Zimowe LIVE – Zapis relacji 14 stycznia

Polacy powalczą o medale Mistrzostw Europy w short tracku. O dobry wynik postarają się również biegacze, biathloniści i narciarze. Skoczkowie to gwarant dobrych nastrojów – szczególnie, że ich rywalizacja przenosi się do Polski. To będzie udany dzień! Relację LIVE rozpoczynamy już od 8:30!

STARTY POLAKÓW

KONKURS!
Pytanie: Jaką łączną odległość skoków uzyska zwycięzca PŚ w Wiśle (liczy się suma odległości z dwóch skoków)?
Punktacja: 10pkt. za podanie dokładnej odległości, 8pkt. – granica błędu 2m, 6pkt. – granica błędu 4m, 5pkt. – granica błędu 5m, 3pkt. – granica błędu 6m, 1pkt. – granica błędu 8m
Odpowiedzi prosimy o przesyłanie na adres [email protected]

Na tym kończymy dzisiejszą relację. Zapraszamy na jutro. 

20:15 – Bobsleje – A jednak utrzymali Polacy 14. miejsce. W klasyfikacji ME Luty i Tylkowski zajęli 12. lokatę. Złoto i srebro dla Niemców, brąz dla Łotyszy.

19:50 – Bobsleje – Słabszy drugi ślizg w wykonaniu Mateusza i Krzysztofa. Nasza osada z łacznym czasem 1:53.25 zajmuje obecnie czwarte miejsce, a na górze czeka jeszcze 12 osad.

19:35 – Bobsleje – „Za chwilę” oznaczało 30 minut. Takie mamy opóźnienie – tyle czasu zaeło organizatorm przgotowanie tru, ale jusz pierwsza osada ma za sobą drugi slizg. Włosi Bertazzo i Variola uzyskali łączny czas 1:54.06.

19:05 – Bobsleje – Już za chwlę zaczynamy drugi ślizg dwójek. Jako siódmy pojedzie duet Luty – Tylkowski – osady startują w kolejności odwrotnej do zjamowanych po pierwszym przejeździe miejsc.

18:28 – Bobsleje – Pozostaje nam mocno bić się w piersi. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajmują 14. miejsce po 1. ślizgu!!! Za Polakami między innymi Niemcy Walther/Kuske, Rosjanie Adrianov/Malykh, dwie osady amerykańskie, dwie kanadyjskie. Inna sprawa, że w Winterbergu pada gęsty śnieg i pomimo czyszczenia lodu nie jest on tak szybki jak na początku rywalizacji. Prowadzą dwie osady niemieckie pilotowane przez Francesco Friedricha i Johannesa Lochnera. Drugi ślizg zaplanowano na 19. Bardzo się cieszymy z dobrego występu polskiej osady! Warto podkreślić, że w klasyfikacji ME nasza dwójka zajmuje 10. miejsce!

17:58 – Bobsleje – 12 osad już na mecie pierwszego ślizgu. Polacy na dziewiątej pozycji… będzie bardzo cięzko o awans… Prowadzą Niemcy Lochner i Bluhm.

17:51 – Skoki narciarskie – Kamil został też liderem Pucharu Świata! Drugi dziś był wspomniany Stefan Kraft, trzeci Andreas Wellinger. Piotr Żyła był 7., Maciej Kot 9., Jan Ziobro 18., Stefan Hula 20., Dawid Kubacki 21.

17:48 – Skoki narciarskie – DEKLASACJA!!! Kamil Stoch wygrywa w Wiśle! Przy fatalnych warunkach, gdzie drugi Kraft skoczył  tylko 117 metrów, Polak uzyskał 124m!!!

17:41 – Skoki narciarskie – Jeszcze trzech do końca, ale wiatr w plecy się wzmógł. Michael Hayboeck musi czekać na zielone światło. Na rozbiegu pojawił się przedskoczek.

17:38 – Short track – Węgierki, Czeszki, Włoszki i Holenderki będą jutro walczyć o medale. Polki trafiają do finału B. Dziś w swoim biegu półfinałowym były ostatnie.

17:38 – Bobsleje – Luty i Tylkowski mają już ślizg za sobą. Pojechali jako drudzy, uzyskując czas 56.62. Na razie są pierwsi, wyprzedzili Czechów Vrbę i Suchego o 0.84 sekundy. Przed nami jednak jeszcze 26 dwójek.

17:38 – Skoki narciarskie – Niezły skok Żyły jak na tak trudne warunki. 120 metrów daje mu 4. miejsce, przed Maćkiem Kotem. Na górze jeszcze czterech.

17:34 – Skoki narciarskie – Wiatr zaczął wiać w plecy i kilku zawodników (w tym Cene Prevc) zaliczyło bardzo słabe skoki. Karl Geiger na przykład skoczył tylko 107,5m.

