Zimowe LIVE – Zapis relacji 15 stycznia

Ta niedziela w samym środku stycznia, to kolejny dzień wielkich sportowych emocji związanych z „białym szaleństwem”. Dziś znów do boju staną nasi kapitalni skoczkowie, ale oprócz nich zobaczymy np. naszego slalomistę Michała Jasiczka, biegaczy, czy Karolinę Riemen-Żerebecką w ski crossie! Bądźcie z nami!

STARY POLAKÓW

KONKURS!
Pytanie: Jaką długość ma jedno okrążenie w short tracku (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku)?
Odpowiedzi prosimy o przesyłanie na adres [email protected]

Kończymy zatem nasze relacje na żywo w ten weekend. Na pewno zapamiętamy go na długo, głównie dzięki naszym skoczkom, a w szczególności Kamilowi Stochowi. Na kolejny „Zimowy LIVE” zapraszamy w sobotę. A co nas czeka za tydzień? A no na przykład skoki w Zakopanem! Będzie się działo!

18:21 – Bobsleje – Bez zmian na podium w czwórkach. Niemiecka osada Lochner/Mrowka/Bluhm/Rasp wygrała dzisiejszy wyścig z łącznym czasem 1:48.95. Ich rodacy Walther/Kuske/Korona/Franke stracili do nich 0.45s, a Austriacy Maier/Laussegger/Sammer/Moldovan 0.47s. Polska osada Luty/Zakrzewski/Miedzik/Kossakowski zakończyła rywalizację na nieudanym pierwszym przejeździe. Zajęli 26. miejsce w gronie 28 „bobów”.

17:44 – Skoki narciarskie – Maciej Kot zajmuje ostatecznie miejsce piąte, a Piotr Żyła jedenaste. Kamil Stoch pozostaje liderem Pucharu Świata a Polska liderem klasyfikacji Pucharu Narodów.

17:42 – Skoki narciarskie – 128 metrów Kamila Stocha daje Polakowi dziewiętnaste w karierze zwycięstwo! Przewaga nad Norwegiem Danielem Andre Tande wynosi 1,2 pkt. Na najniższym stopniu podium Domen Prevc.

17:40 – Skoki narciarskie – Nie utrzyma miejsca na podium Maciej Kot i po skoku na 122 metr jest dopiero trzeci. Polaka wyprzedza Domen Prevc, który po skoku na 132 metr zajmuje drugie miejsce przegrywając o 0,1 pkt. Kamil Stoch już na rozbiegu!

17:38 – Bobsleje – Zaczął się drugi przejazd w Winterberdze. Przypomnijmy, że nie ma w nim Polaków, którzy słabo spisali się w pierwszym.

17:38 – Skoki narciarskie – Na rozbiegu Pozostali już tylko Maciej Kot, Domen Prevc i Kamil Stoch. Prowadzi Johan Andre Tande przed Stefanem Kraftem.

17:32 – Skoki narciarskie – Piotr Żyła osiąga odległość 119,5 metra i plasuje się na trzecim miejscu za Johanssonem i Geigerem.

17:30 – Skoki narciarskie – Na rozbiegu pozostało już tylko dziesięciu najlepszych zawodników z trójką Polaków i Kamilem Stochem na czele. W konkursie prowadzi Norweg Robert Johansson (125,5 i 129,5 m) przed Niemcem Karlem Geigerem (123,5 i 133 m).

17:24 – Skoki narciarskie – Fantastyczny skok Karla Geigera na 133 metr da mu awans z 20. miejsca na co najmniej 15. lokatę. To właśnie Niemiec prowadzi bowiem po szesnastu skokach rundy finałowej. Za nim trzech Austriaków: Fettner, Hayboeck i Kofler.

17:18 – Skoki narciarskie – Po skokach dziesięciu zawodników prowadzi Słoweniec Jernej Damjan (117 i 124 m) przed Niemcem Markusem Eisenbichlerem (122 i 122 m) i kolegą z reprezentacji Jurijem Tepesem (120,5 i 119 m).

17:11 – Skoki narciarskie – W Wiśle rozpoczęła się druga seria konkursu z udziałem trójki naszych reprezentantów. Na skoki Polaków musimy poczekać, bo pierwszy z nich Piotr Żyła będzie dziewiątym zawodnikiem od końca. Nam to jednak nie przeszkadza, choć mieliśmy nadzieję, że w rundzie finałowej zobaczymy większą liczbę Polaków. Pod tym względem jest to najsłabszy wynik w sezonie.

17:03 – Bobsleje – Polacy wyprzedzają tylko osady kanadyjską i chorwacką, w związku z czym nie awansują czywiście do drugiego przejazdu. Na prowadzeniu z czasem 54.50 Niemcy Lochner/Mrowka/Bluhm/Rasp, 0.13s za nimi ich rodacy Walther/Kuske/Korona/Franke. Trzecia ze stratą 0.22s jest austriacka osada Maier/Laussegger/Sammer/Moldovan.

