Igrzysk

15:41 – Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok Stefana Huli w finale! Polak poszybował na 210,5 m i obejmuje prowadzenie.

15:36 – Biathlon – Ostatnie strzelanie! Nowakowska 10/10 i jesteśmy na piątym miejscu!

15:32 – Skoki narciarskie – Kamil Stoch ląduje w drugiej rundzie na 193 metrze i zajmuje drugie miejsce. W tym samym miejscu swój skok zakończył Macie Kot, który plasuje się na 4. pozycji.

15:30 – Biathlon – Nowakowska 5/5 i tracimy już tylko 30 sekund! A czołówka pudłuje i dobiera!

15:26 – Short track – Magdalena w półfinale musiała ustąpić trzem rywalkom. Pojedzie w finale B. Sensacyjnie o miejsca 5-8 walczyć będzie także Suzanne Schulting

15:24 – Skoki narciarskie – Wracamy na skocznię w Bad Mitterndorf, gdzie właśnie rozpoczyna się druga seria dzisiejszego konkursu. Za nami skok Piusa Paschke na 190 m.

15:23 – Biathlon – Ostatnia zmiana, w której zobaczymy Weronikę Nowakowską. Szwajcaria, Szwecja i Francja – pierwsza trójka

15:18 – Biathlon – Na szóstym strzelaniu Polka musiała raz dobrać i jesteśmy na siódmym miejscu.

15:12 – Saneczkarstwo – Gospodynie nie były dziś gościnne dla rywalek. Zajęły całe podium. Pierwsza była Dajana Eitberger z czasem 1:22.213, druga minimalnie gorsza Natalie Geisenberger. Podium uzupełniła Tatjana Huefner. Ewa Kuls-Kusyk kończy na 17. miejscu a Natalia Wojtuściszyn na 21.

15:06 – Biathlon – Druga zmiana i witamy na trasie Krystynę Guzik. Zajmujemy ósme miejsce.

15:05 – Skoki narciarskie – Po pierwszej serii najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Piotr Żyła, który zajmuje 14. miejsce. Stefan Hula jest 17., a Maciej Kot 22. Liderem konkursu jest Andreas Stjernen.
15:03 – Skoki narciarskie – Poniżej oczekiwań skacze także Kamil Stoch. 193,5 m to 23. pozycja.
15:01 – Biathlon – Magda teraz zdecydowanie lepiej! 5/5 w drugim strzelaniu i jesteśmy na dziewiątym miejscu, tracąc niecałe 40 sekund do Włoszek
14:59 – Saneczkarstwo – Do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko przejazdy czterech Niemek. Polki zajmują na razie 13, i 17. pozycje.
14:54 – Biathlon – Gwizdoń dwa razy dobierała i jesteśmy na 11. pozycji.

14:52 – Short track – Holendrzy wygrywają z Bartkiem Konopko. W półfinale na 500 metrów mamy tylko Magdę Warakomską.

14:52 – Skoki narciarskie – Słaby skok Dawida Kubackiego. Polak zanotował 187 m i jest dopiero 24. O awans będzie ciężko.

14:50 – Biathlon – Teraz na trasę wyrusza Magdalena Gwizdoń. Pierwsza trójka biegu: Włoszki, Niemki i Szwajcarki.

14:47 – Skoki narciarskie – Jeszcze dalej ląduje Piotr Żyła. „Wiewiór” uzyskał 210,5 m i plasuje się na 8. lokacie.

14:46 – Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok Stefana Huli! Polak poszybował na 208 m i zajmuje 9. miejsce.

14:44 – Skoki narciarskie – Mamy pierwszego Polaka w drugiej serii. Maciej Kot osiągnął 196 m, co daje mu obecnie 10. miejsce i pewny awans.

14:44 – Biathlon – Polka 10/10! Jesteśmy na siódmym miejscu!

14:43 – Short track – Mieliśmy dwie Polki w jednym biegu ćwierćfinałowym na 500 metrów. Natalia Maliszewska niestety upada i nie kwalifikuje się dalej. Z drugiego miejsca do półfinału wchodzi natomiast Magdalena Warakomska.

14:38 – Biathlon – Monika Hojnisz na pierwszym strzelaniu czysto! Polki na 10. miejscu! Włoszki prowadzą w całej stawce.

14:37 – Saneczkarstwo – Wojtuściszyn popełnia sporo błędów i plasuje się na czwartej lokacie. Chwilę później niezły przejazd Kuls-Kusyk i Polka obejmuje prowadzenie z czasem 1:23.509.

