Zimowe LIVE – 7 stycznia

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Po historycznym wyczynie Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni wracamy z kolejną dawką sportowych emocji z udziałem reprezentantów Polski. Miejmy nadzieję, że wezmą przykład z naszego wielkiego skoczka i osiągną równie wartościowe wyniki. Zapraszamy na LIVE już od 9:30!

STARTY POLAKÓW

Konkurs!
Pytanie: Ile karnych rund pobiegną wszystkie żeńskie sztafety podczas niedzielnych zawodów?
Punktacja: 10pkt. za bezbłędny typ, 8pkt. za pomyłkę o 1 rundę, 5pkt. za pomyłkę o 2-3 rundy, 3pkt. za pomyłkę o 4 rundy, 1pkt. za pomyłkę o 5-6 rund
Odpowiedzi prosimy przesyłać na [email protected]

To był bardzo, bardzo udany weekend dla polskich sportowców i kibiców. Forma „naszych” rośnie z dnia na dzień, radujemy się tym, wszak do igrzysk już coraz bliżej. Za tydzień znów się spotkamy, by śledzić poczynania naszych Orłów. Do zobaczenia!

18:13 – Łyżwiarstwo szybkie – Fenomenalne dla nas informacje! Holenderska sztafeta sprinterów została zdyskwalifikowana. Artur Nogal, Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski zdobywają brązowe medale! Brawo!

16:39 – Łyżwiarstwo szybkie – Francesca Lollobrigida z Włoch Mistrzynią Europy ze startu masowego. Bardzo dobrze poradziły sobie Polki. Magdalena Czyszczoń metę przekroczyła jako 6., Luiza Złotkowska sklasyfikowana została zaś na 9. pozycji.

16:25 – Bobsleje – Niestety słabszy, dużo słabszy drugi ślizg w wykonaniu Mateusza Lutego i jego osady. Dopiero 19. czas tego przejazdu powoduje spadek naszej czwórki na 18. miejsce w klasyfikacji końcowej. Wygrywa Nico Walther.

15:54 – Łyżwiarstwo szybkie – Jakże niewiele zabrakło polskim sprinterom! Artur Nogal, Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski przegrali w swoim biegu z Rosjanami. Sborna pojechała w nim po złoto, Polacy zaś osiągnęli czas 1:21.29, który dał… czwarte miejsce. Do trzecich Finów zabrakło 0,1 sekundy!

15:43 – Łyżwiarstwo szybkie – Tymczasem rozpoczynamy rywalizację sprinterską drużyn. Tutaj również liczymy na medal Polaków!

15:24 – Łyżwiarstwo szybkie – Mamy brązowy medal Mistrzostw Europy! Sztafeta mężczyzn w składzie: Jan Szymański, Adrian Wielgat, Zbigniew Bródka zajęła trzecie miejsce! Lepsze wyniki od Polaków uzyskali tylko Holendrzy i Rosjanie!

15:23 – Biathlon – Mateusz Janik i Tomasz Jakieła na trasę już nie wybiegną. Mgła wisi, karawana jedzie dalej.

15:18 – Biathlon – Włosi i Szwedzi wychodzą na czoło stawki, Belgowie natomiast po karnej rundzie Langera spadają na trzecie miejsce. Polacy chyba za chwilę zostaną zdublowani i zdjęci z trasy.

15:15 – Biathlon – Gdy Grzegorz Guzik kończył ostatnią, czwartą karną rundę, Florent Claude oddawał zmianę na prowadzeniu. Cyrk trwa.

15:01 – Biathlon – Się dzieje w Oberhofie – mgła nie pozwala na celne i szybkie strzelanie. Belg Claude, który strzelał z pierwszego stanowiska, zdołał uchronić się przed karną rundą i ma przewagę ponad minuty nad rywalami. Grzegorz Guzik musiał biec dwie karne rundy, ale nie jest to najgorszy wynik – pięć biegł Francuz Desthieux. Polak ze względu na długi czas strzelania jednak dopiero 24

15:01 – Saneczkarstwo – Bardzo ciekawy koniec konkursu sztafet. Najpierw Niemcy minimalnie przegrywają z Włochami, później jednak okazuje się, że popełnili falstart i nie zostają nawet sklasyfikowani. Wygrywają reprezentanci Italii z czasem 2:43.233, za nimi USA i Austria.

14:55 – Saneczkarstwo – Na górze pozostali już tylko Niemcy, a na czele wciąż ze swym znakomitym rezultatem Włosi. Czy będziemy mieli sensację na torze w Koenigssee?

14:50 – Biathlon – W strefie zmian Szczurek melduje się jako czternasty. Na czele stawki znajdują się Belgowie i Rosjanie.

14:46 – Bobsleje – No i mamy świetny występ czwórki Luty, Zdębiak. Miedzik, Kossakowski. Polacy po pierwszym ślizgu są na 11. pozycji, do liderujących Niemców (pilot Nico Walther) tracą 0.64 sek, zaś do czołowej dziesiątki tylko 0.04 sek. Brawo Polacy.

14:46 – Łyżwiarstwo szybkie – Rozpoczął się ostatni dzień rywalizacji na Mistrzostwach Europy w Kolomnie. Dziś o medale walczą drużyny oraz indywidualnie zawodnicy podczas biegu masowego. Na sam początek dzisiejszej części zawodów zobaczyliśmy kobiece sztafety. Na starcie stanęło pięć ekip, w tym Polki, które z czasem 3:05.06 zajęły czwarte miejsce. Mistrzyniami Europy Holenderki.

14:45 – Biathlon – W stójce Szczurek dobierał dwa razy, ale strzelał bardzo wolno i spadł na 13. miejsce.

14:43 – Biathlon – Zwycięstwem Norwega V. Gjermundshauga zakończył się sprint Pucharu IBU w Brezno-Osrblie. Drugi był Francuz S. Fourcade, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec F. Graf. Dwójka Polaków zajęła dalekie miejsca. Andrzej Nędza-Kubiniec z pięcioma pudłami był 58, a M. Szwajnos z trzema karnymi rundami zajął 66 pozycję.

14:41 – Saneczkarstwo – Znakomity przejazd Włochów, którzy z czasem 2:43.233 przewodzą w stawce. Może to być nawet przejazd godny podium dzisiejszych zawodów.

14:38 – Biathlon – Świetne otwarcie Łukasza Szczurka – Polak bezbłędny na strzelnicy i jest na szóstym miejscu w czołowej grupie.

14:32 – Biathlon – Rusza męska sztafeta na PŚ w Oberhofie. Polacy w składzie Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik, Tomasz Jakieła.

14:25- Narciarstwo alpejskie – Marcel Hirscher obronił prowadzenie w slalomie w Adelboden i tym samym po raz kolejny wygrał zawody Pucharu Świata. Jego łączny czas to 1:50,94. Drugie miejsce utrzymał Michael Matt, którego rezultat był ledwie o 0,16 s słabszy od wyniku jego rodaka. