Zimowe LIVE – 18 marca

Sezon zimowy dobiega już do końca. Zapraszamy na przedostatnią sobotnią relację tej zimy. Najważniejszym punktem relacji będzie konkurs drużynowy w Vikersund. Jednak czy wiatr pozwoli na jego rozegranie? Będziemy także śledzić zmagania w biathlonie czy biegach narciarskich.

STARTY POLAKÓW

To wszystko na dzisiaj! Trzeba przyznać, że był to bardzo emocjonujący dzień w wykonaniu naszych reprezentantów. Miejmy nadzieję, że jutro będzie podobnie. Oczywiście zapraszamy na relację live. Będzie się działo!

19:28Skoki narciarskie – W klasyfikacji Raw Air Andreas Wellinger ma 6,2 pkt przewagi nad Kraftem. Trzeci jest… KAMIL STOCH! Polak ma minimalną przewagę nad Andreasem Stjernenem, wynoszącą 0,3 pkt!

19:23Skoki narciarskie – Stjernen tylko metr bliżej, z niższej belki. Norwegowie byli dziś nie do pokonania! Ale my jesteśmy drudzy!!!

19:18Skoki narciarskie – 243 metry Kamila Stocha!!! Kolejny dziś polski rekord życiowy! Jak odpowie Andreas Stjernen? Aktualnie prowadzimy.

19:11Skoki narciarskie – Maciek Kot uzyskał aż 239,5 metra! Forfang jednak też daleko, więc Norwegowie raczej już Polakom odlecieli. My natomiast odlecieliśmy trzeciej Austrii, co jest bardzo ważne w kontekście Pucharu Narodów!

19:01Skoki narciarskie – 194,5 metra Kubackiego. Spadamy na drugie miejsce i mamy sporą stratę do Norwegii.

18:53Skoki narciarskie – Piotr Żyła skoczył 192 metry, ale w katastrofalnych warunkach! To daje nam prowadzenie. W pierwszej serii skoczkowie mieli odejmowane po 25 punktów, teraz dostają bonifikaty tych samych rozmiarów!

18:43Skoki narciarskie – Znów wiatr nieco przeszkadza. Po słabym (127 m) skoku Deschwandena organizatorzy podnieśli platformę startową z 16. stopnia na 20. Czekamy aż pojawi się na niej Czech Tomas Vancura.

18:42Biegi narciarskie – Na finiszu wygrywa najlepszy sprinter obecnego sezonu Johannes Hoesflot Klaebo! Dla norweskiego 20-latka zwycięstwo w Quebecu to pierwszy triumf w rywalizacji na dystansach. Za plecami Klaebo linię mety minęli Niklas Dyrhaug i Aleksander Bessmertnych. Poza podium Alex Harvey, Sjur Roethe i Dario Cologna. Maciej Staręga kończy zmagania na 57. pozycji, ze stratą ponad dwóch minut do zwycięzcy.

18:40Skoki narciarskie – Rozpoczynamy drugą serię. Na belce jest już Szwajcar Gregor Deschwanden.

18:35Biegi narciarskie – Do mety pozostały dwa kilometry, a nadal nic nie wiadomo. Wydaje się, że sprawa zwycięstwa rozstrzygnie się dopiero na finiszu. Maciej Staręga jest 58. Jako ciekawostkę podamy, że w biegu w Quebecu bierze udział 10-krotny mistrz paraolimpijski Brian McKeever, który aktualnie plasuje się na 69. pozycji. Niewidomy Kanadyjczyk od czasu do czasu rywalizuje w zawodach pucharowych, a w tym sezonie podczas próby przedolimpijskiej w Pjongczangu zajął 29. miejsce i zdobył pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata.

