Zimowe LIVE- 21 stycznia

Przed nami kolejna odsłona naszych relacji z aren sportów zimowych. Jak co tydzień, tak i tym razem, będziemy mieli okazję dopingować biało-czerwonych i (oby!) podziwiać ich próby i oglądać ich na podiach. Szczególną okazją do tego może stać się konkurs skoków w Zakopanem. Jak zaprezentują się nasi rodacy z kolejnym dniu zimowego szaleństwa? Na relację z tego dnia zapraszamy już od 10.

STARTY POLAKÓW

Konkurs!
Pytanie: Które miejsce zajmą Polscy skoczkowie w konkursie drużynowym i czy łącznie (w 8 próbach) przekroczą 1028m?
Punktacja: 10pkt – dobre miejsce + dobra odpowiedź, 8pkt – dobre miejsce + zła odpowiedź, 6pkt – pomyłka o 1 miejsce + dobra odpowiedź, 5pkt – pomyłka o 1 miejsce + zła odpowiedź, 3pkt – pomyłka o 2 miejsca + dobra odpowiedź, 1pkt – pomyłka o 2 miejsca + zła odpowiedź
Odpowiedzi przesyłamy tylko i wyłącznie na maila [email protected]

Tym pozytywnym akcentem kończymy naszą dzisiejszą relację. Zapraszamy na jutro! Jutro, między innymi, indywidualny konkurs w Zakopanem.

17:47 – Skoki narciarskie – 134,5 metra Richarda Freitaga. Niemcy wygrywają, ale my mamy drugie miejsce! Trzecia jest Słowenia.

17:45 – Skoki narciarskie – Świetnie Stoch! 136 metrów! Mamy co najmniej drugie miejsce! Czekamy na odpowiedź Freitaga!

17:36 – Skoki narciarskie – Poprawia się teraz Kubacki (128m), ale lepiej spisali się rywale. Utrzymujemy drugie miejsce. Przewaga Niemców spora – 11,6 pkt. Słoweńcy tracą do nas tylko 2 punkty. Czas na ostatnią grupę.

17:26 – Skoki narciarskie – Ładny skok Maćka Kota! 133,5 metra! Utrzymujemy 2. miejsce, zbliżamy się do Niemców! Tracimy już tylko 4,1 pkt.

17:17 – Skoki narciarskie – Kapitalnie Piotr Żyła!!! 137,5 metra! Awansujemy na drugie miejsce! Tracimy 5,9 do Niemców. Trzecie miejsce zajmują Austriacy. Słoweńcy spadli na czwarte miejsce po słabym skoku Tepesa.

17:09 – Skoki narciarskie – Rozpoczynamy drugą serię. Jako pierwszy skoczył Rosjanin Ilmir Hazetdinow. Osiągnął 117,5m.

16:48 – Skoki narciarskie – Aj… 125 metrów Stocha. Chyba miały na to wpływ warunki. Utrzymujemy trzecie miejsce po pierwszej serii, ale tracimy 14,1 pkt. do Słowenii. Do drugich Niemców natomiast 13,5 pkt. Czekamy na serię finałową.

16:37 – Biathlon – Polska sztafeta zostaje sklasyfikowana na 20. miejscu. Znalazła się w gronie sześciu zdublowanych drużyn.

16:35 – Skoki narciarskie – Kiepski skok Dawida Kubackiego. Z pewnością miały na to wpływ najgorsze dziś warunki. 120 metrów sprawia, że spadamy na 3. miejsce. Przed nami Słoweńcy (5,9 pkt. przewagi), i Niemcy (1,9 przewagi).

16:31 Biathlon – Niemcy wygrywają! Minimalnie wyprzedzili Norwegów na końcu. Trzecia jest ostatecznie Rosja. Polacy, a konkretnie Penar, jeszcze jadą.

16:26Biathlon – Niemcy dojechali już do Norwegów! Na trzecie miejsce wskoczyli Ukraińcy! Polacy wracają na pozycję 19.

16:24Biathlon – Norwegowie wciąż prowadzą, ale Niemcy się zbliżyli. Polacy znów na 20. miejscu.

