Zimowe LIVE – 26.11

Zimowe szaleństwo czas rozpocząć! Ruszamy zatem z naszym weekendowym cyklem relacji LIVE z aren sportów zimowych. Na początek pełen emocji dzień ze skokami narciarskimi, biegami narciarskimi, biathlonem czy curlingiem. Do tego rusza nasz konkurs. No więc – emocje na start!


KONKURS!!!
Konkurs: Trwa do końca sezonu zimowego. W każdą sobotę zadajemy pytanie typerskie (można zdobyć od 1 do 10pkt.), a w niedziele wiedzowe (0 lub 5pkt.).
Odpowiedzi: Prosimy przesyłać na adres [email protected] (żadne inne nie będą liczone!)
Do wygrania: autobiografia Thomasa Morgensterna „Moja walka o każdy metr”
Pytanie: Które miejsce zajmie Kamil Stoch w sobotnim konkursie skoczków w Kuusamo?

Punktacja:
10pkt. – dokładna pozycja Kamila Stocha po konkursie
8pkt. – granica błędu – 1 miejsce
5pkt. – granica błędu – 3 miejsca
3pkt. – granica błędu – 5 miejsca
2pkt. – granica błędu – 7 miejsc
1pkt. – każda inna odpowiedź


STARTY POLAKÓW

To już koniec naszych dzisiejszych relacji. Było pełno emocji, Maciek Kot był blisko podium, nie można było się nudzić. Trwa drugi przejazd slalomu giganta kobiet w Killington, ale o nim będzie można wkrótce przeczytać w artykule. Dziękujemy, że byliście z nami dziś i zapraszamy na jutro po kolejną dawkę zimowo-sportowych emocji!

19:01 – Curling – Szwedzi wygrywają! Idealnie rozegrany ostatni kamień i Szwedzi wygrywają 6-5! To oni są Mistrzami Europy!

18:46 – Curling – Dzięki ostatniemu pchnięciu Norwegowie wyrównują! Jest 5-5. Wielkie emocje w mistrzowskim finale.

18:37 – Curling – Były emocje w długim dziewiątym endzie! Mnóstwo taktyki, strategii, ostatecznie Szwedzi zdobywają dwa punkty i prowadzą 5-3!

18:10 – Curling – Ósmy end również nie przyniósł punktów. Kwestia wygranej w tym finale wciąż jest otwarta.

17:59 – Curling – W siódmym endzie bez punktów. Wciąż mamy remis 3-3. Kto wygra?

17:54 – Narciarstwo alpejskie – Co prawda w slalomie gigancie w Killington nie startuje żadna z Polek (Maryna Gąsienica-Daniel trenuje w Norwegii), warto wspomnieć, że takie zawody się dziś odbywają. Po pierwszym przejeździe prowadzi Norweżka Nina Loeseth, za nią Francuzka Tessa Worley i Włoszka Federica Brignone. Drugi przejazd zaczyna się o 18:30.

17:45 – Curling – Wreszcie któraś z drużyn zdobywa dwa punkty – są to Norwegowie. Po sześciu endach mamy remis 3:3.

17:45 – Skoki narciarskie – Severin Freund pieczętuje wygraną i zostanie nowym liderem! 138 metrów Niemca. Kot kończy na 8. pozycji, Żyła na 11., Kubacki na 14., a Stoch na 22. Najważniejsze jest to, że Maciek pozostaje w czołowej dziesiątce. Za tydzień – Klingenthal!

17:41 – Skoki narciarskie – Ajjjjjjjjj… Słabo Maciek, słabo… 124 metry. Spada na, w tej chwili, 6. miejsce. Prowadzi Norweg Daniel Andre Tande, który skoczył 139 metrów.

17:36 – Curling – Holendrzy jadą na mistrzostwa świata. W decydującym meczu challenge’u do dwóch wygranych pokonali Austriaków 6:5.

17:33 – Skoki narciarskie – Pozostało już tylko dziesięciu, tymczasem prowadzi Vincent Descombes Sevoie z Francji po kapitalnym skoku na 139 metr! Żyła jest czwarty, Kubacki siódmy, Stoch 12.

17:29 – Skoki narciarskie – Niestety słabiej Dawid Kubacki. Odległość 124,5 metra daje obecnie 5. pozycję. Przed Kubackim skakał Domen Prevc i nie poprawił się, jego brat Peter skaczący po Dawidzie, już tak, objął prowadzenie.

17:27 – Skoki narciarskie – Dobry skok Żyły, 133 metry, objął prowadzenie, ale po chwili wyprzedził go skokiem na 134 metr Hayboeck.

17:26 – Curling – Szwedzi przejmują piątego enda za jeden punkt i prowadzą już 3:1. Teraz czas na dłuższą przerwę.

17:19 – Skoki narciarskie – Niezbyt dobrze Stoch, 124 metry. Znów cięższe warunki, nie radzą sobie skoczkowie, poza Niemcami Leyhe i prowadzącym Eisenbichlerem.

17:14 – Curling – Szwedzi zdobywają jeden punkt w czwartej partii i wychodzą na prowadzenie 2:1.

