Zimowe LIVE – 14 stycznia

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Dzisiaj emocje sportowe mają w Polsce poważnego rywala do zawładnięcia ludzkim sercem. Bo dziś jest ten jeden dzień, kiedy polskie serca biją dobrocią i hojnością. O tym, jak świat sportu łączy się ze światem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pewno poinformujemy w trakcie naszej niedzielnej relacji. Sami też wrzucimy coś do puszki i zachęcamy do tego również Was. A dzięki nam możecie ze spokojem śledzić Orkiestrę w telewizji, a na komputerze zbieramy dla Was informacje ze świata sportów zimowych. W końcu do igrzysk w Pjongczangu pozostał niecały miesiąc.

STARTY POLAKÓW

Konkurs! Pytanie: Które miejsce zajmie w zawodach Pucharu Świata w St. Moritz polska bobslejowa czwórka?
Punktacja: 10 pkt. za bezbłędny typ, 8 pkt. za pomyłkę o 1 miejsce , 5 pkt. za pomyłkę o 2-3 miejsca, 3 pkt. za pomyłkę o 4 miejsca, 1 pkt. za pomyłkę o 5-6 miejsc. 
Odpowiedzi prosimy przesyłać do 14 stycznia do 11:40 na [email protected]

Kończymy naszą relację LIVE z aren sportów zimowych. Zapraszamy w następny weekend, a w jeszcze dalszej przyszłości na igrzyska olimpijskie.

15:15 – Biathlon – Pierwsze zwycięstwo w sezonie Kaisy Makarainen! Finka wraz z Laurą Dahlmeier wyprzedziły szybko sensacyjną Kanadyjkę i rozegrały między sobą finisz. Początkowo prowadziła Niemka, ale rywalka przypuściła atak i wreszcie może się cieszyć z pucharowego zwycięstwa w sezonie 2017/18. Weronika Nowakowska dziś z trzema pudłami i słabym biegiem, co daje 25. miejsce, ze stratą 2:11,7.

15:12 – Biathlon – Rosanna Crawford na czele – jest dziś jako jedyna bezbłędną zawodniczką. Za nią w pogoni Veronika Vitkova i kolejne zawodniczki, ale Kanadyjkę dogonić będzie ciężko. Bardzo słabe strzelanie Weroniki Nowakowskiej – dwa pudła i w efekcie dopiero 24. lokata.

15:03 – Biathlon – Ratuje dziś strzelanie Weronikę Nowakowską. Teraz znowu komplet zestrzelonych krążków i awans na 16. lokatę ze stratą ponad 55. sekund. Na sensacyjnym prowadzeniu Kanadyjka Rosanna Crawford, ale za sobą zacny peleton – Dahlmeier, Makarainen, Domracheva i wiele, wiele innych. Przed nami niedługo ostatnie strzelanie.

14:55 – Biathlon – Jest czyste strzelanie Weroniki Nowakowskiej! Daje to awans na 19. lokatę, ale strata do liderującej Darii Domrachevej się nie zmniejsza i wynosi w tej chwili prawie 50 sekund. Dwa strzelania za nami. Wkraczamy w drugą część rywalizacji.

14:50 – Skoki narciarskie – Konkurs odwołany! Nie obejrzymy dziś latania…

14:49 – Biathlon – Weronika Nowakowska z jednym pudłem na 23. miejscu ze stratą 32 sekund. Szkoda tego strzelania, ale strata nie jest jeszcze bardzo zła. Pudłowało sporo czołowych zawodniczek, łącznie z Kaisą Makarainen czy liderką Pucharu Świata Anastazją Kuzminą, więc utworzy się całkiem ciekawy peleton za czołówką.

14:40 – Biathlon – Rozpoczynamy ostatnie emocje podczas weekendu Pucharu Świata w Rupholding. Jest to bieg ze startu wspólnego kobiet, z Weroniką Nowakowską w stawce. Polka znajduje się ostatnio w znakomitej formie i liczymy, że potwierdzi to właśnie dzisiaj. Wypatrujemy numeru 15. na plastronie.

14:17 – Kombinacja norweska – Polacy dzisiaj bez punktów. Adam Cieślar ostatecznie na 33. pozycji. Szczepan Kupczak zajął 42. miejsce.

14:12 – Kombinacja norweska – W dzisiejszych zawodach zwycięstwo odnosi lider PŚ Jan Schmid. Na drugim miejscu finiszował Lukas Klapfer (Austria), a na trzecim Fabian Riessle (Niemcy).

14:11 – Short track – Niestety, Natalia zajmuje piąte miejsce w półfinale. To koniec występu biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy.

14:09 – Kombinacja norweska – Dobrze biegnie Adam Cieślar. Polak awansował na 36. miejsce. Do 30. traci niecałe 10 sekund. Dużo słabiej spisuje się Szczepan Kupczak.

14:06 – Skoki narciarskie – Nie za dobrze do wygląda. W Tauplitz mocno wieje, konkurs przesunięty na 14:45.

14:02 – Kombinacja norweska – W połowie biegu na prowadzeniu trójka Norwegów. Jarl Magnus Riiber ma niewielką przewagę na Janem Schmidem. Trzeci jest Joergen Graabak. Szczepan Kupczak jest 38., Adam Cieślar 40.

13:59 – Kombinacja norweska – Drobne sprostowanie. Espen Andersen, który był drugi po swoim skoku został zdyskwalifikowany i nie startuje w biegu.

13:55 – Saneczkarstwo – Zawody drużynowe wygrywają Niemcy. Za nimi, niespodziewanie,  Łotysze, którzy przegrywają ze zwycięzcami o ponad 0,7 sekundy, Trzeci zawody kończą Austriacy. Polska drużyna kończy konkurs na 8. miejscu.

13:54 – Kombinacja norweska – Paweł Słowiok nie stanął na starcie. Adam Cieslar i Szczepan Kupczak na pierwszym punkcie pomiarowym nieznacznie poprawili swoje pozycje.

13:50 – Kombinacja norweska – Zaczął się właśnie bieg techniką Gundersena.

13:34 – Narciarstwo dowolne – Francuz Jean Frederic Chapuis triumfuje w Idre Fjall. Na drugim miejscu do mety dojeżdża Szwajcar Alex Fiva, a na trzecim rywalizację kończy kolejny z reprezentantów Trójkolorowych Jonas Devouassoux.

13:23 – Short track – Odpada również Bartosz Konopko, który swój ćwierćfinał zakończył na 4. miejscu.

13:23 – Saneczkarstwo – Bardzo udany start Polaków. Z wynikiem 2.22.377 przewodzą na razie w stawce.

13:17 – Short track – Natalia Maliszewska dołączona przez sędziów do półfinału! Pomimo iż zakończyła bieg na piątym miejscu, arbitrzy uznali, że była nieprzepisowo odpychana przed Sarę Bacskai!

13:14 – Short track – Źle się to dla nas zaczyna. Warakomska prowadziła w swoim biegu tylko przez moment. Na końcówkę zabrakło sił, przez co odpada z dalszej rywalizacji.

13:10 – Saneczkarstwo – Rozpoczyna się konkurs drużyn na lodowej rynnie w Oberhofie. Z numerem drugim wystartują Polacy w składzie Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Trzymamy kciuki.

13:07 – Short track – Na Mistrzostwach Europy w Dreźnie ruszyła rywalizacja na 1000 metrów. Awans jednego z naszych rodaków do półfinału będzie dobrym wynikiem.

12:55 – Narciarstwo dowolne – Z powodów złych warunków atmosferycznych zawody kobiet zostały odwołane. Rywalizować będą za to dalej mężczyźni. W tej chwili rozpoczynają się właśnie ćwierćfinały.

12:52 – Biathlon – Podgonił Martin Fourcade i ostatecznie kończy drugi po ostatnim bezbłędnym strzelaniu. Wygrywa Tarjei Boe, a podium uzupełnia Francuz Antonin Guigonnat.

12:50 – Bobsleje – Ostatecznie czwórka Mateusza Lutego kończy zawody na 23. miejscu. Do upragnionego awansu zabrakło niespełna 0.1 sekundy…

12:47 – Skoki narciarskie – Kwalifikacje na Kulm odwołane z powodu zbyt silnego wiatru! Wszystkich 57 zawodników, w tym 6 Polaków, wystąpi w konkursie. O ile ten się odbędzie…

12:42 – Biathlon – Ciekawe wieści z Rupholding! Główny faworyt zawodów Martin Fourcade dwa razy spudłował na trzecim strzelaniu i jest dopiero 14., co raczej zapewnia, że Francuz nie będzie dziś na podium. Na prowadzeniu Johannes Boe przed Simonem Schemppem i Tarjei Boe.