17:28 – Bobsleje – Już za chwilę w Winterbergu rozpocznie się pierwszy ślizg mistrzostw Europy (zaliczanych także do klasyfikacji pucharu świata) bobslejowych dwójek. W stawce 28 załóg mamy jedną polską – Mateusza Lutego i Krzysztofa Tylkowskiego (a nie Grzegorza Kossakowskiego jak zapowiadaliśmy kilkadziesiąt minut temu). Na co liczymy – sukcesem będzie awans do drugiego ślizgu, który zapewni sobie 20 najlepszych dwójek.

17:27 – Skoki narciarskie – Świetny skok Macieja Kota! 128 metrów daje mu prowadzenie i szanse na awans do pierwszej „10”.

17:25 – Skoki narciarskie – Spadek zaliczy też trzeci z Polaków – Stefan Hula. 122 metry dają teraz 9. miejsce. Cene Prevcowi odpadła narta gdy miał siadać na belce. Przywiózł ją Walter Hofer i Słoweniec niedługo powinien skoczyć.

17:24 – Skoki narciarskie – Z niewiadomych jeszcze przyczyn na rozbiegu skoczni w Wiśle nie pojawił się Cene Prevc. Prowadzi obecnie Richard Freitag (125,5m).

17:18 – Skoki narciarskie – Nieco lepiej skacze Jan Ziobro  (123,5m) i jest o jedną pozycję wyżej od Dawida, na czwartym miejscu.

17:17 – Skoki narciarskie – Dawid Kubacki skacze 121 metrów i zajmuje w tej chwili 3. miejsce. To będzie chyba jego najsłabszy występ w sezonie. W Wiśle coraz mocniej pada śnieg.

17:10 – Skoki narciarskie – Zaczynamy finałową serię na skoczni Adama Małysza! Na początek 122,5 metra Stephana Leyhe!

17:08 – Short track – Pechowo Liu. Węgier, choć prowadził przez większą część dystansu, wypadł z trasy. Wszystko biorą za to Holendrzy. Złoto dla Sjinkie Knegt’a, srebro dla Dylana Hoogerwerf’a. Podium uzupełnia Victor An z Rosji. Przed nami jeszcze tylko półfinały sztafet.

17:00 – Short track – Tak mało brakowało i powiedzielibyśmy, że dziś był dzień Arianny Fontany! Włoszka w finale biegu na 500m była na 2. miejscu i chciała jeszcze zaatakować. Poślizgnęła się jednak, upadła i ostatecznie spadła na miejsce 4. Wygrała ta, której Fontanie nie udało się wyprzedzić – Holenderka Rianne de Vries. Włoszka Martina Valcepina uhonorowana zostanie srebrnym medalem, zaś Charlotte Gilmartin z Wielkiej Brytanii dostanie brąz.

16:51 – Skoki narciarskie – Kamil Stoch priwadzi na półmetku! Drugi jest Stefan Kraft, a trzeci Michael Hayboeck. Piotr Żyła jest 5., Maciej Kot 13., Stefan Hula 15., Jan Ziobro 22., Dawid Kubacki 24. W drugiej serii nie zobaczymy Olka Zniszczoła, który jest dopiero 46.

16:48 – Skoki narciarskie – 133 metry Stocha z obniżonej belki! Bardzo dobre noty i prowadzenie!!!

16:45 – Skoki narciarskie – Macej Kot nie pokazał raczej pełni swoich możliwości. 122,5 metra daje Maćkowi 10. miejsce. Chwilę po nim aż 133 metry skoczył Stefan Kraft.

16:42 – Skoki narciarskie – Dobry skok Piotra Żyły! 126,5 metra daje Polakowi drugą pozycję.

16:35 – Skoki narciarskie – Nienajlepszy skok Kubackiego, jednak 120,5 metra wystarcza na 10. miejsce i awans do drugiej serii.

16:29 – Skoki narciarskie – Bardzo ładny skok Stefana Huli. 126 metrów pozwala o 0.1pkt. wyprzedzić Kasaiego. Jan Ziobro jest obecnie 7. Obydwaj są już w drugiej serii. Dopiero 26. bez szans na awans, jest Aleksander Zniszczoł.

16:17 – Skoki narciarskie – Świetny skok Jana Ziobry! Polak jest drugi po skoku na 125 metrów.

16:13 – Skoki narciarskie – Bardzo słaby skok Aleksandra Zniszczoła. Tylko 111,5 metra. To w tej chwili dopiero 10. miejsce. Prowadzi Słoweniec Jernej Damjan (124m).

16:10 – Skeleton – W Winterbergu zakończyły się zawody Pucharu Świata w męskim skeletonie. Polacy nie startowali, ale ponieważ jednocześnie były to mistrzostwa Europy pozwolimy sobie odnotować ich wyniki. Złoto wywalczył niesamowity Łotysz Martins Dukurs, wyprzedzając swojego brata Tomassa. Łotysze wyprzedzili mistrza olimpijskiego z Soczi, Alexandra Trietiakowa. O 17:34 na tym torze o medale i pucharowe punkty rywalizować będą męskie bobslejowe dwójki, wśród nich polska osada Mateusz Luty – Grzegorz Kossakowski.

16:07 – Short track – Bartosz Konopko niestety przegrywa z Shaolinem Liu i Viktorem Knochem. Trzecie miejsce nie da mu awansu do półfinału. Pozostało nam czekać dziś zatem już tylko na sztafetę…

16:00 – Biegi narciarskie – Natalia Matveeva wygrywa sprint kobiet w Toblach, drugie miejsce zajmuje Maiken Caspersen Falla, a trzecia jest Hanna Falk. Wśród mężczyzn wygrał Norweg Bjoernestad Sindre Skar, drugi był Amerykanin Simeon Hamilton, na trzecim miejscu finiszował kolejny Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Maciej Staręga zajął 8. miejsce.

16:00 – Skoki narciarskie – Czas zacząć kulminacyjny punkt dzisiejszego programu! Czas zacząć Puchar Świata w Wiśle! W roli głównej siedmiu Polaków. Jako pierwszy na belce zasiądzie Kazach Marat Żaparow!

15:50 – Biathlon – Dosłownie przed chwilą zakończył się bieg sprinterski pań. Ostatecznie Magda Gwizdoń zajęła 10. miejsce, Monika Hojnisz 57.. To oznacza więc, że w jutrzejszym biegu pościgowym zobaczymy tylko dwie nasze reprezentantki. Poza czołową ”60” uplasowały się natomiast Kinga Mitoraj, Kinga Żuk i Krystyna Guzik. Dzisiejszy sprint zgodnie z przewidywaniami wygrała Finka Makarainen, która wyprzedziła Czeszkę Koukalovą i Niemkę Dahlmeier.

15:50 – Short track – Bardzo dobry ćwierćfinał w wykonaniu Magdy Warakomskiej. Po starcie Polka była trzecia. Niemal natychmiast odskoczyły Schulting i Valcepina. Holenderka z Włoszką ruszyły mocno do przodu, ale nasza rodaczka nie dała za wygraną. Magda walczyła do końca. Mimo to – nie przyniosło to skutków. Ostatecznie Polska po dobrym biegu, ukończyła go na 4. pozycji. Awansowały do półfinału te, które prowadziły od początku – Suzanne Shulting (Holandia) i Martina Valcepina (Włochy).

15:38Skoki narciarskie – Kamil Stoch zwyciężył serię próbną skacząc aż 132,5 metra z czwartej belki startowej! Warto wspomnieć, że część zawodników skakała z belki nr 8. Piotr Żyła zajął 7. miejsce (131,5m), Dawid Kubacki 12., Maciej Kot 13. (125,5m), Ziobro 18., Hula 23., Zniszczoł 31.

15:30Biegi narciarskie – Maciej Staręga zajął czwarte miejsce w swoim półfinale, niestety nie awansuje jako lucky loser. Polak zostanie najprawdopodobniej sklasyfikowany w pierwszej dziesiątce, to będzie najlepszy wynik w sezonie Macieja.

15:28Skoki narciarskie – O 16:00 zacznie się konkurs Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza, tymczasem trwa seria próbna. Wiatr nie daje się jakoś szczególnie we znaki zawodnikom, jednak jury dwa razy obniżało belkę. Prowadzi w tej chwili Stephan Leyhe (128,5m) Drugi jest powracający po przerwie Gregor Schlierenzauer (131m). Na czwartej pozycji plasuje się Dawid Kubacki (125m), 9. jest Jan Ziobro (129m), 14. Stefan Hula (120,5m), a 22. Aleksander Zniszczoł (123m).

15:25Biathlon – Dwa pudła notuje Monika Hojnisz na drugim strzelaniu i teraz nasza reprezentantka będzie walczyć o miejsce w czołowej ”40”. Tym czasem drugie bezbłędne strzelanie zalicza Magda Gwizdoń, Polka zajmuje 7. miejsce po drugim strzelaniu i ma realne szanse na miejsce w czołowej ”10”. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że na podium staną dziś Niemka Dahlmeier (3. miejsce) oraz Czeszka Koukalova (2. miejsce). Z całą pewnością można stwierdzić natomiast, że zwycięstwo przypadnie Fince Makarainen.

15:24Short track – W finale na 1500m mężczyzn Rosjanie odebrali to, co przegrały panie na tym dystansie. Tym razem wydawało się, że dublet przypadnie Węgrom. Tymczasem fantastyczny finisz dał złoto Semenowi Elistratowowi (Rosja). Shaoang Liu z Węgier zajął drugie miejsce, a na podium zmieścił się jeszcze reprezentant Izraela – Vladislav Bykanov.

15:17Biathlon – Zakończył się już bieg indywidualny pań, ostatecznie najlepiej z naszych spisała się Anna Mąka, która zajęła ostatecznie 30. miejsce. Pozostałe Polki zakończyły dzisiejsze zmagania na odległych pozycjach. Z przodu natomiast rosyjskie trio: Starykh, Virolaynen i Sleptsova.