16:54 – Skoki narciarskie – W rundzie finałowej zobaczymy jeszcze Piotra Żyłę, który na półmetku jest na miejscu dziewiątym. Pozostali Polacy pożegnali się z konkursem. Awansu nie uzyskali Dawid Kubacki (36), Jan Ziobro (38), Klemens Murańka (39), Jakub Wolny (48) i Aleksander Zniszczoł (49). Początek drugiej serii zaplanowano na 17:08.

16:51 – Skoki narciarskie – Fantastyczny lot Kamila Stocha! 135,5 metra daje prowadzenie i 5,8 punktu przewagi nad Domenem Prevcem! Maciej Kot trzeci!

16:49 – Skoki narciarskie – Daniel Andre Tande (128,5 m) i Stefan Kraft (125,5 m) nie wyprzedzają Polaka. Zrobił to za to Domen Prevc (130 m) o 0,2 pkt. Na rozbiegu pozostał tylko Kamil Stoch.

16:45 – Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok Macieja Kota na 130 metr daje Polakowi pierwsze miejsce! Do końca pozostało jeszcze czterech zawodników. 

16:40 – Skoki narciarskie – Piotr Żyła przełamuje fatalną serię Polaków i jako pierwszy melduje się w drugiej serii konkursu. 126, 5 metra plasuje go na miejscu czwartym. Na prowadzeniu nadal Gregor Schlierenzauer. Na drugie miejsce wskoczył Niemiec Richard Freitag (127 metrów).

16:33 – Skoki narciarskie – Dawid Kubacki to kolejny zawodnik, który najprawdopodobniej pożegnał się z konkursem. 114 metrów daje dopiero 20 miejsce. Za nami skoki pięciu naszych reprezentantów, ale żaden z nich nie ma jeszcze i raczej nie będzie miał awansu…

16:28 – Skoki narciarskie – Dawid Kubacki to kolejny zawodnik, który najprawdopodobniej pożegnał się z konkursem. 114 metrów daje 20 miejsce. Za nami skoki pięciu naszych reprezentantów, ale żaden z nich nie ma jeszcze i raczej nie będzie miał awansu.

16:28 – Skoki narciarskie – Po skokach trzydziestu zawodników na prowadzeniu niezmiennie Gregor Schlierenzauer (135,5 m) przed Norwegami Johanem Andre Forfangiem (130 m) i Andersem Fannemelem (128,5 m). Najlepszy z Polaków Jan Ziobro na miejscu 18.

16:20 – Skoki narciarskie – Fatalne skoki oddają jak na razie Polacy. 112 metrów Jana Ziobro również nie da awansu do rundy finałowej. Mamy nadzieję, że limit pecha dla naszych reprezentantów został już wyczerpany.

16:17 – Skoki narciarskie – Również Aleksander Zniszczoł żegna się z konkursem. Polak wylądował na 106,5 metrze i zajmuje miejsce przedostatnie. Prowadzi Gregor Schlierenzauer przed Norwegiem Forfangiem i Słoweńcem Pavlovcicem.

16:13 – Bobsleje – Nie najlepszy przejazd polskiego boba. Zajmują w tej chwili ostatnie, czwarte miejsce. Prowadzą Niemcy Walther, Kuske, Korona i Franke.

16:12 – Skoki narciarskie – Swój skok oddał kolejny Polak – Klemens Murańka.  Odległość 115 metrów daje mu obecnie ósme miejsce w gronie 14. zawodników. Wynik, ten najprawdopodobniej nie da awansu do finału.

16:06 – Skoki narciarskie – Gregor Schlierenzauer potwierdza, że wczorajszy skok w pierwszej serii był tylko wypadkiem przy pracy. Zwycięzca dzisiejszych kwalifikacji poszybował na 135,5 metr i z ogromną przewagą prowadzi w konkursie.

16:01 – Bobsleje – W Winterbergu rozpoczynają się właśnie zawody czwórek zaliczane do Pucharu Świata i Mistrzostw Europy. Jako czwarta na trasę wyruszy osada Luty/Zakrzewski/Miedzik/Kossakowski.

16:01 – Skoki narciarskie – Tylko 110 metrów Jakuba Wolnego nie daje najmniejszych szans na awans do drugiej serii konkursu.

16:00 – Skoki narciarskie – Rozpoczyna się drugi konkurs Pucharu Świata w Wiśle. W roli faworyta wystąpi dziś kończący zawody Kamil Stoch i to na niego skierowana będzie największa uwaga. My po cichu liczymy na dobre występy pozostałych zawodników, a będzie ich jeszcze siedmiu. Konkurs rozpoczyna Jakub Wolny. Później zobaczymy Klemensa Murańkę (numer 25), Aleksandra Zniszczoła (29), Jana Ziobro (35), Dawida Kubackiego (51), Piotra Żyłę (60) i Macieja Kota (64).