12:40 – Bobsleje – Nie będzie Polaków w drugim ślizgu w Sankt Moritz. Nie będzie polskiej czwórki na igrzyskach. Jeszcze cztery osady przed nami a Luty i spółka na 21. miejscu. Szkoda…

12:30 – Narciarstwo dowolne – Rozpoczął się opóźniony skicross w Idre Fjall. W kwalifikacjach do dzisiejszych zawodów najlepsi okazali się Szwedka Sandra Naeslund oraz Szwajcar Romain Detraz. Przypomnijmy, że Karolina Riemen – Żerebecka nie startuje.

12:16 – Narciarstwo dowolne – Z godziny na 12:00 na 12:30 został przesunięty start skicrossu w Idre Fjall. Powodem złe warunki pogodowe.

12:15 – Biathlon – W Rupholding już za chwilę rozpoczynamy dzień z biegami masowymi. Na początek o godzinie 12:15 startują panowie. Oczywiście bez Polaków.

12:10 – Saneczkarstwo – Bezkonkurencyjny dziś Niemiec Felix Loch pieczętuje swoją dominację w Oberhofie i wygrywa z czasem 1.25.591.  Za nim rywalizację kończy Semen Pavlichenko z Rosji, a trzeci jest Andi Langenham z Niemiec. Maciej Kurowski kończy na dobrym 19. miejscu, natomiast Mateusz Sochowicz na 30.

11:57 – Bobsleje – Czas Polaków 1:05.19. Są drudzy ale przed nami jeszcze ponad 20 załóg. To nie był idealny przejazd naszej czwórki.

11:50 – Bobsleje – W Sankt Moritz zaczynają się właśnie zawody czwórek. Polacy z pilotem Mateuszem Lutym musza być wysoko by zdobyć kwalifikację na Pjongczang. Według naszych obliczeń Polacy by pojechać na igrzyska muszą zająć w najgorszym wypadku 19. miejsce.

11:50 – Saneczkarstwo – Ajajaj. Niemiec Christian Paffe zalicza groźnie wyglądający wypadek i nie kończy rywalizacji. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nic mu się nie stało. Na prowadzeniu inny z gospodarzy Ralf Palik z wynikiem 1.26.067.

11:43 – Biegi narciarskie – Za nami finał drużynowej rywalizacji sprintu kobiet w Dreźnie. Zwyciężczyniami okazały się dziś Ida Ingemarsdotter i Maja Dahlqvist, które wyprzedziły swoje rodaczki Stinę Nilsson i Hannę Falk. Podium uzupełniły Amerykanki Ida Sargent i Sophie Caldwell. Polki odpadły w eliminacjach.

11:31 – Saneczkarstwo – Znacznie lepiej zaprezentował się drugi z naszych Maciej Kurowski. Czas 1.26.588 daje mu na razie drugą pozycję za Samuelem Edney z Kanady.

11:14 – Saneczkarstwo – Trwa już drugi ślizg rywalizacji mężczyzn w jedynkach. Duże błędy pierwszego z naszych reprezentantów Mateusza Sochowicza, powodują wypadnięcie Polaka z sanek. Wszystko wskazuje no to, że będzie on zamykał stawkę w końcowej klasyfikacji.

10:54 – Kombinacja norweska – Skoki zakończone. Po znakomitym skoku wygrywa je Norweg Jarl Magnus Riiber. Na drugiej pozycji jest jego rodak Espen Andersen, który traci przed biegiem 36 sekund. Trzecie miejsce zajmuje Mario Seidl (Austria) ze stratą 47 sekund. Szczepan Kupczak jest 33. (+2.30), Adam Cieślar 43. (+3.30), a Paweł Słowiok 46. (+3.52).

10:37 – Saneczkarstwo – Niemiec Felix Loch przejeżdża niemalże bezbłędnie i wygrywa pierwszy ślizg z rezultatem 42.714. Drugi, jego rodak, Andi Langenhan, a podium uzupełnia Roman Repilov z Rosji. Maciej Kurowski kończy pierwszą część rywalizacji na 20. lokacie a Mateusz Sochowicz na 30. pozycji.

