Zimowe LIVE – 25 marca

To już ostatnia sobota z relacją LIVE z aren zimowych. Dzisiaj będziemy skupiać się na konkursie drużynowym skoczków, snowboardcrossie i Europa Cup w short-tracku. Zapraszamy serdecznie!

STARTY POLAKÓW

KONKURS!
Pytanie: Na którym miejscu Polacy zakończą dzisiejszy konkurs drużynowy?
Punktacja: 10pkt. za dokładne trafienie miejsca, 8pkt. za różnicę 1 miejsca, 6pkt. za różnicę 2 miejsc, 3pkt. za różnicę 3 miejsc, 4pkt. za różnicę 4 miejsc
Odpowiedzi wysyłamy na [email protected]

Tym akcentem ze snowboardu kończymy dzisiejszą relację. Zapraszamy na jutro, kiedy to zakończymy sezon zimowy konkursem skoków narciarskich i rozstrzygniemy nasz konkurs.

14:55 Snowboard – Pierre Vaultier z Pucharem Świata w gronie mężczyzn! Niesamowity przebieg miała finałowa rywalizacja.  Visintin został na samym starcie i chcąc gonić zaryzykował długim skokiem. Niestety upadł. Upadek zaliczył też Eguibar i w tej sytuacji było pewne, że to Vaultier zdobędzie PŚ. Francuz wygrał dzisiejsza rywalizację. Tuż za nim do mety dojechali Alex Deibold i Alex Pullin.

14:47Snowboard – Mały finał dla Nicka Baumgartnera, który zajmuje siódme miejsce. Tuż za jego plecami finiszują Jonathan Cheever i Alessandro Haemmerle. Ta trójka przyjechała na metę z olbrzymią przewagę, bowiem Schairer, Perathoner i Hernandez zaliczyli upadki na trasie.

14:42Snowboard – Eva Samkova z Pucharem Świata! Czeszka przypięczętowuje to drugim miejscem w dzisiejszym finale. Rywalizację wygrywa Charlotte Bankes, a na trzecim miejscu kończy zmagania Michela Moioli.

14:36Snowboard – Finał pocieszenia wygrywa Julia Pereira, która wyprzedza Carie Brennerman i Raffaelę Brutto. Upadki na trasie zaliczyły Rosjanki Vasiltsova i Lapteva oraz Francuzka Petit.

14:29Snowboard – Alex Pullin, Omar Visintin i Alex Deibold kwalifikują się do finału! Odpada Nick Baumgartner.

14:26Snowboard – Bardzo wyrównany był pierwszy półfinał. Wygrał go Lucas Eguibar. Za nim finiszowali mistrz olimpijski Vaultier oraz Kevin Hill.

14:22Snowboard – Pewnie awansują do finału Moioli, Bankes i Jekova. Pech przydarzył się Rafaelli Brutto, która przewróciła się i sama wykluczyła z walki o najwyższe lokaty.

14:18Snowboard – Faworytki nie zawiodły w pierwszym półfinale. Można powiedzieć, że doświadczenie górą. Trójka, która kwalifikuje się do finału to Samkova, Trespeuch i Moenne Loccoz.

14:14Snowboard – Bez niespodzianki w trzecim wyścigu. Nick Baumgartner wygrał ten bieg. Za jego plecami finiszowali Emanuel Perathoner i Johnatan Cheever. Ostatni wyścig to także brak sensacji. Do półfinałów wchodzą Visintin, Poulin i Deibold. Zaczynamy półfinały kobiet.

14:08Snowboard – Pierwszy ćwierćfinał to spokojny awans do dalszej fazy zmagań Eguilbara i Kevina Hilla, Trzecią pozycję minimalnie wywalczył Allesandro Haemmerle, który wyprzedził rodaka Juliana Lueftnera. W drugim wyścigu 1/4 finału triumfował Pierre Vaultier przed Regino Hernandezem i Markusem Schairerem.