15:55 – Short track – U mężczyzn finał biegu na 1000m na swoją korzyść rozstrzygnęli natomiast węgierscy bracia Liu. Shaolin zdobył złoto, Shaoang srebro. Brąz przypadł Semenowi Elistratowowi. To Rosjanin został jednak Mistrzem Europy w wieloboju, wyprzedzając w klasyfikacji punktowej… Shaolina i Shaoanga Liu.

15:53 – Short track – Sporo walki było w finale na 1000m kobiet. Ponownie wielkie szanse na medal miała Arianna Fontana (Włochy), która tym razem jednak przeszarżowała na finiszu. Popychała van Kerhof (Holandia), przez co została wykluczona przez sędziów. Bieg po dramatycznej końcówce i fotofiniszu wygrała Sofia Prosvirnova. Rosjanka została również Mistrzynią Europy w wieloboju.

15:40 – Skoki narciarskie – Z zawodników, którzy nie muszą się kwalifikować najdalej poszybował Austriak Manuel Fettner (130 m). Piotr  Żyła osiągnął 124 m, Maciej Kot 129,5 m, a Kamil Stoch z obniżonego rozbiegu wylądował na 127,5 m. Początek konkursu zaplanowany jest na godzinę 16:00.

15:30 – Skoki narciarskie – Zakończyła się runda kwalifikacyjna do konkursu w Wiśle. Zwyciężył powracający do skoków Austriak Gregor Schlierenzauer (132 m) przed Norwegami Tomem Hilde (122 m) i Andersem Fannemelem (121,5 m). Najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł zajął 20 miejsce. Do pierwszej serii awansowali także Jan Ziobro (21), Klemens Murańka (30), Dawid Kubacki (37) i Jakub Wolny (40). Sztuka ta nie udała się Krzysztofowi Biegunowi (46), Bartłomiejowi Kłuskowi (48), Stefanowi Huli (55) i Krzysztofowi Miętusowi (57).

15:20 – Skoki narciarskie – Dawid Kubacki po skoku na 106,5 metra rzutem na taśmę melduje się w konkursie. Daje mu to obecnie miejsce trzydzieste. W konkursie zobaczymy zatem ośmiu Polaków. Na prowadzeniu niezmiennie Gregor Schlierenzauer. Karty na skoczni zaczyna rozdawać silny wiatr i mamy chwilę przerwy.

15:20 – Biathlon – Wygrywa Makarainen, druga jest Koukalova, a trzecia Dorin Habert. Magda Gwizdoń ostatecznie kończy dzisiejszy wyścig na 15. pozycji. W ten sposób zakończyliśmy biathlonowy weekend w Ruhpolding, widzimy się już za tydzień, kiedy to biathlonowa karuzela przeniesie się do Antholz.

15:16 – Biathlon – Kolejne bezbłędne strzelanie Magdy Gwizdoń, Polka jednak osłabła trochę w biegu i po wybięgnięcu ze strzelnicy zajmuje 12. miejsce. Po kolejne zwycięstwo zmierza Kaisa Makarainen, druga będzie zapewne Czeszka Gabriela Koukalova, a o 3. miejsce walkę stoczą Francuzka Dorin Habert i Niemka Dahlmeier.

15:14 – Short track – Rafał Anikiej nie miał większych szans w swoim biegu półfinałowym. Niemal od początku do końca Polak jechał w końcówce stawki. Niemniej pochwały się należą – uzyskał bowiem czas, który pozwoli mu zająć 11. miejsce Mistrzostw Europy!

15:13 – Skoki narciarskie – Fatalny skok Stefana Huli. 103, 5 metra daje dopiero 43 miejsce w gronie 46 zawodników. Jak na razie najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł zajmuje dwunaste miejsce. Oczko niżej znajduje się Jan Ziobro. Na 20. miejscu sklasyfikowany jest Klemens Murańka. Ostatnim zawodnikiem z awansem jest 30. Jakub Wolny. Pozostali Polacy bez szans na awans.

15:10 – Biathlon – Tylko jedno, a może aż jedno pudło Magdy Gwizdoń, które spycha ją na 14. miejsce, choć wciąż Polka ma realne szanse na pierwszą 10. Warto odnotować jeden niecelny strzał Kaisy Makarainen, Finka wciąż jednak wyprzedza pozostałe rywalki z prawie minutową przewagą. Walkę o pozostałe miejsca na podium powinny stoczyć Czeszka Kokukalova, Niemka Dahlmeier i co ciekawe młoda Szwedka Oeberg.

15:03 – Biathlon – Drugie bezbłędne strzelanie Magdy Gwizdoń i Polka utrzymuje swoje 9. miejsce, gdyż wszystkie zawodniczki, które były przed nią również nie pomyliły się ani razu. Z przodu bez zmian, a to za sprawą świetnej Finki Makarainen, która wyprzedza drugą Włoszkę Wierer o 1 min i 10 sek.