17:13 – Curling – Z dachu na tor spadają papierki – pozostałość po poprzedniej imprezie, która odbywała się w Braehead Arena przed mistrzostwami. Zawodnicy z miotłami robią za sprzątaczy.

16:52 – Skoki narciarskie – „Kiepsko” skacze młody lider. 131,5 metra i dopiero 14. miejsce. Co najważniejsze, 3. jest po pierwszej serii Maciej Kot! Przed nim Freund i Kraft. 13. jest Kubacki, 16. Żyła, 23. Stoch. Pechowcami okazali się 31. Hula i 33. Zniszczoł, do finału zabrakło im niewiele. Dopiero 44. Murańka.

16:49 – Curling – Trzeci end wyzerowany, Szwedzi przenoszą prawo do ostatniego kamienia na czwartą partię.

16:50 – Skoki narciarskie – Kapitalnie Freund! 146m!!! Metr od rekordu skoczni! Oczywiście Niemiec prowadzi. Średni skok Petera Prevca, pewnie czuje skutki wczorajszego upadku. Słoweniec w drugiej dziesiątce, tymczasem zdyskwalifikowano Takeuchiego, który był w czołówce. Został jeszcze Domen Prevc.

16:47 – Skoki narciarskie – Pięknie Maciej Kot! 140,5m! Co prawda powiało pod narty i przegra z Kraftem, ale z nikim innym!

16:42 – Skoki narciarskie – Ależ skok Stefana Krafta! Austriak obejmuje prowadzenie po osiągnięciu odległości 140,5 metra!

16:42 – Skoki narciarskie – Skacze już pierwsza dziesiątka, za chwilę Maciek Kot, prowadzi obecnie Taku Takeuchi (134m).

16:36 – Skoki narciarskie – Niezłe skoki Żyły i Kubackiego. Piotrek skoczył 129 metrów i jest 4., Dawid metr bliżej, ale w gorszych warunkach i jest 3.

16:34 – Curling – Perfekcyjny wjazd do domu, ale też po jeden punkt – Szwecja-Norwegia 1:1.

16:31 – Skoki narciarskie – Po skokach 30 zawodników prowadzi Czech Koudelka, Stoch jest 7., Hula 12., Zniszczoł 14., a Murańka 25.

16:26 – Skoki narciarskie – 121,5 metra Kamila Stocha, nie najlepiej ale jest druga seria. Czeka na nią po skoku na 116 metr Stefan Hula. Męczą się skoczkowie w sypiącym śniegu. Prowadzi zdecydowanie Roman Koudelka, który doleciał na odległość 132,5m.

16:21 – Curling – Trzy kamienie w domu mieli Norwegowie, więc Szwedzi, chcąc nie chcąc, musieli wjechać po jeden punkt, skromnie otwierając wynik spotkania.

16:12Skoki narciarskie – Fatalny skok Klimka Murańki. Tylko 97,5 m i przedostatnie miejsce.


16:10
Skoki narciarskie – Póki co krótkie skoki w Ruce. Sypie śnieg, lecz jednocześnie dość znacznie wieje pod narty i jury nie za bardzo wie jak ustawić belkę. Z naszych reprezentantów oglądaliśmy już Olka Zniszczoła. Po przeciętnym skoku na odległość 116 metrów jest 5. po skokach 11 zawodników. Zdecydowanie prowadzi Rosjanin Jewgienij Klimow, który skoczył 125,5m.

16:01Curling – Przed nami ostatni akord Mistrzostw Europy – finał mężczyzn. Naprzeciw siebie dwóch najlepszych europejskich kapitanów ostatnich lat, Niklas Edin i Thomas Ulsrud.

15:57Skoki narciarskie – Już za chwilę wracamy na skocznię Rukatunturi! Jak pójdzie naszym siedmiu reprezentantom?

15:35Kombinacja norweska – Świetny start Adama Cieślara! 19. miejsce Polaka w pierwszych zawodach tego sezonu! Są też niestety gorsze informacje. Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok nie wywalczyli żadnych punktów. Sklasyfikowani oni zastali odpowiednio na 33. i 38. miejscu. Kolejne zawody już jutro!

15:29 Kombinacja norweska – Johannes Rydzek zwycięża i zostaje pierwszym liderem Pucharu Świata! Po wspaniałym ataku Eric Frenzel wywalczył 2. miejsce! Trzecią lokatą musi zadowolić się Joergen Graabak. Czekamy na Polaków.

15:24Skoki narciarskie – Solidny skok Maćka. Kot osiągnął odległość 135,5 metra. Najdalej z pierwszej dziesiątki skoczył Niemiec Markus Eisenbichler – 140 metrów. Konkurs główny rozpoczyna się o 16:00.

15:23Kombinacja norweska – Niezagrożony Rydzek biegnie po zwycięstwo. Watabe złapany już przez grupkę Frenzela, która goni duet Graabak-Hirvonen, Adam Cieślar pod koniec drugiej dziesiątki, a Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok niestety poza trzydziestką.