18:27Biegi narciarskie – Po pokonaniu 9.3 km w czołowej grupie utrzymuje się ponad 20 zawodników, nic więc jeszcze nie jest rozstrzygnięte. Maciej Staręga wyprzedził kilku rywali i jest 56. Pozostali reprezentanci Polski nie przyjechali do Kanady, zamiast tego startowali dziś w Pucharze Kontynentalnym w Seefeld – na trasach, na których za dwa lata odbędą się mistrzostwa świata. W biegu na 5 km stylem klasycznym 9. miejsce zajęła Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska była 13, Martyna Galewicz – 28., a Urszula Łętocha – 36. W rywalizacji mężczyzn Dominik Bury został sklasyfikowany na 24. pozycji, a Jan Antolec był 41.

18:26Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok Stocha. 230 metrów i utrzymujemy drugie miejsce. Norwegowie mają nad nami minimalną przewagę, Austriacy dużą stratę. Będą emocje!

18:23Skoki narciarskie – KRAFT Z REKORDEM ŚWIATA!!! 253,5! Prawie podparł, ale jednak ustał. Teraz Stoch.

18:15Biegi narciarskie – Maciej Staręga zgodnie z przewidywaniami zajmuje odległą pozycję. Na punkcie pomiarowym po 5.2 km nasz sprinter jest 60. Do czołówki, w której biegnie siedmiu Norwegów, Alex Harvey, Emil Joensson i Jean Marc Gaillard, Polak traci już ponad 50 sekund.

18:15Skoki narciarskie – 244,5 metra Maćka Kota! Wow! Wracamy na drugie miejsce!

18:02 – Biegi narciarskie – W kanadyjskim Quebecu trwa kończący sezon 3-dniowy mini tour. W zmaganiach kobiet na dystansie 10 km klasykiem nie było niespodzianek – wygrała Marit Bjoergen przed Heidi Weng i Kristą Parmakoski. W tej chwili rozpoczyna się bieg masowy na 15 km mężczyzn. Na starcie 75. biegaczy, w tym jeden Polak – Maciej Staręga.

17:54 – Skoki narciarskie – Dobry skok Kubackiego, 210 metrów, ale spadamy na trzecie miejsce, a nasza strata do Norwegów i prowadzący Austriaków jest duża.

17:49 – Skoki narciarskie – REKORD ŚWIATA ROBERTA JOHANSSONA!!! 252 metry Norwega! Poprawił osiągnięcie swojego rodaka Andersa Fannemela o pół metra!

17:40 – Skoki narciarskie – REKOR POLSKI!!! 245,5 metra! Piotr Żyła nie wyprowadza nas jednak na prowadzenie, jesteśmy na drugim tuż za Austrią. Hayboeck skoczył 239 i miał lepsze noty, a gorsze warunki.

17:31 – Skoki narciarskie – Zaczęli! Oby tym razem skończyli. William Rhoads z USA już po swoim skoku. Słaby rezultat, tylko 134,5 metra.

17:15 – Skoki narciarskie – Restart konkursu przełożony na 17:30, ale widać, że wiatr wyraźnie słabnie, więc jest nadzieja.

16:56 – Skoki narciarskie – Jury podjęło decyzję o rozpoczęciu konkursu od początku o godzinie 17:15.

16:51 – Skoki narciarskie – W dalszym ciągu na skoczni wieje za mocno. Od naszego ostatniego meldunku tylko dwóch skoczków odbiło się z progu. Do zakończenia pierwszej grupy pozostali jeszcze Michael Hayboeck i Piotr Żyła.

16:30 – Skoki narciarskie – Dłuży się pierwsza grupa, cały czas czekamy na Piotra Żyłę. Mocno wieje, loteryjne warunki, nie mają szczęścia do pogody organizatorzy Raw Air.

16:15 – Skoki narciarskie – Za chwilę rozpocznie się konkurs drużynowy w Vikersund, na największej skoczni świata. Polacy w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch powalczą o kolejne podium w tym sezonie. Serię próbną wygrał z niesamowitym nowym rekordem Polski (243m) Piotr Żyła! Przypomnijmy, że wyniki indywidualne z tego konkursu liczą się do klasyfikacji turnieju Raw Air.

