Zimowe LIVE – 27 stycznia

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Kwalifikacje olimpijskie zostały już rozdane, a rankingi olimpijskie zamknięte. Teraz pozostaje nam już tylko obserwowanie i kibicowanie naszym reprezentantom w zawodach poprzedzających najważniejszą imprezę czterolecia. Zapraszamy na LIVE już od 10:15!

Konkurs!
Pytanie: Które miejsce zajmie alpejka Maryna Gąsienica-Daniel w niedzielnym slalomie w Lenzerheide?
Punktacja: 10 pkt. za bezbłędny typ, 8 pkt. za pomyłkę do 3 miejsc, 5 pkt. za pomyłkę do 7 miejsc, 3 pkt. za pomyłkę do 15 miejsc, 1 pkt. za pomyłkę do 20 miejsc. Możecie również zaryzykować i obstawić, iż Polka nie ukończy rywalizacji. Jeśli traficie – dostaniecie 10 punktów, jeśli nie – 0.
Odpowiedzi prosimy przesyłać do 28 stycznia do godziny 9:30 na [email protected]

STARTY POLAKÓW

Tym pięknym zwycięstwem kończymy naszą sobotnią relację. Na kolejną dawkę emocji zapraszamy już jutro. 

17:47 – Skoki narciarskie – Polska wygrywa oczywiście dzisiejszy konkurs PŚ w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzeci wynik należał do Norwegów.

17:42 – Skoki narciarskie – GDZIE ON WYLĄDOWAŁ!!! Kamil Stoch!!! 141,5 m to nowy rekord skoczni w Zakopanem.

17:30 – Skoki narciarskie – Znacznie lepiej skacze w drugiej serii Dawid Kubacki! Polak osiągnął 133 m i wszystko wskazuje na to, że jeszcze bardziej odskoczymy rywalom.

17:23 – Skoki narciarskie – Po dwóch grupach zawodników w finałowej rundzie prowadzimy i mamy 16 pkt. przewagi nad Norwegami.

17:20 – Skoki narciarskie – Ależ formę złapał Stefan Hula! Polak poszybował na 135,5 m.

17:14 – Skoki narciarskie – Po pierwszej grupie skoczków utrzymujemy prowadzenie! Historyczna wygrana w Zakopanem coraz bliżej.

17:10 – Skoki narciarskie – Równo i dobrze skacze dziś Maciej Kot. 130 m w finale to dobre otwarcie drugiej rundy.

17:05 – Skoki narciarskie – Wracamy do Zakopanego, gdzie zaczyna się druga seria drużynowego konkursu PŚ. Czekamy na skok Macieja Kota.

16:45 – Skoki narciarskie – Po pierwszej serii Polska prowadzi z przewagą 7.7 pkt. nad Niemcami. Trzecie miejsce zajmują Norwegowie, którzy tracą do nas 18.2 pkt.

16:43 – Skoki narciarskie – Psuje Norweg swoją próbę! Stjernen uzyskał tylko 128,5 m. Polska będzie liderem po pierwszej serii konkursu w Zakopanem!

16:41 – Skoki narciarskie – Świetnie Kamil Stoch!!! Nasz lider poszybował na 134 m! Czekamy na Stjernena!

16:31 – Skoki narciarskie – Marius Lindvik wylądował tylko metr dalej i utrzymujemy prowadzenie! Nasza przewaga nad Norwegami wynosi teraz 4.4 pkt.

16:29 – Skoki narciarskie – Dawid Kubacki zanotował 128,5 m i będziemy czekać na odpowiedź Norwegów.

16:21 – Skoki narciarskie – Johann Andre Forfang uzyskał 133,5 m, a to oznacza, że po dwóch grupach zawodników Polska prowadzi z przewagą 9 pkt. nad Norwegią.

16:19 – Skoki narciarskie – REWELACYJNY skok Stefana Huli!!! 136 m naszego reprezentanta daje nam wyraźne prowadzenie!

16:15 – Kombinacja norweska – Podczas biegu stracił Szczepan Kupczak, który finiszuje jako 40.

