Zimowe LIVE – 28 października

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Choć za nami już m.in. dwie edycje Pucharu Świata w short tracku, które zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich, sezon zimowy na dobre rozpocznie się dopiero w sobotę. To właśnie tego dnia, tradycyjnie na lodowcu Rettenbach, odbędzie się pierwszy gigant zaliczany do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Oprócz zmagań alpejek z udziałem Maryny Gąsienicy-Daniel relacjonować będziemy też, prosto z nowo wybudowanej areny w Tomaszowie Mazowieckim, mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim. Dzień zakończymy z naszą eksportową parą taneczną – Natalią Kaliszek i Maksymem Spodyriewem. Ponadto na tę olimpijską zimę przygotowaliśmy dla Was konkurs, którego szczegóły podamy w trakcie relacji. Bądźcie z nami w sobotę od 10:00.

STARTY POLAKÓW

Na dziś to już wszystko. Dziękujemy za dziś i zapraszamy już jutro do wspólnego śledzenia poczynań naszych reprezentantów! 

22:47 – Łyżwiarstwo figurowe – Poprawiony o dziewięć punktów rekord życiowy daje trzecie miejsce amerykańskiej parze Madison Hubbell/Zachary Donohue. Zwycięstwo dla Tessy Virtue i Scotta Moira. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew kończą rywalizację na 9. lokacie.

22:39 – Łyżwiarstwo figurowe – Kapitalny występ Kaitlyn Weaver i Andrew Poje. Kanadyjczycy nie wyprzedzili co prawda swoich kolegów z reprezentacji, ale świetny wynik 190,01 pkt daje im aktualnie drugą pozycję.

22:31 – Łyżwiarstwo figurowe – Inaczej być nie mogło. Klasowy występ Tessy Virtue i Scotta Moira daje kanadyjskiej parze zdecydowane prowadzenie z nowym rekordem świata w łącznej nocie – 199,86 pkt.

22:21 – Łyżwiarstwo figurowe – Mamy nowych liderów! Kaitlyn Hawayek i Jean-Luc Baker obok bardzo wysokich not (165,20 pkt) otrzymali… paczki czipsów, które kanadyjscy kibice ochoczo rzucali na taflę po występie amerykańskiego duetu.

22:13 – Łyżwiarstwo figurowe – Bardzo ciekawy program do utworów „It’s A Man’s Man’s Man’s World” i „You Make Me Feel Like A Natural Woman” zaprezentowali Hiszpanie Olivia Smart i Adria Diaz. Nie udało im się jednak objąć prowadzenia – z notą 154,81 pkt plasują się na drugim miejscu.

22:01 – Łyżwiarstwo figurowe – Po starcie pięciu par z pierwszej grupie liderami rywalizacji są Rosjanie Ałła Łoboda i Paweł Drozd. Kaliszek i Spodyriew zajmują czwarte miejsce. Przed nami występy par, które po tańcu krótkim zajmowały miejsca 1-5.

21:58 – Łyżwiarstwo figurowe – Pierwszą grupę zamknęli Niemcy – Joti Polizoakis i Kavita Lorenz, którzy w sumie uzbierali 146,08 pkt i nieznacznie wyprzedzili Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyriewa.

21:53 – Łyżwiarstwo figurowe – Tymczasem w Mińsku zakończył się już program dowolny par tanecznych. Wygrali do Włosi Anna Cappellini i Luca Lanotte z wynikiem 183,49 pkt. Justyna Plutowska i Jeremie Flemin uplasowali się ostatecznie na dziewiątym miejscu (129,80 pkt).

21:51 – Łyżwiarstwo figurowe – Bardzo zbliżony tematycznie do tańca Polaków przejazd zaprezentowali Kanadyjczycy Carolane Soucisse i Shane Firus. W korespondencyjnej walce na foxtrota i charlstona wygrywają zawodnicy Klonowego Liścia, którzy z łącznym wynikiem 150,27 pkt wskakują na drugie miejsce.

21:42 – Łyżwiarstwo figurowe – Bardzo dobry występ Ałły Łobody i Pawła Drozda. Rosjanie za program do muzyki z musicalu „Chicago” zdobyli 93,12 pkt i objęli prowadzenie z łącznym wynikiem 155,72 pkt.

