Zimowe LIVE – 27.11

Pełna emocji sobota już za nami. Miejmy nadzieję, że równie ciekawie będzie również podczas niedzielnych zmagań. Ponownie obserwować będziemy biegi narciarskie, kombinację norweską i saneczkarstwo. Być może uda się także rozegrać rywalizację biathlonistów. Na relację LIVE zapraszamy od 9:30!


KONKURS!!!
Konkurs: Trwa do końca sezonu zimowego. W każdą sobotę zadajemy pytanie typerskie (można zdobyć od 1 do 10pkt.), a w niedziele wiedzowe (0 lub 5pkt.).
Odpowiedzi: Prosimy przesyłać na adres [email protected] (żadne inne nie będą liczone!)
Do wygrania: autobiografia Thomasa Morgensterna „Moja walka o każdy metr”
Pytanie: Który medal mistrzostw Europy z rzędu zdobyła reprezentacja norweskich curlerów


STARTY POLAKÓW

Dziękujemy za pierwszy wspólnie spędzony zimowy weekend i zapraszamy już za tydzień! :)

I na koniec klasyfikacja naszego konkursu. Po dwóch pytaniach 6 punktów uzbierali maliniusz81, kamil.zajdel, Adam Metlawlek, przemko82rup, daw, Wojciech Bilicz, Adrian 2705 i Robert Wilgocki. 

18:47 – Biathlon – Tuż za podium Szwecja oraz sensacyjny Kazachstan. Polacy zostali zdublowani.

18:46 – Biathlon – Niespodzianki nie było. Martin Fourcad wpada na mętę i zapewnia Francji triumf w małej sztafecie, Drugie miejsce dla Austrii, trzecie dla Niemiec.

18:43 – Biathlon – Tylko jeden dobierany nabój Fourcada da Francuzom zwycięstwo w małej sztafecie. Za nim z dużą stratą biegnie Eder, a na trzecim miejscu Niemiec Erik Lesser.

18:42 – Biathlon – Traci dystans w biegu Eder i jeśli Fourcade nie zawali strzelania, to doprowadzi Francję do triumfu w dzisiejszym supermikście.

18:39 – Biathlon – Rewelacyjne strzelanie Martina Fourcada, który zmierza po triumf w dzisiejszej rywalizacji! Pięć sekund za nim biegnie jednak Austriak Simon Eder.

18:37 – Biathlon – Tymczasem polska sztafeta została zdublowana i nie ukończy rywalizacji.

18:36 – Biathlon – Sensacyjnie dobrze spisują się Kazachowie, którzy z zaledwie trzema pudłami zajmują w tej chwili 4. lokatę.

18:34 – Biathlon – Świetnie spisuje się Marie Dorin-Habert! Francuzka biegnie bardzo szybko, co przy dobrym strzelaniu daje Trójkolorowym prowadzenie przed ostatnią zmianą.

18:30 – Biathlon – Trzy kolejne pudła i karna runda. To będzie fatalny występ naszej reprezentacji. Tymczasem na prowadzeniu Francja z minimalną przewagą nad Austrią. Nieco z tyłu pozostali Niemcy.

18:27 – Biathlon – Karę czasową, naprawdopodobniej za przekroczenie strefy zmian, otrzymała sztafeta Słowenii, co sprawia, że co prawda biegnie ona w tej chwili przed nami, ale w wirtualnej klasyfikacji jest słabsza od naszego duetu.

18:25 – Biathlon – Trzykrotnie spudłował Janik na pierwszym strzelaniu. Obeszło się co prawda bez karnej rundy, ale w połowie drugiej zmiany zamykamy stawkę.

18:24 – Biathlon – Tymczasem po trzecim strzelaniu na prowadzenie wysforowały się trzy ekipy. Liderują świetnie strzelający Niemcy, przed Austrią i Francją.

18:21 – Biathlon – Dobre teraz strzelanie Mitoraj. Tylko jeden dobierany nabój pozwolił Polce awansować na 23. miejsce. Do boju ruszył już Mateusz Janik.

18:19 – Biathlon – Czołówka już po drugim strzelaniu. Bezbłędne jak do tej pory jedynie reprezentacje Szwajcarii i Ukrainy, ale na prowadzeniu Niemki z jednym dobieranym nabojem. Na trasę wybiegają już panowie.

18:15 – Biathlon – Bardzo zły początek naszej zawodniczki! Trzy dobierane naboje i do tego karna runda. Mitoraj biegnie w tej chwili na 25. lokacie ze stratą ponad 1,5 minuty do Niemki Preuss.

18:13 – Biathlon – Niestety już kilka chwil po starcie Mitoraj upadła w wyniku kolizji z zawodniczką z Norwegii. Biało-czerwona biegnie w tej chwili na ostatnim miejscu.

18:09 – Biathlon – Zawodniczki, które pobiegną na pierwszej zmianie, są już gotowe do startu. Trzymamy kciuki za Kingę Mitoraj.

18:05 – Biathlon – Zdecydowanymi faworytami dzisiejszej rywalizacji będą Francuzi, którzy wystawili najmocniejszy skład – Martin Fourcad/Marie Dorin-Habert.

18:00 – Biathlon – Powoli powracamy do Oestersund, gdzie za około dziesięć minut powinny rozpocząć się zmagania supermikstów. W stawce 26 duetów w tym Polacy – Kinga Mitoraj i Mateusz Janik.

16:48 – Biathlon – I to by było na tyle. Przed nami jeszcze start mikstów. To o 18:10. Do tej pory przerwa, jeśli chodzi o zimowe emocje.