16:12 – Kombinacja norweska – Na metę dociera również grupa, w której biegł cały czas Paweł Słowiok. Polak linię mety mija jako 28.

16:10 – Kombinacja norweska – Zdecydowanie wygrywa Akito Watabe. Ciekawsze rzeczy działy się jednak za jego plecami. Fenomenalny finisz zanotował Vinzez Geiger, który na ostatnich 1,5km awansował z szóstego miejsca na drugie miejsce. Na podium stanie jeszcze Magnus Riiber.

16:10 – Skoki narciarskie – Pół metra bliżej ląduje Anders Fannemel, ale rekompensata za wiatr daje Norwegom prowadzenie po pierwszej grupie skoczków. Polacy zajmują drugie miejsce ze stratą 2 pkt.

16:09 – Skoki narciarskie – Świetnie zaczyna Maciej Kot! Zakopiańczyk poszybował na 133 m i obejmujemy prowadzenie.

16:07 – Kombinacja norweska – Tylko 2,5 kilometra do końca biegu, a Magnus Riiber do Akito Watabe traci już przeszło minutę. Dodatkowo Norweg słabnie, jego przewaga nad trzecim Riessle spadła już do niespełna 18 sekund. Słowiok jest w tym momencie 27. Znajduje się w grupie narciarzy, która walczyć będzie o miejsce 25. Kupczak spada na dalsze pozycje.

16:03 – Kombinacja norweska – Akito Watabe biegnie po zwycięstwo. Wzrasta do 47,5 sekundy jego przewaga nad Riiberem. Paweł Słowiok jest 25., Szczepan Kupczak 36. w połowie trasy.

16:02 – Skoki narciarskie – Czas na wielkie święto skoków! Na Wielkiej Krokwi rozpoczyna się właśnie drużynowy konkurs PŚ. Polacy w składzie: Kot, Hula, Kubacki i Stoch powalczą o pierwsze w historii drużynowe zwycięstwo w Zakopanem!

15:56 – Kombinacja norweska – Czołówka ma już za sobą 2,5 kilometra. Lekko zmniejszyła się przewaga Akito Watabe nad goniącymi. Drugi jest w tej chwili Magnus Riiber z Norwegii. Z Polaków lepiej na trasie biegowej powodzi się Pawłowi Słowiokowi, który jest 27. Miejsce za nim, ale ze stratą sześciu sekund, biegnie Szczepan Kupczak.

15:30 – Biathlon – Fatalne strzelanie biało-czerwonych. Pitoń przybiegła jako pierwsza z Polek, ale spudłowała aż trzykrotnie. Dwa pudła Mąki i Mitoraj też nam nie dają powodu do optymizmu. Na ten moment Mitoraj jest 32., Pitoń 36., a Mąka 37. Po drugie złoto na tych zawodach, a trzeci medal w ogóle zmierza Chloe Chevalier.

15:26 – Łyżwiarstwo szybkie – Karolina Bosiek wystartowała w rywalizacji na 3000 metrów podczas Pucharu Świata Juniorów w Innsbrucku. Polka… zdecydowanie wygrała tę rywalizację, notując czas 4:18.47. Nad drugą Joy Beune z Holandii Polka wypracowała sobie aż 2,40 sekundy przewagi.

15:23 – Biathlon – Oj, teraz słabe strzelanie Polek. Najlepiej celowała Pitoń, która zaliczyła tylko jedną karną rundę, a po 300 metrów dodatkowego biegu (dwie karne rundy) muszą pokonać Mitoraj i Mąka. Pitoń jest 26., Mąka 28., a Mitoraj 30. Przed nami ostatnie strzelanie, ale dobrego wyniku tu nie będzie. Na prowadzeniu ponownie Chloe Chevalier przed Varvynets i Oberhofer. Wydaje się, że dwie pierwsze zawodniczki między sobą stoczą walkę o złoto, bo dzieli je tylko 10 sekund.

