Zimowe LIVE – 29 listopada

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

No cóż, nie tak sobie wyobrażaliśmy start zimowego sezonu 2015/2016. Połowa konkurencji zaplanowanych na wczoraj się nie odbyła, a w tych, które rozegrano nie błyszczeli reprezentanci Polski. Mamy jednak nadzieję, że niedziela będzie zdecydowanie bardziej pogodna i szczęśliwa dla polskich kibiców. Zapraszamy na naszą całodzienną relację LIVE!

Program 29 listopada

To tyle na dzisiaj. Co tu dużo pisać, nadal Polacy nie robią furory, ale to może tylko złe miłego początki. Wracamy za tydzień, a wtedy na pewno już będzie lepiej. Do soboty!

21:31 – Narciarstwo alpejskie – Kroell dużo szybszy od Polaka, więc Bydliński, tak jak wczoraj, tak i dziś 57. Wczoraj jednak jeden zawodnik był od niego wolniejszy.

21:29 – Narciarstwo alpejskie – No i Maciej Bydliński na miejscu 56 na mecie. jechał z numerem 63, ale tylko 56 alpejczyków dojechało do mety, więc w tym gronie jest ostatni. Na górze jeszcze Klaus Kroell.

21:24 – Narciarstwo alpejskie – Na trasie już Ivica Kostelić, który bezpośrednio poprzedza Macieja Bydlińskiego, tak więc za chwilę występ Polaka.

20:06 – Narciarstwo alpejskie – Pierwsza trójka wciąż bez zmian – Svindal, Mayer, Fill. Mało prawdopodobne, żeby do końca rywalizacji coś się jeszcze zmieniło. Chociaż może ktoś nas zaskoczy..?

19:53 – Narciarstwo alpejskie – Za nami już 23. narciarzy alpejskich. Aksel Lund Svindal brylował wczoraj, bryluje i dzisiaj! To on zepchnął z pozycji lidera Petera Filla, pokonując go o 0,45 sek. Włoch plasuje się na trzeciej pozycji, bo Austriak Matthias Mayer przegrał z Norwegiem „zaledwie” o 0,35 sek.

19:31 – Narciarstwo alpejskie – Po 15. zawodnikach  liderem jest Peter Fill, startujący z numerem 3.  Włoch ma przewagę 0,06 sek nad Maxem Franzem i Travisem Ganongiem. Do mety nie dojechało dwóch alpejczyków – Carlo Janka i Jan Hudec.

19:00 – Narciarstwa alpejskie – Pierwszy supergigant w tym sezonie czas rozpocząć! Dziś znów jesteśmy w Lake Louise. Na trasie zobaczymy jedynego Biało-Czerwonego w stawce- Macieja Bydlińskiego. Polak zaprezentuje się dziś z numerem 63. Kto tym razem zabłyśnie?

16:47 – Biathlon – Norwegia przed Niemcami i Czechami. Polska sztafeta w składzie Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek na 13. miejscu. Dobrze szło na strzelnicy, gorzej w biegu, ale w sumie występ z tych „przyzwoitych”.

16:42 – Biathlon – Łukasz Szczurek bezbłędny na strzelnicy, nie musiał nawet dobierać nabojów. Na „ostatnią prostą” wybiega na 13. pozycji. Powinien ją utrzymać do mety.

16:25 – Biathlon – Pan Grzegorz strzelał bezbłędnie (trzy razy dobierał amunicję), ale biegł średnio… Do strefy zmian przybiega na 14. miejscu. O zwycięstwo walczą zażarcie Norwegowie, Czesi i Niemcy. Na ostatniej zmianie w polskiej sztafecie biegnie Łukasz Szczurek.

16:06 – Biathlon – Monika Hojnisz bardzo dobrze strzelała, dzięki czemu awansowała na ósmą pozycję na półmetku rywalizacji. Czas na panów. Mamy dziwne obawy, że nasi biathloniści nie są w stanie utrzymać tej niezłej lokaty. Obyśmy nie mieli racji. Do boju rusza Grzegorz Guzik.