21:34 – Łyżwiarstwo figurowe – Było kilka zawahań, ale program zdecydowanie można uznać za udany. Rekord sezonu 88,86 pkt za taniec dowolny i w łącznej nocie (144,78 pkt), oznaczają prowadzenie po startach dwóch duetów.

21:29 – Łyżwiarstwo figurowe – Klasyczne motywy foxtrota i quickstepa to muzyka do której jechać będą podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej.

21:26 – Łyżwiarstwo figurowe – Nieco błędów w programie pary tureckiej, która za program dowolny uzyskuje 86,09 pkt. Przed nami biało-czerwoni!

21:20 – Łyżwiarstwo figurowe – Program dowolny rozpoczynamy od występu tureckiej pary Alissa Agafonowa/Alper Ucar, którzy swój taniec inspirowali muzyką dalekiego wschodu.

21:17 – Łyżwiarstwo figurowe – Zaglądamy jeszcze do Mińska, gdzie w ten weekend rozgrywane są zawody niższej rangi – Challenger Series. Bardzo dobrze w programie dowolnym zaprezentowali się Justyna Plutowska i Jeremie Flemin, którzy uzyskali 77,41 pkt i aktualnie plasują się na piątej lokacie.

21:15 – Łyżwiarstwo figurowe – Aktualni mistrzowie Polski we wczorajszym programie krótkim zanotowali upadek w sekwencji twizzli i w konsekwencji plasują się dopiero na 9. lokacie. Liczymy, że dziś uda się im poprawić nieco tę lokatę.

21:10 – Łyżwiarstwo figurowe – Powoli wracamy do kanadyjskiej Reginy, gdzie już za moment rozpocznie się program dowolny par tanecznych na zawodach Skate Canada, zaliczanych do cyklu Grand Prix. Wśród dziesięciu duetów reprezentanci Polski – Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew.

W dzisiejszej relacji LIVE ogłaszamy natomiast kilkugodzinną przerwę. O godzinie 21:00 Skate Canada i występ polskiej pary tanecznej!

Obiecywaliśmy, że ogłosimy dziś Zimowy Konkurs. No to jedziemy z tym! Do wygrania będą możliwe atrakcyjne nagrody, które jednak do jutra jeszcze pozostaną tajemnicą. Jakie będą zasady konkursu? Otóż w każdym tygodniu czekać będą na Was dwa pytania – jedno wiedzowe oraz jedno typerskie. To typerskie zadawać będziemy podczas relacji LIVE. Za poprawną odpowiedź można będzie otrzymać za nie maksymalnie 10 punktów (czym większy błąd w typowaniu, tym mniej punktów – „widełki” będą podawane osobno do każdego pytania). Pytanie wiedzowe czekać będzie na Was natomiast w… losowym artykule na naszym portalu. Możecie spodziewać się go dosłownie zawsze i wszędzie, a jedyną zasadą będzie fakt, iż będzie dokładnie jedno na tydzień. 10 punktów otrzyma ten, kto poprawnie odpowie na nie w czasie nie przekraczającym 24 godzin od czasu opublikowania artykułu, w którym zadamy pytanie konkursowe. 5 punktów trafi natomiast do osoby, która poprawnie odpowie na pytanie w czasie nie dłuższym, niż 48 godzin od opublikowania artykułu. Zapowiada się zatem emocjonująca zima!

15:57 – Łyżwiarstwo szybkie – Postraszyli Roland Cieślak i Adrian Wielgat. Wydawało się, że obaj mogą całkiem realnie zagrozić Szymańskiemu i sprawić niespodziankę. W końcówce jednak pojechali nieco wolniej, co sprawiło, że zajęli kolejno 3. i 2. pozycję.

15:22 – Łyżwiarstwo szybkie – Niekwestionowana przewaga Jana Szymańskiego, dzięki czemu to on bardzo pewnie wygrywa najdłuższy z dzisiejszych biegów.

15:00 – Łyżwiarstwo szybkie – W pierwszej parze rywalizacji na 10 kilometrów wygrywa Patryk Wójcik. 14:18.43 to czas Polaka. Przed nami ostatnia czwórka zawodników.

14:36 – Łyżwiarstwo szybkie – Ostatnią konkurencją dzisiejszego dnia będzie 10 000 metrów mężczyzn. Starty rozpoczną się za kilka minut.

14:17 – Łyżwiarstwo szybkie – Magdalena Czyszczoń kończy 5-kilometrowy bieg z rezultatem 7:22.03! To ona jest Mistrzynią Polski na tym dystansie! Aleksandra Goss ze srebrem, a Katarzyna Woźniak z brązem!