16:45 – Biathlon – Wygrywają Norwegowie. Bardzo pewnie – z przewagą 33,7 sekundy nad drugimi Niemcami. O podium do ostatnich metrów walczyli Włosi i Rosjanie. O długość narty lepsi okazali się ci pierwsi. Francja na miejscu piątym. Rafał Penar linię mety przekracza jako 16., z nieco ponad 5-minutową stratą do zwycięzców.

16:41 – Biathlon – Drugie strzelanie Rafałowi Penarowi nie wyszło. Kolejne pudła, przez które Polska spada na 17. miejsce w klasyfikacji. Zdecydowanie prowadzi Norwegia, Niemcy również mogą już być pewni drugiego miejsca. O podium walczą Rosjanie, dzięki znakomitej rywalizacji Shippulina, Włosi, których aktualnie reprezentuje Windish oraz Francuzi.

16:38 – Biathlon – Boe prowadzi Norwegów po zwycięstwo, Rafał Penar tylko raz pudłuje podczas pierwszego strzelania. Polska jest zatem 14.

16:29 – Biathlon – 15. miejsce dowiózł Grzegorz Guzik. Rafał Penar postara się o obronę tej pozycji.

16:24 – Biathlon – Zawodnicy już po raz ostatni dziś są w strefie zmian. Przed ostatnim okrążeniem prowadzi Norwegia, przed Niemcami i Włochami. Francja, Szwecja, Czechy i Rosja też jeszcze powalczą. Reszta jest już za daleko.

16:21 – Biathlon – Kolejne strzelanie, którego nie zaliczymy do udanych. Więcej pudeł od Polski ma dziś tylko, będąca notabene tuż za nami, Finlandia. Biało-czerwoni już w tej chwili pudłowali aż 14 razy! Z drugiej strony trochę nieudanych prób (11) mają również Włosi. W ich przypadku nie stwarza to jednak dużego problemu – wciąż utrzymują się bowiem na 3. miejscu. Polska jest za to dopiero 14.

16:19 – Biathlon – I dogonił! Przed strzelnicą był już blisko, a później tylko strzelał bezbłędnie. Bjoerdalen wyprowadza Norwegię na prowadzenie. Pogubił się przy strzelaniu Hofer i w tym momencie biegnie razem z Claude. Włochy i Francja zajmują w tym momencie pozycje 3-4. Drugi jest Doll z Niemiec. Czekamy na strzelanie Grzegorza Guzika.

16:15 – Biathlon – Źle w pierwszym strzelaniu Guzik. Trzy błędy, po których Polska spada na 13. lokatę. Ciekawie robi się z przodu, gdzie w pogoń za Hoferem udał się Ole Einar Bjoerdalen.

16:11 – Biathlon – Dzielnie radzi sobie po zmianie Grzegorz Guzik, który powalczy o 10. pozycję. Czołowa dziewiątka uciekła już w sposób na tyle wyraźny, że dogonienie jej byłoby wielkim wyczynem. Prowadzą Włosi, którzy dzięki szybkiemu biegowi Hofera uciekają reszcie stawki.

16:06 – Biathlon – Połowa dystansu, druga zmiana. Na prowadzeniu Włochy przed Norwegią, Niemcami, Szwecją i Francją. Polska 11.

16:04 – Łyżwiarstwo szybkie – Dobre wieści z Mińska, gdzie rozgrywane są zawody juniorskiego pucharu świata. Na najniższym stopniu podium stanęły nasze drużyny sprinterek – juniorki (Kaja Ziomek, Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka) oraz neo-seniorek (Natalia Jabrzyk, Aleksandra Kapruziak i Andżelika Wójcik). Zmagania wygrały odpowiednio Japonki i Chinki.

16:04 – Biathlon – Kolejne strzelanie powoduje przetasowanie w stawce. Awans uzyskuje sztafeta włoska, z czołówki wypada Haecki, która ma w tym momencie tylko kilkanaście sekund przewagi nad biegnącą na 10. pozycji Krystyną Guzik. Amerykańska sztafeta po fatalnym strzelaniu spadła zaś aż na 12. miejsce

16:02 – Narciarstwo dowolne – W rywalizacji mężczyzn 58. miejsce zajął Mateusz Habrat. Triumfował Armin Niederer ze Szwajcarii.

15:59 – Narciarstwo dowolne – Karolina Riemen-Żerebecka w formie! Polska skicrossistka zajęła 3. miejsce w zawodach Pucharu Europy w austriackim Pitzal! W finale Polkę wyprzedziły tylko Niemka Daniela Maier i Kanadyjka Marielle Thompson.

15:57 – Biathlon – Jedno pudło Pałki i Polska wciąż na miejscu 10. Najlepiej z czołówki na strzelnicy poradziły sobie Birkeland (Norwegia), Bescond (Francja) i Haecki (Szwajcaria). Czy uciekną reszcie stawki?

15:54 – Biathlon – Fenomenalnie wystartowała Bescond, dzięki której Francja obejmuje prowadzenie przed trzecim strzelaniem. Do Szwecki i Norwegii, za sprawą Haecki, dobiega również Szwajcaria. Wciąż z przodu także USA, choć Egan zdaje się nieco odstawać. Jak Krystyna Guzik? Przed strzelaniem zgubiła jedną pozycję, miejmy nadzieję, że na strzelnicy poradzi sobie lepiej.

15:50 – Biathlon – Pierwsza zmiana za nami. Magdalena Gwizdoń po swojej zmianie zapewnia Polsce miejsce 9. Na prowadzeniu USA, Norwegia i Szwecja. Tam zmiany nastąpiły niemal równocześnie.

15:47 – Biathlon – Drugie strzelanie zdecydowanie gorsze w wykonaniu naszej rodaczki. Gwizdoń, dzięki niecelnym próbom rywalek, utrzymuje jednak 9. miejsce w stawce. Na przedzie następują natomiast przetasowania. Za sprawą Olsbu i Magnusson na czele są w tej chwili Norwegia i Szwecja.

