Zimowe LIVE – 7 stycznia [zapis relacji]

Wczorajszy finał Turnieju Czterech Skoczni mocno rozbudził nasze apetyty na sukcesy naszych reprezentantów w sportach zimowych. Dziś skoczkowie odpoczywają już po wyczerpującej rywalizacji, ale to nie znaczy, że będzie nudno. Starty biathlonistów czy łyżwiarzy szybkich z pewnością dostarczą wiele emocji!

STARTY POLAKÓW

KONKURS!
Pytanie: Ile celnych strzałów zanotują w sumie wszyscy polscy biathloniści (Grzegorz Guzik, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz) startujący dziś w biegach pościgowych PŚ w Oberhofie?
Punktacja: 10pkt. za dokładny wynik, 8 pkt. za 1 celny strzał różnicy , 5pkt. za 2-3 strzały różnicy, 3pkt. za 4-5 strzałów różnicy, 2pkt. za 6-7 strzałów różnicy, 1pkt. za 8-10 strzałów różnicy.
Odpowiedzi wysyłamy na adres e-mail: [email protected] do godz. 11:30.

W naszej relacji LIVE to już wszystko na dzisiaj. O przebiegu spotkania naszych curlerek z Turczynkami poinformujemy na naszej stronie po zakończeniu meczu.

18:20 – Łyżwiarstwo szybkie – Kramer biegnie jeszcze szybciej i tym samym obejmuje prowadzenie w generalce. Polacy w klasyfikacji zawodów znacznie spadają. Niedźwiedzki na 14., a Szymański na 16.miejsce. To wszystko na dziś z toru Thialf.

18:03 – Łyżwiarstwo szybkie – Świetny czas Blokhuijsena – 6.16,86. Czy Kramer go pokona? Do końca jeszcze dwie pary. Polacy na szarym końcu

17:45 – Łyżwiarstwo szybkie – To nie był dobry start Polaka, który na ostatnich okrążeniach strasznie osłabł i dobiegł do mety z wynikiem o sekundę gorszym od Niedźwiedzkiego, co daje w tej chwili 12.miejsce. W klasyfikacji generalnej Szymański na razie na wirtualnej 9.pozycji.

17:20 – Łyżwiarstwo szybkie – Po biegu sześciu par najlepszy czas osiągnął niespodziewanie Szwed Nils van der Poel, który był blisko pobicia rekordu życiowego. Niedźwiedzki na razie z dziesiątym wynikiem i 7.miejscem w wirtualnej generalce.

17:00 – Łyżwiarstwo szybkie – Po występie czterech par Niedźwiedzki dopiero szósty, ale w wirtualnej klasyfikacji generalnej jest trzeci. Za kilkanaście minut na torze zobaczymy Jana Szymańskiego

16:36 – Łyżwiarstwo szybkie – Konrad Niedźwiedzki pobiegł w pierwszej parze na solidny czas 6.42,89. Mamy nadzieję, że dam mu to wysoką lokatę. Pozostało 20 panczenistów, więc czeka wyścig potrwa ponad godzinę

16:10 – Łyżwiarstwo szybkie – Ostatnim aktem dzisiejszych zmagań na torze Thialf będzie wyścig na 5000m mężczyzn, czyli drugi wyścig wielobojowych ME. Początek za dwadzieścia minut. W stawce dwóch Polaków: Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

16:00 – Łyżwiarstwo szybkie – Złoto ME w sprintach dla Kaia Verbija, który w wyścigu na 1000m był trzeci i mimo, że nie wygrał żadnego z czterech wyścigów zajął pierwsze miejsce w generalce. Spośród Polaków najwyżej mistrzostwa zakończył Piotr Michalski – na 8.pozycji. 10. był Sebastian Kłosiński, a 12. Artur Nogal

15:45 – Łyżwiarstwo szybkie – Po występie 12 panczenistów jest dobrze. Kłosiński 1., Michalski 2., a Nogal 4.

15:33 – Łyżwiarstwo szybkie – A za chwilę początek biegu na 1000m, czyli ostatniej części sprinterskich ME mężczyzn. Przypominamy, że rywalizuje trzech Polaków: Kłosiński, Michalski i Nogal

15:20 Łyżwiarstwo szybkie – Wójcik i Ziomek ostatecznie 15. i 16. na 1000m. Polki wyprzedziły tylko reprezentantkę Finlandii. W generalce prowadzi Czeszka Karolina Erbanova.

