Zimowe LIVE – 19 marca

Loty w Vikersund będą najważniejszym punktem niedzielnej relacji z aren zimowych. Konkurs indywidualny zakończy cykl Raw Air. Pierwszego dnia zawodów w Schonach świetnie poradzili sobie Adam Cieślar i Paweł Słowiok. Czy również i dzisiaj zaprezentują się tak dobrze? Nie zabraknie także innych dyscyplin. Zapraszamy serdecznie!

STARTY POLAKÓW

Szczęśliwi zwycięstwem Kamila Stocha kończymy naszą niedzielną relację. Zapraszamy za tydzień na ostatni weekend ze sportami zimowymi.

18:25 – Biegi narciarskie – Co to był za pościg! Alex Harvey i Johannes Klaebo do samego końca gonili Niklasa Dyrhauga. Gdy już udało im się go prześcignąć stoczyli niezwykle ekscytującą walkę o złoto. Kanadyjczyk zmniejszył stratę do zera, a o rozstrzygnięciu decydowały centymetry. Ostatecznie ciut lepszy okazał się Johannes Klaebo. Harvey musi zadowolić się drugim miejscem. Na trzecim Niklas Dyrhaug. Maciej Staręga przybył do mety jako 69.

18:10 – Biegi narciarskie – Po 9.2 km na prowadzeniu jest Niklas Dyrhaug. Z minimalną startą do lidera biegnie Alex Harvey, trzeci jak na razie jest Johannes Klaebo. Staręga na coraz niższych pozycjach – obecnie na 60. Wyścig powoli wkracza w decydującą fazę!

18:06 – Biegi narciarskie – Wcześniej w Quebecu na trasie liczącej 10 km zaprezentowały się panie. Najlepsza okazała się Marit Bjoergen. Druga na mecie ze stratą 1.2 s była inna Norweżka – Heidi Weng, zaś trzecia Szwedka Stina Nilsson.

17:54 – Biegi narciarskie – na piątym pomiarze czasu (5.25 km) prowadzi reprezentant gospodarzy Alex Harvey. Kanadyjczyka goni trzech Norwegów – Niklas Dyrhaug, Johannes Klaebo i Sjur Roethe. Staręga na razie jest 57.

17:45 – Biegi narciarskie – W kanadyjskim Quebecu rozpoczął się wyścig pościgowy na 15 km łyżwą mężczyzn. Wśród 74 uczestników znalazł się reprezentant Polski – Maciej Staręga.

16:45 – Kombinacja norweska – Eric Frenzel pokazuje moc i nie pozostawia złudzeń rywalom. Zwycięstwo Niemca w ostatnich zawodach w sezonie i w klasyfikacji generalnej. Drugi Francois Braud, a trzeci Akito Watabe, który awansuje na 3. miejsce w Pucharze Świata. Rydzek dopiero 9. Najlepszy wynik w karierze Pawła Słowioka czyli 17. miejsce. W Schonach ma on swój weekend. Brawo także dla Adama Cieślara. 27. pozycja i kolejne punkty. Tak kończy się kolejny sezon rywalizacji kombinatorów.

16:38 – Kombinacja norweska – Dwa kilometry do mety ostatnich zawodów w tym sezonie. Frenzel już za plecami Rydzeka. Znamy zdobywcę kryształowej kuli, ale czeka na zakończenie dzisiejszego biegu. Ładnie Polacy: Paweł Słowiok 21. Adam Cieślar 23.

16:36 – Kombinacja norweska – Eric Frenzel co raz bliżej 5. w karierze kryształowej kuli. Niemiec po pokonaniu blisko 7 kilometrów przegrywa z Johannesem Rydzekiem o ponad 20 sekund, ale drugie miejsce w pełni da mu ogólną wygraną. Polacy na razie w 3. dziesiątce.

16:30 – Skoki narciarskie – Zwycięzcą turnieju Raw Air został Stefan Kraft. Kamil Stoch kończy cykl na drugim miejscu!!!

16:28 – Skoki narciarskie – Nie wytrzymał Andreas Wellinger!!! Niemiec uzyskał 166 m i to Kamil Stoch wygrywa dzisiejszy konkurs PŚ! Drugie miejsce zajął Noriaki Kasai, a trzecie Michael Hayboeck.

16:27 – Skoki narciarskie – Fantastycznie Kamil Stoch!!! Polak poszybował na 237 m i porwadzi! Co zrobi Wellinger?

16:26 – Skoki narciarskie – Nieprawdopodobny skok Stefana Krafta! Austriak miał olbrzymie problemy zaraz po wyjściu z progu, jednak uspokoił lot i wylądował na 215 metrze.

16:07 – Skoki narciarskie – Daleki lot Kevina Bicknera na 234,5 m. Niestety, Amerykanin groźne upadł zaraz po wylądowaniu i zeskok opuszcza na noszach. Miejmy nadzieję, że młodemu zawodnikowi nie stało się nic poważnego.