15:41 – Biathlon – Jako pierwsza na trasie prezentuje się Magdalena Gwizdoń. Polka traci jednak sporo w biegu. Dodatkowo notuje jedno pudło na strzelnicy. Na prowadzeniu Szwajcaria i Finlandia. Dalej USA, Niemcy, Rosja, Białoruś i Szwecja. Gwizdoń ze strzelnicy wybiega na miejscu 9.

15:20 Biathlon – Już za moment Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Grzegorz Guzik i Rafał Penar staną przed wyzwaniem, jakim będzie uzyskanie dobrego wyniku w sztafecie mieszanej.

15:00Saneczkarstwo – Wczorajsi zwycięzcy Eggert /Benecken dziś również najlepsi w sprincie. Ich czas to 31.347. Wyprzedzili kolegów z reprezentacji o włos… 5 tysięcznych sekundy! Wendl z Artlem stają tym samym na drugim miejscu na podium. Trzecie miejsce dla trzeciej dwójki niemieckiej – Geueke/Gamm. Polacy na bardzo dobrym 10. miejscu. Gratulujemy świetnej dyspozycji w Winterbergu. Cyrk PŚ przenosi się teraz za ocean. Kolejne zawody już w przyszły weekend w Lake Placid.

14:52Saneczkarstwo – Niemcy Wendl/Arlt obejmują prowadzenie – 31.352. Polacy na miejscu ósmym.

14:48Saneczkarstwo – W tej chwili Polacy są na miejscu piątym. Do zakończenia rywalizacji pozostało 5 par. Prowadzą Amerykanie Mortensen/Terdiman – 31.469.

14:46Saneczkarstwo – Już wiemy, że polska dwójka będzie na pewno w czołowej dziesiątce. Wielkie brawa za występy w Winterbergu. Są w formie już na początku sezonu PŚ. Prowadzą Rosjanie Denisyev/Antonov – 31.570.

14:42Saneczkarstwo – Chmielewski /Kowalewski przegrywają tylko z Łotyszami. Ich czas to 31.658. Zobaczymy czy da to miejsce w dziesiątce.  W najgorszym przypadku uzyskają swój najlepszy rezultat w sprincie, czyli miejsce 11. Na razie jest świetnie! Brawo panowie!

14:33Kombinacja norweska – Johannes Rydzek w swoim stylu odskoczył rywalom w końcówce i zwyciężył po raz drugi w Ruka z wynikiem 27:13.0. Drugi na metę wbiegł Wilhelm Denifl (+14.7), a trzeci Akito Watabe (+15.0). Dzięki ambitnej walce jako 30. na metę przybiegł Adam Cieślar, zdobywając 1 punkt do klasyfikacji PŚ. Niestety na 32. miejscu rywalizację zakończył Szczepan Kupczak, a Paweł Słowiok był dzisiaj 35.

14:30Saneczkarstwo – Przed nami spore emocje, ponieważ za chwilę weekend w Winterbergu zakończą dwójki w sprincie. Polacy z numerem 6. wystartują. Na starcie czołowa 15tka PŚ. Trzymamy kciuki.

14:28Saneczkarstwo – sprint kobiet -Natalie Geisenberger z Niemiec trzecia z czasem 39.201. Wczorajsza triumfatorka rywalizacji jedynek musiała uznać dziś wyższość koleżanki z reprezentacji Dajany Eitberger, która wygrała dzisiejszy sprint – 39.119. Niemki przedzieliła Austriaczka Birgit Platzer – 39.182. Doświadczona Huefner dopiero piąta. Polki oczywiście nie startowały.

14:26Kombinacja norweska – 3,5 kilometra przed metą mamy 4-osobową grupę liderów w składzie: Denifl, Watabe, Rydzek i Seidl. Piąty Riiber już nieco słabnie i traci do rywali 22 sekundy. Tymczasem z tyłu stawki dzielnie o punkty PŚ walczą Polacy. Kupczak jest 29. z przewagą 13 sekund nad 30. Timem Hugiem, za którym jak cień podąża Cieślar.

14:20Saneczkarstwo – sprint mężczyzn – Pięciokrotny zdobywca PŚ – Niemiec Felix Loch powetował sobie niepowodzenie w jedynkach, w których zajął dopiero czwarte miejsce. Pewnie wygrywa sprint z czasem 36.529. Na drugim miejscu Rosjanin Fedorov – 36.615. Potwierdził wysoka formę Rosjan w Winterbergu. Zwycięzca jedynek Ludwig na miejscu trzecim – 36.651. Repilov, który tak świetnie spisał się rano w sprincie był siódmy. Polacy nie startowali.

14:18Kombinacja norweska – Na półmetku nadal na prowadzeniu Watabe, Denifl i Riiber. Prowadząca trójka ma już tylko 12 sekund przewagi nad goniącymi ich Rzydzekiem i Seidlem. Kupczak niestety spadł w klasyfikacji na 28. pozycję i nad 30. w stawce Cieślarem ma 40 sekund przewagi. Paweł Słowiok plasuje się na 36. pozycji (+4:06.0).

14:15Biathlon – Kończymy rywalizację kobiet w sprincie w ramach Pucharu IBU. Wygrywa młoda Czeszka Marketa Davidova, przed Niemkami Nadine Horchler i Dennis Herrmann. 27. Karolina Pitoń, 36. Anna Mąka, 51. Dominika Bielecka. Od biathlon odpoczniemy trochę ponad godzinę, bo już o 15:30 sztafeta mieszana rozpocznie zmagania w ramach Pucharu Świata!