15:14Short track – Bartosz Konopko miał szanse nawet wygrać finał B. Ścigał się z przodu z Victorem Anem. Ostatecznie jednak… znowu pech. Kontakt z Francuzem Thibaut Fauconnet’em i spadek na ostatnie miejsce. „Trójkolorowy” został wykluczony przez sędziów. Nie zmienia to jednak faktu, że najlepszy z naszych reprezentantów na 1500m w finale B dojeżdża na 5. pozycji. Ostatecznie zostanie zatem sklasyfikowany na 11. pozycji na Mistrzostwach Europy.

15:14Łyżwiarstwo figurowe – Dobre wieści z tafli lodowiska TorTor w Toruniu! Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev najlepsi w międzynarodowych zawodach Mentor Cup z rewelacyjnym wynikiem 168,76 pkt!

15:10Biathlon – Monika Hojnisz nie myli się ani razu podczas pierwszego strzelania i zajmuje obecnie 13. pozycję wśród 60 zawodniczek. Tym czasem na prowadzenie po dwóch strzelaniach wychodzi Finka Makarainen, o zwycięstwo powinna ona walczyć z Niemkami – Dahlmeier i Hildebrand.

15:06 Short track – Ależ fenomenalny finał na 1500m! Prowadziły przez dłuższy czas Rosjanki, ale finisz należał do Włoszek. Fenomenalna Arianna Fontana zgarnia złoto, srebro la Sofii Prosfirnovej (Rosja), brąz natomiast dla Lucii Peretti (Włochy).

15:03 Biathlon – Jedno pudło notuje Krysia Guzik podczas drugiego strzelania i zajmuje w tym momencie 12. miejsce wśród 24 zawodniczek. Na mecie jest już natomiast Kinga Mitoraj, Polka osłabła jednak w końcówce i spadła na 6. pozycję. Tym czasem na prowadzenie po drugim strzelaniu wysuwa się Niemka Hildebrand, która o ponad pół minuty wyprzedza Rosjankę Akimova i Włoszkę Vitozzi.

14:58Biegi narciarskie – Brawo Maciej Staręga, Polak zajął drugie miejsce w swoim biegu i awansował do półfinału. Maciej wyprzedził o 0,06 s trzeciego na mecie Fina Hakolę.

14:58Biathlon – Szkoda! Dominika Bielecka aż 4 razy pomyliła się podczas ostatniej wizyty na strzelnicy i o dobrym wyniku Polka może już zapomnieć. Do mety dobiegła Karolina Pitoń, Polka zajmuje jednak odległe 49. miejsce, ze stratą prawie 12 minut do prowadzącej Sleptsovej.

14:52Biathlon – Krystyna Guzik zalicza aż dwa pudła podczas pierwszego strzelania, co pozbawia ją jakichkolwiek szans na wysoką lokatę, teraz Polka będzie musiała walczyć o miejsce w czołowej ”60”. Na drugim strzelaniu pojawiła się już Kinga Mitoraj i strzela ona bezbłędnie. Świetny występ Polki, która po drugim strzelaniu zajmuje 2. miejsce.

14:45Biegi narciarskie – Rozpoczynają się ćwierćfinały mężczyzn, Maciej Staręga wystartuje w bardzo mocno obsadzonym trzecim biegu.

14:45Biathlon – Świetny początek Kingi Mitoraj, Polka chyba zapomniała już o tym, co stało się podczas sztafety. Bezbłędne strzelanie, niezły bieg i Polka jest obecnie 5., ze stratą około 20 sekund do prowadzącej Niemki Goessner. Tym czasem na trasie pojawiła się już druga z naszych reprezentantek – Krystyna Pałka.

14:43Biathlon – Anna Mąka jest już na mecie, Polka w tej chwil traci ponad 4 minuty do prowadzącej na ten moment Rosjanki Sleptsovej. Karolina Pitoń bezbłędna podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, ale i tak jest daleko. Tym czasem prowadzenie po 3. strzelaniu obejmuje Rosjanka Starykh.

14:38Short track – A o medale na dystansie 1500m wśród mężczyzn powalczą: Shaoang Liu (Węgry), Viktor Knoch (Węgry), Shaolin Liu (Węgry), Semen Elistratov (Rosja), Sjinkie Knegt (Holandia), Vladislav Bykanov (Izrael).

14:34Biathlon – Nie najlepsze strzelanie Anny Mąki, Polka zalicza aż dwa pudła podczas ostatniego strzelania, co wyklucza ją z walki o wysokie lokaty. Karolina Pitoń zalicza kolejne 3 pudła i zajmuje miejsca obok reprezentantek z… Turcji, Australii i Bośni i Hercegowiny. Nieźle spisuje się ostatnia z naszych reprezentantek Dominika Bielecka, która po dwóch strzelaniach jest 19. Do zmian doszło również w czołówce. Po pierwszym strzelaniu strzelaniach prowadzi Rosjanka Virolaynen, a po drugim Białorusinka Yurkevich.

14:34Short track – Nie miał szczęścia Bartosz Konopko. Swój start kończy na 3. pozycji, co oznacza, że wystąpi tylko w finale B. Przed nami jednak jeszcze nieco później dystans, który znacznie bardziej lubi – 500m.