14:31 – Skoki narciarskie – Paweł Wąsek kończy konkurs PK w Czajkowskim na 10. pozycji. Jakub Wolny był 20., a Aleksander Zniszczoł 29. Zwyciężył Constantin Schmid, który poszybował w finale na 107 m.

14:27 – Skoki narciarskie – Paweł Wąsek zanotował w drugiej serii 98,5 m. Polak jest teraz piąty. Prowadzi Ilmir Hazedtinov po skoku na 102 m

14:16 – Kombinacja norweska – Fantastyczny występ Adama Cieślara! Polak kończy na 7. pozycji! Świetny wynik na koniec sezonu. Trzymajmy kciuki, żeby Polak powtórzył to osiągnięcie podczas jutrzejszych zawodów. Paweł Słowiok przeciął linię mety na 18. miejscu.

14:08 – Kombinacja norweska – Świetnie biegnie Adam Cieślar. Na punkcie pomiaru czasu usytuowanym na 7,5 km zajmuje 6 lokatę. Do mety coraz bliżej.

14:03 – Skoki narciarskie – Znacznie lepszy skok Jakuba Wolnego w finałowej rundzie! 99 m dają Polakowi aktualnie drugie miejsce i szansę na awans w klasyfikacji końcowej konkursu.

13:59 – Kombinacja norweska – Na półmetku ton rywalizacji nadaje kilkunastoosobowa grupa, w której dzielnie utrzymuje się Adam Cieślar. Paweł Słowiok awansował na 30. pozycję.

13:57 – Skoki narciarskie – Aleksander Zniszczoł rozpoczyna drugą serie od słabego skoku na 89 m.

13:46 – Kombinacja norweska – Za chwilę druga część kombinacji. Z numerem 3 na trasę wyruszy Adam Cieślar. Miejmy nadzieję, że Polak jak najdłużej utrzyma się w czołówce. Minutę później wystartuje Paweł Słowiok.

13:42 – Skoki narciarskie – Na półmetku rywalizacji w Czajkowskim liderem jest Jakub Janda. Doświadczony Czech osiągnął 101,5 m. Najlepszym z Polaków jest Paweł Wąsek, który zajmuje 8. miejsce. 24. jest Jakub Wolny, a 29. Aleksander Zniszczoł. W finale nie zobaczymy, sklasyfikowanego na 32. lokacie, Stanisława Bieli.

13:32 – Skoki narciarskie – Przeciętna próba Jakuba Wolnego. 21-latek uzyskał 93 m i jest 17.

13:29 – Skoki narciarskie – Aleksander Zniszczoł ląduje na 99,5 metrze. Polak, po skokach trzydziestu zawodników, zajmuje 16. lokatę. Cały czas w czołówce plasuje się Paweł Wąsek, który jest piąty.

13:25 – Biathlon – Polki, które solidarnie dziś zaliczyły po 6 pudeł dobiegły do mety odpowiednio na 48 miejscu (Monika Hojnisz) i 50 (Magdalena Gwizdoń).

13:25 – Skoki narciarskie – Dobrze zaprezentował się Paweł Wąsek. 99,5 m to aktualnie piąty wynik. Słabiej spisał się Stanisław Biela, który po skoku na 94 m zajmuje 13. miejsce.

13:17 – Biathlon – Kolejny sukces Mari Laukkanen. Finka wygrywa dzisiejszy bieg pościgowy. Na ostatniej rundzie nie tylko obroniła się przed atakiem Koukalovej, ale, także powiększyła znacznie swoją przewagę i wygrała o ponad 26 sekund z Czeszką.