15:17Kombinacja norweska – Specjalista od biegów Johannes Rydzek odskoczył Japończykowi i po 5 kilometrach ma 22 sekundy przewagi nad Watabe. Dzielnie walczy Adam Cieślar, który zajmuje 19. miejsce.

15:16Skoki narciarskie – Ostatecznie Kubacki zajmuje drugie miejsce w kwalifikacjach. Daniel Andre Tande skoczył co prawda 135,5 metra, ale z niższej belki. Czekamy na treningowe skoki pierwszej dziesiątki, w tym Maćka Kota.

15:14Skoki narciarskie – Nie Klimek, a FIS miał uprzednio problemy z wynikami. Tymczasem na prowadzeniu… Dawid Kubacki! Kapitalny skok na odległość 139 metrów! 130 Piotrka Żyły również daje kwalifikacje. Możemy zatem ogłosić, że znów wszystkich Polaków zobaczymy w konkursie głównym! Co prawda (poza Dawidem) wyniki z kwalifikacji nie rzucają na kolana, ale to tylko kwalifikacje. Warto wspomnieć, że pogoda dzisiaj jest już bardziej dla Ruki typowa. Można ją opisać słowem „kapryśna”.

15:12Kombinacja norweska – Nierozłączni Akito Watabe i Johannes Rydzek o ponad 30 sekund wyprzedzają Joergena Graabaka i Eero Hirvonena, którzy będą walczyć o podium. Adam Cieślar przesunął się na 18. lokatę, Szczepan Kupczak nadal 28.

15:07Kombinacja norweska – Wystartowali! Rydzek i Watabe biegną na czele. Adam Cieślar spadł na 20. miejsce. Szczepan Kupczak jest na 28. pozycji.

15:05Skoki narciarskie – Stefan Hula 127,5, Kamil Stoch 130,5 i pewna kwalifikacja. Bez błysku, ale pewnie. Pełnię mocy trzeba zachować na konkurs główny.

14:58 – Kombinacja norweska – Przed nami druga część dzisiejszej rywalizacji kombinatorów. Jako pierwszy do biegu na 10 kilometrów przystąpi najlepszy na skoczni Akito Watabe. Tylko sekundę za Japończykiem ruszy Johannes Rydzek. My trzymamy kciuki za Adama Cieślara, który w serii skoków zajął 17. miejsce. Do tej pory najlepszym wynikiem Polaka w karierze było 18. miejsce. Z szansami na punkty jest także 27. po skoku Szczepan Kupczak. Jako 40. do biegu przystąpi Paweł Słowiok.

14:57 – Skoki narciarskie – Prawdopodobnie problemy techniczne spotkały Klemensa i poprosił o czas na uporanie się z nimi. Oddał zaległy skok, osiągnął 125 metrów i… będzie w konkursie, podobnie jak Zniszczoł. Słabsza dyspozycja paru zawodników pomogła Polakom w awansie do konkursu głównego.

14:51- Saneczkarstwo – Polacy Chmielewski /Kowalewski na świetnym 10. miejscu. Wygrywają Niemcy – Eggert z Beneckenem, ustanawiając nowy rekord toru – 42.943. Na drugim miejscu Geueke/Gamm. Dopiero na trzecim, po fatalnym drugim ślizgu, faworyci Wendl/Arlt. Podium zatem niemieckie! To tyle z jakże miłego dla nas Winterbergu. Jutro jedynki męskie i sprinty. My cieszymy się ze świetnego drugiego ślizgu naszej młodej dwójki. To duży sukces polskich sanek!

14:50 – Skoki narciarskie – Z nieznanych nam jeszcze przyczyn nie wystartował Klimek Murańka. Tymczasem po skoku na 136 metr na prowadzenie wysunął się Jewgienij Klimow z Rosji.

14:47 – Skoki narciarskie – Po skokach 20 zawodników prowadzi Norweg Halvor Egner Granerud, który skoczył 135 metrów. Niemal na pewno w konkursie głównym nie zobaczymy Olka Zniszczoła, który skoczył tylko 126.5 m.

14:47- Saneczkarstwo – Wendl z Artlem dopiero 9. czas drugiego ślizgu. Dominatorzy nie wygrają. Ostatnia dwójka przed nami.

14:46 – Saneczkarstwo – Polacy uzyskali w drugim ślizgu jeden z najlepszych czasów na dolnym odcinku.

14:44 – Saneczkarstwo – Na górze zostały już tylko trzy dwójki niemieckie…

14:41 – Saneczkarstwo – 10. miejsce to drugi najlepszy wynik w historii startów w PŚ naszej pary. Startują w tym składzie dopiero od poprzedniego sezonu. W tamtym sezonie w klasyfikacji generalnej PŚ zajęli 18 miejsce.

14:37 – Saneczkarstwo – Rosjanie niewiele wyprzedzają Polaków. Miejsce dziesiąte polskich juniorskich mistrzów świata będzie dziś jednak sporym sukcesem

14:34 – Saneczkarstwo – Polacy już na pewno ukończą dzisiejsze zawody w czołowej dziesiątce. Brawo!

14:27 – Saneczkarstwo – Chmielewski /Kowalewski w najgorszym przypadku ukończą zawody na 12. miejscu.

