Zimowe LIVE – 22 stycznia

Drugie miejsce Polaków w konkursie drużynowym? Tak ten weekend nie może się zakończyć. Publiczność zebrana w Zakopanem jest gotowa na większą dawkę emocji – tym razem zaserwowanych za sprawą konkursu indywidualnego. Poza tym kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie, biathlon i bobsleje. Emocji nieco będzie…

STARTY POLAKÓW

Konkurs!
Pytanie: Ile wynosi kąt nachylenia Wielkiej Krokwi?
Odpowiedzi wysyłamy tylko i wyłącznie na adres mailowy [email protected]

Na tym kończymy dzisiejszą relację. To był kolejny emocjonujący dzień ze sportem zimowym! A już za tydzień Uniwersjada!

14:50 – Skoki narciarskie – A więc Stoch znów wygrywa! Inni Polacy także kapitalnie! Piotr Żyła 6., Dawid Kubacki 8., Maciej Kot 12., Jan Ziobro 14., Stefan Hula 24. PIĘKNIE, PIĘKNIE, PIĘKNIE!!!

14:45 – Skoki narciarskie STOCH WYGRYWA!!! Czwarte zwycięstwo Kamila z rzędu!

17:42 – Skoki narciarskie Kamil już na pewno na podium!

17:37 – Skoki narciarskie – Świetnie Kamil Stoch!!! 131 metrów! Trzech Polaków prowadzi! Jeszcze pięciu skoczków do końca.

17:36 – Skoki narciarskie – Piotr Żyła pół metra bliżej od Dawida! Teraz to on prowadzi!

17:35 – Skoki narciarskie – Świetny skok Kubackiego! 128,5 metra daje prowadzenie!

17:34 – Skoki narciarskie – Jan Ziobro oddał niezły skok. Nieco spadnie, ale 125,5 metra to przyzwoity wynik Polaka. W tej chwili jest 6.

17:27 – Skoki narciarskie – Poprawił się nieco Maciej Kot. 124,5 w kiepskich warunkach pozwala mu zmienić na prowadzeniu Petera Prevca.

17:16 – Skoki narciarskie – Nie najlepiej Stefan Hula. Polak skoczył 122 metry i zajmuje obecnie 3. miejsce. Prowadzi Manuel Fettner.

17:11 – Skoki narciarskie – Czas zacząć serię finałową! Na początek Markus Schiffner z Austrii uzyskał 121 metrów.

16:53 – Skoki narciarskie – Prowadzi na półmetku Richard Freitag, za nim Andreas Wellinger. Trzeci jest w tej chwili Michael Hayboeck. Kamil Stoch na szóstej pozycji ze stratą 3.8 puntku do Fraitaga. Tuż za Kamilem Piotr Żyła, tuż za Piotrkiem Dawid Kubacki, a tuż za Dawidem Janek Ziobro! Czterech Polaków w „10”! Maciej Kot jest 15., a Stefan Hula 25.

16:49 – Skoki narciarskie – Kamil skacze 130,5 metra. Jest w tej chwili szósty. Bardzo ciasno w czołówce!

16:46 – Skoki narciarskie – Nieco słabszy skok Maćka Kota. 127,5 metra daje w tej chwili 12. miejsce.

16:41 – Skoki narciarskie – Tyle samo, ale w lepszych warunkach skacze Piotrek! „Wiewiór” zajmuje trzecie miejsce. Dwóch Niemców i trzech Polaków na czele.

16:39 – Skoki narciarskie – 132,5 metra Freitaga! Niemiec wyprzedza młodszego kolegę z kadry.

16:36 – Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok Andreasa Wellingera. Niemiec wyprzedzi wyraźnie Polaków po skoku na 130,5 metra w gorszych warunkach.

16:35 – Skoki narciarskie – Pierwszy w ten weekend gorszy skok Petera Prevca! 125,5 metra daje awans do drugiej serii, ale w tej chwili to dopiero 8. miejsce. Słoweniec miał też spore problemy przy lądowaniu.

16:31 – Skoki narciarskie – Świetny skok Dawida Kubackiego! 129,5 metra! O pół punktu wyprzedza Jana Ziobro. Dwóch Polaków na czele!

16:25 – Skoki narciarskie – Dobry skok Huli. 124,5 metra daje pewny awans do serii finałowej. Prowadzi wciąż Jan Ziobro.

16:15 – Skoki narciarskie – Świetny skok Jana Ziobry! 130 metrów pozwala mu objąć prowadzenie!