14:14 – Łyżwiarstwo szybkie – Rozpoczęliśmy rywalizację na 5000 metrów u kobiet. Zgłoszonych do startu tylko pięć zawodniczek. Jako pierwsza wynik uzyskuje Katarzyna Bachleda-Curuś, która przejazd kończy z czasem 7:42.69.

13:55 – Łyżwiarstwo szybkie – Jak już wspomnieliśmy, jesteśmy w Tomaszowie Mazowieckim, skąd przesyłamy najnowsze zdjęcia (dekoracja 1500 metrów mężczyzn).

13:50 – Narciarstwo alpejskie – Shiffrin bardzo źle. Po problemach na trasie Amerykanka plasuje się poza podium. A Manuela Moelgg początkowo zachowywała prowadzenie, ale skończyła dopiero 3! A więc podium dzisiejszych zawodów:
1. Viktoria Rebensburg – 1:55,20
2. Tessa Worley +0,14
3. Manuela Moelgg +0,71

Jutro na trasę wyjadą zawodnicy ze slalomu giganta.

13:49 – Narciarstwo alpejskie – Viktoria Bebensburg już na pewno na podium! Wyprzedza Tessę Worley i prowadzi o 0,14, a na górze już tylko Shiffrin i Moelgg. Która to wygra?

13:43 – Narciarstwo alpejskie – Zdobywczyni Małej Kryształowej Kuli za gigant w zeszłym sezonie Tessa Worley pokazuje swoją sporą moc i obejmuje prowadzenie. Stephanie Brunner wyprzedzona aż o 0,57 sekundy! Brawo dla Francuzki! Cztery zawodniczki do końca.

13:41 – Narciarstwo alpejskie – Melanie Meillard, która była 7. po pierwszym przejeździe notuje niegroźny upadek, ale to jest bardzo brzemienne w skutkach, bo oczywiście dyskwalifikuje ją z walki o czołowe miejsca dzisiejszej rywalizacji.

13:37 – Narciarstwo alpejskie – Gospodynie w drugim przejeździe jeżdżą rewelacyjnie! Ostatnia z nich dzisiaj Stephanie Brunner notuje czas 1:55,91 i o 0,4 sekundy wyprzedza Wendy Holdener. Austriaczka była pierwszą z grupy tracących mniej niż sekundę do liderki Manueli Moelgg.

13:34 – Łyżwiarstwo szybkie – Jan Szymański wskakuje na drugie miejsce. Adrian Wielgat z gorszym rezultatem jest 5. Mistrzem Polski na 1500 metrów został zatem Konrad Niedźwiedzki!

13:33 – Łyżwiarstwo szybkie – Świetna końcówka biegu Konrada Niedźwiedzkiego! 1:48.11 daje mu prowadzenie przed ostatnią parą. Sebastian Kłosiński jest w tej chwili drugi

13:33 – Narciarstwo alpejskie – Piękny przejazd Wendy Holdener. Szwajcarka była po pierwszym przejeździe 12. i teraz zgłasza swoją chęć do zdecydowanej poprawy wyniku. Najszybsza podczas drugiego przejazdu nadal jednak Bernadette Schild, która zaliczy spory awans.

13:31 – Łyżwiarstwo szybkie – Jedenaście par za nami. Na prowadzenie wychodzi Piotr Puszkarski. Na ile pozwoli mu czas 1:50.97? W najgorszym wypadku na 5. miejsce. Przed nami bowiem ostatnie dwie pary!

13:30 – Narciarstwo alpejskie – Hasser, Schild, Kapaurer – trio Austriaczek w tej chwili na prowadzeniu, ale została im tylko jedna Stephanie Brunner (9. po pierwszym przejeździe).

13:24 – Narciarstwo alpejskie – Ależ to był kapitalny przejazd Bernadette Schild. Nawet jak na którymś odcinku trasy poszczególne zawodniczki odrabiają do Austriaczki, to bardzo tracą na innym, w efekcie czego mamy ciągle tą samą liderkę, a na starcie 15. po pierwszym przejeździe Ricarda Hasser. I ona obejmuje prowadzenie o 0,08 sekundy! Rodaczka zdetronizowała Austriaczkę!