14:25 – Saneczkarstwo – Brawo, Polacy! Słabszy start, ale na dystansie rozpędzili sanki. Lepszy czas drugiego ślizgu – 43.349. Obejmują prowadzenie z łącznym czasem 1:26.882. Brawo!

14:22 – Saneczkarstwo – Jeszcze tylko para amerykańska i start Chmielewskiego z Kowalewskim. Powodzenia.

14:20 – Skoki narciarskie – Już za 10 minut rozpoczną się kwalifikacje do drugiego konkursu Pucharu Świata w Ruce. Zobaczymy w nich 69 zawodników, w tym siedmiu reprezentantów Polski. Po niezłym dla nas początku dziś liczymy na jeszcze lepsze rezultaty. Z 18. numerem startowym na belce pojawi się Aleksander Zniszczoł, z 25. Klemens Murańka, jako 43. pofrunie Stefan Hula, tuż po nim Kamil Stoch (który zapewne liczy na nieco więcej szczęścia niż wczoraj), jako 53. wystartuje Piotr Żyła, a za nim Dawid Kubacki. Prekwalifikowany jest 5. we wczorajszym konkursie i zarazem w klasyfikacji generalnej Maciej Kot, którego numer startowy to 65.

14:20 – Biegi narciarskie – Ostatecznie Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na 16. pozycji. Liczymy, że jutro nasza zawodniczka zaprezentuje się dużo lepiej. W niedzielę w Kuusamo odbędą się biegi dystansowe na 10 i 15 km stylem klasycznym. Obok Justyny wystartują także Martyna Galewicz, Dominik Bury i Jan Antolec.

14:20 – Saneczkarstwo – Niedługo start naszej dwójki. Na razie prowadzą Łotysze Gudramov i Kalnins.

14:08 – Biegi narciarskie – Również w męskiej rywalizacji oglądaliśmy w finale norwesko-szwedzki pojedynek. Najlepszy okazał się Paal Golberg, który wyprzedził Szweda Calle Halvarssona i młodszego kolegę z kadry – Johannesa Hoesflota Klaebo. Norweski mistrz świata juniorów w swoim drugim starcie w Pucharze Świata w życiu melduje się na podium!

14:05 – Saneczkarstwo – Rozpoczął się drugi ślizg dwójek. Zobaczymy w nim zapewne rywalizację Niemców o medale. Co do naszej ekipy: Chmielewskiego i Kowalewskiego, liczymy na poprawę 13. lokaty.

13:57 – Biegi narciarskie – Stina Nilsson najlepsza w sprincie w Kuusamo! Za Szwedką finiszują Maiken Caspersen Falla i Heidi Weng.

13:49 – Biegi narciarskie – W finale mężczyzn pobiegną także Aleksander Panżyński i Finn Haagen Krogh oraz jako szczęśliwi przegrani Calle Halvarsson i Teodor Petersen.

13:41 – Biegi narciarskie – Pierwszy półfinał mężczyzn wygrywa trzykrotny norweski mistrz świata juniorów – Johannes Hoesflot Klaebo przed rodakiem Paalem Golbergiem.

13:40 – Curling – Jeden punkt w partii dziewiątej i dwa w dziesiątej po strasznym błędzie szwedzkiej kapitan i Rosjanki zostają mistrzyniami Europy! Wynik końcowy meczu 6:4.

13:36 – Biegi narciarskie – Niespodzianka w drugim biegu pań! Wygrywa Rosjanka Julia Biełorukowa przed Heidi Weng. Trzecia na mecie Ingvild Flugstad Oestberg poza finałem, w ostatnim biegu nie zobaczymy także piątej Marit Bjoergen. W finale wystąpią natomiast Maiken Caspersen Falla i Krista Parmakoski.

13:35 – Biathlon – Mamy decyzję w sprawie sprintu kobiet w ramach Pucharu IBU, który miał się odbyć o godzinie 13. Rywalizacja w Beitostolen będzie odbywać się dopiero jutro, zgodnie z dzisiejszym planem godzinowym. O 10 na trasę wyjadą mężczyźni, trzy godziny później wystartują kobiety.

13:31 – Saneczkarstwo –  Chmielewski/Kowalewski na miejscu 13. Trzy niemieckie dwójki na podium. Prowadzą Eggert/Benecken i wyprzedzają dominatorów Wendla i Artla o 104 tysięczne sekundy. Przed nami drugi ślizg. Liczymy na lepszy ślizg Polaków. Mają szansę awansować wyżej w klasyfikacji.

13:30 Biegi narciarskie – Dużo emocji na finiszu pierwszego biegu półfinałowego kobiet! Gdy wydawało się, że na dwóch pierwszych miejscach przbiegną faworytki – Stina Nilsson i Maiken Caspersen Falla do walki włączyła się Natalia Matwiejewa. Rosjanka po pięknej walce minęła linię mety na drugiej pozycji – za Nilsson, a przed Fallą.

13:25Biegi narciarskie – Ostatni ćwierćfinał to zwycięstwo Finna Haagen Krogha przed Glebem Retiwychem. Stawkę półfinalistów uzupełnili Anton Gafarow i Paul Golberg. A tymczasem zaczynamy półfinały pań.