16:00 – Skoki narciarskie – No i zaczynamy! Jako pierwszy skacze Marat Żaparow z Kazachstanu.

15:57 – Biathlon – Na ostatnim strzelaniu dwa razy pudłowały Dahlmeier i Dorin Habert, ale Niemki niezagrożone pobiegły do mety i wygrały dzisiejsze zmagania. Na drugim miejscu Francuzki, a po ciekawej walce o 3. miejsce Włoszek z Ukrainkami, lepsze okazały się zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego. Krystyna Guzik na ostatnim strzelaniu znowu znakomicie i bezbłędnie strzelała, na dystansie wyprzedziła Amerykankę, ale została wyprzedzona przez Norweżkę i Polki ze stratą 2:44,0 zajęły 12. miejsce.

15:45 – Biathlon – Dahlmeier strzelała z problemami, dobierała dwa razy, ale wybiegła i tak o pół minuty przed Dorin Habert, która jest druga. Na trzecie miejsce awansują Włoszki, z Dorotheą Wierer. Krystyna Guzik na strzelnicę wbiegła na 15. miejscu. Polka szybko strzelała i była bezbłędna! Brawo dla naszej doświadczonej zawodniczki.

15:36 – Skoki narciarskie – Freitag wygrał serię próbną ze skokiem na 133 metry. Stoch był trzeci. Pozostali Polacy solidnie, ale z rezerwą, by oszczędzić siłę na konkurs.

15:35 – Biathlon – Szybko strzelała Hildebrand i znowu pokazała plecy rywalkom. Dobrze też strzelała Bescond i Ukrainka Semerenko. Tak w tej chwili wygląda pierwsza trójka. Znowu świetne strzelanie Anny Mąki, która tylko jeden raz dobierała. Chyba mamy pewną czwartą zawodniczkę do sztafety na MŚ. Przy szybszym biegu w Hochfilzen może być naprawdę bardzo dobrze. Za chwilę w polskiej sztafecie na ostatniej zmianie Krystyna Guzik, a u niemieckich liderek Laura Dahlmeier!

15:28 – Biathlon – Sporo pudłowała Franziska Hildebrand i ledwo obroniła się przed karną rundą. Za nią w pościg ruszyły Anais Bescond i Włoszka Alexia Runggaldier! Świetne i bezbłędne strzelanie Anny Mąki. Nie ma awansu, bo reszta nieźle strzelała, ale strata zmniejszona do 1:28,4.

15:17 – Biathlon – Mimo jednego pudła Hammerschmidt niezagrożona na prowadzeniu, ale szybko strzelała też Amerykanka Susan Dunklee i USA na 2. miejscu. Monika Hojnisz po raz kolejny z jednym pudłem na 15. miejscu. Strata nadal utrzymuje się w okolicach 1,5 minuty. Brakuje nam dzisiaj dobrego, bezbłędnego strzelania. Za chwilę na trzeciej zmianie Anna Mąka.

15:11 – Biathlon – Świetnie biegły Niemki i Francuzki, które jako pierwsze wbiegły na strzelnicę, ale słabe strzelanie Justine Braisaz świetnie wykorzystała Hammerschmidt i reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów ze zdecydowaną przewagą nad kolejnymi sztafetami. Monika Hojnisz miała jedno pudło, ale wolno biegnie, strzelanie też nie było bardzo szybkie i biało-czerwone na 17. lokacie z ponad minutą straty.

15:01 – Kombinacja norweska – Paweł Słowiok! Polak po doskonałych ostatnich kilometrach finiszuje na 30. pozycji! Jest zatem punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Brawo! Adam Cieślar dziś niestety kończy dopiero jako 34.

15:00 – Skoki narciarskie – W Zakopanem zaczyna się właśnie seria próbna przed konkursem indywidualnym. Przypomnijmy, że na Wielkiej Krokwi wystąpią Jan Ziobro, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch. Liczymy na przyjemne wyniki. Konkurs rozpocznie się o 16:00.

14:58 – Biathlon – Lepsze strzelanie Magdaleny Gwizdoń. Pierwsze cztery naboje dotarły do celu, ostatni był trafiany na raty, ale Polka dość szybko sobie poradziła. Plasuje się w tej chwili w okolicach 20. miejsca, ze stratą około pół minuty. Na prowadzeniu Francuzki (na pierwszej zmianie Anais Chevalier) przed Słowacją i Białorusią. Na drugiej zmianie w naszej drużynie pobiegnie Monika Hojnisz.