13:15 – Narciarstwo alpejskie – Bardzo blisko pokonania Bernadette Schild była córka słynnego Luca Alphanda – Estelle, która od tego sezonu ściga się dla… reprezentacji Szwecji. Ostatecznie, była ona wolniejsza od liderki tylko o 0,16 sekundy.

13:11 – Łyżwiarstwo szybkie – Po przerwie na czyszczenie lodu, rywalizacja została już wznowiona. Nowym prowadzącym, a zarazem rekordzistą toru jest Gaweł Oficjalski, który uzyskał czas 1:57,57.

13:08 – Narciarstwo alpejskie – Świetny czas Bernadette Schild. W sumie 1:56,90 i to do tego wyniku będziemy porównywać kolejne zawodniczki. Niedługo będziemy po pierwszej 10-tce drugiego przejazdu.

13:03 – Narciarstwo alpejskie – Wielka radość Japonki Asy Ando, która wystartowała jako druga i po swoim przejeździe obejmuje prowadzenie.

13:00 – Narciarstwo alpejskie – Ruszyliśmy z drugim przejazdem slalomu giganta kobiet w Soelden, a pierwszą zawodniczką na trasie jest reprezentantka Włoch Elena Curtoni, która zajmuje 30. miejsce po pierwszym przejeździe. 

 12:43 – Łyżwiarstwo szybkie – Chwila przerwy i za kilkanaście minut rozpoczynamy rywalizację mężczyzn na 1500 metrów. Spośród 13 zgłoszonych par, swój przejazd za sobą ma już pierwsza z nich. Czasy będziemy więc porównywać do 2:04.43 osiągniętego przez Radosława Jakubskiego.

12:28 – Łyżwiarstwo szybkie – Świetnie Natalia Czerwonka! To ona zdobywa Mistrzostwo Polski na 1500 metrów. Łyżwiarka Zagłębia Lubin jako jedyna złamała barierę dwóch minut (1:59.77). Katarzyna Bachleda-Curuś ze srebrnym medalem. Brąz dla Luizy Złotkowskiej.

12:25 – Łyżwiarstwo szybkie – Katarzyna Bachleda-Curuś obejmuje prowadzenie z czasem 2:01.03. Katarzyna Woźniak awansuje zaś na drugą pozycję. Przed nami Czerwonka i Złotkowska!

12:22 – Łyżwiarstwo szybkie – Magdalena Czyszczoń i Andżelika Wójcik kolejno 2. i 3. czas. Cztery zawodniczki jeszcze przed nami. Zaczynamy ścisłą walkę o medale!

12:18 – Łyżwiarstwo szybkie – Świetny wynik Karoliny Bosiek! 2:03.04 jedzie na 1500 metrów 16-latka. Trzy pary do końca.

12:09 – Łyżwiarstwo szybkie – Za nami już przejazd trzech par. Na prowadzeniu Olga Kaczmarek z czasem 2:12.56

12:02 – Łyżwiarstwo szybkie – Aleksandra Glamkowska wygrywa rywalizację w pierwszej parze, tym samym ustalając nowy rekord toru. W tym momencie wynosi on 2:17.33. Niewątpliwie jednak zostanie niebawem poprawiony.

11:58 – Łyżwiarstwo szybkie – Rozpoczynamy drugi dzień rywalizacji na Mistrzostwach Polski. Na początek 1500 metrów kobiet. Dziewięć par, a zatem 18 zawodniczek rywalizować będzie na tym dystansie.

11:29 – Narciarstwo alpejskie – Koniec pierwszego przejazdu. Na prowadzeniu Manuela Moelgg z Włoch, za nią Mikaela Shiffrin z USA i Niemka Viktoria Rebensburg. W sumie 9 zawodniczek mieści się w granicach sekundy, a więc drugi przejazd może być niezwykle ciekawy. Niestety, odbędzie się on bez udziału Maryny Gąsienicy-Daniel, która ex quo z Niemką Jessicą Hilzinger zajęła 37. lokatę. Start drugiego przejazdu o 13, a już godzinę wcześniej zapraszamy na start Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, z których relację będzie przeprowadzał nasz wysłannik w Tomaszowie Mazowieckim.

11:15 – Narciarstwo alpejskie – Nie będzie Maryny Gąsienicy-Daniel w drugim przejeździe slalomu giganta kobiet. Polka pojechała dziś w czasie 59,12, a to w sumie o 0,81 sekundy wolniej od aktualnie zajmującej 30. lokatę Włoszki Eleny Curtoni. Dziś więc bez punktów. Przypomnijmy, że w drugim przejeździe wystąpi 30 zawodniczek.