14:25Biathlon – Za około pięć minut powinien rozpocząć się bieg sprinterski pań w ramach Pucharu Świata. My liczymy na niezłe występy Krystyny Pałki, Moniki Hojnisz i Magdaleny Gwizdoń. Skład naszej reprezentacji uzupełnią dwie Kingi – Żuk i Mitoraj.

14:22 Short track – W finale na 1500m kobiet pojadą: Suzanne Schulting (Holandia), Sofia Prosfirnova (Rosja), Arianna Fontana (Włochy), Petra Jaszapati (Węgry), Lucia Peretti (Włochy), Ekaterina Konstantinova (Rosja). A my czekamy już na półfinały na 1500m, gdzie zobaczymy Bartosza Konopko.

14:22Biathlon – Anna Mąka bezbłędna podczas 3. strzelania i zajmuje obecnie 6. miejsce wśród 25 zawodniczek, które strzelały już 3 razy. Karolina Pitoń dorzuca kolejne dwa pudła, w sumie ma już 5 i oczywiście zajmuje bardzo odległe miejsce. Tym czasem pierwszą wizytę na strzelnicy ma już za sobą Dominika Bielecka, Polka pomyliła się raz, co daje jej w tej chwili 28. miejsce, przypomnijmy, że Polka biegnie z numerem 74.

14:19Kombinacja norweska – Niestety, w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Val di Fiemme nie ma reprezentantów Polski. Wczoraj zawody indywidualne wygrał Eric Frenzel. Dzisiaj sprint drużynowy wygrali Espen Andersen i Jorgen Graabak z Norwegii. Na podium stanęli również Czesi i Włosi. Po raz pierwszy w tym sezonie zwycięstwo nie powędrowało do kombinatorów z Niemiec. Reprezentanci tego kraju nie stanęli nawet na podium. Jutro na koniec rywalizacji we Włoszech zawody indywidualne.

14:13Short track – Natalia Maliszewska biegła spokojnie, próbowała później zaskoczyć swoje rywalki atakiem na 6 okrążeń przed metą. To się jednak nie powiodło. Ariana Fontana (Włochy) i Petra Jaszapati (Węgry) kwalifikują się do finału. Nasza rodaczka zajmuje 5. miejsce w biegu i ostatecznie sklasyfikowana zostanie zapewne na 13. pozycji w Mistrzostwach Europy.

14:08Biathlon – Tym czasem na strzelnicy pojawiła się druga z Polek – Karolina Pitoń. Polka notuje jednak aż 3 pudła i zajmuje ostatnie miejsce… Anna Mąka podobnie jak i na pierwszym strzelaniu pomyliła się raz, co daje jej na ten moment 8. miejsce wśród 27 zawodniczek. Na prowadzeniu jest natomiast Rosjanka Swietlana Sleptsova, która ma najlepszy czas zarówno po pierwszy, jak i po drugim strzelaniu.

14:06Short track – Rozpoczynamy rywalizację o medale na dystansie 1500m. Na początku panie. Tutaj czekamy z niecierpliwością na start Natalii Maliszewskiej!

13:56 – Biathlon – Jak na razie 21 zawodniczek ma za sobą pierwsze strzelanie. Póki co prowadzi Szwajcarka Elena Gasparin, Anna Mąka podczas pierwszej wizyty na strzelnicy pomyliła się raz i zajmuje w tej chwili 7. miejsce, z prawie 1,56 minutową stratą do prowadzącej Szwajcarki.

13:56 – Biathlon – Jak na razie 21 zawodniczek ma już za sobą pierwsze strzelanie. Póki co prowadzi Szwajcarka Elena Gasparin, Anna Mąka podczas pierwszej wizyty na strzelnicy pomyliła się raz i zajmuje w tej chwili 7. miejsce.

13:35 – Biathlon – Pięć minut temu rozpoczął się bieg indywidualny pań w ramach pucharu IBU. Na trasie zobaczymy trzy nasze reprezentantki. Jako pierwsza z numerem 16 na trasę wyruszy Anna Mąka, z 46. numerem na plastronie ruszy Karolina Pitoń. Ostatnią z naszych będzie Dominika Bielecka, której przypadł numer 74.

13:21 – Skoki narciarskie – Andrzej Stękała kończy dzisiejszy konkurs PK na 26. miejscu. Finałowa runda nie przyniosła niespodzianek. Prowadzący na półmetku Anze Lanisek poszybował na 131,5 m i zdecydowanie wygrał w Ga-Pa. Drugie miejsce zajął Florian Altenburger. Tuż za Austriakiem znalazł się Miran Zupancic.

13:10 – Skoki narciarskie – Zawodzi w drugiej serii Andrzej Stękała. Nasz jedyny reprezentant w finałowej rundzie uzyskał tylko 111 m i nie utrzyma lokaty w drugiej dziesiątce.

12:48 – Biegi narciarskie – Eliminacje sprintu technika dowolna wygrał Norweg Solass Haavard Taugboel, Maciej Staręga ostatecznie zajął 12. miejsce. Domink Bury, Paweł Klisz i Jan Antolec zgodnie z oczekiwaniami uplasowali się na końcu stawki i przegrali nawet z reprezentantem Tajlandii. Ćwierćfinały rozpoczną się o godzinie 14:40.