16:03 – Skoki narciarskie – Równo skacze dziś Maciej Kot! 221 m daje teraz Polakowi czwarte miejsce.

15:52 – Skoki narciarskie –  Znakomicie Dawid Kubacki! Nasz skoczek poszybował na 232 m i ustanowił nowy rekord życiowy.

15:43 – Skoki narciarskie –  Zaczynamy drugą serię finałowego konkursu Raw Air! Piotr Żyła osiągnął 207 m i prowadzi po skokach czterech zawodników.

15:23 – Skoki narciarskie –  W finale zobaczymy wszystkich naszych reprezentantów. Maciej Kot zajmuje 14. miejsce, Dawid Kubacki jest 20. Na 28. lokacie plasuje się Piotr Żyła

15:21 – Skoki narciarskie – Stefan Kraft osiągnął 237,5 m i po pierwszej serii zajmuje trzecie miejsce. Liderem konkursu jest Andreas Wellinger, a drugi jest Kamil Stoch!!! Polak traci do Niemca 0.6 pkt.

15:18 – Skoki narciarskie – Andreas Wellinger nie odpuszcza! 242 m dają Niemcowi prowadzenie.

15:17 – Skoki narciarskie – Zły skok Daniela Andre Tande! Norweg uzyskał 182 m i nie ma kwalifikacji do drugiej serii! Czekamy na Wellingera i Krafta.

15:14 – Skoki narciarskie – Świetnie Kamil Stoch!!! Polak z obniżonego rozbiegu poszybował na 238,5 m i obejmuje prowadzenie!

15:07 – Skoki narciarskie – Niestety, słabszy skok Piotra Żyły. Polak uzyskał 195 m. i plasuje się na 22. lokacie.

15:06 – Skoki narciarskie – Maciej Kot osiągnął 221,5 m i zajmuje 7. miejsce.

15:02 – Skoki narciarskie – Andreas Stjernen wylądował na 227 metrze. Przypomnijmy, że Norweg jest tuż za Kamilem Stochem w klasyfikacji Raw Air.

14:54 – Skoki narciarskie – Dobry skok Dawida Kubackiego. Polak osiągnął 214 m i zajmuje 8. miejsce.

14:49 – Skoki narciarskie – Po skokach piętnastu zawodników liderem jest Johann Andre Forfang, który poszybował na 242,5 m. Drugi jest Daiki Ito. Japończyk lotem na 243 m ustanowił nowy rekord Azji.

14:31 – Skoki narciarskie – Rywalizację otworzył Joacim Oedegaard Bjoereng. Norweg wylądował na 192,5 metrze.

14:15 – Skoki narciarskie – Zaczynamy od przesunięcia startu konkursu na 14:30.

14:11 – Skoki narciarskie – Już za chwilę w Vikserund rozpocznie się finałowy konkurs turnieju Raw Air. Liderem cyklu jest Andreas Wellinger, jednak Niemiec ma tylko 6.2 pkt. przewagi nad Stefanem Kraftem. O utrzymanie miejsca na podium turnieju będzie walczył Kamil Stoch. Polak zajmuje aktualnie trzecie miejsce, ale tuż za nim jest Andreas Stjernen. Norweg traci do naszego skoczka 0.3 pkt. Czekają nas wielkie emocje!

13:15 – Kombinacja norweska – Zakończyła się ostatnia w tym sezonie seria skoków do kombinacji. Jej zwycięzcą został Tobias Simon, który o 27 sekund wyprzedza Johannesa Rydzeka i o 28 sekund Jana Schmid. Eric Frenzel plasuje się na 8. miejscu ze stratą 57 sekund. Aby zapewnić sobie kryształową kulę Frenzel musi zakończyć dzisiejsze zawody najniżej na 5. pozycji. Po skoku Adam Cieślar jest 24. (+1:26), a Paweł Słowiok 28. (+1:36). Bieg o godzinie 16:15.

12:59 – Kombinacja norweska – Nikt nie może wyprzedzić Tobiasa Simona. Niemiec prowadzi przed Janem Schmidem i Vinzenzem Geigerem. Adam Cieślar jest 18., a Paweł Słowiok 21. Wygląda na to, że Polacy po pierwszej części zawodów uplasują się około 30. miejsca.

12:41 – Kombinacja norweska – Swoje skoki oddało 30 z 57 kombinatorów. W dalszym ciągu prowadzi Tobias Simon, który wyprzedza Fina Leevi Mutru i Francuza Antoine’a Gerarda. Cieślar jest 7., a Słowiok 10.

12:30 – Kombinacja norweska – Adam Cieślar nie jest zbyt zadowolony po swojej próbie. 93 metry i 3. miejsce ze stratą minuty i 26 sekund do Simona. Paweł Słowiok aktualnie jest 5.

12:27 – Kombinacja norweska – Ładny skok Pawła Słowioka. Polak skoczył 94 metry i jest czwarty. Słowiok ma szansę w biegu powalczyć o punkty.