14:13Kombinacja norweska – Na dystansie 2,5 km prowadzi Akito Watabe. Tuż za im biegnie Wilhelm Denilf (+0.5) i Jarl Magnus Riiber (+0.9). Czwarty Mario Seidl ma już 33 sekundy straty. Bardzo istotne jest to, że Szczepan Kupczak nadal utrzymuje 23. pozycję ze stratą +1:54s. Zakopiańczyk dzielnie trzyma się grupki 7 biegaczy, której przewodzi David Pommer. Za ich plecami dzielnie walczy Adam Cieślar, który awansował już na 30. pozycję (+3:03.6).

13:59Kombinacja norweska – Już za moment rozpocznie się druga konkurencja dwuboju – na 10 km metodą Gundersena. Jako pierwszy na trasę ruszy Norweg Magnus Jarl Riiber, a osiem sekund później Japończyk Akito Watabe. Kolejny na starcie Wilhelm Denilf będzie miał 18 sekund, Mario Seidl 46, a Johannes Rydzek 1 minutę cztery sekundy. My będziemy śledzić walkę Polaków o punkty PŚ. Szczepan Kupczak wystartuje jako 16 (+2.12), Adam Cieślar 32 (+3:17), a Paweł Słowiok 41 (+5:05).

13:56 – Biathlon – Anna Mąka na mecie melduje się na 30. miejscu, w gronie 51 zawodniczek. Karolina Pitoń jest 24, a więc dziś będzie najlepszą z Polek. Jeszcze tylko końcowe rozstrzygnięcia i wszystko będzie jasne.

13:52 – Biathlon – Czyżby rosła następczyni Gabrieli Koukalowej (znanej pod nazwiskiem Soukalowej)? Urodzona w 1997 roku Marketa Davidowa obejmuje prowadzenie na finiszu i włącza się do walki o zwycięstwo w zawodach. Czy którejś z zawodniczek uda się wyprzedzić Czeszkę?

13:50 – Biathlon – No i Anna Mąka dostosowuje się do koleżanek. Trzy pudła na drugim strzelaniu i w tej chwili 24. miejsce ex quo z… Karoliną Pitoń. To może dać środek stawki na koniec zawodów, ale nie będzie zbyt dobrego miejsca.

13:42 – Biathlon – No wreszcie dobre wieści ze strzelnicy! Anna Mąka bez pudła na pierwszym strzelaniu i na razie 18. miejsce. Przy dobrym drugim strzelaniu może być naprawdę dobry wynik. Na mecie 28 zawodniczek, w czołówce bez zmian.

13:38 – Biathlon – Nieźle trzyma się Karolina Pitoń! Mimo czterech pudeł, po przybiegnięciu 20 zawodniczek na metę Polka jest na 9. miejscu. Dopiero 16. Dominika Bielecka.

13:33 – Biathlon – Jedną rzeczą jest słabe strzelanie Polek, ale drugą fakt, że warunki nie rozpieszczają dziś zawodniczek. 22 zawodniczki strzelały już dwukrotnie i ani jedna nie zaliczyła czystego konta. Na finiszu prowadzi Nadine Horchler, przed Denisse Hermann, znaną… z biegów narciarskich! Niemki na razie rządzą, ale bieg skończyło do tej pory dopiero 12 zawodniczek.

13:25 – Biathlon – Niedobrze strzelała Dominika Bielecka. Najpierw jedno pudło Polki, potem trzy niecelne strzały i będzie dalekie miejsce. Niewiele lepiej poradziła sobie Karolina Pitoń, która najpierw spudłowała raz, potem trzy razy… Czekamy tylko na Annę Mąkę. Oby oko Polki było celniejsze, niż koleżanek.

13:20 Biegi narciarskie – Iivo Niskanen wygrywa dzisiejszy bieg na 15 kilometrów mężczyzn! Świetny występ Fina. 10,2 sekundy stracił Emil iversen, 11,2 sekundy obrońca Kryształowej Kuli – Martin Juhnsrud Sundby. Czekamy na wszystkich Polaków na mecie i poinformujemy o miejscach biało-czerwonych.

13:13 – Biathlon – Średnio wyszło Polkom pierwsze strzelanie. Bielecka i Pitoń solidarnie zaliczyły po jednym niecelnym strzale. Miejsc na razie podawać nie ma sensu, bo obie panie ruszały jako jedne z pierwszych zawodniczek, więc w ogólnym kontekście niewiele wiadomo.

13:10 – Saneczkarstwo – Wracając do rywalizacji jedynek w 1. ślizgu najlepszy czas uzyskał niespodziewany zwycięzca, czyli Ludwig – 52.181. W drugim ślizgu najlepszy był Włoch Dominik Fischnaller z czasem 52.448. Dało mu to awans z 27. na aż 15. miejsce! Kurowski miał niestety dopiero 29. czas drugiego ślizgu. Jego łączny czas był gorszy od zwycięzcy aż o sekundę… 1:45.817

13:08 – Biegi narciarskie – Dzieje się bardzo dużo! Przybiegają do mety kolejni zawodnicy, a nikt nie może wygrać z Iivo Niskanenem, który raczej wygra dzisiejsze zawody. Teoretycznie mogą mu jeszcze zagrozić Halfvarsson i Sundby, ale będzie ciężko wyprzedzić Fina, choć większe szanse ma na to Szwed. Czekamy na rozstrzygnięcia i Polaków na mecie, choć nie ma co liczyć na dobre rezultaty.

13:05 – Biathlon – Rano biegali panowie, teraz jest szansa na lepsze wyniki biało-czerwonych, bo na trasę sprintu w ramach pucharu IBU wybiegną Polki. Z 2. numerem ruszyła na trasę Dominika Bielecka, z 6. Karolina Pitoń i z 53. Anna Mąka, a więc dość szybko będziemy wiedzieć, jak radzą sobie Polki.