15:18Biathlon – Kończymy bieg pościgowy kobiet w ramach Pucharu Świata. Wygrywa Marie Dorin Habert, która na ostatnim strzelaniu miała tylko jedno pudło i wygrała. Druga jest nowa liderka PŚ – Gabriela Koukalova, trzecie miejsce dla Kaisy Makarainen. 30. Monika Hojnisz, 31. Magdalena Geizdoń, 40. Krystyna Guzik. Występ Polek nie był dziś dobry.

15:05Biathlon – Przeplatają się dobre strzelania Polek z tymi złymi. Po dwa pudła Hojnisz i Gwizdoń. Na szczęście wiele zawodniczek punktowało i Polki nie stracą aż tyle pozycji. Gwizdoń jest 19., Monika Hojnisz plasuje się na 23. pozycji. Zmiana na prowadzeniu. Wolno strzelała Koukalova, raz spudłowała i dogoniła ją bezbłędna Dorin Habert. Trzecia jest Makarainen.

15:03Skoki narciarskie – Znakomity skok Johanna Andre Forfanga! Norweg osiągnął 147 m i zdecydowanie wygrywa konkurs w Titisee – Neustadt! Drugie miejsce zajął Daniel Huber. Na trzeciej lokacie zmagania kończy Klemens Murańka! Aleksander Zniszczoł zajął 14. miejsce, a Jakub Wolny był 18.

15:01Skoki narciarskie – Świetnie Klemens Murańka! Polak wylądował na 137 metrze i obejmuje prowadzenie!

15:00Biathlon – Świetne strzelanie Gwizdoń i Hojnisz, które na drugim strzelaniu nie pudłowały. Starsza z Polek jest 16., Hojnisz awansowała na 26. miejsce. Niestety dwa pudła Krystyny Guzik przekreślają szansę na dobry wynik. Z przodu jasna sytuacja. Za Gabrielą Koukalovą w pościg ruszyły Dorin Habert i Makarainen, ale dogonić Czeszkę będzie niezwykle trudno.

14:59Łyżwiarstwo szybkie – Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek odpowiednio na 3. i 4. czas po pięciu panczenistkach, czyli to czego mogliśmy się spodziewać od młodych zawodniczek.

14:56Skoki narciarskie – Dobry skok Aleksandra Zniszczoła. Próba na 132 m daje mu piąte miejsce. Słabiej zaprezentował się Jakub Wolny. 128 m przy korzystnym wietrze, to aktualnie 10. wynik.

14:50Biathlon – Bardzo słabe strzelanie Polek. Dwa pudła Guzik i Gwizdoń, jedno pudło Hojnisz, a więc najmłodsza z Polek ma szansę na awans. Kapitalne strzelanie Czeszki Koukalovej, która jest bezbłędna i powiększa przewagę. Polki w trzeciej 10-tce (Gwizdoń i Guzik), a 32. jest Monika Hojnisz.

14:49Skoki narciarskie – Po skokach dziesięciu zawodników w drugiej serii liderem jest Stefan Huber. Austriak poszybował na 139,5 m. Czekamy na Polaków!

14:37Biathlon – Ruszamy z biegiem pościgowym kobiet w ramach Pucharu Świata w biathlonie. Trzy Polki na starcie. 8. była wczoraj Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik zajęła 11. lokatę, a 31. była Monika Hojnisz. Liczymy, że dziś będzie jeszcze lepiej!

14:30Biathlon – Kończy się sprint w ramach Pucharu IBU. Rafał Penar zajmuje 43. miejsce, Mateusz Janik jest 28., a Tomasz Zięba 63. Za 10 minut zdecydowanie większe emocje. Bieg pościgowy kobiet w ramach Pucharu Świata z udziałem trzech Polek!

14:24Łyżwiarstwo szybkie – Sablikova (Czechy) zwycięża na 5000m, ale w generalce musiała ulec Ireen Wust (Holandia). 7.miejsce wielobojowych ME zajęła Natalia Czerwonka. Wielkie brawa. Za około 20 minut czeka nas wyścig na 1000m kobiet zaliczany do sprinterskich ME, a w nim Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik w trzeciej parze.

14:20Skoki narciarskie – Za nami pierwsza seria konkursu Pucharu Kontynentalnego w Titisee – Neustadt. Liderem na półmetku jest Johann Andre Forfang, który poszybował na 138,5 m. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Klemens Murańka. 22-latek zajmuje 6. miejsce i do podium traci 2.4 pkt. Na 11. pozycji plasuje się Jakub Wolny, a 12. jest Aleksander Zniszczoł. Początek drugiej serii o 14:40.