14:32 – Saneczkarstwo – Drugi przejazd ukończyło już pięć zawodniczek. Stawce przewodzi na razie Austriaczka Hannah Prock. Teraz na starcie Natalia Wojtuściszyn, a chwilę później zaprezentuje się Ewa Kuls- Kusyk.

14:29 – Biathlon – Czas na sztafetę kobiet w Pucharze Świata! Trzymamy kciuki za Polki!

14:27 – Skoki narciarskie – Debiutujący na mamucie Jakub Wolny wylądował na 175,5 metrze. Polak zajmuje 9. miejsce. Liderem konkursu jest Cestmir Kozisek, który poszybował na 210 m.

14:18 – Short track – Sjinkie Knegt i Martina Valcepina Mistrzami Europy na 1500 metrów. Główną antybohaterką finału Suzanne Schulting. Holenderka spowodowała upadek walczących medale Fontany i Efremenkowej.

14:15 – Skoki narciarskie – Na mamuciej skoczni HS-235 w Bad Mitterndorf rozpoczyna się właśnie pierwszy w tym sezonie konkurs lotów narciarskich. Na starcie zawodów zobaczymy sześciu reprezentantów Polski.

14:11 – Biathlon – Bardzo dobry występ zanotowały w w Arber polskie zawodniczki. Aż trzy znalazły się w pierwszej dwudziestce. Najwyżej na jedenastej pozycji, pomimo dwóch pudeł uplasowała się Kamila Żuk. 15 miejsce zajęła z jedną karną rundą Kinga Mitoraj, a 19 Karolina Pitoń. Najniżej, na 26 pozycji sprint ukończyła Anna Mąka. Podobnie jak u mężczyzn walka o zwycięstwo była bardzo emocjonująca. Wygrała ostatecznie Norweżka H. Fenne, przed Rosjankami: V. Vasnetcovą i K. Reztsovą.

13:50 – Bobsleje – Polska osada po swoim przejeździe na rewelacyjnym dziewiątym miejscu. Strata do liderów 0.31 sek.

13:50 – Bobsleje – Polska osada po swoim przejeździe na rewelacyjnym dziewiątym miejscu. Strata do liderów 0.31 sek.

13:49 – Biegi narciarskie – Hanna Falk zwyciężyła w finale sprintu techniką dowolną, rozgrywanym w Dreźnie. Szwedka, która okazała się najlepsza także w eliminacjach, wyprzedziła swoją rodaczkę Marię Dahlqvist oraz Amerykankę Sophie Caldwell. Faworytka zawodów – Stina Nilsson – była dopiero 6. w finale. Polki odpadły w eliminacjach.

13:49 – Saneczkarstwo – Koniec pierwszego przejazdu. Prowadzi z czasem 41.127 Niemka Dajana Eitberger, przed jej rodaczką  Natalie Geisenberger. Trzecią pozycję zajmuje kolejna z reprezentantek gospodarzy Tatjana Huefner. Po pierwszej części rywalizacji Ewa Kuls-Kusyk zajmuje 17. miejsce, tuż za nią druga z naszych Natalia Wojtuściszyn. Drugi ślizg zaplanowano na godzinę 14:20.

13:33 – Short track – Kara dla Rafała Anikieja za odpychanie tureckiego łyżwiarza. To koniec tych mistrzostw dla naszego młodego zawodnika.

13:30 – Saneczkarstwo – Po przejazdach 14 zawodniczek Polki zajmują 8. i 9. miejsce. Na prowadzeniu Jessica Tiebel z Niemiec przed Rosjanką Viktoriją Demchenko.

13:22 – Biathlon – W Arber po sprincie Panów czas na zmagania kobiet. Wśród 86 zgłoszonych zawodniczek widnieją nazwiska czterech Polek. Z numerem 22 wystartowała już Kamila Żuk. Jako 52 ruszy Kinga Mitoraj, Anna Mąka jako 72, a 82 numer startowy ma Karolina Pitoń. Liczymy na udany występ naszych biathlonistek.

13:14 – Short track – Natalia Kończy półfinał na miejscu 5. Ona jednak dziś znacznie bardziej nastawia się na dobry start na 500 metrów. Magda Warakomska natomiast zajmuje 4. miejsce w półfinale, dzięki czemu zobaczymy ją w finale B.