12:54 – Biegi narciarskie – Calle Halfvarson! Szwed prowadził na każdym pomiarze czasu do którego dobiegł, więc może włączyć się do walki o czołowe pozycje. Dawno nie było o Polakach. Maciej Staręga na drugim pomiarze czasu na miejscu 55., Jan Antolec jest 85., a Paweł Klisz 93 – ostatni. Słabe wyniki Polaków.

12:52 – Saneczkarstwo – W sprintach jedynek nie będziemy oglądać reprezentantów Polski, ponieważ do tej rywalizacji przystępuje najlepsza 15tka w klasyfikacji PŚ. Ewie Kuls brakło niewiele, bo była wczoraj 17. Maciejowi dziś zabrakło więcej. Czekamy na rywalizację dwójek, która rozpocznie się o godzinie 14:30. Emocje gwarantowane.

12:49 – Biegi narciarskie – Zaczynają coraz lepsi docierać do mety, na której zameldowało się już 21 zawodników. Iivo Niskanen o 17 sekund wyprzedza Johana Olssona. To są zawodnicy, którzy raczej na pewno znajdą się w czołówce, ale o podium jeszcze może być ciężko Zobaczymy, co przyniosą kolejne mijane kilometry przez innych zawodników.

12:43 – Saneczkarstwo – Po paniach swój ślizg wykonają panowie, a rywalizację w sprincie zakończą dwójki, z udziałem Chmielewskiego z Kowalewskim.

12:41 – Saneczkarstwo – O godzinie 13:00 do rywalizacji w sprincie przystąpią panie. Niestety na liście startowej nie mamy żadnej Polki. Ani Kuls, ani Wojtuściszyn.

12:41- Biegi narciarskie – 57. miejsce Dominika Burego na drugim pomiarze czasu. To rzecz jasna nie wróży dobrego miejsca. Ciekawa sytuacja kilka kilometrów wcześniej, gdy na pierwszym pomiarze prowadzi Francuz Maurice Manificat. Dopiero 10. w tym miejscu jest hegemon ostatnich dwóch sezonów – Martin Junsrud Sundby, ale ta strata nie jest duża.

12:35 – Saneczkarstwo – Fantastyczna forma Rosjan w Winterbergu. W pierwszej szóstce rywalizację ukończyła trójka z nich. Drugi był Repilov – 1:44.921, a trzeci Niemiec Langenhan – 1:44.977. Loch czwarty. Maciej Kurowski spadł na miejsce 26. po drugim ślizgu.

12:33 – Biegi narciarskie – Dominik Bury już na trasie, a więc pierwszy z Polaków ruszył do rywalizacji. My czekamy na pierwszych zawodników na finiszu. To powinno nastąpić w najbliższych kilku minutach.

12:26 – Saneczkarstwo – Niesamowita historia w jedynkach męskich. Wygrywa co prawda Niemiec, ale Johannes Ludwig. 1:44.723 to jego łączny czas. Pierwsze zwycięstwo w PŚ w karierze. Ludwig musiał przebijać się przez kwalifikacje!

12:22 – Saneczkarstwo – Repilov miał sporą przewagę nad Langenhanem po pierwszym ślizgu. 8. czas drugiego ślizgu pozwala mu jednak objąć prowadzenie z wynikiem 1:44.921.

12:20 – Biegi narciarskie – Na razie na trasie rządzą Finowie. Po przebiegnięciu 3,1 km na prowadzeniu Iivo Niskanen przed wspomnianym wcześniej Samim Jauhojaervim. Kolejni zawodnicy pojawiają się jednak na trasie. Przed nami czołówka, która powinna podzielić między sobą czołowe pozycje dzisiejszego biegu.

12:20 – Saneczkarstwo – Pavlichenko dopiero 3. Prowadzi nadal Langenhan przed Lochem.

12:18 – Saneczkarstwo – Łotysz Rozitis spada na miejsce 14. Faworyci prowadzą. Przed nami dwóch Rosjan.

12:17 – Saneczkarstwo – Langenhan pierwszy, a Loch drugi. Jeszcze Niemiec, dwóch Rosjan i Łotysz na starcie. Jest bardzo ciekawie.

12:13 – Saneczkarstwo – Felix Loch gorszy o 52 tysięczne sekundy od kolegi z reprezentacji. Daje mu to na razie miejsce drugie.

12:13 – Biegi narciarskie – Faworyci okupują właściwie całą listę startową, więc walka o najwyższe laury może się toczyć do samego końca. Na razie wystartowało blisko 30 zawodników. Stawce po kilku przebiegniętych kilometrach przewodzi Fin Sami Jauhojaervi.

12:11 – Saneczkarstwo – Andi Langenhan obejmuje prowadzenie – 1:44.977. Na starcie faworyt Felix Loch.

12:09 – Saneczkarstwo –  Rosjanie lubią ciężkie warunki. Stepanov wychodzi na prowadzenie – 1:45.059

12:06 – Saneczkarstwo – Coraz gorsze warunki na torze. Zaczął padać śnieg. Kindl pierwszy, a Kurowski 17. Jeszcze najlepsza 9. po pierwszym ślizgu.

12:05 – Biegi narciarskie – Po emocjach związanych ze startem Justyny Kowalczyk i biegu na 10 km kobiet, tym razem pora na start mężczyzn na 15 kilometrów stylem klasycznym. Na trasie 98 zawodników i 4 Polaków – numer 61 Dominik Bury, numer 79 Jan Antolec, numer 88 Maciej Staręga i numer 90 Paweł Klisz. Na wybitne wyniki na pewno nie liczymy.

12:01 – Saneczkarstwo – Austriak Kindl, który był dopiero 13. po pierwszym ślizgu zmienia na prowadzeniu Palika. Łączny czas to 1:45.093.