15:01 – Skoki narciarskie –  Jan Ziobro osiąga 117,5 metra i także pojawi się w konkursie głównym. Z kolei Sebastian Colloredo swoim słabszym skokiem zapewnił awans Klemensowi Murańce. Na czele nadal Gregor Schlierenzauer przed Tomem Hilde.

14:59 – Skoki narciarskie –  Aleksander Zniszczoł ląduje na 114 metrze i 10-tym miejscu. Jest pierwszym z Polaków, który melduje się w pierwszej serii konkursu. Pierwszym oczekującym na awans jest Klemens Murańka.

14:56 – Short track – Tuż po starcie zapowiadało się obiecująco. Natalia Maliszewska najpierw prowadziła, szybko spadła jednak za Yarę van Kerhof (Holandia). Po kolejnych okrążeniach Polkę wyprzedziła również Sofia Prosvirnova (Rosja). To własnie Holenderka i Rosjanka wywalczyły awans do finału. Natalii niestety brakło siły. Ostatecznie nasza rodaczka spadła na 6. miejsce, przez co wypadła już z walki o medale na 1000m.

14:56 – Biathlon – Magda Gwizdoń bezbłędna podczas pierwszego strzelania, co daje jej na ten moment 9. miejsce, warto dodać, że Polka do 3. Czeszki Koukalovej traci zaledwie 10 sekund. Prowadzi Kaisa Makarainen, która ma już ponad minutę przewagi nad wszystkimi rywalkami.

14:55 – Narciarstwo alpejskie – Pewien czas temu zakończył się slalom w Wengen, gdzie pierwszego przejazdu nie ukończył Michał Jasiczek. Zawody wygrał Henrik Kristoffersen przed Marcelem Hirscherem i Felixem Neureutherem. Szczegóły TUTAJ.

14:52 – Biathlon – Monika Hojnisz nie pojawiła się na starcie, a więc dzisiaj będziemy kibicować tylko jednej Polce!

14:52 – Skoki narciarskie –  Klemens Murańka ląduje na 113,5 metrze co daje mu 10 miejsce w gronie 25. zawodników, którzy pojawili się już na skoczni. Prowadzi niezmiennie Gregor Schlierenzauer przed Włochem Davide Bresadolą. W międzyczasie pojawiła się informacja, że w kwalifikacjach pojawi się dziś Kamil Stoch.

14:46 – Skoki narciarskie – Spadają w klasyfikacji polscy zawodnicy. Po skokach osiemnastu zawodników najlepszy z nich Jakub Wolny zajmuje ósme miejsce i może mieć problem z awansem do pierwszej serii konkursu. Prowadzi zdecydowanie Austriak Gregor Schlierenzauer (132 m) przed Słoweńcem Aljazem Ostercem (121 m) i Estończykiem Kaarelem Nurmasalu (116 m).

14:40 – Saneczkarstwo – Polska sztafeta zdyskwalifikowana po swoim przejeździe. Na mecie melduje się 10 reprezentacji. Wygrywają Rosjanie, którzy zbliżyli się do rekordu toru. Niemcy przegrali jednak tylko o 0.017 sec.! Na podium wskoczą jeszcze gospodarze – Łotysze.

14:40 – Biathlon – Za około 5 minut powinien rozpocząć się bieg pościgowy pań, czyli ostatni biathlonowy akcent tego weekendu. Jako pierwsza na trasę wyruszy zwyciężczyni wczorajszego sprintu Kaisa Makarainen, 1,5 min później swój bieg rozpocznie pierwsza z Polek, Magda Gwizdoń, która ruszy jako 10. Poza nią w dzisiejszym biegu zobaczymy jeszcze jedną Polkę, jako 57. na trasę ruszy Monika Hojnisz.

14:35 – Short track – Bardzo dobry bieg w wykonaniu Rafała Anikieja! Polak skorzystał na kontakcie dwóch zawodników z czołówki, wyprzedził w końcówce Alexandra Shulginova! Do mety dojechał jako trzeci, ale sędziowie wykluczyli (za wspomniany kontakt) Thibaut Fauconnet’a! A zatem drugi Polak! Będzie w półfinale!

14:34 – Skoki narciarskie – Za nami skoki czterech Polaków. Jak na razie prowadzi Jakub Wolny (115,5 m) przed Krzysztofem Biegunem (114 m) i Bartłomiejem Kłuskiem (113 m). Swój skok zepsuł Krzysztof Miętus, który wylądował na 93. metrze.

14:33 – Biegi narciarskie – Lauri Vuorinen i Martti Jylhae wygrywają drugi bieg eliminacyjny sprintu drużynowego. Finowie wyprzedzili dwie norweskie sztafety. Zła informacja jest taka, że aż 9 drużyn notuje lepsze czasy od Polaków i nie wystąpią oni w finale.