13:11 – Biathlon – Jedno pudło na ostatnim strzelaniu miała Laukkanen i to zapowiada pasjonującą walkę o zwycięstwo. A to za sprawą Czeszki Koukalovej, która dziś nie pomyliła się ani razu i traci po wybiegnięciu ze strzelnicy już tylko 12 sekund do Finki.

13:09 – Biathlon – Tym razem to Monika Hojnisz miała aż trzy pudła i spadła na 51 miejsce. Cztery pozycje wyżej zajmuje Magdalena Gwizdoń, która tym razem strzelała bezbłędnie.

13:06 – Biathlon – Chyba ciężko dziś będzie pokonać Mari Laukkanen. Trzecie bezbłędne strzelanie i utrzymana przewaga ponad 30 sekund nad Koukalovą, która, także strzela rewelacyjnie. Trzecie miejsce utrzymała J. Braisaz.

13:05 – Skoki narciarskie – Tymczasem w Czajkowskim w Rosji rozpoczął się już przedostatni w tym sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na starcie jest czterech Polaków: Stanisław Biela, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. Po skokach sześciu zawodników prowadzi Czech Jakub Janda, który uzyskał 101,5 metra.

13:03 – Biathlon – Aż trzy pudła Magdaleny Gwizdoń na drugim strzelaniu spowodowały spadek naszej reprezentantki pod koniec stawki. Monika Hojnisz utrzymała swoją 43 lokatę, jaką zajmowała po pierwszej wizycie na strzelnicy.

12:59 – Biathlon – Laukkanen świetnie po raz kolejny strzelała i nadal prowadzi. Na drugie miejsce po kolejnym strzelaniu awansowała Koukalova, ale traci ponad 30 sekund. Trzecią lokatę po dwóch pudłach zajmuje Francuzka Braisaz.

12:55 – Biathlon – Magdalena Gwizdoń miała jedno i pudło, ale awansowała o jedną lokatę, jest w tym momencie 37. Monika Hojnisz, również musiała pobiec jedną karną rundę i spadła o dwie pozycje, jest po pierwszym strzelaniu 43.

12:53 – Biathlon – Po pierwszym strzelaniu prowadzenie utrzymała Finka Laukkanen, Powiększyła znacznie przewagę na resztą stawki. Druga J. Braisaz traci już ponad 30 sekund. Na 3 miejsce awansowała G. Koukalova.

12:41 – Biathlon – Za chwilę początek biegu pościgowego kobiet. Jako pierwsza na trasę ruszy Finka Mari Laukkanen. Ponad dwie minuty po Niej wystartuje pierwsza z Polek, Magdalena Gwizdoń. Chwilę później druga nasza reprezentantka Monika Hojnisz. Liczymy na dużo lepszy występ niż miało to miejsce podczas wczorajszego sprintu

12:30 – Snowboard – Stefan Baumeister wygrywa po raz pierwszy w karierze i to przed własną publicznością w Winterbergu. W finale wyższość Niemca musiał uznać Włoch Aaron March. Trzecie miejsce dla Alexandra Payera.

12:23 – Snowboard – Ależ wyrównana walka w finale pań! Sabine Schoeffmann o 1 dziesiątą część sekundy pokonuje Ester Ledecką. Dla Austriaczki to drugie zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze. Trzecie miejsce zajęła Julia Dujmowits.

12:18 – Snowboard – Stefan Baumeister i Aaron March powalczą o zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. Czy gospodarze w deszczowym Winterbergu będą cieszyć się ze zwycięstwa? W małym finale pojadą Vic Wild i Alexander Payer. Za moment finały.

12:15 – Snowboard – W finale wystartują Czeszka Ester Ledecka i Austriaczka Sabine Schoeffmann. O trzecie miejsce powalczą dwie reprezentantki Austrii Daniela Ulbing i Julia Dujmowits.

12:10 – Snowboard – Znamy półfinalistów zawodów mężczyzn. Są nimi Stefan Baumeister, Vic Wild, Aaron March i Alexander Payer. Za moment półfinały pań Ledecka-Ulbing i Dujmowits-Schoefmann.