14:14Biathlon – Tomasz Zięba do prowadzącego Rosjanina Loginowa traci 4.5 minuty i jest aktualnie 54.

14:12Skoki narciarskie – Tylko 121,5 m Krzysztofa Bieguna i Polaka nie zobaczymy w drugiej serii.

14:05 – Skoki narciarskie – Dobry skok Jakuba Wolnego! Polak uzyskał 132 m i zajmuje piąte miejsce. Tuż za nim plasuje się Aleksander Zniszczoł. Trzeci jest Klemens Murańka.

14:04 – Biathlon – Rafał Penar już na mecie. Do prowadzącego obecnie Francuza Jacquelin tracji 3.5 minuty i jest 32. Janik plasuje się dwie lokaty niżej. Tomasz Zięba też już się zbliża do mety mając na koncie cztery rundy karne.

14:01 – Łyżwiarstwo szybkie – Trwa już finałowy bieg na 5000m kobiet wielobojowych ME. Czerwonka, która nie specjalizuje się w tym dystansie zajmuje trzecie miejsce po starcie 4 panczenistek. Pozostały jeszcze cztery zawodniczki. Polka zakończy mistrzostwa najprawdopodobniej na siódmej lokacie.

14:01 – Skoki narciarskie – Niestety, bardzo słaba próba Bartłomieja Kłuska. 120,5 m, to aktualnie 26. wynik. Po skokach czterdziestu zawodników prowadzi Ville Larinto. Reprezentant Finlandii osiągnął 135,5 m, drugi jest Klemens Murańka.

14:01 – Curling – Nie udało się naszym zawodniczkom odrobić strat – przegrywają ze Słowenkami 4:6, notując pierwszą porażkę na tym turnieju.

13:57 – Biahlon – Rafał Penar zdecydowanie lepszy od kolegi. Na drugim strzelaniu także jedno pudło i Polak zmierza do mety. Może będzie miejsce w górnej połowie stawki…

13:51 – Curling – Kolejna wygrana 1:0, tym razem dla Słowenek. Przed ostatnią partią nasze rywalki prowadzą 6:4.

13:51 – Biathlon – Mateusz Janik już na mecie. Na razie jest 20., ale bieg ma za sobą raptem 34 biathlonistów. Rafał Penar na pierwszym strzelaniu pudłował raz.

13:42Kombinacja norweska – Eric Frenzel zgodnie z przewidywaniami zwycięża w pierwszych zawodach PŚ w Lahti. Niemiec wyprzedził drugiego, Fina Hirvonena różnicą ledwie 4 sekund. Na trzecim miejscu start zakończył lider PŚ, Johannes Rydzek (+26.4). Należy pochwalić za walkę Pawła Słowioka. Zawodnik KS Wisła zakończył start na 33. miejscu ze stratą 29 sekund do 30. Marjana Jelenko. Polak zanotował awans w biegu o 9. pozycji. Adam Cieślar zakończył start na 42. lokacie (+5:46.2).

13:40Skoki narciarskie – Dobrze zaczynają rywalizację nasi skoczkowie! Klemens Murańka, na obiekcie HS-142, ląduje na 133 metrze i po skokach czternastu zawodników wyraźnie prowadzi. Drugie miejsce zajmuje Aleksander Zniszczoł, który osiągnął 128,5 m.

13:34 Curling – Szósta partia wygrana przez Polki za jeden punkt, zmniejszają stratę do wyniku 4:5.

13:33Kombinacja norweska – Frenzel odskoczył od Hirvonena i na 2 km przed metą samotnie zmierza w kierunku stadionu. Na trzecią pozycję wskoczył Rzydzek, który wyprzedził słabnącego Riibera. Paweł Słowiok jest 35. i traci do 30. Marjana Jelenko 28 sekund. Bardzo dzielnie walczy Polak.

13:32Skoki narciarskie – W Titisee – Neustadt rozpoczyna się właśnie pierwszy w tym roku konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na starcie dzisiejszych zmagań zobaczymy pięciu Polaków. Jako pierwszy na rozbiegu pojawi się Klemens Murańka, chwilę po nim skakać będzie Aleksander Zniszczoł. Z 37 numerem startowym wystąpi Bartłomiej Kłusek, następnie na belce usiądzie Jakub Wolny, a jako ostatni z naszych zawodników skoczy Krzysztof Biegun.