14:02Snowboard – Pewny awans z trzeciego wyścigu uzyskują Włoszka Michela Moioli, Mariya Vasilitsova i Rafaella Brutto. Ciekawy pojedynek o czwarte miejsce stoczyły Daniela Sandra Gerber i Danielle Steinhoff, które przewróciły się tuż przed metą…i rywalizowały na siedząco. Ostatecznie wygrała ta pierwsza z wymienionych . Z ostatniego wyścigu do półfinałów kwalifikują się Charlotte Bankes, Manon Petit i Alexandra Jekova.

13:56Snowboard – Ależ pech! Smykała podobnie tak jak Mateusz Ligocki upada w początkowej fazie trasy i odpada z dalszej rywalizacji. Do półfinałów awansują Chloe Trespeuch, Nelly Moene Locooz i Carie Brenneman

13:53Snowboard – Bardzo pewny awans Evy Samkowej do półfinału. Razem z nią awansowały Julia Pereira i Yulia Lepteva. Czas na wyścig z udziałem reprezentantki Polski!

13:50 Snowboard – Od początku do końca prowadził Alex Pullin i to on przyprowadził całą stawkę na metę. Tuż za nim uplasowali się Omar Visintin i Tomasso Leoni. za chwilę ćwierćfinały kobiet z udziałem Zuzanny Smykały.

13:46Snowboard – Szósty wyścig był jak dotąd najbardziej wyrównany ze wszystkich. Walka o awans toczyła się do samego końca, a cieszyć się z niego mogą Emanuel Perathoner, Tim Watter i Lukas Wachner.  Z siódmego biegu do ćwierćfinału kwalifikują się Alex Deibold, Jan Kubicik i Nikolay Olyunin.

13:43Snowboard – Bardzo mocny upadek w czwartym biegu zaliczył jadący na wysokiej pozycji Amerykanin Mick Dierdorff . W czołowej trójce znaleźli się Regino Hernandez, Markus Schairer i Shinya Momono. Piąty bieg to pewna jazda do kolejnej fazy Nicka Baumgartnera, Johnatana Cheevera i Davida Pickla.

13:38Snowboard – Z drugiego biegu do dalszej fazy zakwalifikowali się Alessandro Haemmerle, Kevin Hill i Michele Godino. Trzeci wyścig to dominacja trójki: Pierre Vaultier, Paul Berg oraz Steven Williams.

13:33Snowboard – Niestety Polak słabo rozpoczął rywalizację. Ligocki widząc, że stawka zaczyna mu odjeżdżać zaryzykował na jednej ze skoczni i upadł.  Strat nie udało się odrobić i nasz reprezentant dojechał na piątej pozycji, nie dającej awansu. Do 1/4 finału awansowali Lucas Eguibar, Julian Lueftner i Lorenzo Sommariva.

13:30Snowboard – Już w pierwszym wyścigu 1/8 finału zaprezentuje się Mateusz Ligocki. Trzymajmy kciuki!

13:20Snobwoard – Za kilka minut rozpocznie się ostatni w tym sezonie indywidualny snowboardcross w ramach Pucharu Świata. W kwalifikacjach udanie zaprezentowali się nasi reprezentanci – Zuzanna Smykała i Mateusz Ligocki, którzy awansowali do zawodów głównych, z kolejno 20. i 48. wynikiem.

12:14 – Skoki narciarskie – Kończymy konkurs w Planicy na trzeciej lokacie! Wygrali Norwegowie, a drugie miejsce zajęli Niemcy. Jesteśmy o krok od historycznego triumfu w Pucharze Narodów.

12:07 – Skoki narciarskie – KAMIL STOCH! 251,5 m! Mamy już pewne miejsce na podium w dzisiejszym konkursie.

12:05 – Skoki narciarskie – Stefan Kraft jest nie do zatrzymania! 251 m to nowy rekord Letalnicy. Jak odpowie Stoch?