16:22Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok Maćka Kota. Odległość 132,5 metra pozwala o 0,7 pkt. wyprzedzić Słoweńców. Wciąż prowadzimy!

16:18Skoki narciarskie – Peterowi Prevcowi dobrze zrobiła przerwa! Słoweniec skoczył aż 137,5 metra!

16:17 Biathlon – Przewaga Norwegów rośnie, Polacy znów na 19. pozycji.

16:14Biathlon – Norwegowie powiększają przewagę. Polacy znów pudłują i spadają na 20. miejsce. Nasza strata wynosi już ponad 4 minuty.

16:11Skoki narciarskie – Piękny skok Piotrka Żyły! Prowadzimy po pierwszej grupie! 133,5 metra!!! Na drugim miejscu (6,7 pkt. straty) Niemcy, na trzecim Norwegowie (8 pkt. straty).

16:09Biathlon – Porozrywała się czołówka. Norwegowie 12 sekund przed Niemcami i ponad 40 sekund przed Rosją. Polacy ponad 3 minuty z tyłu na 19. miejscu.

16:05 – Biathlon – Niemcy wysunęli się na prowadzenie. Polakom przydarzyło się kilka pudeł i ponownie spadli na 19. miejsce.

15:59 – Kombinacja norweska – Johannes Rydzek, dzięki świetnej formie biegowej, wygrywa konkurs Pucharu Świata. Na podium stanie również jego rodak – Fabian Riessle i Japończyk Akito Watabe. Ogólnie Niemcy mogą uznać dzisiejszy dzień za udany – pięciu ich reprezentantów uplasowało się bowiem w pierwszej czwórce konkursu. Prowadzący po skokach Norweg Jarl Riiber spadł natomiast aż na 15. miejsce. Polakom ostatecznie nie udało się awansować do pierwszej „30”. Paweł Słowiok zakończył zmagania na 33. pozycji, a Adam Cieślar nie ukończył biegu.

15:58 – Biathlon – Rosjanie wciąż prowadzą, ale strata Norwegów jest minimalna. Polacy są na miejscu 18.

15:56 – Skoki narciarskie – Już za chwilę na Wielkiej Krokwi rozpocznie się konkurs drużynowy! Czy Kamil Soch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki zdołają ponownie wygrać?

15:52Biathlon – Pojawiły się kolejne dwa pudła na naszym koncie, ale 19. miejsce utrzymane. Kilkusekundową przewagę na prowadzeniu wyrobili sobie Rosjanie. My tracimy do nich prawie 2 minuty.

15:50 Biathlon – Na prowadzeniu znów Rosjanie, Polacy wciąż na dziewiętnastym miejscu. Nasi reprezentanci nieźle strzelają, tylko 2 pudła, jednak gorzej jest z biegiem.

15:47Kombinacja norweska – 5 kilometrów. Prowadzi wciąż Riiber. Norweg powiększa swoją przewagę nad resztą stawki. Na drugie miejsce awansował Akito Watabe z Japonii. Paweł Słowiok przedziera się również do przodu. Jest już 33. Pojawia się szansa na zakończenie dzisiejszych zawodów w czołowej „30”!

15:46Biathlon – Dużo przetasowań w czubie tabeli. Teraz na prowadzeniu Norwegowie. Polacy awansowali na 19. miejsce.

15:44Kombinacja norweska – 1/4 trasy już za nami. Polacy biegną na pozycjach poza „30”. Paweł Słowiok jest w tym momencie 36., a Adam Cieślar 37. Różnica między nimi wynosi jednak około 20 sekund.

15:43Biathlon – Włosi wysunęli się na czoło. Polacy wciąż na 20. miejscu.

15:40Biathlon – Rosjanie wciąż na czele, Polacy spadli na 20. miejsce. Warto wspomnieć, że udział bierze 25 sztafet.

15:33Kombinacja norweska – Zawodnicy wyruszają na trasę. Jako pierwszy Riiber, za nim kolejni. Polacy wyruszą z kilkunastosekundową stratą do czołowej „30”.

15:32 Biathlon – Po drugim strzelaniu spadamy na 18. miejsce. Na prowadzenie wysunęli się Rosjanie.