13:30Narciarstwo alpejskie – Kilkanaście minut temu zakończył się slalom gigant kobiet w Mariborze, w którym po pierwszym przejeździe odpadła Maryna Gąsienica-Daniel. Swą bogatą karierę zakończyła tam reprezentantka gospodarzy Tina Maze. Szczegóły TUTAJ.

13:28Biathlon – Mateusz Janik ponownie dwa razy pudłuje. Na trasie jest już od kilku minut Rafał Penar.

13:27 Kombinacja norweska – 7,5 kilometra przed metą na prowadzeniu mamy już Frenzela i Hirvonena. Wygląda na to, że ci dwaj panowie powalczą o zwycięstwo w biegu. Trzeci Riiber traci do liderów 26 sekund. Goni go jednak niesamowicie Johannes Rydzek. Niemiec traci do Norwega tylko 13 sekund. Bardzo dzielnie radzi sobie Słowiok. Nasz reprezentant plasuje się na 36. lokacie ze stratą 27 sekund do 30. obecnie Mikko Koksliena.

13:25Curling – Piąty end zakończony wygraną Słowenek 1:0. Biało-Czerwone przegrywają już 3:5.

13:22 Łyżwiarstwo szybkie – Niedźwiedzki ostatecznie czwarty na 500m, a Szymański zakończył jako siódmy panczenista. Zwyciężył niespodziewanie Norweg Sendre Henriksen. Drugi wyścig wielobojowych ME mężczyzn, czyli dystans 5000m o godz. 16:30.

13:20Kombinacja norweska – Na półmetku rywalizacji nadal dzielnie na prowadzeniu trzyma się Riiber. Jego przewaga nad resztą stawki jednak ciągle maleje. Eric Frenzel jest już za jego plecami (strata 11 sekund). Przyśpieszył także trzeci Hirvonen, który traci do Norwega już tylko 27 sekund. Całkiem nieźle radzi sobie Słowiok. Polak biegnie na 38. lokacie. Do 30. obecnie Taihei Kato ma jednak niecałą minutę straty. Ciągle na 42. miejscu jest Adam Cieślar.

13:15 Biegi narciarskie – Zakończyła się rywalizacja mężczyzn na 10 km stylem dowolnym w Pucharze Kontynentalnym w Planicy. Bieg wygrał reprezentant Francji Jean Tiberghien, a najlepiej z Polaków zaprezentował się Jan Antolec, który był 29. (+58.9). Blisko miejsca w czołowej „30” byli także Maciej Staręga (33. pozycja; minuta straty) i Dominik Bury (35. miejsce; +1:01.7). Odległe lokaty zajęli pozostali Biało-Czerwoni: Kamil Bury – 52. miejsce, Paweł Klisz – 64., Mateusz Chowaniak – 86., Kacper Antolec – 93., Bartłomiej Rucki – 95.

13:14Kombinacja norweska – Dwuboiści zameldowali się już na drugim pomiarze czasowym, który usytuowany jest na dystansie 2,5 km. Prowadzi Riiber, ale ma już tylko 37 sekund przewagi nad goniącym go Frenzelem, który z kolei odskoczył nieco od Hirvonena (strata Fina do Riibera to 1:01.4). Paweł Słowiok awansował z 42. na 40. lokatę (+3:51.5), a Adam Cieślar biegnie na 42. lokacie (+4:36.9).

13:13Łyżwiarstwo szybkie – Konrad Niedźwiedzki pobiegł na pierwsze miejsce w wyścigu na 500m wielobojowych ME. Do końca jeszcze ośmiu panczenistów, w tym Jan Szymański.

13:12Biathlon – Matusz Janik na pierwszym strzelaniu zalicza dwa pudła. Już wiemy, że o dobre miejsce będzie szalenie trudno.

13:03Kombinacja norweska – Rozpoczynamy drugą konkurencję dwuboju. Przed nami bieg pościgowy na dystansie 10 km metodą Gundersena. Na liście startowej mamy dwóch Polaków. Niestety nasi reprezentanci bardzo słabo spisali się podczas konkursu skoków i zajmują bardzo odległe pozycje. Paweł Słowiok traci do lidera Riibera 4 minuty i 29 sekund, natomiast Adam Cieślar 4 minuty i 46 sekundy. Szanse na punkty PŚ bardzo nikłe..

13:01 Curling – 0:0 w czwartej partii. Na półmetku spotkania Polki przegrywają tylko jednym punktem, a w następnej partii będą miały przywilej ostatniego zagrania.