14:31 – Short track – Jadąc w szóstce razem z Shaolinem Liu (Węgry) i Victorem An’em (Rosja) bardzo ciężko o awans. Mimo to Bartosz Bielecki bardzo ładnie walczył. Sił nie wystarczyło – Polak zajął, po wywrotce dwóch konkurentów – Andrea Casinelli’ego (Włochy) i Farrell’a Treacy’ego (Wielka Brytania) – 4. miejsce w swoim ćwierćfinale. Będzie wysokie miejsce Mistrzostw Europy (prawdopodobnie 15.), ale awansu do półfinału nie będzie. Jeszcze nie dziś.

14:30 – Skoki narciarskie – Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle rozpoczyna się runda kwalifikacyjna przed dzisiejszym konkursem zawodów Pucharu Świata. Na starcie zobaczymy dwunastu Polaków w gronie 68. zawodników. Jako pierwszy na belce startowej pojawił się Krzysztof Miętus.

14:20 – Short track – Natalia Maliszewska po starcie długo zajmowała czwartą pozycję. W końcówce udało jej się przedostać przed Holenderkę Riannę de Vries. W końcówce jednak Polce nie udało się zaatakować pierwszych dwóch miejsc, a całą uwagę musiała poświęcić na to, aby bronić się przed wczorajszą medalistką. To się jednak udało! Trzecie miejsce wystarczyło Polce do awansu do półfinału! Brawa, walczymy dalej!

14:10 – Biegi narciarskie – Emil Joensson i Teodor Peterson wygrywają pierwszy bieg eliminacyjny. Maciej Staręga i Dominik Bury kończą bieg na 8. miejscu (+14,4), a Paweł Klisz i Jan Antolec zajmują ostatnie 11. miejsce (+47,6). Czas pierwszego polskiego duetu to 16:28,9. Będziemy go porównywać do reszty w biegu drugim, ale awansować będzie niezwykle ciężko…

14:07 – Biegi narciarskie – Przedostatni pomiar czasu za nami. Nie wiemy, co się stało, ale Antolec i Klisz na ostatnim pomiarze czasu tracili tylko 3,1 sekundy, a teraz już… ponad 30! Awans na 8. miejsce zanotowali Staręga i Bury, ale trudno powiedzieć, czy da to awans do finału.

14:05 – Biegi narciarskie – Na prowadzeniu dwa duety szwedzkie przedzielone reprezentantami Finlandii, a więc jak zawsze rządzi Skandynawia. Po 5,2 kilometra Polacy nadal na 9. i 10. miejscu.

14:00 – Biegi narciarskie – Polacy byli w dobrym położeniu po ponad dwóch kilometrach, ale teraz już oba nasze duety wygrywają tylko z Estończykami, tracąc jednak niewiele do najlepszych.

13:58 – Short track – A za moment rozpoczniemy rywalizację w Turynie. Dziś biegi na 1000 metrów. Po wczoraj liczymy na pozytywy. A zatem… ściskamy mocno kciuki za reprezentantów Polski!

13:56 – Saneczkarstwo – Rozpoczęła się rywalizacja sztafet. Wśród 13 drużyn jest również reprezentacja Polski. Trzymamy kciuki.

13:55 – Biegi narciarskie – Bury i Staręga po przebiegnięciu ponad kilometra plasują się na 6. miejscu, druga nasza para na 10. miejscu. Straty na razie jednak nie są wielkie, więc można oczekiwać, że na kolejnych pomiarach czasu będzie się to wszystko wyrównywać.

13:48 – Biegi narciarskie – Już za pięć minut początek dzisiejszych emocji z Pucharem Świata. Tym razem najlepsi biegacze będą się mierzyć w sprincie drużynowym. Już w pierwszym biegu zobaczymy dwie polskie drużyny – naszego najlepszego sprintera Macieja Staręgę z Dominikiem Burym oraz Pawła Klisza z Janem Antolcem. Rywalami naszych sprinterów będą dwie drużyny włoskie i szwedzkie, Francuzi, Finowie, Niemcy, Estończycy

13:37 – Narciarstwo alpejskie – No to wracamy! Zaczął się drugi przejazd slalomu w Wengen. Przypomnijmy, że niestety nie zobaczymy w nim Michała Jasiczka.

12:30 – Uff… po takich emocjach związanych ze startem Karoliny Riemen-Żerebeckiej trzeba nieco odetchnąć. Akurat jest ku temu okazja – do godziny 13:30 na zimowych arenach nie dzieje się nic z udziałem biało-czerwonych. Robimy zatem godzinną przerwę w relacji.