13:24Saneczkarstwo – Prowadzą oczywiście Niemcy Wendl i Arlt. Przed nami ostatnie trzy dwójki.

13:21Saneczkarstwo – Warto przypomnieć, że Polacy w tamtym sezonie zajęli 13 miejsce w Winterbergu. Za to najlepsze ich miejsce to siódme w PŚ w Soczi w tamtym sezonie.

13:19Saneczkarstwo – Chmielewski/Kowalewski niestety słabo w pierwszym ślizgu… Dopiero miejsce siódme, a pozostało sześć najlepszych dwójek. W najgorszym przypadku uplasują się na 13 miejscu po pierwszym ślizgu.

13:18Biegi narciarskie – Kolejni biegacze meldują się w półfinałach. Trzeci bieg padł łupem gospodarza Ari Luusuy, za jego plecami finiszował Szwed Emil Joensson. Czwarty ćwierćfinał dla Rosjanina Aleksandra Panżyńskiego i Szwajcara Joviana Hedigera. Upadek w tym biegu zaliczył najlepszy sprinter ubiegłego sezonu – Federico Pellegrino.

13:10Biegi narciarskie – Rozpoczęła się już rywalizacja mężczyzn. Na razie na trasach w Ruce najlepiej radzą sobie Szwedzi i Norwegowie. W pierwszym ćwierćfinale triumfował zwycięzca kwalifikacji Johannes Hoesflot Klaebo przed Teodorem Petersonem, a w drugim biegu najszybsi byli Calle Halfvarsson i Sondre Turvoll Fossli.

13:06Curling – Precyzyjny wjazd Szwedek do środka domu wart jeden punkt – po ośmiu partiach Trzy Korony prowadzą 4:3.

12:59 – Biegi narciarskie – No cóż… pech Justyny na początku sezonu. W ostatnim biegu czas minimalnie lepszy od naszej zawodniczki uzyskały trzy biegaczki – Julia Biełorukowa, Marit Bjoergen i Ida Ingemarsdotter. Justyna Kowalczyk poza półfinałami.

12:51 – Biegi narciarskie – Czwarty bieg dla Weng i Ringwald. Justyna wciąż wśród „szczęśliwych przegranych”!

12:50 – Saneczkarstwo – Dwójki: Faworytami są utytułowani Niemcy Wendl/Art. Czterokrotni mistrzowie świata i zdobywcy Pucharu Świata. Czekamy na pierwszy ślizg dwójki Kowalewski/Chmielewski. Liczymy na miejsce w czołowej dziesiątce.

12:49 – Biegi narciarskie – Trzeci bieg wygrywa Falla przed Oestberg. Czasy znów słabsze od Justyny!

12:48 – Curling – Szwedki wyzerowały siódmą partię i przeniosły prawo do ostatniego zagrania na kolejnego enda.

12:43 – Biegi narciarskie – Z drugiego biegu do półfinału awansują Natalia Matwiejewa i Hanna Falk. Justyna wciąż na drugim miejscu wśród „szczęśliwych przegranych”, więc jeszcze liczy się w grze o półfinał.

12:39 – Curling – Mamy też wiadomości z hali obok. Włoszki zagrają na mistrzostwach świata – wczorajszym zwycięstwie 13:10 dzisiaj pokonują Węgierki 8:6. Z kolei spadek do dywizji C notują Francuzi, przegrywając 3:6 ze Słoweńcami.

12:38 – Biegi narciarskie – Niestety, nie najlepszy występ Justyny w ćwierćfinale. Polka zaspała na starcie i musiała odrabiać straty. Na podbiegu dogoniła rywalki i awansowała na trzecie miejsce – za Parmakoski i Nilsson, ale na końcowym odcinku trasy znów została w tyle. Ostatecznie Kowalczyk ukończyła bieg na 4. pozycji z dużą stratą do zwycięskiej Nilsson (+5.62) i ciężko będzie jej awansować do dalszej fazy zawodów. W półfinale obok Szwedki zameldowała się Krista Parmakoski, a trzecie miejsce zajęła druga z Finek – Laura Mononen.

12:37 – Curling – Mamy pierwsze przejęcie partii w tym meczu – Rosjanki zdobyły jedno oczko,
wyrównując stan meczu na 3:3.

12:28 – Curling – Tymczasem Holendrzy wygrywają z Austriakami 9:2 w challenge’u o występ
na mistrzostwach świata, wyrównując stan rywalizacji do dwóch zwycięstw. Decydujący mecz
o godz. 15.

12:25 – Saneczkarstwo – Przed nami rywalizacja 24. dwójek. Polska para z wysokim 18. numerem startowym. Ostrzymy sobie zęby na ich występ. Zobaczymy w jakiej formie na początku sezonu są nasi mistrzowie świata juniorów.