13:00Biathlon – Rozpoczynamy kolejny „akt” biathlonowej soboty. W Martell o 13:00 rozpocznie się sprint mężczyzn w ramach Pucharu IBU z udziałem czterech Polaków. Na liście startowej ponad 120 zawodników.

12:49Curling – Słowenki przejmują trzecią partię za jeden punkt i prowadzą z Polkami 4:3.

12:42 Łyżwiarstwo szybkie – O godzinie 13. pierwszy wyścig zaliczany do wielobojowych ME mężczyzn. Wśród 22. panczenistów na dystansie 500m zobaczymy Konrada Niedźwiedzkiego i Jana Szymańskiego.

12:38 Łyżwiarstwo szybkie – Wśród siedemnastu panczenistek Kaja Ziomek zajęła dobre 13.miejsce, a Andżelika Wójcik była ostatnia. W pierwszym wyścigu sprinterskich ME triumfowała Olga Fatkulina (Rosja). Kolejny wyścig na 1000m jeszcze dzisiaj, o 14:50.

12:34Curling – Słowenki już w drugim endzie odrabiają całą stratę – na tablicy wyników 3:3.

12:29 Biegi narciarskie – Zawodnicy z kadry A i młodzieżowej startują w Pucharze Kontynentalnym w Planicy. Za nami już biegi juniorek i seniorek stylem dowolnym. Dobre 5. miejsce w rywalizacji seniorek na 10 km zajęła Ewelina Marcisz, która uzyskała czas o 22 sekundy gorszy od zwyciężczyni, Włoszki Sary Pellegrini. 14. w tym biegu była Kornelia Kubińska, 24. Martyna Galewicz, a 42. Urszula Łętocha. W biegu juniorek na dystansie o połowę krótszym najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentowała się Klaudia Kołodziej, która była 27. Pięć lokat niżej sklasyfikowano Kamilę Boczkowską, a Justyna Pradziad i Agata Warło zajęły miejsca pod koniec czwartej dziesiątki (38-39). Wygrała Francuzka Laura Chamiot Maitral. Obecnie w Planicy trwa bieg seniorów na 10 km – na trasie aż 8. reprezentantów Polski. O wynikach poinformujemy po zakończeniu rywalizacji.

12:20Łyżwiarstwo szybkie – A teraz pierwszy bieg ME w sprintach kobiet. W pierwszym biegu na 500m zobaczymy nasze młode zawodniczki: Andżelikę Wójcik i Kaję Ziomek

12:18Curling – Polki zaczynają z wysokiego C – 3:0 w pierwszej partii to dobra zaliczka przed dalszą fazą gry.

12:15 – Łyżwiarstwo szybkie – Polacy podobnie jak wczoraj. Michalski 9., Nogal 11., a Kłosiński 12. Zwyciężył Ronald Mulder. W generalce przewodzi ciągle Kai Verbij. Najlepszy z Polaków Piotr Michalski utrzymał 8.lokatę. Ostatni start sprinterskich ME mężczyzn na 1000m o godz. 15:30.

12:08 – Biathlon – Martin Fourcade zwycięzcą biegu na dochodzenie! Drugie miejsce zajął Arnd Peiffer. Byliśmy świadkami pięknej walki o 3. lokatę. Dominik Windisch minimalnie pokonał Emila Hegle Svendsena. Grzegorz Guzik na ostatnim strzelaniu zaliczył 1 pudło, w sumie to jego dziewiąty niecelny strzał w dzisiejszej rywalizacji. Polak zakończy zmagania na początku szóstej dziesiątki.

12:03 – Biathlon – Powetuje sobie dzisiaj w biegu pościgowym niepowodzenie w sprincie Martin Fourcade. Na ostatnim strzelaniu lider PŚ był bezbłędny i pewnie biegnie po zwycięstwo. A kolejni zawodnicy pudłują na wiwat. Eberhard miał aż 5 pudeł, a inni byli niewiele lepsi. Fourcade ma minutę i 34 sekundy przewagi nad Arndem Peifferem, który spudłował dwukrotnie. Na 3. miejsce awansował Emil Hegle Svendsen. Rywalem Norwega w walce o miejsce na najniższym stopniu podium będzie Dominik Windisch.

11:58 – Biathlon – Z czołowej siódemki bezbłędny był tylko Martin Fourcade. Rosjanin Babikow spudłował aż pięć razy. Drugi jest 3 strzelaniach jest Arnd Peiffer (+36.8 sek.), a trzeci Maksim Cwietkow (+42.3 sek.). Różnice pomiędzy zawodnikami są coraz większe. Tym razem Grzegorz Guzik spudłował 2 razy. Mimo to Guzik awansował na 54. miejsce.