14:57 – Kombinacja norweska – Niemieckie podium! Dzisiejsze zawody Pucharu Świata wygrywa Fabian Riessle. Johannes Rydzek dobiega na miejscu drugim, a na trzecim Eric Frenzel. Czekamy na Polaków.

14:55 – Biathlon – Oj, niezbyt dobre strzelanie Magdaleny Gwizdoń. Niecałe 20 sekund straty do liderujących Niemek i Białorusinek alei dwa dobierania, które spowodowały stratę kilkunastu sekund. Sporo sztafet dobierało dodatkowe naboje.

14:53 – Kombinacja norweska – Frenzel już jest na prowadzeniu. A Polacy walczą tymczasem o awans do pierwszej „30”! Obaj są na granicy. Będzie blisko…

14:42 – Kombinacja norweska – Połowa dystansu za nami. Wciąż prowadzi Riiber, choć z tyłu naciskają już Austriak Bernhard Gruber i Norweg Mangus Moan. Blisko jest już także grupa Niemców z Rydzkiem i Frenzelem na czele. Do przodu przebija się Takehiro Watanabe, a wraz z nim Adam Cieślar. Polak w tej chwili jest 29.! Paweł Słowiok zajmuje zaś 35. lokatę.

14:39 – Kombinacja norweska – Świetnie biegnie Adam Cieślar. Polak w tym momencie zajmuje 31. miejsce, a tuż przed nim biegnie Watanabe. Japończyk wczoraj stanął na podium.

14:38 – Kombinacja norweska – Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj bieg rozpoczyna się dobrze dla Jarla Riibra. Norweg po 2.5km jest na prowadzeniu i ma ponad 18 sekund przewagi nad drugim Erikiem Frenzelem (Niemcy). Wczoraj przewagi nie udało mu się utrzymać. Jak będzie dzisiaj?

14:35 – Biathlon – Przed nami ostatni akcent Pucharu Świata w biathlonie przed Mistrzostwami Świata! Już za około 10 minut do rywalizacji wystartuje sztafeta kobiet 4×6 kilometrów. Na trasie 23 reprezentacje, z numerem 10 reprezentacja Polski, startująca w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Anna Mąka, Krystyna Guzik.

14:28 – Narciarstwo alpejskie – Marcel Hirscher dzięki kapitalnemu drugiemu przejazdowi awansował z 9. pozycji na pierwsze miejsce! Dave Ryding spadł na drugie, co i tak niesamowicie go uszczęśliwia. Brytyjczyk wyrównał najlepszy wynik w historii swojego kraju. Trzeci jest Rosjanin Aleksandr Choroszyłow.

14:25 – Kombinacja norweska – Już za 5 minut wystartuje bieg na 10 kilometrów. Polacy ponownie powalczą o to, żeby awansować do czołowej „30” i zdobyć punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

13:43 – Narciarstwo alpejskie – Supergigant wygrała Lara Gut przed Stephanie Venier i Tiną Veirather.

13:37 – Narciarstwo alpejskie – Ajajaj… Jak niewiele zabrakło do historycznych punktów! Maryna Gąsienica-Daniel jest 31. w dzisiejszym supergigancie! Do punktowanej pozycji zabrakło zaledwie 2 setnych sekundy!

13:34 – Narciarstwo alpejskie – Rozpoczął się finałowy przejazd slalomu mężczyzn w Kitz. Przypomnijmy, że Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu, a prowadzi, nieoczekiwanie, Brytyjczyk Dave Ryding.

13:10 – Kombinacja norweska – Po konkursie skoków prowadzi – podobnie jak wczoraj – Norweg Jarl Riiber. Adam Cieślar zakończył zmagania na skoczni na 32. miejscu. Paweł Słowiok był natomiast 36. Polacy na trasę 10-kilometrowego biegu wyruszą ze stratą kolejno 1 min. 29 sec. i 1 min. 41 sec.

13:08 – Bobsleje – Łotewski dzień na torze bobslejowym w Sankt Moritz. Zwycięża Oskars Kibermanis przed Oskarsem Melbardisem. Na trzecim miejscu Niemiec Francesco Friedrich. Drużyna Mateusza Lutego na 23. miejscu.

13:01 – Narciarstwo alpejskie – Trzydziestka za nami. W trójce bez zmian, prowadzi Gut przed Venier i Weirather. Czekamy na Marynę Gąsienicę-Daniel. Przypomnijmy, że ruszy na trasę z 58. numerem startowym.

12:59 – Bobsleje – Za moment zakończenie rywalizacji. Przed nami ślizgi najlepszych 4 bobslejów pierwszego przejazdu. Na prowadzeniu 3 Niemców Friedrich, Lochner i Walther.