12:25Biegi narciarskie – Wracamy na trasy biegowe w Kuusamo i już na początku czekają nas wielkie emocje! W pierwszym biegu ćwierćfinałowym kobiet wystartuje Justyna Kowalczyk. Przed Polką bardzo trudne zadanie, bo rywalki ma niesamowicie mocne: Krista Parmakoski, Stina Nilsson, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Laura Mononen i Natalia Niepriajewa. Ściskamy kciuki za szybki i bezbłędny bieg naszej zawodniczki!

12:20Saneczkarstwo – Nie było mocnej na trzykrotną mistrzynię świata i czterokrotną zdobywczynię Pucharu Świata – Niemkę Natalie Geisenberger. Wygrywa z dużą przewagą pierwsze zawody PŚ w Winterbergu. Na drugim miejscu Tatjana Huefner, na trzecim Dajana Eisenberger. Wszystkie panie są oczywiście z Niemiec… Geisenberger poprawiła w drugim ślizgu swój własny rekord toru ze ślizgu pierwszego. Nowy rekord toru to 55.323! Drugą na mecie wyprzedziła aż o 408 tysięcznych sekundy. Pokaz siły na początku sezonu. Polka Ewa Kuls na przyzwoitym 17. miejscu. Za chwilę do boju ruszają dwójki i nasi mistrzowie świata juniorów Chmielewski/Kowalewski.

12:16Curling – Za nami bardzo ciekawy end, z kilkoma błędami. Największy w ostatnim zagraniu popełniła rosyjska kapitan – zamiast prostego podmienienia kamienia w domu, kamień rosyjski odsunął się poza punktowane pole, w związku z czym Sborna zdobywa tylko jeden, a nie dwa punkty i na półmetku meczu przegrywa 2:3.

12:08Kombinacja norweska – Akito Watabe z wynikiem 141,5 metra. Japończyk obejmuje prowadzenie w dwuboju przed biegiem. Po piętach będzie deptał mu Johannes Rydzek (140,5), który jest drugi. Na trzecim miejscu konkurs zakończył dość niespodziewanie Fin Hirvonen (138m). Najlepszy z Polaków, Adam Cieślar kończy rywalizację na miejscu 18. (127m). Również w „trzydziestce” znalazł się Szczepan Kupczak (27). Niestety szanse na punkty PŚ stracił już raczej Paweł Słowiok (40). Bieg do kombinacji zaplanowany jest na godz. 15:00.

12:04Curling – W czwartym endzie po punkt musiały tym razem wjechać Szwedki. Podwyższają tym samym prowadzenie na 3:1.

12:03Saneczkarstwo – Na starcie pozostały już tylko trzy Niemki… Między sobą podzielą miejsca na podium. Tradycyjnie.

12:00Saneczkarstwo – Polka Ewa Kuls raczej nie poprawi swojego miejsca po pierwszym ślizgu. Zajmie 17. miejsce wśród 24. startujących zawodniczek. Występ na miarę możliwości. Nadal prowadzi Iwanova. Najlepsza czwórka przed nami.

12:00Kombinacja norweska – Seria słabszych skoków. Klapfer 108,5m, Gruber 120,5m, Krog tylko 119,5m. Całą serię przełamuje rewelacyjny rezultat Niemca Rydzeka – 140,5 metra. Mamy nowego lidera!

11:55Kombinacja norweska – Świetny skok uzyskał Mario Seidl. Austriak wskoczył na 2. miejsce po soku na odległość 133,5 metra. Chwilę później Haavard Klemtsen zamyka pierwszą 40-stkę rezultatem zaledwie 109 metrów. Cieślar w najgorszym przypadku po sokach będzie 23. Rosną szanse na punkty PŚ.

11:55Saneczkarstwo – Polka prawdopodobnie ukończy zawody na 17. miejscu. Przed nami najlepsza szóstka po pierwszym ślizgu. Prowadzi Rosjanka Tatyana Iwanova – 1:51.780.

11:51Kombinacja norweska – Próby oddało kolejnych pięciu skoczków. Jedynie Deniflowi udało się przeskoczyć Adama Cieślara. Polak po skokach 35. zawodników jest 11.

11:50Saneczkarstwo – Emily Sweeney (USA) uzyskuje czwarty czas dnia 55.781. Daje jej to prowadzenie. Ewa Kuls spada na miejsce siódme.

11:48 Kombinacja norweska – Skoki oddało już 30. dwuboistów. Prowadzi wciąż Fin Hirvonen po rewelacyjnym skoku na odległość 138 metrów. Adam Cieślar zajmuje 10. lokatę i w najgorszej sytuacji po skokach będzie na 30. pozycji. Szczepan Kupczak jest 16., a Paweł Słowiok niestety dopiero na 24. miejscu.

11:45Curling – Szwedki, nie mając możliwości zdobycia więcej niż jednego punktu, czyszczą dom i zerują partię, przenosząc prawo do ostatniego zagrania na kolejną partię. Po trzech endach Trzy Korony nadal zatem prowadzą 2:1.

11:45Saneczkarstwo – Świetny czas Łotyszki Elizy Cauce – 55.843. Polka spada na miejsce czwarte.

11:43Kombinacja norweska – Zwycięzca kwalifikacji, Takehiro Watanabe potwierdził dobrą formę na skoczni. Japończyk uzyskał 133,5 metra i obecnie przegrywa tylko z Hirvonenem (138m). Cieślar spada na 8. pozycję (127m).