10:35 – Kombinacja norweska – Jarl Magnus Riiber poszybował 131 m. Ma on ogromną przewagę nad konkurentami. Polacy obecnie plasują się na 19. miejscu Szczepan Kupczak, 28. Adam Cieślar i 31. Paweł Słowiok.

10:28 – Kombinacja norweska – Franz-Josef Rehrl jest pierwszym zawodnikiem, który przekroczył punkt konstrukcyjny. Skoczył 122 m i obejmuje prowadzenie. Drugi jest Japończyk Takehiro Watanabe (118.5 m), a trzeci Ernest Yahin (116 m).

10:20 – Kombinacja norweska – Lepiej od kolegów z reprezentacji skoczył Szczepan Kupczak. Osiągnął 112 m i plasuje się na ósmej pozycji.

10:15 – Saneczkarstwo – Bardzo dobry przejazd Semena Pavlichenko z Rosji, który z czasem 42.944 plasuje się na prowadzeniu. Za nim Austriacy Nico Gleirscher i Armin Frauscher.

10:14 – Kombinacja norweska – Jeszcze gorzej zaprezentował się Paweł Słowiok, który osiągnął 102 m i jest na 10. miejscu.

10:10 – Kombinacja norweska – Słabo spisał się Adam Cieślar. Polak skoczył tylko 105.5 m i obecnie jest piąty, czyli przedostatni. Prowadzi Rosjanin Ernest Yahin, który skoczył 116 m.

10:10 – Biegi narciarskie – Trochę to trwało, ale są oficjalne wyniki kwalifikacji sprintu drużynowego kobiet. Drugi bieg był dużo bardziej zacięty, ale zdecydowanie wolniejszy od pierwszego, co powoduje, że Polki – Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz nie uzyskują kwalifikacji do finału.

10:00 – Kombinacja norweska – Zaczynają się zawody w Val di Fiemme. Na starcie trzech Polaków: Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak.

9:53 – Saneczkarstwo – Rozpoczęły się zawody męskich jedynek na torze saneczkarskim w Oberhofie. Wystartowali już Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz. Pierwszy z nich zanotował czas 43.275, co pozwala na razie na drugie miejsce, a drugi 43.529 i na raie jest 10.

9:50 – Biegi narciarskie – Jest nieźle! Piąta lokata i czas 13:47,3. Poczekamy na porównanie czasu i za niedługo dowiemy się, czy biało-czerwone awansują do finału. W tym wyścigu najlepsze dwie pary amerykańskie, a dzieli je na mecie 0,1 sekundy. To pokazuje, jak zacięty był ten wyścig.

9:45 – Biegi narciarskie – 4,8 km za nami i Polki na 5. miejscu ze stratą 0,7 sekundy do Norweżek. Niebywała walka – o awans walczy w tej chwili osiem par. Włoszki i jedna z norweskich par już bardzo daleko za czołówką. Oby Polki to wytrzymały!

9:40 – Biegi narciarskie – Pierwsze dwie zmiany za nami. Polki są na 8. miejscu, ale ścisk ogromny, bo biało-czerwone są tylko niecałe dwie sekundy wolniejsze od prowadzących Niemek.

9:35 – Biegi narciarskie – Zgodnie z przewidywaniami najlepsze w pierwszym biegu eliminacyjnym dwie pary szwedzkie przed Szwajcarkami, Włoszkami i Słowenkami. Co ciekawe, reprezentacja Australii kończy na doskonałym 6. miejscu, wyprzedzając aż trzy sztafety. Przed nami półfinał z Polkami, a w nim dwie reprezentacje USA, Norwegii i Niemiec oraz Francja, Włochy II, Słowenia II. Nie będzie łatwo o kwalifikacje do finału.

9:19 – Biegi narciarskie – Serdecznie witamy w ten niedzielny poranek w naszej relacji LIVE i rozpoczynamy ją od kwalifikacji sprintu drużynowego zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w niemieckim Dreźnie. Co prawda reprezentantki Polski – Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec pobiegną w drugim półfinale – za około 20 minut, jednak w pierwszym też będzie ciekawie, bo wystartują: Szwecja I, Szwecja II, Szwajcaria, Słowenia I, Rosja I, Rosja II, Włochy I, Austria i Australia.

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password