11:51 – Skeleton – Ależ to była fenomenalna walka o zwycięstwo w Altenbergu. Drugi po pierwszym przejeździe Martins Dukurs pobił w drugim ślizgu rekord toru i wydawało się, że zwycięstwo ma w kieszeni. Liderujący Christopher Grotheer jednak wspiął się na wyżyny umiejętności i znów okazał się najszybszy, po raz kolejny bijąc rekord toru. Na najniższym stopniu podium zmieścił się Niemiec Axel Jungk. Polacy nie startowali.

11:51 – Biathlon – Po jednym pudle zafundowali się Eberhard i Slesingr. Austriak nadal jest liderem, ale tuż za nim są Windisch i Lesser, którzy dwa razy byli bezbłędni. Grzegorz Guzik ponownie spudłował trzy razy. Po połowie rywalizacji polski biathlonista zajmuje 56. pozycję.

11:43 – Łyżwiarstwo szybkie – Za kilkanaście minut trzeci bieg sprinterskich ME mężczyzn. Na 500m zobaczymy Nogala, Kłosińskiego i Michalskiego
Koniec rozmowy na czacie.

11:40 – Biathlon – Szybko i celnie. Julian Eberhard liderem po pierwszym strzelaniu. Drugi także bezbłędny Michał Slesingr, a trzeci Erik Lesser. Tuż za Niemcem wybiegli Windisch i Fourcade. Grzegorz Guzik niestety spudłował aż trzy razy i spadł z 26. na 55. miejsce.

11:38 – Łyżwiarstwo szybkie – Wust (Holandia) deklasuje rywalki i wygrywa trzeci dystans wielobojowych ME. Tym samym jest prawie pewna wygranej przed biegiem na 5000m. Czerwonka była 5. i taką też pozycję zajmuje w generalce. Polka będzie walczyła o jej utrzymanie na 5km. Woźniak i Bachleda-Curuś zakończyły zmagania na ME odpowiednio na 10. i 11.miejscu.

11:28 – Łyżwiarstwo szybkie – Czerwonka opadła z sił w samej końcówce i przegrała z Yvonne Nautą. Przed nami jeszcze 4 panczenistki, a Polka sklasyfikowana jest na 2.miejscu

11:27 – Biathlon – Na podium sprinterskich zawodów Pucharu IBU kobiet widać zawodniczki rodem z Pucharu Świata. Wygrywa Francuzka Julia Simon, przed Darią Virolaynen i Łotyszką Baibą Bendiką. 28. miejsce zajęła Kamila Żuk, 39. była Dominika Bielecka, a 59. Karolina Pitoń. Jutro więc na starcie biegu pościgowego komplet Polek.

11:25 – Biathlon – Za sprawą świetnego startu w sprincie Grzegorza Guzika dzisiaj mamy okazję przeprowadzić dla Państwa relację z biegu pościgowego. W biegu sprinterskim rozgrywanym w niekorzystnych warunkach pogodowych reprezentant Polski zajął 26. lokatę pudłując tylko przy ostatnim dziesiątym strzale. Do biegu pościgowego Guzik wyruszy minutę i 39 sekund za zwycięzcą sprintu Julianem Eberhardem. Na starcie Austriak ma 11 sekund przewagi nad Michałem Slesingrem i 40 sekund nad Włochami Dominikiem Windsichem i Lukasem Hofer. Lider PŚ Martin Fourcade wyruszy do biegu jako 8. ze stratą 51 sekund.

11:17 – Łyżwiarstwo szybkie – Po starcie pięciu par Bachleda-Curuś 1., Katarzyna Woźniak 2. W siódmej parze zobaczymy najmocniejszą z naszej ekipy Natalię Czerwonkę.

11:07 – Biathlon – Świetnie Dominika Bielecka! Drugie strzelanie też tylko z jednym pudłem i w sumie daje to 27. miejsce. Zobaczymy, jak Polka pobiegnie ostatatnią rundę, ale ma szanse na punkty.

11:02 – Narciarstwo alpejskie – Pierwszy przejazd giganta w Mariborze zakończył się historycznym występem Kenijki Sabriny Simander, która ukończyła wyścig z wynikiem 1:16.27, dającym jej ostatnią pozycję spośród zawodniczek, które dojechały do mety, czyli miejsce 61. Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się na przyzwoitej 40. pozycji, co jednak nie pozwoli jej awansować do finałowego przejazdu, który rozpocznie się o 12:15. Prowadzi Mikaela Shiffrin, tuż za nią jest Sofia Goggia, a nieco większą stratę ma trzecia Tessa Worley.