12:28 – Narciarstwo dowolne – Alex Fiva zwycięża po kapitalnej jeździe! Na ostatnich metrach Szwajcar pokonał Kanadyjczyka Lemana. Wczorajszy triumfator Niederer plasuje się na trzeciej pozycji, natomiast Francuz Jean Frederic Chapuis kończy dziś rywalizację poza podium. Przypomnijmy jeszcze, ze Karolina Riemen – Żerebecka zmagania kobiet zakończyła na 7. lokacie.

12:22 – Narciarstwo dowolne – Mały finał wygrywa Kanadyjczyk Delbosco, który na finiszu pokonuje kapitalnego dziś Ridzika, dla którego jest to najlepszy występ w sezonie. Trzecie miejsce w tym wyścigu zajmuje Drury. Na ostatniej pozycji plasuje się Francuz Tchikavorian.

12:18 – Narciarstwo dowolne – Po wczorajszej 5. pozycji, dzisiaj zwycięstwo. Marielle Thompson wygrywa dzisiaj zawody w ski crossie. Drugie miejsce zajmuje Smith, a trzecie Sabatel. 4. pozycję zajmuje Szwedka Naeslund, która po kontakcie z Kanadyjką Thompson spadła właśnie na tą lokatę. Przed nami końcowe rozstrzygnięcia w rywalizacji mężczyzn.

12:18 – Saneczkarstwo – Tatyana Ivanova (Rosja) wygrywa rywalizację sprinterską kobiet. Druga Natalie Geisenberger z Niemiec. Na podium stanie jeszcze Victoria Demchenko (Rosja).

12:15 – Narciarstwo dowolne – Niestety Polka dojeżdża na trzeciej pozycji. Nasza reprezentantka została już po samym starcie i trudno było jej się zbliżyć do Norweżki Gjefsen, która zajęła 2. miejsce. Finał B zwyciężyła Austriaczka Ofner. Na starcie nie pojawiła się Simmerling.

12:11 – Narciarstwo dowolne – Niesamowita walka na trasie drugiego wyścigu 1/2 finału! Zwycięża Szwajcar Niederer, który tuż przed samą metą wyprzedził Kanadyjczyka Lemana prowadzącego od startu. Franuz Tchikavorian i drugi z reprezentantów ,,Klonowego Liścia” Drury meldują się w finale pocieszenia. Za moment finał B z udziałem Karoliny Riemen – Żerebeckiej!

12:10 – Narciarstwo alpejskie – Michał Jasiczek niestety nie ukończył swojego przejazdu w Wengen.

12:05 – Narciarstwo dowolne – Totalna dominacja Francuza Jean Frederica Chapuis i Szwajcara Fivy w pierwszym półfinale. Kanadyjczykowi Delbosco i rewelacyjnemu Rosjaninowi Ridzikowi pozostaje rywalizacja o miejsca 5-8.

12:03 – Narciarstwo dowolne – Karolina Riemen – Żerebecka kończy na 3. miejscu. Polka prowadziła od startu, jednak po kontakcie z Sabatel spadła na lokatę nie dającą awans do finału. Nasza reprezentantka walczyła dzielnie do samego końca, ale nie udało się jej wyprzedzić Franuzki oraz Szwajcarki Fanny Smith. Polka rywalizować będzie w małym finale.

11:59 – Narciarstwo dowolne – Świetna jazda Szwedki Naeslund, która z dużą przewagą wyprzedziła Thompson. Niestety potężny upadek na linii mety po ostatnim skoku zanotowała Kanadyjka Simmerling, która nie jest w stanie się podnieść o własnych siłach. Za chwilę drugi wyścig 1/2 finału z udziałem Polki.

11:58 – Saneczkarstwo – Niestety Ewa Kuls nie kończy swojego przejazdu.

11:55 – Narciarstwo dowolne – W ćwierćfinale nr 3 zwyciężył dość pewnie wczorajszy triumfator Szwajcar Niederer. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Drury, który na końcowych metrach wyprzedził Francuza Devouassoux. Ostatni bieg 1/4 finału wygrał kolejny z Kanadyjczyków Leman. Tuż za nim przyjechał reprezentant ,,Trójkolorowych” Tchikavorian. Przed nami półfinały pań! W drugim pojedzie Karolina Riemen – Żerebecka! Razem z nią pojadą Francuzka Sabatel, Szwajcarka Smith i Ofner z Austrii.

11:49 – Saneczkarstwo – 15 zawodniczek również na starcie w sprintach kobiet. Rywalizację otworzy Ewa Kuls.

11:47 – Saneczkarstwo – Niestety Chmielewski i Kowalewski notują najgorszy czas w sprincie. 32.091sec. sprawia, że Polacy zajmą 15. miejsce. Rywalizację w tej konkurencji wygrywają Niemcy Eggert i Benecken. Na podium staną również reprezentanci gospodarzy Gudramovics i Kalnins oraz Wendl i Arlt z Niemiec.