12:03 – Snowboard – Alena Zawarzina i Michelle Dekker wypadają z trasy i przegrywają z Ester Ledecką i Julią Dujmowits. W najlepszej czwórce jest także trzecia Austriaczka Sabine Schoefmann.

12:00 – Bobsleje – Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski dziś startowali w ostatnich zawodach pucharu świata w Pjongczang będących jednocześnie próbą przedolimpijska. Nasza załoga spisała się bardzo przyzwoicie zajmując 15. miejsce wśród 30 osad.

11:57 – Snowboard – Daniela Ulbing już w półfinale. Jej rodaczka i ćwierćfinałowa rywalka miała na trasie poważny wypadek.

11:53 – Snowboard – Dwukrotny mistrz świata z Sierra Nevada Andreas Prommegger pokonany przez Vica Wilda! Poza tym bez większych niespodzianek w 1/8 finału mężczyzn.

11:45 – Snowboard – Zakończyły się wyścigi 1/8 finału kobiet. W rywalizacji wciąż są główne faworytki Ester Ledecka i Alena Zawarzina. Odpadła Szwajcarka Patrizia Kummer, a także jak już wcześniej pisaliśmy Aleksandra Król.

11:37 – Snowboard – Niestety, duży pech Aleksandry Król! Polka przegrała z Holenderką Michelle Dekker o 1 setną sekundy! Król kończy zawody na 1/8 finału.

11:21 – Snowboard – Już za moment w Winterbergu rozpoczną się zawody Pucharu Świata w slalomie równoległym z udziałem Aleksandry Król. Trzymamy kciuki!

11:10 – Kombinacja norweska – Świetna postawa Adama Cieślara! Na półmetku, nasz zawodnik zajmuje trzecią lokatę z dużymi szansami na poprawę rekordowego osiągnięcia z tego sezonu! Polak w doborowym towarzystwie będzie przemierzał trasę, gdyż za jego plecami są tacy zawodnicy, jak Eric Frenzel czy Johannes Rydzek. Paweł Słowiok jest 34., z szansami na awans do czołowej „30”.

11:02 – Snowboard – W Winterbergu odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w slalomie równoległym. Do finałowej „16” zakwalifikowała się Aleksandra Król, która w kwalifikacjach zajęła 10. miejsce. W 1/8 finału reprezentantka Polski zmierzy się z Holenderką Michelle Dekker. W kwalifikacjach odpadli Weronika Biela (24. miejsce), Karolina Sztokfisz (30. miejsce) i Oskar Kwiatkowski (35. miejsce). Zapraszamy na relację o 11:25!

10:44 – Kombinacja norweska – Na półmetku wciąż prowadzi Adam Cieślar! Polak po świetnym skoku wyprzedza Kristjana Ilvesa i Tobiasa Simona. Paweł Słowiok, z ponad minutową stratą zajmuje 15. miejsce.

10:24 – Kombinacja norweska – Brawo Adam Cieślar. Polak zanotował odległość 105m i obejmuję prowadzenie. Paweł Słowiok spadł na czwarte miejsce.

10:20 – Kombinacja norweska – Słaby skok Pawła Słowioka. Polak wylądował przed punktem konstrukcyjnym, który jest usytuowany na 95 m. Odległość 93m daje w tej chwili drugą lokatę z dużą stratą do lidera.

09:55 – Kombinacja norweska – Witamy Państwa serdecznie! Dzisiejszą relację rozpoczniemy od kombinacji norweskiej. Za niespełna piętnaście minut na skoczni pojawią się kombinatorzy, wśród których zobaczymy Adama Cieślara i Pawła Słowioka. Miejmy nadzieję, że nasi reprezentanci dobrze zaprezentują się w przedostatnim konkursie tegorocznego Pucharu świata.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password