11:40Kombinacja norweska – Skok oddał już ostatni z trójki Polaków Adam Cieślar. Zawodnik AZS-AWF Katowice osiągnął niezły rezultat 127 metrów, co daje mu obecnie 6. lokatę w gronie 23. zawodników. Otwiera się zatem szansa na punkty dla mistrza Uniwersjady.

11:39Saneczkarstwo – Ewa Kuls uzyskała gorszy czas w drugim ślizgu – 56.337. Obejmuje jednak prowadzenie z łącznym czasem 1:52.628. Jeszcze 16 zawodniczek do końca rywalizacji.

11:34Kombinacja norweska – W Ruka organizatorzy zmagali się ze sporymi problemami technicznymi, przez co nie docierały do nas żadne informacje z Laponii. Już wiemy, że konkurs zostanie wznowiony o godz. 11:35. Skoki oddało 17. zawodników w tym Szczepan Kupczak, który jest obecnie 10. (116m) oraz Paweł Słowiok (104,5m, 14. miejsce). Prowadzi Eero Hirvonen z Finlandii (138m).

11:32Curling – Rosjanki zmuszone do zdobycia jednego punktu, co nie jest wielkim osiągnięciem dla drużyny, która ma przywilej ostatniego zagrania w danym endzie.

11:17 – Curling – Niewiele zabrakło Szwedkom do zdobycia trzech punktów – ostatni rosyjski kamień w domu odsunął się za mało. W efekcie na konto ekipy Trzech Koron wpadają dwa oczka.

11:07 – Biegi narciarskie – Kwalifikacje oficjalnie zakończone. Wygrywa Klaebo przed Panżyńskim i Kilpem. Maciej Staręga 54.,  Jan Antolec 79., Paweł Klisz – 92. W ćwierćfinałach zobaczymy więc tylko Justynę Kowalczyk. Polka wystąpi w pierwszym, bardzo silnie obsadzonym biegu – ze zwyciężczynią kwalifikacji Kristą Parmakoski, Stiną Nilsson (3.), Laurą Mononen (14.), Natalią Niepriajewą (24.) i Astrid Uhrenholdt Jacobsen (29.). Będzie się działo!

11:03 – Biegi narciarskie – Jan Antolec i Paweł Klisz nie zaskoczyli i ukończyli bieg na bardzo odległych miejscach. Aktualnie Antolec jest 72. (+17.38), a Klisz ostatni – 79. (+26.53). Sensacyjny wynik uzyskał natomiast reprezentant Estonii Marko Kilp, który jest trzeci.

11:01 – Curling – Za parę minut rozpocznie się finał mistrzostw Europy kobiet. Naprzeciw siebie staną reprezentacje Szwecji i Rosji.

11:00 – Kombinacja norweska – Konkurs skoków w Ruka rozpoczynamy od dwójki zawodników gospodarzy – Maekiaho i Mutru. Następnie zaprezentuje się Czech Danek, Rosjanin Yahin, Cech Pazou i Ameykanin Berend. Z numerem 7. na belce startowej pojawi się pierwszy z Polaków – Paweł Słowiok. Zawodnik AZS-AWF Katowice w serii treningowej zaliczył zaledwie 79 metrów. Był to jeden ze słabszych skoków. Liczymy na poprawę w samym konkursie.

10:55 – Saneczkarstwo – Jedynki kobiet – pierwszy ślizg – Ewa Kuls na miejscu 17. w gronie 24. zawodniczek. Na prowadzeniu oczywiście Niemki : 1. Natalie Geisenberger 55.401(nowy rekord toru), 2. Tatjana Huefner 55.558, 3. Dajana Eitberger 55.712. Drugi ślizg już o 11 20. Liczymy na poprawę miejsca Polki i awans do czołowej 15tki.

10:52 – Biegi narciarskie – Maciej Staręga już poza najlepszą „30” – Polak odpada zatem z rywalizacji. Mamy zmianę na prowadzeniu – szybciej od Panżyńskiego pobiegł Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Czekamy na występ pozostałych Polaków.

10:50 – Kombinacja norweska – W Ruka już za 10 minut rozpocznie się pierwszy w tym sezonie konkurs skoków do kombinacji. Na skoczni HS142 zaprezentuje się trójka Polaków: Paweł Słowiok (7. numer startowy), Szczepan Kupczak (13) i Adam Cieślar (21). Szczególnie liczymy na dobrą próbę Szczepana Kupczaka, który na dzisiejszym treningu uzyskał bardzo dobry rezultat 133 metry (5 wynik). We wczorajszych kwalifikacjach zwyciężył Takehiro Watanabe (131,5m).

10:45 – Biegi narciarskie – Niestety, Maciej Staręga po raz kolejny słabo prezentuje się na trasach w Ruce. Nasz reprezentant po biegu 20. zawodników zajmuje ostatnie miejsce i raczej nie może liczyć na awans do ćwierćfinału. Prowadzi Aleksander Panżyński z Rosji, do którego Staręga traci ponad 10 sekund.