11:55 – Skoki narciarskie – Maciej Kot!!!  Ależ on dziś lata! Polak poszybował na 241 m i znów daje nam awans. Zajmujemy teraz 3. miejsce i mamy wyraźną przewagę nad czwartą Austrią. Przed nami ostatnia grupa zawodników.

11:45 – Skoki narciarskie – Dawid Kubacki ląduje na 209 metrze i przegrywa tym samym z Fettnerem, który osiągnął 220 m. Po dwóch grupach skoczków w finałowej serii zajmujemy 4. miejsce.

11:34 – Skoki narciarskie – Brawo!!! Piotr Żyła poszybował na 233,5 m i daje nam awans na 3. miejsce!

11:23 – Skoki narciarskie – Zaczynamy drugą serię konkursu drużynowego w Planicy! Czy Polacy awansują na podium?

11:06 – Short track – W kategorii junior C z medalem na 500 metrów Hasselt opuści Mateusz Krzemiński! Nasz reprezentant drugi w finale A, tuż za Diane Sellierem!

11:06 – Skoki narciarskie – 227,5 m Kamil Stoch! Awansowaliśmy na 4. lokatę. Po pierwszej serii liderami są Niemcy, dzięki rewelacyjnej próbie Wellingera na 231,5 m. Drugie miejsce zajmują Norwegowie.

10:47 – Skoki narciarskie – Znakomicie Maciej Kot!!! Polak poszybował na 240 m i odrabiamy straty. Nadal zajmujemy 5. miejsce, ale do Austrii, która jest 4. tracimy tylko 4.6 pkt. Prowadzą reprezentanci Norwegii, a na drugą lokatę awansowali Niemcy.

10:40 – Short track – Magdalena Zych! Brawo! Polka najszybsza w kategorii junior D na 500 metrów! Polka na mecie tuż przed Tatianą Zaitsevą! Jest złoty medal Europa Cup!

10:29 – Skoki narciarskie – Niestety,  nie wygląda to dobrze. Dawid Kubacki osiągnął 201 m, co daje nam 5. lokatę. Na prowadzeniu umocnili się Norwegowie, po znakomitym locie Forfanga na 237 m.

10:15 – Skoki narciarskie – Początek mógł być trochę lepszy…Zaczynamy od lotu Piotra Żyły na 220 m i po pierwszej grupie zawodników zajmujemy 6. miejsce. Prowadzą Norwegowie przed Austrią i Słowenią.

09:56 – Skoki narciarskie – Już za chwilę na słynnej Letalnicy zaczynie się ostatni w tym sezonie drużynowy konkurs Pucharu Świata. Nasi skoczkowie walczą o zwycięstwo w Pucharze Narodów i nad reprezentacją Austrii mają 226 pkt. przewagi. Czy Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch znów staną na podium i zapewnią sobie historyczny triumf w klasyfikacji narodów?

09:55 – Short track – Michał Krzemiński idzie w ślady Magdy Zych! Nasz reprezentant pojedzie w finale A na 500 metrów. To kategoria junior C.

09:45 – Short track – To już kategoria junior C. Wiktoria Tkaczuk i Wiktoria Żak bardzo pechowo odpadają z rywalizacji na 500 metrów. Wiktoria Żak pobiegnie w finale B, Wiktoria Tkaczuk natomiast – w finale D.

09:31 – Short track – Niestety nie daje rady Michał Niewiński. Polak rywalizujący w kategorii junior D daleki od finału biegu na 500 metrów. Będzie miał jednak szanse walki o finał C.

09:20 – Short track – Rozpoczynamy emocjonujący dzień wieściami z Hasselt, gzie trwa Europa Cup. Są to zawody przeznaczone głównie dla juniorów. Wczoraj największy sukces, jakim okazało się 4. miejsce na 1500 metrów, odniosła Magdalena Zych. Dziś Polka również zaczyna świetnie – jest w finale na 500 metrów. Jest to kategoria Junior D.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password