11:44 – Narciarstwo dowolne – Kapitalny wyścig z udziałem naszej reprezentantki! Polka na jednym z pierwszych skoczni popełniła mały błąd i jechała na trzeciej pozycji. W końcówce kapitalnie wyprzedziła Niemkę Heidi Zacher i awansowała do półfinału z 2. miejsca. Bieg zwyciężyła Austriaczka Ofner.

11:40 – Narciarstwo dowolne – W pierwszym wyścigu 1/4 finału zwycięża mistrzyni olimpijska Marielle Thompson, która na mecie wyprzedziła Norweżkę Marte Hoeie Gjoefsen. Drugi cwierćfinał to całkowita dominacja Szwedki Sandry Naeslund i Kanadyjki Georgi Simmerling, które także meldują się w półfinale. W przedostatnim wyścigu tej fazy zmagań zwyciężyła Francuzka Sabatel. Tuż za nią uplasowała się Fanny Smith. Przed nami bieg z udziałem Karoliny Riemen – Żerebeckiej. Trzymajmy kciuki za reprezentantkę Polski!

11:34 – Narciarstwo dowolne – W przedostatnim wyścigu najlepszy okazał się Szwajcar Bischofberger. Fotofinisz musiał rozstrzygnąć to, kto zajął drugie miejsce. Ostatecznie na tej lokacie został sklasyfikowany Francuz Tchikavorian, który minimalnie pokonał rodaka Bovolentę. W ostatnim wyścigu zwyciężył Kanadyjczyk Brady Leman, którego wygrana nie była zagrożona praktycznie od samego początku. Tuż zanim dojechał do mety Nowozelandczyk Jamie Prebble. Za chwilę rozpoczną się ćwierćfinały pań. W wyścigu nr 4 zobaczymy Karolinę Riemen – Żerebecką, która zmierzy się z Niemką Heidi Zacher, Katrin Ofner z Austrii oraz Andreą Zemanovą z Czech.

11:27 – Narciarstwo dowolne – W czwartym biegu zwycięża Szwajcar Alex Fiva, który prowadził od samego początku. Tuż za nim finiszował Kanadyjczyk Ian Deans.W 5. wyścigu 1/8 finału byliśmy świadkami ogromnej walki i to dosłownie. Zawodnicy rywalizowali na łokcie. Pierwsze miejsce zajął Francuz Devouassoux. Tuż za nim uplasował się Tim Hronek z Niemiec. Kolejny bieg wygrał Szwajcar Niederer. Drugą lokatę zajął Kevin Drury z Kanady.

11:23 – Skoki narciarskie – Dominik Kastelik kończy konkursu na 23. lokacie i zdobywa swoje pierwsze w karierze punkty Pucharu Kontynentalnego. Zwycięzcą został Miran Zupancic. Słoweniec wyraźnie wyprzedził swojego rodaka, Anze Laniska.

11:21 – Narciarstwo alpejskie – Po trzydziestu zawodnikach w czołówce zaszła jedna zmiana. Na drugie miejsce wskoczył Leif Kristian Haugen. Przez chwilę był na nim Manuel Feller, został jednak zdyskwalifikowany za złapanie tyczki między narty. Teraz grupa zawodników, którzy powalczą raczej jedynie o awans do „30”. Wśród nich – Jasiczek.

11:20 – Saneczkarstwo – Za moment rozpoczniemy sprinty. 15 dwójek, każda z nich ma przed sobą jeden ślizg. Wśród uczestników Chmielewski i Kowalewski.

11:10 – Skoki narciarskie – Słabszy skok Dominika Kastelika w drugiej serii. Nasz młody reprezentant osiągnął 117,5 m i zajmuje aktualnie 9. miejsce. Do końca rywalizacji pozostało jeszcze trzynastu zawodników.

11:10 – Narciarstwo dowolne – Z trzeciego wyścigu awans uzyskują Kanadyjczyk Christopher Delbosco i Francuz Bastien Midol.Drugi z reprezentantów ,,Klonowego Liścia” Kristofor Mahler upadł na trasie i potrzebna była interwencja medyczna. Kontuzja zawodnika wydaje się poważna. Mamy dłuższą przerwę w zawodach.

11:05 – Narciarstwo dowolne – Rozpoczynamy tradycyjnie od rywalizacji panów. W pierwszym wyścigu 1/8 finału wygrywa faworyt Franucz Jean Frederic Chapuis, który prowadził od początku. Na drugim miejscu mała niespodzianka – Rosjanin Sergey Ridzik. Obaj meldują się w ćwierćfinale. Podobnie jak Sylivian Miallier i Egor Korotkov, którzy okazali się najlepsi w drugim wyścigu.

11:00 – Saneczkarstwo – Rosyjski dublet w Siguldzie. Wygrywa mistrz Europy Semen Pawliczenko przed liderem PŚ Romanem Rjepiłowem. Na trzecim miejscu Austriak Wolfgang Kindl. Maciej Kurowski kończy zawody na 21. miejscu.

