Zimowe LIVE – 29 października

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim oraz gigant mężczyzn w Soelden to nasze plany na pierwszą niedzielną relację z aren zimowych w tym sezonie. Dzięki naszej relacji dowiecie się jak, w swoim debiucie w Pucharze Świata spisze się Paweł Pyjas. Poznacie również ostatnich medalistów pierwszych mistrzostw Polski panczenistów na krytym torze w Tomaszowie. Zaczynamy o 10 nowego czasu, czyli o 11 starego czasu!

STARTY POLAKÓW

Poznaliśmy Mistrzów Polski w łyżwiarstwie szybkim! To zatem koniec naszej relacji na dziś. Winni jesteśmy ogłoszenie Wam nagród za nasz konkurs, który zainaugurujemy już za tydzień. Wydaje nam się, że te będą bardzo atrakcyjne. Zwycięzca będzie mógł liczyć na plastron startowy Ewy Kuls oraz książkę „Historia igrzysk olimpijskich i MKOl”. Tymczasem dziękujemy Wam serdecznie, że byliście z nami i zapraszamy na za tydzień!

12:38 – Łyżwiarstwo szybkie – Napędzał grupę Mateusz Owczarek, swoich sił w końcówce spróbował Szymon Pałka. Ostatecznie jednak czekał nas emocjonujący finisz w wykonaniu czterech łyżwiarzy, po którym triumfował Konrad Niedźwiedzki!

12:10 – Łyżwiarstwo szybkie – Przed nami zatem już tylko bieg masowy mężczyzn. Ten rozpocznie się za kilka minut.

12:00 – Łyżwiarstwo szybkie – Bardzo emocjonujący bieg masowy kobiet! W jego trakcie świetnie radziła sobie broniąca tytułu Karolina Bosiek, która wygrała dwa punktowane okrążenia, a na jednym przekraczała metę tuż za Natalią Czerwonką. Ostatecznie jednak do mety Bosiek dojechała na 5. miejscu. Przed nią ukończyła zaś grupa trzech zawodniczek, spośród których najwięcej sił zachowała Luiza Złotkowska. Wyprzedziła dzięki temu Katarzynę Bachledę-Curuś oraz Magdalenę Czyszczoń.

11:21 – Łyżwiarstwo szybkie – Przed nami już zatem tylko starty masowe. 16 zawodniczek na liście startowej u kobiet, 26 zawodników u mężczyzn. Będzie się działo!

11:14 – Łyżwiarstwo szybkie – Po fenomenalnym starcie, zarówno Waś, jak i Kłosiński stracili nieco na ostatnim okrążeniu. Zostają zatem sklasyfikowani na 2. i 3. miejscu, a Mistrzem Polski na 1000 metrów jest Konrad Niedźwiedzki!

11:12 – Łyżwiarstwo szybkie – Świetny wynik Konrada Niedźwiedzkiego! 1:10.08 daje mu prowadzenie. Czy Artur Waś i Sebastian Kłosiński będą w stanie z nim wygrać?

11:10 – Łyżwiarstwo szybkie – Pozostała najlepsza czwórka. Tymczasem na prowadzeniu Piotr Puszkarski, który przejechał 1000 metrów w czasie 1:11.75

11:02 – Łyżwiarstw szybkie – Rozpoczęliśmy tymczasem rywalizację na 1000 metrów mężczyzn. W tym momencie, na półmetku rywalizacji, prowadzi Gaweł Oficjalski, który uzyskał czas 1:13.98.

10:26 – Łyżwiarstwo szybkie – Upadek Luizy Złotkowskiej sprawił, że Karolina Bosiek już przed ostatnimi startami była pewna podium. To końcowy duet rozstrzygnął jednak między sobą kwestię zwycięstwa. Czas 1:17.44 daje Mistrzostwo Polski na dystansie 1000 metrów Natalii Czerwonce. Srebrny medal trafi zaś do Katarzyny Bachledy-Curuś.

10:20 – Łyżwiarstwo szybkie – Świetny wynik Karoliny Bosiek! 17-latka jedzie 1:20.04 i obejmuje prowadzenie!

10:16 – Łyżwiarstwo szybkie – Prowadzi Joanna Hajduk z czasem 1:24.69.  A przed nami ostatnie cztery zawodniczki.

10:05 – Łyżwiarstwo szybkie – Rywalizację w pierwszej parze wygrywa Marta Dobrowolska, która uzyskuje czas 1:26.80.

10:02 – Łyżwiarstwo szybkie – Dziś zatem czeka nas tylko rywalizacja związana z Mistrzostwami Polski w łyżwiarstwie szybkim. Na początek 1000 metrów kobiet.

9:52 – Narciarstwo alpejskie – Złe wieści z Soelden. Z powodu bardzo silnego wiatru (120 km/h!) dzisiejszy slalom gigant mężczyzn został odwołany. W związku z tym z inauguracją sezonu musimy poczekać do 12 listopada i zawodów  w fińskim Levi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password