15:55 – Biathlon – Drugie strzelanie Guzik z jednym pudłem i natychmiastowy spadek na 17. miejsce. Teraz na trasie Monika Hojnisz

15:39 – Biathlon – Obecnie w Oestersund trwa sztafeta mieszana 2×6 km + 2×7.5 km. Na pierwszej polskiej zmianie biegnie Krystyna Guzik, która po pierwszym strzelaniu jest czwarta za Francuzkami, Szwedkami i Rosjankami.

15:10 – Saneczkarstwo – Polska sztafeta kiepsko zainaugurowała sezon. W gronie 13 reprezentacji zajęła 11. miejsce, wyprzedzając jedynie Koreę Południową oraz Rosję, która zmagań nie ukończyła. Biało-czerwoni przegrali nie tylko z saneczkarskimi mocarstwami jak Niemcy (1. miejsce), Łotwa (2.), Włochy (3.) czy Austrią (4.) i USA (5.), , ale także z Rumunią, Ukrainą, Słowacją i Czechami.

15:00 – Biathlon – W pierwszym biegu Pucharu Świata w Oestersund polski mikst zajmuje 14. miejsce. Biegli w nim Weronika Nowakowska-Ziemniak i Mateusz Janik. Zdecydowanie lepiej prezentowała się Weronika, która miała jedno pudło, Mateusz nie trafił dwa razy. Wygrali Norwegowie przed Kanadyjczykami i Niemcami.

14:56 – Biathlon – Paulina Hojnisz 10. w sprincie w Pucharze IBU w Idre. Anna Maka na 19. pozycji. Pozostale Polki daleko.

12:52 – Saneczkarstwo – Wojciech Chmielewski skończył zmagania na 20. miejscu, natomiast Maciej Kurowski pięć lokat dalej. Zwyciężył Włoch Dominik Fischnaller, a na podium stanęli jeszcze dwaj Austriacy – Armin Frauscher i Wolfgang Kindl. To dość zaskakujące, że na podium nie stanie żaden Niemiec.

12:25 – Saneczkarstwo – Niestety Wojciech Chmielewski nie utrzyma wysokiej 15. lokaty, ale w najgorszym przypadku uplasuje się na 20. miejscu. To i tak lepiej niż Maciej Kurowski, który prawdopodobnie będzie 25.

12:23 – Biathlon – Krzysztof Plywaczyk 35. w sprincie na Pucharze IBU w szwedzkim Idre. Kolejni nasi zawodnicy na odleglych lokatach.

12:13 – Biegi narciarskie – Polacy są na mecie! Staręga 56., Antolec 68., Motor 77., czyli po jednym Polaku mamy w każdej dziesiątce, szkoda, że to odległe dziesiątki…

12:07 – Biegi Narciarskie – Świetne tempo Sundby’ego! 37 minut i już po wszystkim. On wygrał męskie Rukka Tripple! 44 sekundy dobiegli za nim Northug i Krogh, tocząc walkę na finiszu. De Fabianii jednak czwarty. Polacy jeszcze nie dobiegli…

11:59 – Saneczkarstwo – Rozpoczęła się druga seria zawodów na torze w Innsbrucku. Maciej Kurowski skończył już zawody z czasem 1:41.724. W tej chwili jest drugi i jedyne co mu pozostało to czekanie na rezultaty pozostałych 26 zawodników.

11:59 – Biegi narciarskie – Polacy dopiero dobiegają do 10 km. Staręga 54., Antolec 62., Motor 78.

11:55 – Biegi narciarskie – Proszę Państwa Norweg prowadzi! Oczywiście nie jest to sensacja! Sundby ma prawie minutę przewagi nad drugim Kroghiem. Trzeci jest Toenseth. Fabiani czwarty. Tak to wygląda po 10 km.

11:45 – Biegi narciarskie – Sundby samotnie biegnie po zwycięstwo. Krogh drugi, a na trzecie miejsce wskoczył Włoch, De Fabiani. Maciej Staręga 54. Sytuacja po 5 km.

11:30 – Biegi narciarskie – Teraz Panowie! Zaczyna się bieg na 15 km na dochodzenie. Norwegowie na początku stawki, a Polacy prawie na końcu: Staręga, Antolec i Motor.