11:59 – Saneczkarstwo – Niemiec Palik w dolnej części pojechał dobrze i wychodzi na prowadzenie z czasem 1:45.155.

11:55 – Saneczkarstwo – Włosi dziś bardzo słabo. Najlepszy z nich Gruber wskakuje na miejsce drugie. Trener Zoeggeler zachwycony z pewnością nie jest…

11:50 – Saneczkarstwo – Amerykanin Chris Mazdzer wychodzi na prowadzenie – 1:45.210. Polak spada na miejsce 9 i nie utrzyma 22. lokaty.

11:43 – Saneczkarstwo – Kurowski uzyskał gorszy czas drugiego ślizgu – 53.090. Daje mu to niestety dopiero 5. miejsce. A jeszcze 21. zawodników na starcie…

11:42 – Kombinacja norweska – Ostatnia trójka dwuboistów zmagała się z wiatrem w plecy. Joegen Graabak zanotował jedynie 117 metrów (22. pozycja), a Eric Frenzel jedynie 113,5m (29). Johannes Rydzek zakończył zawody rezultatem 126,5 m (6). Konkurs skoków wygrał Magus Jarl Riiber (133,5), przed Akito Watabe (133,5) i Wilhelmem Denilfem (132m). Szczepan Kupczak uplasował się na dobrym 18. miejscu (118m) ze sporymi nadziejami na punkty PŚ po biegu. Adam Cieślar po skokach jest 34., a Paweł Słowiok 44. Druga konkurencja dwuboju zaplanowana jest na godzinę 14:00.

11:38 – Saneczkarstwo – Jeden z faworytów Włoch Fischnaller wychodzi na prowadzenie z czasem 1:45.293. Będzie się z pewnością piął w klasyfikacji.  Jego brat Kevin był bliski upadku. Bardzo wymagający tor. Zawodnicy popełniają sporo błędów.

11:35 – Biathlon – Zakończył się sprint mężczyzn. Zwyciężył Rosjanin Matvey Eliseev, przed rodakiem Dmitrim Malyshką oraz Norwegiem Henrikiem L’Abbe Lundem. Biało-czerwoni zaprezentowali się bardzo słabo. Łukasz Szczurek był 34., Andrzej Nędza-Kubiniec uplasował się na 43. miejscu, a Tomasz Zięba był 87.

11:33 – Kombinacja norweska – Jeszcze tylko 7. zawodników na starcie. Grupę najsilniejszych dwuboistów otwiera świetnym skokiem Akito Watabe (133,5). Japończyk przegrywa jedynie Riiberem.

11:29 – Saneczkarstwo – Rozpoczął się drugi ślizg. Kurowski wystartuje jako 10.

11:22 – Kombinacja norweska – Takehiro Watanabe w świetnym stylu osiąga 131,5 metra. Japończyk przegrywa jedynie z rewelacyjnym na skoczni Riiberem (133,5). Trzeci jest obecnie Ikka Herola (126m). Po skokach 45. zawodników Szczepan Kupczak jest 10., więc w najgorszym przypadku będzie 22!

11:18 – Kombinacja norweska – Adam Cieślar oddał skok na odległość 112,5 metra. Obecnie daje mu to 17. pozycję (90.1pkt) i zachowuje szanse na walkę o czołową trzydziestkę.

11:14 – Kombinacja norweska – Za moment na belce startowej pojawi się ostatni z Polaków, Adam Cieślar. Zawodnik z Wisły uzyskał we wczorajszym konkursie 133 metry. Dziś będzie o to bardzo trudno, ale mimo wszystko, liczymy na przyzwoity skok. Po skokach 38. zawodników prowadzi wciąż Riiber (133,5m). Szczepan Kupczak jest 8. (118m), a Paweł Słowiok 24. (100,5m).

11:12 – Biathlon – Niech komentarzem do startu biało-czerwonych będzie ostatnie strzelanie Tomasza Zięby. Polak spudłował… 4 razy i zajmuje bardzo daleką lokatę na tym etapie rywalizacji. W klasyfikacji końcowej spadają też Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza Kubiniec, którzy w tej chwili plasują się na granicy drugiej i trzeciej dziesiątki.

11:10 – Saneczkarstwo – dodatnia temperatura powietrza spowodowała, że tor stał się wolniejszy. Faworyci na dalszych miejscach po pierwszym ślizgu : Palik 14., Loch 6., Kindl 13., Langenhan 8. Warunki pogodowe rozdają dziś karty. Podobnie było rok temu. Prowadzą zawodnicy, którzy mieli lepsze warunki, a startowali odpowiednio z numerami startowymi : 17, 22 i 19. 1. Ludwig 52.181 2. Repilov (Rosja) 52.343 3. Pavlichenko (Rosja) 52.405. Drugi ślizg zapowiada się pasjonująco. Liczymy na utrzymanie 22. miejsca Macieja Kurowskiego. Byłby to dobry wynik. Start drugiego ślizgu już o 11:20.

11:06 – Kombinacja norweska – Skoki oddało już 30. zawodników. Okazuje się, że próba oddana przez Kupczaka (118m) może otworzyć mu drogę do pierwszych w tym sezonie punktów PŚ. Zakopiańczyk ciągle plasuje się na 5. pozycji. Paweł Słowiok jest 15. (100,5m).

11:03 – Biathlon – Na prowadzeniu nadal Matvej Eliseev, ale zmiana tuż za nim, bo na drugie miejsce wskakuje drugi z Rosjan – kolejny znany z PŚ zawodnik – Dmitri Malyshko, który do swojego kolegi z reprezentacji stracił tylko trochę ponad 4 sekundy. Łukasz Szczurek, ze stratą bliską 3 minut na 20. miejscu, Andrzej Nędza-Kubiniec plasuje się pięć miejsc dalej. Na finiszu już połowa stawki – 65 zawodników.