12:32 – Narciarstwo alpejskie – Wiemy już, że 78 zwycięstwa nie osiągnie Lindsey Vonn. Amerykanka zajmuje aktualnie 7. pozycję. Swój występ ma za sobą 15 zawodniczek. W ścisłej czołówce bez zmian. Mogła ich dokonać Anna Veith (dawniej Fenninger) jednak wypadła z trasy.

12:31 – Bobsleje – Rozpoczął się drugi przejazd. Po występach 5 czwórek prowadzi Austriak Maier. Mateusz Luty zakończył start w Sankt Moritz na 11. i 23. miejscu.

12:21 – Kombinacja norweska – Rozpoczął się kolejny konkurs Pucharu Świata we francuskim Chaux-Neuve. Obaj Polacy oddali już swoje skoki. Odległości – przyzwoite. Adam Cieślar lądował na 107.5m, a Paweł Słowiok pół metra dalej. Mimo to, ten pierwszy jest w tej chwili o dwie pozycje wyżej.

12:21 – Narciarstwo alpejskie – Po przejazdach 10 zawodniczek prowadzi Szwajcarka Lara Gut, przed Austriaczką Stephanie Venier i Tiną Weirather z Liechtensteinu.

11:59 – Narciarstwo alpejskie – Niestety nie powalczy o punkty Michał Jasiczek. Polak nie dojechał nawet do pierwszego pomiaru czasu.

11:55 – Narciarstwo alpejskie – Czekamy wciąż na przejazd Michała Jasiczka, tymczasem na trasę supergiganta w Garmisch-Partenkirchen za chwilę wyruszą panie. Jako pierwsza z grona 60 zawodniczek wyruszy Szwedka Kajsa Kling. Z 58. numerem startowym pojawi się jedyna Polka – Maryna Gąsienica-Daniel.

11:41 – Bobsleje – Niestety, nie będzie naszych zawodników w drugim przejeździe. Mateusz Luty ze stratą 86 setnych do Łotysza Kibermanisa zakończył rywalizację na 22. miejscu ex aequo z Holendrem de Bruinem i Czechem Vrbą. Czekamy na drugi ślizg, on odbędzie się bez udziału Polaków.

11:24 – Narciarstwo alpejskie – 30 zawodników za nami. Prowadzi nieoczekiwanie Dave Ryding, za nim jest Stefano Gross (+0.29s), trzeci jest Niemiec Felix Neureuther (+0.74s). Hirscher jest w tej chwili 8.

11:24 – Bobsleje – Bardzo mocni są reprezentanci Łotwy. Na czele Kibermanis przed Melbardisem. Ten drugi jest ex aequo na 2. pozycji ze Szwajcarem Peterem. Niedługo wystartuje Mateusz Luty z załogą.

10:56 – Bobsleje – Swoje ślizgi oddawało już 4 czwórek. Do tej pory bez niespodzianek. Prowadzi Niemiec Friedrich przed swoim rodakiem Lochnerem. Tuż za głównymi bohaterami wczorajszych zawodów jest Rosjanin Kasjanow, który prowadzi w klasyfikacji generalnej.

10:48 – Narciarstwo alpejskie – Jeszcze gorzej Pinturault! 2.18s wolniej od Rydinga!

10:45 – Narciarstwo alpejskie – Wystartowało 8 zawodników, 5 dojechało do mety. Prowadzi Brytyjczyk Dave Ryding, a ostatni jest… Marcel Hirscher!!! Austriak jako jedyny ma ponad sekundę straty!

10:35 – Narciarstwo alpejskie – Już na samym początku odpada jeden z faworytów! Norweg Henrik Kristoffersen nie dojechał do mety!

10:34 – Narciarstwo alpejskie – Włoch Stefano Gross właśnie rozpoczyna pierwszy przejazd slalomu w Kitzbuhel. Na liście startowej jest 73 zawodników. Z numerem 65. na trasie pojawi się Michał Jasiczek.

10:32 – Bobsleje – Po wczorajszych fantastycznym wyniku naszej dwójki liczymy na dobry start w czwórkach. W Sankt Moritz Mateusz Luty z Grzegorzem Kossakowskim, Jakubem Zakrzewskim i Łukaszem Miedzikiem wystartuje z numerem 30.

Witamy serdecznie w naszej relacji na żywo z aren zimowych. Dzisiaj w naszym programie m.in. skoki z Zakopanego, biathlonowa sztafeta kobiet i narciarstwo alpejskie. Zapraszamy!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password