12:24 – Kombinacja norweska – Jak na razie na prowadzeniu po fantastycznym skoku na odległość 104,5 metra jest Tobias Simon. Adam Cieślar i Paweł Słowiok jeszcze czekają na start.

12:00 – Kombinacja norweska – Za 15 minut rozpoczną się ostatnie zawody w tym sezonie. O Kryształową Kulę walczą Eric Frenzel i Johannes Rydzek. W klasyfikacji generalnej prowadzi Frenzel z przewagą 54 punktów nad Rydzekiem. Wczoraj fantastycznie zaprezentowali się Polacy. Dzisiaj również liczymy na świetne wyniki Adam Cieślara (numer 18) i Pawła Słowioka (numer 14).

11:05 – Snowboard – Wspaniała walka w finale! Reprezentanci Włoch Nadya Ochner i Aaron March o 3 setne części sekundy pokonują Danielę Ulbing i Andreasa Prommeggera. Sezon w slalomie równoległym został zakończony.

10:55 – Snowboard – Znamy skład finału dzisiejszych zawodów. Pojadą w nim Austriacy Daniela Ulbing/Andreas Prommegger i Włosi Nadya Ochner/Aaron March. W wyścigu o 3. miejsce rywalizować będą Niemcy Carolin Langenhorst/Stefan Baumeister i Szwajcarzy Julie Zogg/Dario Caviezel.

10:48 – Skoki narciarskie – Clemens Aigner wygrywa konkurs i za chwilę odbierze nagrodę za zwycięstwo w całym cyklu. Drugi był dzisiaj Rok Tarman, a trzeci Daniel Huber. Jakub Wolny zakończył dzisiejszy konkurs na miejscu 17., Paweł Wąsek był 22., a Aleksander Zniszczoł 27.

10:45 – Snowboard – Pierwsze ekipy Niemiec, Austrii i Włoch oraz drugi zespół Szwajcarii awansowały do półfinałów zawodów drużynowych w Winterbergu.

10:35 – Snowboard – Niestety Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski przegrywają z Austriakami. Teraz możemy śledzić ćwierćfinały, ale już bez naszej dwójki.

10:23 – Skoki narciarskie – Jakub Wolny skacze tylko 92,5 metra, ale w fatalnych warunkach. Prowadzi!

10:20 – Skoki narciarskie – Dobry występ Pawła Wąska! Polak przeleciał 97 metrów i objął prowadzenie.

10:11 – Snowboard – Przed nami ostatni w tym sezonie start Aleksandry Król i Oskara Kwiatkowskiego, którzy wystartują w drużynowym slalomie równoległym w Winterbergu. Polacy będą mieli trudno już na samym początku, gdyż zmierzą się z Austriakami. W składzie drugiej ekipy tego kraju (z nią zmierzą się Biało-Czerwoni) znaleźli się wczorajsza zwyciężczyni Sabine Schoeffmann oraz Alexander Payer, który wczoraj był trzeci.

10:10 – Skoki narciarskie – Rozpoczęła się druga seria. Swój skok oddał już Aleksander Zniszczoł. Polak uzyskał 93 metry i po skokach trzech zawodników jest drugi. Prowadzi Seou Choi z Korei Południowej, który skoczył trzy metry bliżej, ale w gorszych warunkach.

9:44 – Skoki narciarskie – Pierwsza seria zakończona. Prowadzi Korniłow, przed Słoweńcem Rokiem Tarmanem (104 metry) i Austriakiem Clemansem Aignerem (98 metrów w fatalnych warunkach). Jakub Wolny jest 21., Paweł Wąsek 24., a Aleksander Zniszczoł 28. Swój udział w zawodach zakończył już Stanisław Biela, który jest 35.

9:30 – Skoki narciarskie – Jakub Wolny prezentuje się najlepiej spośród naszych reprezentantów skacząc 95 metrów w kiepskich warunkach, jednak zajmuje obecnie 11. miejsce, co raczej nie jest zadowalającym go wynikiem.

9:26 – Skoki narciarskie – Aleksander Zniszczoł nie wykorzystał wyśmienitych warunków i wylądował pół metra bliżej od Wąska. Jest dopiero 15.

9:23 – Skoki narciarskie – Daleki skok Pawła Wąska. Polak uzyskał 97 metrów, jednak dokonał tego w bardzo dobrych warunkach, przez co zajmuje w tej chwili 8. miejsce.

9:13 – Skoki narciarskie – Słaby skok Stanisława Bieli. Polak uzyskał tylko 88,5 metra i jest dopiero 9. Raczej nie zobaczymy go w drugiej serii. Prowadzi Dienis Korniłow z Rosji, który popisał się kapitalnym lotem na odległość 108 metrów.

9:08 – Skoki narciarskie – Witamy! W Rosji, w Czajkowskim rozpoczęły się już finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego z udziałem czterech Polaków. Po skokach dziesięciu zawodników prowadzi reprezentant gospodarzy Dimitrij Wasiliew, który uzyskał 103 metry.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password