10:59 – Kombinacja norweska – Jarl Magnus Riiber obejmuje prowadzenie po skoku na odległość 133,5 metra. Paweł Słowiok chwilę później notuje jedynie 100,5 metra i jest obecnie 10. Kupczak plasuje się na 5. pozycji.

10:57 – Biathlon – No i niestety – Polacy strzelecko w normie. Dwa pudła na drugim strzelaniu Łukasza Szczurka i po nim nasz zawodnik plasuje się na 14. miejscu. Strzelał też po raz pierwszy Tomasz Zięba i Polak notuje jedno pudło, a więc wiemy na pewno, że biało-czerwoni nie zanotują dzisiaj czystego konta na strzelnicy.

10:54 – Kombinacja norweska – Szczepan zaliczył tylko 118 m i raczej chyba stracił szanse na punty PŚ przed biegiem. Obecnie plasuje się na 4. lokacie (106,5pkt).

10:50 – Saneczkarstwo – Pierwszy ślizg wygrywa Johannes Ludwig, który miał 17. numer startowy. Za nim nie Niemcy, ale dwóch Rosjan… Niespodzianki w pierwszym ślizgu ze względu na pogorszenie warunków na torze. Maciej Kurowski na dobrym 22. miejscu. Drugi ślizg już o 11:20. Będzie bardzo ciekawie, bo faworyci są dalej w klasyfikacji.

10:51 – Kombinacja norweska – Na belce startowej mamy już Szczepana Kupczaka. Liczymy na doby rezultat Zakopiańczyka. Po skokach 11. zawodników prowadzi Haavard Klemetsen (123,5m).

10:48 – Biathlon – Na finiszu prowadzi w tej chwili Matvey Elisev z Rosji, który o 4,1 sekundy wyprzedza etatowego uczestnika Pucharu Świata Henrika L’Abbe Lunda.

10:48 – Saneczkarstwo – Zdobywca PŚ Felix Loch dopiero szósty! Prowadzi Ludwig…

10:47 – Kombinacja norweska – Rozpoczynamy konkurs skoków na obiekcie Rukatunturi (HS142). W gronie 50. zawodników wystartuje trójka Polaków: Paweł Słowiok (19. numer startowy), Szczepan Kupczak (12) i Adam Cieślar (39). Jako ostatni na starcie pojawi się zwycięzca wczorajszych zawodów, Niemiec Johanes Rydzek.

10:46 – Saneczkarstwo – Austriak Kindl też sobie nie poradził. Ludwig prowadzi! Została dwójka Niemców na starcie.

10:44 – Saneczkarstwo – Polak pnie się w klasyfikacji. Została najlepsza trójka na starcie. Polak będzie 22.

10:43 – Łyżwiarstwo figurowe – W nocy polskiego czasu dokończona została rywalizacja w zawodach NHK Trophy, zaliczanych do cyklu Grand Prix. Natalia Kaliszek i Maksim Spodyriew za program dowolny uzyskali 88,01 pkt i z sumą 147,993 pkt zajęli 7. miejsce. Zmagania par tanecznych, z rekordem świata w łącznej nocie (195,84 pkt) wygrali Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir.

10:42 – Biathlon – Andrzej Nędza-Kubiniec strzela fatalnie, po trzech pudłach na drugim strzelaniu w tej chwili na finiszu Polak 9. w gronie 21 zawodników. Strzelał po raz pierwszy też Łukasz Szczurek i tu musimy być zdecydowanie bardziej zadowoleni, bo po bezbłędnym strzelaniu Polak jest 16. Może będzie niezły występ.

10:42 – Biegi narciarskie – Wszystkie zawodniczki dobiegły już do mety. Justyna utrzymała 9. lokatę, zaś Galewicz zajęła 78. miejsce wyprzedzając tylko reprezentantkę Korei Południowej.

10:40 – Saneczkarstwo – Kurowski 17. Do końca pięciu zawodników. Ludwig nadal prowadzi. Zawodnicy mają sporo problemów na tym trudnym torze.

10:38 – Saneczkarstwo – 6 zawodników do końca, a Ludwig nie daje się zepchnąć z pierwszej pozycji.

10:35 – Kombinacja norweska – W fińskim Ruka zakończyła się runda prowizoryczna przed dzisiejszym konkursem skoków do kombinacji. Najdłuższy skok oddał Magnus Jarl Riiber, który uzyskał 139 metrów. Norweg wczoraj pauzował z powodu urazu barku. Dziś może być jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa na skoczni. Najlepiej z Polaków spisał się Szczepan Kupczak uzyskując rezultat 126 metrów (15. miejsce). Adam Cieślar skoczył 117,5 metra (30), natomiast Paweł Słowiok jedynie 102 m (45). Początek konkursu za 10 minut.

10:37 – Saneczkarstwo – Najlepsi na starcie, a prowadzi wciąż Ludwig – 52.181

10:34 – Saneczkarstwo – Wszystko wskazuje na to, że Polak po pierwszym ślizgu będzie na 24. miejscu. Przyzwoity wynik.

10:30 – Biegi narciarskie – Druga z Polek, Martyna Galewicz, nie zaliczy tego występu do udanych. W połowie dystansu Polka zajmuje 77. miejsce na 79 zawodniczek. Martynę wyprzedzają biegaczki z dość tropikalnych krajów jeśli chodzi o biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk wyprzedzona jeszcze przez Laurę Mononen z Finlandii, jest 9.

10:30 – Saneczkarstwo – Prowadzi Niemiec Ludwig – 52.181. Drugi Amerykanin West 52.250. Czas Polaka to 52.727.