13:10 – Saneczkarstwo – Natalia Wojtuściszyn osiąga 41.760, a Ewa Kuls Kusyk 41.737. Zobaczymy na ile pozwolą takie rezultaty.

13:05 – Short track – Już za moment start półfinałów na 1500 metrów! Natalia Maliszewska i Magdalena Warakomska powalczą o awans do wielkiego finału.

12:59 – Saneczkarstwo – Już za moment początek konkursu damskich jedynek na torze w Turyngii. Kibicujemy Natalii Wojtuściszyn , która otworzy zawody oraz drugiej z naszych reprezentantek Ewie Kuls-Kusyk, która wystartuje z numerem trzecim.

12:55 – Bobsleje – Już za chwilę w St. Moritz rozpoczną się zawody dwójek z udziałem polskiej osady Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. Polacy mają dziś przypieczętowac olimpijską kwalifikację. Nie powinno być z tym kłopotów.

12:25 – Narciarstwo dowolne – W zawodach kobiet w finale od samego startu prowadziła Sandra Naeslund. Szwedka przed własną publicznością nie dała szans rywalkom. W finale męskiego skicrossu zaciętą walkę o zwycięstwo do ostatnich centymetrów stoczyło 2 Szwajcarów i Francuz. Wygrał Alex Fiva przed Marciem Bischofbergerem i Jeanem Fredericiem Chapuisem.

12:22 – Saneczkarstwo – Emocjonująca końcówka konkursu dwójek w Oberhofie. Wendl i Artl nie bronią swojej przewagi po pierwszym przejeździe i minimalnie przegrywają ze swoimi rodakami Eggertem i Baneckenem. Trzecie miejsce zajmują Austriacy Penz i Fischler, przegrywając o prawie 0,5 sekundy. Polski duet kończy zawody na  7. pozycji i osiąga najlepszy wynik  w tym sezonie.

12:07 – Saneczkarstwo – Bardzo udany przejazd Polaków, lecz nie daje on prowadzenia. Na razie zajmują drugą lokatę 0,021 sekundy za Austriakami Steu i Kollerem.

12:05 – Saneczkarstwo – Kolejni zawodnicy mają problemy na torze w Oberhofie, a już za moment zaprezentują się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Czy poradzą sobie z trudnościami toru?  Przypomnijmy, że po pierwszym ślizgu zajmowali bardzo dobre 6. miejsce.

11:42 – Saneczkarstwo – Rozpoczął się już drugi ślizg w rywalizacji dwójek. Po przejeździe czterech duetów na prowadzeniu Łotysze Putins/Marcinkevics z czasem 1:23.771

11:32 – Biathlon – Norweg V. S. Christiansen wygrał dzisiejszy sprint zaliczany do Pucharu IBU. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Zawodników, którzy stanęli na podium dzieliło zaledwie 4,5 sekundy. Tyle stracił do Christiansena jego rodak F. Gjesbakk. Skandynawów przedzielił Francuz E. Jacquelin. Najlepszy z Polaków, Łukasz Szczurek ukończył bieg na 32 pozycji. Pięćdziesiąty był Tomasz Jakieła, 56 Andrzej Nędza-Kubiniec, a dopiero 68 ósmy był doświadczony Grzegorz Guzik.

11:15 – Biathlon – Przyzwoicie spisał się Łukasz Szczurek. Tylko jedna runda karna daje w tej chwili na mecie niezłe 30 miejsce. Jeszcze dwudziestu pozostało do zakończenia rywalizacji. Wszystko wskazuje na to, że zwycięstwo odniesie Norweg V.S. Christiansen.

11:00 – Saneczkarstwo – Niemcy absolutnie dominują na rodzimym gruncie. Po pierwszym ślizgu trzy najlepsze dwójki, którym udało się pokonać trasę w mniej niż 41 s to właśnie reprezentanci gospodarzy: Wendl/Arlt, Eggert/Benecken i Geueke/Gamm. Polacy na wysokim, 6. miejscu!

10:52 – Narciarstwo dowolne – Przed nami zawody pucharowe w ski crossie w szwedzkim Idre Fjall. Kwalifikacje wygrali reprezentanci gospodarzy Sandra Naeslund i Victor Oehling Norberg. W zawodach zabraknie Karoliny Riemen-Żerebeckiej.

10:52 – Saneczkarstwo – Wend i Arlt przejęli prowadzenie z czasem 40.719 i jak na razie nikomu nie udało się zepchnąć ich z pozycji lidera.