15:30Skoki narciarskie – Zakończyła się seria próbna przed konkursem drużynowym w Zakopanem. Wygrał ją Austriak Machael Hayboeck. Najwyżej z Polaków był Kamil Stoch – 4. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej w serii próbnej zajęliśmy 3. miejsce za Niemcami i Austrią.

15:25 Biathlon – Po pierwszym strzelaniu Polacy zajmują 16. miejsce. Prowadzi… Estonia!

15:20Biathlon – W Antholz-Anterselvie rozpoczęła się już sztafeta 4×7,5 mężczyzn w składzie Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik i Rafał Penar.

14:55Bobsleje – Dwie łotewskie dwójki będące po pierwszym przejeździe na 3. miejscu nie utrzymały się na podium. W trójce na koniec zawodów plasują się Amerykanie Holcomb i Valdes. Zwycięzcami zawodów w Sankt Mortiz są Lochner i Rasp z Niemiec. 28 setnych sekundy za nimi uplasowali się ich rodacy Friedrich i Grothkopp. Ale dla nas najważniejsze jest 11. miejsce Polaków! Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski mają dzisiaj wielki dzień! Był to ich najlepszy wynik w karierze! Brawo! Brawo! Brawo!

14:41Bobsleje – Polacy mają jeszcze szanse na miejsca w czołowej dziesiątce. Przed nami występy 5 dwójek. Luty i Tylkowski są na 6. pozycji. Liderami są Holcomb/Valdes ze Stanów Zjednoczonych.

14:32Kombinacja norweska – Paweł Słowiok kończy konkurs skoków na 34. miejscu. 38. pozycję zajmuje zaś Adam Cieślar, który skoczył 100.5m. Najdalej – na 112.0m – szybował Norweg Jarl Riiber. To on prowadzi w klasyfikacji przed biegiem.

14:31 Bobsleje – Polacy tracą swoją lokatę, ale są obecnie na 3. miejscu ze stratą 22 setnych do Rosjan Kasjanowa i Puszkarowa. W najgorszym wypadku Luty i Tylkowski będą na 13. miejscu.

14:25Bobsleje – Trwa drugi przejazd. Przypomnijmy, że po pierwszym na 10. miejscu są Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. Prowadzą Rosjanie Kasjanow i Puszkarow.

14:18Narciarstwo alpejskie – Niedawno zakończył się zjazd na legendarnym Streifie w Kitzbuehel. Wygrał Włoch Dminik Paris. Szczegóły TUTAJ.

14:10Biathlon – Ależ historia! Osłabła w końcówce Koukalova i kapitalnym atakiem tuż przed wjazdem na stadion zwycięstwo sensacyjnie zapewnia sobie Nadine Horchler! Na drugim miejscu Laura Dahlmeier, która mimo pudeł podgoniła rywalki. Czeszka Koukalova dopiero trzecia. Na 22. lokacie Monika Hojnisz. Polka trzy razy nie trafiła dziś na strzelnicy.

14:03 Biathlon – Brawo dla Moniki Hojnisz, która strzela bezbłędnie i awansuje na 20. miejsce. Niezwykle ciekawie w czubie stawki, gdzie dwa pudła Dahlmeier wykorzystują Koukalova i Horchler. To one w tej chwili na prowadzeniu. Wygląda na to, że Czeszka będzie faworytką do zwycięstwa!

13:55 – Biathlon – Wierer i Akimova pudłowały w pierwszym strzelaniu w pozycji stojącej i kapitalnie wykorzystała to Laura Dahlmeier, która wybiega na prowadzeniu przed swoją koleżanką z reprezentacji – Nadine Horchler. Ta druga jest sporą niespodzianką! Monika Hojnisz znowu zalicza jedno pudło i jest 22.

13:48 – Biathlon – Świetnie dziś dysponowana jest Tatiana Akimova! Rosjanka zalicza komplet strąconych strzałów i prowadzi! Monika Hojnisz po raz drugi z rzędu nie strzela celnie… w ostatniej próbie na strzelnicy. Na razie 27. miejsce Polki ze stratą już równo jednej minuty.