15:22 – Biegi narciarskie – Laurien van der Graff wygrała rywalizację w sprincie kobiet, to jej drugie pucharowe zwycięstwo w karierze. Kolejne lokaty zajęły Sophie Caldwell oraz Maiken Caspersen Falla. Wśród mężczyzn triumfował lider Pucharu Świata – Johannes Hoesflot Klaebo, przed Lucasem Chanavat i Calle Halfvarssonem. Maciej Staręga zajął 12. miejsce.

15:17 – Biathlon – A teraz mamy odwrotność pierwszego strzelania, czyli Mąka i Mitoraj na czysto, a Pitoń spudłowała raz. Polki w tej kolejności na 19., 26. i 32. pozycji. Świetnie strzelała czołówka i przewaga pierwszej piątki nad resztą jest już dość znaczna. Prowadzi Chloe Chevalier.

15;10 – Biathlon – Bardzo dobre strzelanie Karoliny Pitoń. Bezbłędna Polka jest 18. Po razie pudłowały Anna Mąka i Kinga Mitoraj – odpowiednio na 30. i 35. miejscu. Prowadzi Ukrainka Irina Varvynets.

15:00 Biathlon – Rozpoczynamy drugi akt zmagań dzisiejszego dnia na Mistrzostwach Europy w Ridnaun-Val Ridanna. Na starcie biegu na dochodzenie trzy Polki – Anna Mąka – numer 25., Karolina Pitoń – numer 26. i Kinga Mitoraj – numer 36. Polki do liderki tracą ponad minutę. Stawka jest bardzo wyrównana.

14:52 – Biegi narciarskie – Maciej Staręga zakończył swój udział w dzisiejszych zawodach na półfinale. Polak miał kolizję na trasie i dobiegł do mety na ostatnim – szóstym miejscu. Prawdopodobnie zakończy zawody na 12. lokacie – co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie. Pierwszy półfinał wygrał Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

14:35 – Biegi narciarskie – Staręga zajął 4. miejsce w swoim ćwierćfinale, ale ze względu na fakt iż był to najszybszy bieg, Polak wystąpi w ćwierćfinale. Brawo Maciek! Wszyscy czołowi zawodnicy zakwalifikowali się do kolejnego etapu.

14:10 – Biegi narciarskie – Rozpoczynają się ćwierćfinały sprintów techniką dowolną. Maciej Staręga pobiegnie w ostatnim biegu.

13:10 – Biathlon – Grzegorz Guzik jest w grupie zawodników, którzy dziś nie wystartowali w biegu na dochodzenie. A jest ich sporo – na czele tej listy znajduje się… Mistrz Europy z wczoraj Anders Rastorgujevs. Zawodników którzy nie wzięli udziału w dzisiejszym biegu jest w sumie 14.

12:55 – Biathlon – Przed nami biegi pościgowe na Mistrzostwach Europy w Ridnaun-Val Ridanna. Na początek – już o godzinie 13 – ruszy rywalizacja mężczyzn, a dwie godziny później na trasę wyrusza kobiety. W tym pierwszym biegu z numerem 49., ze stratą 2:08,4 na trasę wyruszy jedyny Polak – Grzegorz Guzik. Jako pierwszy wystartuje Łotysz Anders Rastorgujevs.

12:15 – Biegi narciarskie – Po dobrym biegu Eweliny Marcisz przyszedł czas na jeszcze lepszy bieg Macieja Staręgi. Polak z 15. czasem awansował do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną. Paweł Klisz rozpoczął bardzo dobrze swój bieg, po przebiegnięciu kilometra zajmował 35. miejsce, niestety słabiej pobiegł ostatnie 400 m i ostatecznie zajął 60. lokatę. Jan Antolec był 63. Eliminacje wygrał zgodnie z oczekiwaniami lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Johannes Hoesflot Klaebo. Ćwierćfinały rozpoczną się o godzinie 14:10.

11:47 – Kombinacja norweska – 106 metrów Akito Watabe! Japończyk po serii skoków ma dzięki tej odległości ogromną przewagę nad resztą stawki. Na trasę biegu wyruszy z przewagą 25 sekund nad drugim Magnusem Riiberem z Norwegii. Trzeci Fabian Riessle (Niemcy) będzie zaś tracił do lidera minutę i 24 sekundy. Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok do biegu wyruszą z miejsc 27. i 28. Tracić do Watabe będą kolejno 3 minuty i 14 sekund oraz 3 minuty i 15 sekund.