10:55 – Narciarstwo alpejskie – Piętnastu zawodników już dojechało do mety pierwszego przejazdu. Prowadzi z czasem 52.51s Henrik Kristoffersen. Niespełna pół sekundy za nim jest Aleksandr Choroszyłow. Troszkę więcej (0.56s) traci Marcel Hirscher.

10:53 – Narciarstwo dowolne – Za około 7 minut rozpocznie się kolejny w tym sezonie skicross w ramach Pucharu Świata. Na starcie oczywiście nie zabraknie Karoliny Riemen – Żerebeckiej, która wystąpi w czwartym ćwierćfinale.

10:50 – Saneczkarstwo – Coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć. Prowadzi Wolfgang Kindl przed Artursem Darnieksem i Aleksandrem Gorbatsewiczem. Maciej Kurowski jest 16. Do końca 5 przejazdów.

10:45 – Skoki narciarskie – Na półmetku konkursu Pucharu Kontynentalnego w Ga-Pa liderem jest Miran Zupancic. Słoweniec popisał lotem na 134 m. Drugie miejsce zajmuje wczorajszy triumfator, Anze Lanisek. W drugiej serii ponownie zobaczymy tylko jednego Polaka, tym razem będzie to Dominik Kastelik, który jest 17.

10:40 – Saneczkarstwo – Ależ awans Tuckera Westa! Amerykanin po połowie zawodów był 21., a będzie najniżej 11. Czy awansuje do dziesiątki? To zależy od najlepszych 10 saneczkarzy po pierwszym przejeździe. Maciej Kurowski jest 11. i może nie zająć miejsca w drugiej dziesiątce.

10:34 – Skoki narciarskie – Po skokach pięćdziesięciu zawodników liderem jest Marius Lindvik. Norweg osiągnął 124,5 m. Na 7. pozycji plasuje się Dominik Kastelik.

10:30 – Saneczkarstwo – Do końca zostały przejazdy 15 zawodników. Na czele Amerykanin Tucker West. Maciej Kurowski na 8. lokacie.

10:30 – Narciarstwo alpejskie – W Wengen zaczyna się właśnie pierwszy przejazd slalomu mężczyzn. Miejmy nadzieję, że tym razem pogoda w Szwajcarii będzie łaskawa. Na liście startowej jest 67 zawodników. Z numerem 63 na trasę wyruszy jedyny reprezentant Polski, czyli Michał Jasiczek. Może Polakowi uda się sprawić niespodziankę i zdobyć punkty?

10:28 – Skoki narciarskie – Tylko 109 m w wykonaniu Stanisława Bieli, to zbyt mało aby myśleć o drugiej serii.

10:23 – Skoki narciarskie – Andrzej Stękała zanotował 111,5 m. Wynik ten, po skokach trzydziestu zawodników, daje mu 7. lokatę. Na prowadzeniu cały czas jest Dominik Kastelik.

10:17 – Skoki narciarskie – Dobra próba Dominika Kastelika! Nasz skoczek osiągnął 123 m i obejmuje prowadzenie.

10:13 – Saneczkarstwo – Maciej Kurowski jest już po swoim drugim przejeździe. Reprezentant Polski zajmuje w tej chwili 3. miejsce. Prowadzi Rosjanin Maksim Arawin. Do końca jeszcze pozostało 24 saneczkarzy.

10:10 – Skoki narciarskie – Niestety, słaby skok Dawida Jarząbka. 109 m daje Polakowi szóste miejsce i praktycznie pozbawia go szans na awans.

10:07 – Skoki narciarskie – Tylko pół metra bliżej swoją próbę kończy Przemysław Kantyka, który plasuje się na czwartej lokacie.

10:04 – Skoki narciarskie – Paweł Wąsek ląduje na 116 metrze. Zawodnik kadry juniorów zajmuje aktualnie trzecie miejsce.

10:00 – Skoki narciarskie – W Garmisch-Partenkirchen rozpoczyna się właśnie drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS-140. Na starcie ponownie zobaczymy sześciu Polaków. Miejmy nadzieję, że niedzielne zmagania przyniosą nieco lepsze wyniki naszych skoczków.

9:50 – Saneczkarstwo – Już za moment rozpoczniemy drugi ślizg rywalizacji męskich jedynek w łotewskiej Siguldzie. Jedyny reprezentant Polski w stawce – Maciej Kurowski – pierwszy ślizg wykonał w czasie 48.407sec., co daje mu w tej chwili 25. miejsce w stawce. Prowadzi Semen Pavlichenko (Rosja), a niespodzianką jest słabsza dyspozycja Felixa Locha (Niemcy) i Wolfganga Kindla (Austria), którzy zajmują kolejno 5. i 6. miejsce. Różnice czasowe w czołówce są jednak minimalne.

Witamy Państwa w kolejny zimowy poranek! Naszą niedzielną relację zaczynamy od wiadomości z Siguldy.

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password