10:24 – Biathlon – Andrzej Nędza Kubiniec z jednym pudłem na pierwszym strzelaniu. W tej chwili rywalizacji Polak jest dopiero 7. ze stratą 53,2 sekundy w gronie 23 zawodników. Na prowadzeniu Norweg Vegard Gjermundshaug. Czekamy na drugie strzelanie Polaka.

10:24 – Saneczkarstwo – Przed nami ślizgi najlepszej piętnastki PŚ. Polak ukończy pierwszy ślizg w trzeciej dziesiątce.

10:20 – Biegi narciarskie – Justyna jest już na mecie i zajmuje aktualnie 8. miejsce ze stratą ponad 50 s do Bjoergen. Końcówka biegu była mordercza dla Polki. Wygrywa Bjoergen, dugie miejsce dla Parnakoski, trzecia jest Weng. Na trasie są jeszcze zawodniczki z dalszymi numerami, ale nie powinny zagrozić czołówce.

10:23 – Saneczkarstwo – Niemiec Ludwig przewodzi stawce, Kurowski już 12.

10:15 – Biegi narciarskie – Justyna niestety słabnie, po 8 km jest 6. i traci 30 s do Bjoergen, na drugie miejsce awansowała finka Parmakoski, trzecia jest Weng.

10:12 – Saneczkarstwo – Polak na miejscu ósmym, ale jeszcze 20 zawodników wykona swoje ślizgi. Nadal prowadzi Egger.

10:08 – Biegi narciarskie – Justyna po 6,2 km traci już 14,8 s i zajmuje 4. miejsce. Dalej prowadzi Bjoergen, która zwiększa przewagę nad resztą zawodniczek.

10:08 – Saneczkarstwo – Polak już szósty. Prowadzi Austriak Egger.

10:05 – Biegi narciarskie – Po 5 kilometrach Justyna jest piąta i traci 8 s do Bjoergen. Druga jest Finka Parmakoski a trzecia Weng. Polka niestety traci do czołówki.

10:03 – Saneczkarstwo – Chmielewski/Kowalewski wczoraj w drugim ślizgu mieli na dolnym odcinku drugi czas! Lepsi byli tylko Kanadyjczycy. To pokazuje potężny potencjał naszych juniorskich mistrzów świata. Dziś Kurowski w najlepszym wypadku będzie pod koniec trzeciej dziesiątki po pierwszym ślizgu

10:01 – Biathlon – Nadrabiamy zaległości biathlonowego pucharu IBU w Beitostolen. Dziś zostaną rozegrane sprinty przełożone z wczoraj. Jako pierwsi na trasę wybiegną panowie. W stawce 113 zawodników jest trójka Polaków – Andrzej Nędza Kubiniec – numer 9, Łukasz Szczurek – numer 64 i Tomasz Zięba – numer 92.

10:00 – Biegi narciarskie – Justyna jest trzecia po 3,1 km tracąc do Bjoergen 2,1 s.

10:00 – Saneczkarstwo – Ciekawostką jest to, że rekord toru należy do Ukraińca Antona Dukacha. To pokazuje jaki ten tor jest nieprzewidywalny. Prowadzi Włoch Gruber. Kurowski będzie spadać w klasyfikacji.

09:58 – Saneczkarstwo – Tor w Winterbergu jest bardzo trudny. W tamtym sezonie Maciej po pierwszym ślizgu był trzeci! Najlepsze jego miejsce w Winterbergu to 24. (2011 rok)

09:55 – Biegi narciarskie – Justyna prowadzi na pierwszy punkcie, Bjoergen traci do niej niecałą sekundę.

09:53 – Saneczkarstwo – Jedynki mężczyzn – słaby ślizg Polaka i na razie jest na miejscu drugim. Pozostało 30 zawodników do końca pierwszego ślizgu.

09:52 – Biegi narciarskie – Ruszyła Justyna! Za kilka minut poznamy pierwsze wyniki. Tymczasem na prowadzeniu trzy Norweżki: Bjoergen, Weng, Oestberg.

09:45 – Biegi narciarskie – Na pierwszym punkcie pomiaru czasu prowadzi młoda i nieznana dotąd Niemka Katharina Henig, która wyprzedza bardziej znane i utytułowane rywalki, na trasę ruszyła już Marit Bjoergen.

09:40 – Saneczkarstwo – Już o 9:45 rywalizację w PŚ w Winterbergu rozpoczną saneczkarze. Wśród 32. zawodników jest nasz najbardziej doświadczony saneczkarz – Maciej Kurowski. Wystartuje z numerem drugim. Odbędą się 2 ślizgi. Drugi zaplanowano na godzinę 11:20. Oprócz rywalizacji jedynek będziemy mogli śledzić konkurencję nieolimpijską, czyli sprinty. Od godziny 13 w szranki staną najpierw panie, potem panowie i na koniec dwójki. Liczymy na tak udane występy jak wczorajszy popis Chmielewskiego z Kowalewskim.

09:35 – Biegi narciarskie – Dziś w Ruce dużo lepsze warunki niż wczoraj. Nie wieje silny wiatr i nie pada śnieg, a co za tym idzie tory są dobrze przygotowane. Justyna ruszy na trasę jako 42. a Martyna z numerem 70.

09:28 – Biegi narciarskie – zapraszamy na relacje z biegu na 10 km techniką klasyczną kobiet. Wśród 80 zawodniczek na liście startowej mamy dwie Polki, Justynę Kowalczyk i Martynę Galewicz.

09:20 – Haloo haloo! Zaczynamy! Za oknami piękny niedzielny poranek. Oby taki sam był w Skandynawii, a konkretnie w fińskiej Ruce, bo to tam właśnie przenosimy się na początek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password