12:40 – Skoki narciarskie – W finałowej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego w Ga-Pa zobaczymy tylko jednego Polaka – Andrzeja Stękałę, który na półmetku zajmuje 16. miejsce. Niestety, pozostali nasi reprezentanci zostali sklasyfikowani na odległych lokatach. Najbliżej awansu był Stanisław Biela (33. pozycja). Przemysław Kantyka był 39., tuż za nim znalazł się Dominik Kastelik. 43. lokatę zajął Paweł Wąsek, a 44. Dawid Jarząbek. Liderem konkursu pozostał Anze Lanisek. Słoweniec ma ponad 20 pkt. przewagi nad drugim Philippem Aschenwaldem. Początek finałowej serii zaplanowano na 12:55.

12:40 – Biegi narciarskie – Maciej Staręga aktualnie zajmuję 11. pozycję. Większość utytułowanych zawodników dotarła już do mety. Polaka na pewno zobaczymy w dalszej części rywalizacji. Nie zobaczymy natomiast Sergeya Ustiugowa, Rosjanin dobiegł do mety ze stratą ponad 40 sekund i zajmuje aktualnie ostatnie miejsce.

12:30 – Narciarstwo alpejskie – Właśnie panowie mieli rozpocząć zjazd na najdłuższej i najszybszej trasie świata w Wengen. Miał tam wystąpić Maciej Bydliński. Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne nie dojdzie on dziś jednak do skutku. Podobnie zjazd kobiet w Altenmarkt-Zauchnesse.

12:21 – Skoki narciarskie – Stanisław Biela uzyskał 114 m i zajmuje aktualnie 20. miejsce. Na piątej lokacie plasuje się Andrzej Stękała. Po skokach pięćdziesięciu zawodników zdecydowanym liderem jest Anze Lanisek. Słoweniec zanotował świetną próbę na 137 m.

12:18 – Narciarstwo dowolne – Po ponad czterech latach wyczekiwania Armin Niederer wraca na najwyższy stopień podium Pucharu Świata! Szwajcar w wielkim finale w Watles wyprzedził Brady’ego Lemana z Kanady. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast przewodzący w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Francuz, Jean-Frederic Chapuis.

12:18 – Saneczkarstwo – Tatyana Ivanova (Rosja) słabiej w drugim ślizgu! Rosjanka spada na 3. miejsce. A zatem w łotewskiej Siguldzie mamy zwycięstwo Niemek. Konkurs wygrywa Natalie Geisenberger, druga jest zaś Tatjana Huefner. Ewa Kuls kończy zmagania na dobrej, 15. pozycji.

12:16 – Narciarstwo dowolne – Warto dodać, że Karolina Riemen-Żerebecka ostatecznie znalazła się na 10. miejscu w całej stawce. Szansa na poprawę tej lokaty już jutro.

12:12 – Narciarstwo dowolne – Popisowa jazda Sandry Naeslund daje jej zwycięstwo w Pucharze Świata w ski crossie we włoskim Watles! Szwedka zbliży się w klasyfikacji generalnej cyklu do prowadzącej Thompson, do której odrobiła dziś 60 punktów. Druga na mecie była Georgia Simmerling z Kanady, trzecie miejsce zajęła Heidi Zacher z Niemiec, a tuż za podium wylądowała Fanny Smith ze Szwajcarii. Czas na ostatnie przejazdy mężczyzn.

12:10 – Biegi narciarskie – Maiken Caspersen Falla wygrała eliminacje sprintu techniką dowolną w Toblach. Czołowe zawodniczki klasyfikacji generalnej pucharu świata nie startują we Włoszech, podobnie jak reprezentantki Polski. Za chwilę rozpoczną się eliminacje mężczyzn. Na starcie mamy czterech Polaków i liczymy na dobry występ Macieja Staręgi.

12:08 – Biathlon – Wszyscy zawodnicy są już na mecie. Dzisiejszy start na 20 kilometrów mężczyzn w Pucharze IBU wygrywa Rosjanin Loginov. Na podium staną również Finello (Szwajcaria) i Kletcherov (Bułgaria). Najlepszy spośród biało-czerwonych – Andrzej Nędza-Kubiniec zajmuje ostatecznie 51. miejsce. Tomasz Jurczak sklasyfikowany zostaje na 75. pozycji, natomiast Tomasz Zięba – na 79.

12:06 – Narciarstwo dowolne – Mistrzyni olimpijska wygrywa finał B w Watles! Marielle Thompson z olbrzymią przewagą finiszuje przed swoją rodaczką Brittany Phelan oraz Ophelie David z Francji.

12:06 – Skoki narciarskie – Paweł Wąsek kończy swój skok na 107 metrze. Nieco dalej, bo na 108,5 metrze wylądował Dawid Jarząbek. Niestety te odległości nie dadzą dziś awansu do drugiej serii młodym Polakom. W czołówce konkursu cały czas znajduje się Andrzej Stękała, który po skokach dwudziestu zawodników zajmuje 3. miejsce.