10:56 – Biathlon – Najlepsze strzelanie z biało-czerwonych notuje Dominika Bielecka. Polka pudłowała na pierwszej próbie tylko 1 raz. Problemem jest jednak słabszy bieg, bo daje on dopiero 42. lokatę.

10:55 – Łyżwiarstwo szybkie – Kolejny dzień na torze Thailf rozpoczynamy od dystansu 1500m kobiet. Jest to trzeci bieg zaliczany do ME w wieloboju. Najlepsza ósemka generalki po tym starcie pobiegnie na 5000m około 14. Liczymy na dobry występ Bachledy-Curuś, Woźniak i Czerwonki, które przecież specjalizują się w dystansie 1500m.

10:53 – Biathlon – Kolejne fatalne strzelanie Karoliny Pitoń, która na 10 strzałów trafiła dziś tylko trzy. W tej chwili Polka 41. w gronie 61 zawodniczek po drugim strzelaniu. Wygląda to niedobrze. Na mecie żadna zawodniczka nie legitymuje się jednak czystym kontem po stronie strat. Mimo 5 pudeł na 19. miejscu jest Kamila Żuk. Chcieliśmy ją skreślać, a ona ma nawet szanse na punkty.

10:52 – Narciarstwo alpejskie – Maryna Gąsienica-Daniel z czasem 1:10.89. Przyzwoity występ reprezentantki Polski. Ten czas daje jej póki co 40. miejsce w stawce.

10:40 – Biathlon – Nie warto jednak wydawać wyroków o Kamili Żuk, bo dziś na strzelnicy warunki muszą być bardzo trudne. Przekonała się o tym niestety nasza Karolina Pitoń, która na pierwszym strzelaniu trafiła tylko raz i jest dopiero 48. Na finiszu meldują się kolejne zawodniczki. Prowadzi Francuzka Simon

10:33 – Biathlon – Teoretycznie można powiedzieć, że Kamila Żuk strzelała lepiej, ale poprawa jest marna. Dwa pudła i w sumie pięć karnych rund w tym biegu. To nie da raczej miejsca w czołowej 60-tce, która jutro pobiegnie w biegu pościgowym.

10:26 – Kombinacja norweska – Rydzek kończy pierwszą część dwuboju rezultatem 113,5 metra. To oznacza, że lider klasyfikacji generalnej PŚ będzie plasował się na 13. lokacie po skokach. Konkurs wygrał Riiber, który ma minutę i 6 sekund przewagi nad drugim Frenzelem. Trzeci Hironen traci do lidera 1 minutę i 29 sekund. Polacy zaprezentowali się bardzo słabo. Paweł Słowiok zakończył zmagania na 42.miejscu (+4:29), a Adam Cieślar na 46. (+4:46).

10:25 – Skeleton – Co prawda w zawodach pucharu świata w Altenbergu nie startują Polacy, ale dzieją się tam bardzo ciekawe rzeczy. Po pierwszym slizgu skeletonistó na prowadzeniu jest Niemiec Christopher Grotheer, który bijąc rekord toru wyprzedził o 0.22 sek Martinsa Dukursa z Łotwy. Trzeci jest na razie inny Niemiec – Axel Jungk.

10:23 – Biathlon – Fatalne było pierwsze strzelanie Kamili Żuk, która przed chwilą zameldowała się na strzelnicy. Z 27 zawodniczek tylko trzy pudłowały trzykrotnie i wśród nich jest właśnie Polka. W tej chwili 22. miejsce po pierwszym strzelaniu.

10:18 – Biathlon – Rozpoczęła się rywalizacja sprinterek, ale na Polki jeszcze chwilę poczekamy. Jako 28. na trasę wybiegnie Kamila Żuk, 59. numer ma Karolina Pitoń, a rywalizację biało-czerwonych zakończy 73. Dominika Bielecka.

10:12 – Kombinacja norweska – Dobry skok notuje także Hirvonen. Reprezentant gospodarzy uzyskał 120,5 metra, co daje mu obecnie 2. lokatę, za Riiberem. Do zakończenia zawodów pozostało nam jeszcze czterech kombinatorów.