13:40 – Biathlon – Działo się sporo na pierwszym strzelaniu! Tylko 12 zawodniczek było bezbłędnych. Monika Hojnisz z jednym pudłem na 24. miejscu. Najlepsze zawodniczki w tym sezonie tracą sporo dystansu, a na prowadzeniu Susan Dunklee, przed Tatianą Akimową i Ewą Puskarcikową.

13:35 – Kombinacja norweska – Rozpoczął się konkurs Pucharu Świata we francuskim Chaux-Neuve. Skok oddał już Paweł Słowiok, który dzięki odległości 102m wyprzedza póki co francuską grupę krajową.

13:34 – Bobsleje – Koniec pierwszego przejazdu dwójek. Polacy na świetnym 10. miejscu tuż za Koreańczykiem Won. Prowadzi Lochner o 29 setnych przed Friedrichem i o 30 setnych przed dwiema łotewskimi dwójkami.

13:29 – Bobsleje – Dobry występ Polaków. Aktualnie 9. miejsce Lutego i Tylkowskiego ze stratą 52 setnych do Niemców.

13:27 – Biathlon – Już za chwilę w Anterselvie początek sobotnich emocji z biathlonem. W tym sezonie bieg masowy zazwyczaj poprzedzały sprinty i biegi na dochodzenie. We Włoszech jednak jest inaczej, gdyż odbywa się on po biegu długim. Na starcie 30 najlepszych zawodniczek według klasyfikacji Pucharu Świata. Z jedynką na starcie Laura Dahlmeier, a z przedostatniego rzędu, z numerem 27 wystartuje Monika Hojnisz – nasz jedyny polski rodzynek w starcie.

13:25 – Biegi narciarskie – Zawody Pucharu Świata zawitały do szwedzkiego Ulricehamn. W biegu na 10 km techniką dowolną triumfowała Marit Bjoergen, drugie miejsce zajęła Krista Parmakoski, zaś trzecia była Charlotte Kalla. Polki w ten weekend nie startują.

13:24 – Bobsleje – W czołówce jak można było się spodziewać bez zmian. Już za moment start Mateusza Lutego i Krzysztofa Tylkowskiego. Trzymamy kciuki!

13:15 – Bobsleje – Po 20 przejazdach bez zmian. Dwie niemieckie dwójki przez Łotyszami. Z numerem 27 wystartują Luty i Tylkowski.

13:04 – Bobsleje – Niemiec Lochner wyprzedził Friedricha. Za to na trzecim miejscu jest Łotysz Kibermanis. Tak wygląda czołowa trójka po 15 ślizgach.

12:55 – Narciarstwo alpejskie – Niedawno zakończył się zjazd kobiet w Garmisch-Partenkirchen. Polki udziału w nim nie brały, ale emocji nie brakowało. Zwyciężyła w nim powracająca po kontuzji Lindsey Vonn! Szczegóły TUTAJ.

12:55 – Bobsleje – Zmiany na czołowych pozycjach. Liderem jest Niemiec Friedrich, który z Grothkoppem uzyskał wynik 1:05.69. Drugie miejsce zajmuje Szwajcar Peter, a trzeci jest Holcomb ze Stanów Zjednoczonych.

12:45 – Bobsleje – Za nami przejazdy 5 dwójek. Na prowadzeniu są Kanadyjczycy Spring i Wright, którzy czasem 1:06.05 ustanowili nowy rekord toru. Już niedługo zaprezentują się bobsleiści, którzy powinni powalczyć o zwycięstwo.

12:27 – Bobsleje – Przed nami zawody Pucharu Świata w Sankt Moritz. W zawodach dwójek rywalizować będą Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. Polacy wystartują z numerem 27 na 30 dwójek. Faworytami są Koreańczycy Won i Seo, którzy prowadzą w klasyfikacji generalnej.

Witamy serdecznie w sobotniej relacji LIVE! Daniem głównym dzisiejszego dnia w sportach zimowych będzie drużynowy konkurs skoków narciarskich w Zakopanem. Wcześniej zapraszamy na biathlon, kombinację norweską, saneczkarstwo i bobsleje.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password