12:02 – Narciarstwo dowolne – Znamy już skład finału rywalizacji mężczyzn w Watles. O zwycięstwo w kolejnych zawodach Pucharu Świata powalczą dwaj Francuzi: Jean-Frederic Chapuis i Bastien Midol, a także Brady Leman z Kanady i Armin Niederer ze Szwajcarii.

12:00 – Skoki narciarskie – Niestety, słabsza próba Dominika Kastelika. 18-latek uzyskał 109,5 m i po skokach dziesięciu zawodników zajmuje 5. miejsce. Tuż przed nim plasuje się Przemysław Kantyka, który osiągnął 111,5 m.

11:59 – Biathlon – Na 2.8km przed metą wciąż według międzyczasów prowadzi Loginov. Najlepszy z Polaków – Andrzej Nędza-Kubiniec jest 50. Tomasz Zięba notuje 72. międzyczas, natomiast Tomasz Jurczak jeszcze nie przebiegł przez ten etap.

11:55 – Skoki narciarskie – Andrzej Stękała otwiera konkurs dobrym skokiem na 122 m.

11:54 – Narciarstwo alpejskie – W Wengen miał odbyć się dzisiaj zjazd. Niestety, zawody w których miał wystartować Maciej Bydliński zostały odwołane.

11:53 – Biathlon – Rosjanin Loginov, mimo czterech pudeł, jakie przydarzyły mu się w dzisiejszych zawodach, prowadzi na międzyczasie po wybiegnięciu z ostatniej strzelnicy. Andrzej Nędza-Kubiniec zanotował na niej jeszcze jedno pudło (łącznie ma ich 5), Tomasz Zięba kolejne 2 pudła (łącznie 7), a Tomasz Jurczak jedno (łącznie 8). Do mety ostatnie 5 kilometrów.

11:48 – Saneczkarstwo – Ewa Kuls notuje wynik 42.229sec. w swoim drugim ślizgu. Oznacza to, że Polka z czasem łącznym 1:24.609 obejmuje prowadzenie. Przed nami jednak jeszcze 14 saneczkarek.

11:43 – Short track – Nieźle poradzili sobie Polacy w biegach klasyfikacyjnych również na 500m. Rafał Anikiej wygrywa swój bieg, Bartosz Bielecki metę przekracza zaś jako drugi. Możemy liczyć zatem na dosyć wysokie miejsca Polaków na tym dystansie. Najważniejsza rywalizacja jednak dopiero przed nami. Ćwierćfinały na dystansie 1500m, z udziałem Natalii Maliszewskiej oraz Bartosza Konopko, rozpoczną się o 14:00 polskiego czasu.

11:41 – Skoki narciarskie – Przed nami dziś długo wyczekiwany konkurs Pucharu Świata w Wiśle. Jednak przed emocjami związanymi z rywalizacją na skoczni imienia Adama Małysza czekają nas zawody Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen. Na niemieckim obiekcie HS-140 zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. Początek konkursu już za chwilę.

11:41 – Biathlon – Awans o kilkanaście pozycji po trzecim strzelaniu notuje Andrzej Nędza-Kubiniec, który tym razem trafiał bezbłędnie. Jedno pudło Tomasza Zięby. Najgorzej wypadł tu Tomasz Jurczak, który pomylił się aż trzykrotnie i spadnie zdecydowanie w klasyfikacji.

11:35 – Biathlon – Wszyscy zawodnicy przebiegli już przez pomiar czasowy ulokowany na połowie dystansu. Prowadzi Niemiec Nawrath, mimo jednego pudła. Bezbłędny Jacquelin jest w tym momencie dopiero 6., ze stratą 26,6sec. W czołówce jeszcze Arwidson (Szwecja / +7.9sec.), Krupcik (Czechy / +9.8sec.), Shopin (Rosja / +26.3sec.), Hallstroem (Szwecja / +26.4sec.). Najlepszym z Polaków na tym pomiarze jest Andrzej Nędza-Kubiniec, zajmujący 68. pozycję (+5:05.4). Tomasz Zięba jest 73. (+5:32.9), a Tomasz Jurczak, który podczas drugiego strzelania również zanotował 2 pudła –  75. (+5:37.5).

11:24 – Narciarstwo dowolne – Świetnie rozpoczęła wyścig ćwierćfinałowy w Watles Karolina Riemen-Żerebecka. Po znakomitym starcie błyskawicznie objęła prowadzenie i dopiero w połowie trasy Kanadyjki dobrały się jej do skóry. Ostatecznie Polka dojechała do mety jako trzecia i odpadła z dalszej rywalizacji. W klasyfikacji generalnej zajmie zatem w najgorszym wypadku 12. miejsce.

11:18 – Narciarstwo dowolne – Dobiega końca rywalizacja w 1/8 finału mężczyzn. W pierwszym ćwierćfinale pań pojedzie Karolina Riemen-Żerebecka. Jej rywalkami będą mistrzyni olimpijska Marielle Thompson oraz Georgia Simmerling z Kanady i Anna Woerner z Niemiec.