10:05 – Kombinacja norweska – Zaprezentowała nam się kolejna „dziesiątka” zawodników. Starty te nie zmieniły klasyfikacji w czołówce. Wciąż powadzi Riiber, przed Costą i Laheurte. Polacy spadają w rankingu. Paweł Słowiok jest obecnie 32., a Adam Cieślar 36.

09:58 – Kombinacja norweska – Start zakończyło pierwszych trzydziestu kombinatorów. Obecnie prowadzi Magnus Jarl Riiber z rezultatem 128 metrów. Drugi jest Włoch Samuel Costa (121m), a trzeci Maxime Laheurte (115m). Paweł Słowiok zajmuje 24. lokatę (99m), a Adam Cieślar 28. (93m). Polacy mają niewielkie szanse na punkty PŚ w biegu.

09:55 – Biathlon – Już za chwilę start biegu sprinterskiego kobiet w ramach Pucharu IBU. Pierwotnie planowany jest start 101 zawodniczek, z trzema Polkami – Dominiką Białecką, Kamilą Żuk i Karoliną Pitoń. Miejmy nadzieję, że Polki poradzą sobie lepiej, niż w czwartek, kiedy to zajęły odległe lokaty

09:48 – Narciarstwo alpejskie – Mikaela Schiffrin będzie prowadziła po pierwszym przejeździe. Za nią Sofia Goggia (Włochy) i Thesa Worley (Francja). My czekamy na przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel.

09:46 – Kombinacja norweska – Cieślar skacze jedynie 93 metry. To bardzo słaby rezultat, który klasyfikuje go obecnie na przedostatniej, 18. pozycji. Zawodnik z Istebnej traci do lidera Samuela Costy 3 minuty i 9 sekund, czyli bardzo sporo. Skoki oddało już 19. zawodników.

09:41 – Kombinacja norweska – Swoje skoki oddało już 15 zawodników, a to oznacza, że przed nami sok drugiego reprezentanta Polski, Adama Cieślara. Obecnie prowadzi Levi Mutru . Paweł Słowiok ze swoim rezultatem 99 metrów okupuje 11. lokatę.

09:35 – Kombinacja norweska – 48- krotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata, Hannu Maninen uzyskał 101 metrów. To daje mu obecnie 4. lokatę w stawce. Szóste miejsce zajmuje Paweł Słowiok, który skoczył na odległość 99 metrów i traci 2 minuty i 3 sekundy do lidera Leevi Mutru.

09:34 – Curling – Szóstą partię Hongkończycy wygrywają 1:0, po czym poddają mecz przy stanie 3:11. Polacy notują czwarte zwycięstwo na turnieju w Östersund.

09:30 – Kombinacja norweska – Jako pierwsi na starcie pojawią się gospodarze dzisiejszych zawodów. Start czwórki Finów zakończy Hannu Manninen. Chwilę później będziemy kibicować Pawłowi Słowiokowi. Polak w serii próbnej uzyskał 99,5 metra, co było 34. rezultatem w stawce.

09:26 – Kombinacja norweska – Już za 5 minut początek pierwszej w tym roku rywalizacji dwuboistów w Pucharze Świata. Przed nami konkurs skoków na obiekcie Salpausselkae (K116) w Lahti. Na liście startowej mamy dwóch reprezentantów Polski. Z numerem 8. wystartuje Paweł Słowiok, natomiast Adam Cieślar pojawi się na belce startowej jako 16. zawodnik. Wydarzeniem dnia będzie z pewnością powrót do rywalizacji legendarnego Hannu Manninena. Fin pojawi się na tarcie z numerem 4.

09:26 – Narciarstwo alpejskie – Po przejeździe ośmiu zawodniczek prowadzi Mikaela Shiffrin. Amerykanka z czasem 1:08.13. Druga Sofia Goggia traci tylko 0,07sec.

09:23 – Curling – W piątym endzie aż pięć punktów ląduje na koncie Polaków. Prowadzimy już 11:2 i wszystko wskazuje na to, że mecz zakończy się przed ósmą partią.

 

09:10 – Narciarstwo alpejskie – Za moment rozpoczniemy slalom w słoweńskim Mariborze. Wśród alpejek mamy jedną Polkę – Marynę Gąsienicę-Daniel. Nasza rodaczka na trasę wyruszy jako 64.

09:04 – Curling – Trwa pierwsza dzisiejsza spotkań mistrzostw świata juniorów dywizji B w curlingu. Po czterech endach, a zatem na półmetku meczu z Hongkończykami, Polacy prowadzą 6:2.

Mateusz Górecki1995 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password