11:18 – Saneczkarstwo – Wojciech Chmielewski kończy pierwszy ślizg na niezłym, 15. miejscu, Maciej Kurowski jest 28. Drugi ślizg rozpocznie się krótko przed południem. Felix Loch został zdyskwalifikowany.

10:45 – Biegi narciarskie – Za Johaug finiszowały…sprinterki: Nilson, Oestberg, Ingemarsdotter. A ta „zakręcona” Weng na 9. miejscu.  Justyna Kowalczyk kończy (według redaktora Marka Jóźwika Tour de Ski) na 11 miejscu, ze stratą 1:48. Zainkasuje 52 punkty za to dobre dzisiaj ściganie zawodniczek na trasie biegu.

10:42 – Biegi narciarskie – Therese Johaug wygrała Rukka Triple!

10:41 – Bobsleje – Pod nieobecność polskiej załogi na prowadzeniu po pierwszym ślizgu w Altenbergu trzy niemieckie czwórki.

10:40 – Saneczkarstwo – Okazuje się, że wynik Wojciecha Chmielewskiego to naprawdę dobry wynik. Pierwszy ślizg ma za sobą 12 saneczkarzy, a Polak wciąż na prowadzeniu! Maciej Kurowski z czasem 50.898 jest aktualnie 10. No, no. no…

10:36 – Biegi narciarskie – Panie wybiegły już na ostatnią pętlę, a tu Heidi Weng, już finiszowała! Po 20 sekundach leżenia na śniegu ponownie biegnie. Mina trenera bezcenna. Świetny bieg Justyny Kowalczyk. Polka na 11. miejscu po 7,5 km.

10:30 – Biegi narciarskie – W połowie rywalizacji na czele stawki bez zmian od startu, czyli:  Johaug, Oestberg, Weng, a na 12. miejscu Justyna Kowalczyk ze stratą 1:20.

10:24 – Biegi narciarskie  – Justyna Kowalczyk przesunęła się na 15. miejsce po starcie, po przebiegnięciu 2,5 km. Strata zwiększyła się o 10 sekund, ale wszyscy tracą do Johaug.

10:19 Saneczkarstwo – W Innsbrucku rozpoczęło się ściganie saneczkarzy w jedynkach. Jako drugi pojechał Wojciech Chmielewski. Czas Polaka 50.625 daje mu pierwsze miejsce. Na razie oczywiście.

10:15Biegi narciarskie – W Kuusamo wystartował bieg na 10 km techniką klasyczną. Pierwsza ruszyła Therese Johaug, a jako 24. wybiegła na trasę jedyna Polka Justyna Kowalczyk – 55. sekund za Norweżką.

No to mamy przerwę do 10:15.

09:50 – Szok! Niedowierzanie! Zawody w kombinacji norweskiej w Kuusamo odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych (wiatr). Szklarskiej Porębie PŚ w biegach zabrano z powodu niewielkich uchybień i małej ilości śniegu w 2014 roku. Do Kuusamo będą narciarze jeździli do u… śmierci bo tak chcą kretyni działacze z FISu.

09:30 – Bobsleje – W Altenbergu rozpoczynają się wyścigi czwórek bobslejowych. Pierwotnie miała w nich wystartować polska osada, jednak Tomasza Lutego i jego załogi nie widzimy na liście startowej.

09:20 – Kombinacja norweska – Tak jak przypuszczaliśmy – jury zadecydowało, że ostateczna decyzja jury zapadnie o 9:45.

09:00 – Kombinacja norweska – Trudno powiedzieć kto komu i ile, ale rokroczne próby rozgrywania zawodów w skokach i kombinacji w miejscu, gdzie wiatr jest po prostu za mocny przez 99% zimowego czasu to objaw albo totalnego ograniczenia umysłowego działaczy FIS, albo świadome, nie bezinteresowne ich działanie. W każdym razie w Ruce czekamy na serię treningową przed konkursem skoków do kombinacji. Obecnie zaplanowano ją na 9:45, ale pół godziny wcześniej zbierze się szanowne jury, by ustalić zapewne, że kolejne spotkanie szanownego jury odbędzie się za kolejne 30 min… itd. Farsa!

Bartosz Szafran4868 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password