10:46 – Kombinacja norweska – Po pierwszej części zawodów na czele dwie Reprezentacje Niemiec. Niemcy Ii mają 15 sekund przewagi nad Niemcami I, trzecie miejsce zajmuje Japonia I ze stratą 17 sekund. Polacy tracą 2.08 i są na 15 pozycji. Bieg rozpocznie się o 15:45.

10:45 – Saneczkarstwo – Pierwsza dwójka poza rynną! Krewson i Sherk tracą równowagę wychodząc z jednego z zakrętów i zderzają się ze ścianą. Amerykanom na szczęście nic się nie stało i opuścili tor o własnych siłach.

10:40 – Biathlon – Aż trzy pudła Grzegorza Guzika na pierwszym strzelaniu przekreślają szanse Polaka na dobre miejsce.

10:36 – Saneczkarstwo – Fenomenalny ślizg polskiej dwójki! Chmielewski i Kowalewski nie bez problemu pokonali pierwszą część płaskiej i krętej trasy, lecz na trzecim pomiarze czasu znaleźli się w „zielonej strefie”. Na półmetku rywalizacji prowadzą z czasem 41.087!

10:35 – Kombinacja norweska – Paweł Słowiok skoczył tylko 112 m. Polacy są aktualnie na 7. miejscu. Prowadzą reprezentanci Niemiec II.

10:30 – Kombinacja norweska – Bardzo dobre skoki reprezentantów Austrii i Japonii. Prowadzą ci pierwsi po znakomitym skoku Josefa-Franza Rehrla na 133.5 m

10:22 – Kombinacja norweska – Po pierwszej serii na prowadzeniu Niemcy II, przed Japonią I i Niemcami I. Polacy na 13. Miejscu.

10:22 – Saneczkarstwo – Za nami starty pierwszych pięciu duetów. Wymagający tor dokładnie testuje umiejętności zawodników. Jak na razie najszybciej pokonali go Włosi Nagler i Malleier – 41.191.

10:18 – Kombinacja norweska – Wciąż na czele reprezentacja Niemiec II. Za nimi Japonia I i Japonia II. Polacy aktualnie na 11 miejscu.10:15 – Biegi narciarskie – Szwedka Hanna Falk wygrała eliminacje sprintu techniką dowolną. Mimo słabej obsady biegu, żadna z Polek nie zdołała awansować do finałów. Najlepszą z naszych reprezentantek okazała się Sylwia Jaśkowiec – 41. miejsce, Ewelina Marcisz była 42., zaś Urszula Łętocha 43.

10:13 – Saneczkarstwo – Witamy z Oberhofu! Już za chwilę rozpocznie się pierwszy ślizg dwójek, w którym z numerem „12” wystartują nasi reprezentanci – Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Trzymajmy za nich kciuki!

10:12 – Kombinacja norweska – Zmiana na prowadzeniu, które po skoku na 131,5 m objął Niemiec Vinzenz Geiger. Adam Cieślar skoczył 113.5 m, co plasuje Polaków na 6. Miejscu.

10:11 – Biathlon – Po dniu przerwy w niemieckim Arber kolejne zmagania w zawodach Pucharu IBU. Dziś pora na sprinty. Najpierw na starcie staną Panowie. Wśród 116 zgłoszonych zawodników widnieją nazwiska czterech Polaków. Z numerem 42 wystartuje Grzegorz Guzik, z 64 Andrzej Nędza-Kubiniec, z 85 Łukasz Szczurek, a jako sto jedenasty wyruszy na trasę Tomasz Jakieła.

10:07 – Kombinacja norweska – Zawodnicy z początku listy startowej mieli problem by dolecieć do 100 m. Przełamał to Japończyk Takehiro Watanabe, Który poszybował na odległość 120 m.

10:00 – Kombinacja norweska – W Val di Fiemme zaczyna się konkurs drużynowy. Polskę reprezentować będą Adam Cieślar i Paweł Słowiok.

9:50 – Biegi narciarskie – W Dreźnie zaczynają się eliminacje sprintu techniką dowolną kobiet. Na liście startowej figuruje 49 zawodniczek, w tym 3 reprezentantki Polski: Ewelina Marcisz, Urszula Łętocha i Sylwia Jaśkowiec. Nie wystartują reprezentantki Finlandii oraz czołowe biegaczki z Norwegii i Szwecji. Dlatego jest szansa na awans Polek do finałów.

 

 

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password