10:39 – Biegi narciarskie – W kwalifikacjach mężczyzn wystąpi 95 zawodników. Z 7. numerem startowym zobaczymy naszego najlepszego sprintera Macieja Staręgę, który spróbuje przełamać złą passę i po raz pierwszy w karierze awansować w Kuusamo do ćwierćfinału. Pod koniec stawki pobiegną dwaj pozostali Polacy: Jan Antolec (78.) i Paweł Klisz (80.). Trzymamy kciuki!

10:33 – Saneczkarstwo – Niemka Eitberger poprawia rekord toru! 55.712. Polka na miejscu dziesiątym. 7 zawodniczek jeszcze na starcie. Ewa Kuls będzie prawdopodobnie 17. po pierwszym przejeździe.

10:31 – Saneczkarstwo – 9 zawodniczek do końca pierwszego przejazdu. Ewa Kuls będzie spadać w klasyfikacji.

10:29 – Saneczkarstwo – Birgit Platzer z Austrii z rekordem toru! 55.775. Ewa Kuls aktualnie na siódmym miejscu.

10:25 – Biegi narciarskie – Zakończyły się kwalifikacje kobiet. Justyna Kowalczyk pozostała na wysokiej, piątej pozycji. Niestety, niewiele dobrego można powiedzieć o starcie Urszuli Łętcohy, która zajęła odległe 60. miejsce ze stratą ponad 25 sekund do Kristy Parmakoski. Ćwierćfinały rozpoczną się o 12:30, a za chwilę na starcie zobaczymy panów.

10:20 – Biathlon – Pospieszyliśmy się z rozpoczęciem biathlonu. Była lista startowa, ale… nie ma pogody. Z powodu zbyt silnego wiatru, sprint mężczyzn, który miał się rozpocząć o 10 został odwołany, podobnie jak supermiksty i sztafety mieszane, które – według planu zawodów – miały się odbyć… jutro. Nie wiadomo, co ze sprintem pań, który ma się odbyć o 14:00. Decyzja na spotkaniu jury o godzinie 12.

10:14 – Saneczkarstwo – Tor liczy 1239 metrów i ma 15 zakrętów, temperatura powietrza dodatnia. Za nami świetny przejazd Ewy Kuls, czas to 56.291. Przegrywa tylko z Niemką Taubitz. Brawo Ewa!

10:12 – Biegi narciarskie – Świetny start Justyny! Polka melduje się na mecie z 5. czasem, tracąc niespełna 4 sekundy do prowadzącej Parmakoski. Nasza zawodniczka na pewno pobiegnie w ćwierćfinałach!

10:10 – Biegi narciarskie – Przed chwilą finiszowała Marit Bjoergen, dla której to pierwszy start po przerwie macierzyńskiej. Norweżka ma aktualnie 9. wynik, a my czekamy na Justynę Kowalczyk.

10:07 – Saneczkarstwo – Inauguracja sezonu PŚ w Winterbergu. Na początek jedynki kobiet. Z numerem szóstym wystartuje Ewa Kuls. Czekamy na jej pierwszy przejazd.

10:06 – Biegi narciarskie – Pierwsze 10 biegaczek już na mecie. Na razie na prowadzeniu reprezentantka gospodarzy Krista Parmakoski.

10:00 – Biathlon – Druga odsłona Pucharu IBU już dzisiaj w norweskim Beitostolen. O godzinie 10 do rywalizacji w sprincie przystąpią panowie. Trzy godziny później biegać i strzelać będą panie. Wczoraj – w tej samej konkurencji – najlepszy okazał się Vetle Sjastad Christiansen, a najlepszy z Polaków – Łukasz Szczurek – był dopiero 43. Obok Szczurka w polskiej kadrze są Andrzej Nędza-Kubiniec i Tomasz Zięba, którzy zajęli dalekie miejsca, o których lepiej nie wspominać. Oby nasi trzej muszkieterowie zaprezentowali się lepiej, niż wczoraj. Z numerem 20. Pobiegnie Andrzej Nędza-Kubiniec, z 69. Łukasz Szczurek, a jako 86. na trasę wyruszy Tomasz Zięba.

9:58 – Biegi narciarskie – Już za moment w Kuusamo inauguracja bardzo interesującego sezonu biegowego! Zaczynamy od sprintów stylem klasycznym, z udziałem pięciorga reprezentantów Polski. Tradycyjnie jako pierwsze na starcie pojawią się panie. Wśród 79. zawodniczek zobaczymy Justynę Kowalczyk (nr 35) i Urszulę Łętochę (64).

9:57 – – Łyżwiarstwo figurowe – Nad ranem polskiego czasu w zaliczanych do cyklu Grand Prix zawodach NHK Trophy w Sapporo startowali Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. Mistrzowie Polski w tańcach na lodzie pojechali nieco słabiej od rekordu życiowego i z notą 59,93 pkt. plasują się na 6. miejscu. Prowadzą Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir.

9:55 – Witamy wszystkich serdecznie i zapraszamy na pierwszą zimową relację ze wszystkich aren, na których walczą nasi reprezentanci! Kibicujcie razem z nami!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password