11;06 – Narciarstwo alpejskie – Nie ma  teraz zawodniczek, które zbliżałyby się do dobrych wyników. Trasa coraz bardziej nierówna, problemy techniczne coraz większe, więc w efekcie czasy coraz słabsze. Za nami 48 zawodniczek, a więc do reprezentantki Polski już tylko chwila.

10:52 – Narciarstwo alpejskie – Bardzo słaby przejazd Lindsay Vonn. Strata 3,31 sekundy do prowadzącej Manueli Moelgg daje ostatnie 25. miejsce wśród sklasyfikowanych zawodniczek. Nie będzie punktów Amerykanki. A czy będą punkty reprezentantki Polski? Z 55. numerem na starcie Maryna Gąsienica-Daniel. Do jej przejazdu jeszcze dość sporo czasu.

10:45 – Narciarstwo alpejskie – Jeden z niewielu dość płynnych i bardzo solidnych przejazdów w ostatnich minutach zalicza Kristin Lysdahl z Norwegii, notując ósmy czas. Czekamy teraz na jedną z wielkich gwiazd światowych nart alpejskich, czyli Amerykankę Lindsay Vonn – na trasie z 32. numerem startowym.

10:35 – Narciarstwo alpejskie – Coraz słabsze alpejki na trudnym stoku w Soelden i czasy też coraz słabsze. Trudne zakręty na górze tworzą spore problemy i ubytek sił, co powoduje, że w końcówce bardzo ciężko dodać jeszcze do przejazdu trochę prędkości i zyskać sporo czasu.

10:30 – Narciarstwo alpejskie – Pierwsza 15-tka już za nami. Na prowadzeniu Włoszka Manuela Moelgg przed Amerykanką Mikaelą Shiffrin (+0,12 s.) i Niemką Viktorią Rebensburg (+0,33 s,). Niewielką stratę posiada też Szwedka Sara Hector (+0,35 s.).

10:22 – Narciarstwo alpejskie – Start pierwszych dwóch reprezentantek Norwegii za nami, ale czasy bardzo dalekie od oczekiwań. Nina Haver-Loeseth i Ragnhild Movinckel dojeżdżają na ostatnich miejscach z zawodniczek sklasyfikowanych. Czy któraś z zawodniczek zagrozi jeszcze w pierwszym przejeździe prowadzącej Manueli Moelgg?

10:15 – Narciarstwo alpejskie – Ciężka technicznie jest dzisiaj trasa, mimo obniżenia, na które zdecydowali się organizatorzy z powodu pogody. Poza trasą znalazły się już Włoszki Bassino i Goggia oraz Szwajcarka Lara Gut.

10:11 – Narciarstwo alpejskie – No i mamy małą niespodziankę. Bardzo szybko zdetronizowana z pierwszej pozycji Mikaela Shiffrin. To Włoszka – Manuela Moelgg notuje 0,12 sekundy lepszy czas. Po niej na stoku jechała najlepsza gigancistka ubiegłego sezonu Tessa Worley, ale uzyskała ona dużo słabszy czas.

10:09 – Narciarstwo alpejskie – Przejazd inaugurującej sezon Viktorii Rebensburg bez większych problemów i czas 55,90, do którego będziemy porównywać resztę stawki. Jadąca tuż po niej najlepsza narciarka ostatniego sezonu Mikaela Shiffrin notuje czas o 0,21 sekund lepszy.

10:00 – Narciarstwo alpejskie – Na początku sezonu małe problemy i start zawodów opóźniony o 5 minut, więc jeszcze sobie poczekamy na start najlepszych gigancistek świata. Przypomnijmy, że pierwszy przejazd jest przewidziany na godzinę 10, a o 13 odbędzie się drugi przejazd

09:50 – Witamy bardzo serdecznie! Dzisiaj rozpoczyna się nasza zimowa misja, którą uwieńczą igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Odbędą się one w lutym, a my przez cały sezon zimowy będziemy dla Was przeprowadzać relację LIVE z najważniejszych wydarzeń! Rozpoczynamy tradycyjnie od Soelden i Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Dziś slalom gigant pań, jutro w tej samej specjalności zmierzą się panowie. Z numerem 55 dziś na starcie Maryna Gąsienica-Daniel.

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password