11:15 – Biathlon – Po drugim strzelaniu na prowadzenie (chodzi o międzyczas) wychodzi Francuz Jacquelin. Andrzej Nędza-Kubiniec i Tomasz Zięba notują po dwa kolejne pudła i zajmują odpowiednio 55. i 56. miejsce, wśród 90 zawodników, którzy są już po strzelaniu. Tomasz Jurczak tymczasem z dwoma błędami na pierwszej strzelnicy, notuje tam czas lepszy o 2 sekundy od Nędzy-Kubińca.

11:07 – Saneczkarstwo – 15. miejsce zajmuje Ewa Kuls po pierwszym ślizgu jedynek kobiet w Siguldzie. Nasza reprezentantka do prowadzącej Tatyany Ivanovej traci 0.423sec. Tuż za Rosjanką plasują się w tym momencie Niemki – Natalie Geisenberger oraz Tatjana Huefner. Rywalizacja o zwycięstwo w dzisiejszych zawodach zapowiada się emocjonująco.

11:05 – Biathlon – Dwa pudła notuje Andrzej Nędza-Kubiniec. Biegnie jednak szybciej, niż Zięba i do Tomasza traci w tym momencie tylko kilka sekund. Na strzelnicy nie było jeszcze ostatniego z biało-czerwonych – Tomasza Jurczaka.

11:03 – Biathlon – Skjelvig nadal najlepszy po pierwszym strzelaniu. Strzelnicę odwiedził już Tomasz Zięba, który z jednym pudłem wybiegł z niej z 45. międzyczasem. Czekamy na pomiar pozostałych Polaków.

10:53 – Short track – W Turynie odbywają się zawody rankingowe, które mają na celu stawienie tych, którzy wczoraj odpadli, na odpowiednich pozycjach. Na 1500m wystartowali Bartosz Bielecki i Rafał Anikiej. Bielecki zaprezentował się dobrze, kończąc na 4. miejscu w grupie 9 zawodników. Anikiej natomiast otrzymał karę.

10:32 – Biathlon – Łukasz Szczurek nie stawił się na starcie do dzisiejszego biegu. Za moment na trasę wyruszyć powinien zatem pierwszy z Polaków – Andrzej Nędza-Kubiniec.

10:30 – Saneczkarstwo – Tymczasem w łotewskiej Siguldzie najlepsi saneczkarze powrócili do rywalizacji. Na starcie jedynki kobiet, a w stawce jedna Polka. Ewa Kuls właśnie zakończyła swój pierwszy ślizg z czasem 42.380. Daje jej to 2. miejsce na tym etapie zawodów, za Włoszką Andreą Voetter. Czołówka jednak dopiero przed nami.

10:28 – Narciarstwo dowolne – Karolina Riemen-Żerebecka pewnie przeszła kwalifikacje i wystartuje w pierwszym ćwierćfinale. Start zawodów o 11, o ile pogoda nie przeszkodzi w ich rozegraniu.

10:25 – Biathlon – Norweg Skjelvig jako spośród 21 zawodników, którzy już są na trasie ntuje najlepszy czas po wybiegnięciu ze strzelnicy. Dzięki czemu to on będzie liderem w pierwszej fazie dzisiejszego biegu.

10:05 – Biathlon – Wystartował tymczasem bieg na 20km mężczyzn w Arber. Zawody zaliczają się do Pucharu IBU. W stawce mamy czterech Polaków, a zatem emocje powinny być spore.

09:46 – Saneczkarstwo – Ostatecznie Chmielewski i Kowalewski kończą zmagania w Siguldzie na 9. pozycji. Wygrywają, zgodnie z oczekiwaniami, Niemcy Eggert i Benecken. A już niebawem rozpoczniemy rywalizację kobiecych jedynek.

09:30 – Saneczkarstwo – Bardzo dobry ślizg Chmielewskiego i Kowalewskiego! Polacy uzyskują czas 42.149 i utrzymają się w pierwszej „dziesiątce” dzisiejszego konkursu.

09:06 – Saneczkarstwo – Petyniak i Wanielista drugi ślizg kończą z czasem 43.414. Pozwoli to biało-czerwonym na przesunięcie się w górę klasyfikacji generalnej wśród męskich dwójek. Będziemy mieli zatem dwie pary w czołowej „20”!

08:50 – Saneczkarstwo – Jesteśmy już po pierwszym ślizgu wśród męskich dwójek. Chmielewski i Kowalewski uzyskali świetny czas 42.140, dzięki czemu zajmują w tej chwili 10. miejsce. Druga z naszych dwójek – Petyniak i Wanielista – sklasyfikowana po pierwszym ślizgu na 19. pozycji. Prowadzą Niemcy Eggert i Benecken.

Witamy Państwa w ten pogodny poranek. Dzisiejszą rywalizację na zimowych arenach rozpoczniemy od saneczkarzy, którzy tym razem rywalizują w łotewskiej Siguldzie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password