11:45 – Narciarstwo alpejskie – Maryna Gąsienica-Daniel cały czas jechała około 40. miejsca. Czas 1:11,29 dał Polce 37. miejsce, co niestety skutkuje brakiem awansu do drugiego przejazdu.

11:35 – Biegi narciarskie – Świetny bieg, ale zarazem ogromny pech Eweliny Marcisz. Polka pobiegła szybciej od liderki Pucharu Świata – Heidi Weng. Niestety zajęła 31. miejsce, czyli pierwsze, które nie jest premiowane awansem do ćwierćfinału. Do awansu zabrakło 0,08 s. Sylwia Jaśkowiec zajęła 40. miejsce. Eliminacje wygrała Maiken Caspersen Falla.

11:35 – Narciarstwo alpejskie – Zawody wznowione. Niedługo przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel.

11:31 – Narciarstwo alpejskie – Przerwane zawody w Lanzerheide. W tej chwili nieznany jest powód tej zwłoki, więc czekamy na kolejne narciarki. Za nami 41. zawodniczek, a kolejną na trasie ma być Rosjanka Anastasia Romanova.

11:24Kombinacja norweska – Wilhelm Denifl (Austria) skoczył aż 104 metry i prowadzi przed skokami najlepszej „dziesiątki”. Szczepan Kupczak jest 17., Paweł Słowiok 18. Pierwszy z naszych rodaków skoczył 99, natomiast drugi 95,5 metra.

11:10 – Biegi narciarskie – W austriackim Seefeld rusza ostatni weekend z Pucharem Świata, przed Igrzyskami w Pjongczang. Przed nami eliminacje sprintu techniką dowolną. O awans do ćwierćfinału powalczą dziś Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Jan Antolec, Paweł Klisz oraz Maciej Staręga.

11:00 – Narciarstwo alpejskie – 21. zawodniczek za nami, a więc większość najlepszych. Trójka od pewnego czasu się nie zmienia, a my przypominamy, że z numerem 54. na trasie wystąpi Maryna Gąsienica-Daniel. Na zużytej trasie czeka Polkę bardzo trudne zadanie.

10:45 – Kombinacja norweska – Rozpoczynamy konkurs skoków do dzisiejszych zawodów Pucharu Świata. Na liście startowej znajduje się dwóch Polaków – Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok. W sesji treningowej obaj lądowali w okolicach setnego metra (kolejno 100 i 98,5m). Taka odległość dała im miejsca na przełomie trzeciej i czwartej dziesiątki. W konkursie liczymy na nieco dalsze odległości.

10:42 – Narciarstwo alpejskie – Bardzo uważnie muszą dziś panie jechać tego giganta. Błąd w górnej części trasy jest nie do odrobienia na dole. Im więcej zawodniczek pokonuje trasę, tym staje się ona trudniejsza do pokonania. Na razie kolejne zawodniczki jeżdżą słabsze czasy od czołówki. Trójka Worley-Rebensburg-Brignone nadal na czele.

10:26 – Narciarstwo alpejskie – Francuzka nadal na prowadzeniu przed Viktorią Rebensburg i Federicą Brignone. Słabo pojechała teraz jedna z wielkich faworytek Mikaela Shiffrin, która traci po pierwszym przejeździe już 1,5 sekundy.

10:20 – Narciarstwo alpejskie – Tessa Worley jadąca z numerem 2. obejmuje prowadzenie z czasem 1:05,33. Wcześniej szkolny błąd popełniła Manuela Moelgg i wypadła z trasy.

10:13 – Narciarstwo alpejskie – Rozpoczynamy sobotnią relację LIVE od slalomu giganta kobiet, który już za dwie minuty rozpocznie się w austriackim Lanzerheide. Z numerem 54. na trasę wyjedzie nasza olimpijka – Maryna Gąsienica-Daniel, za którą będziemy mocno trzymać kciuki!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password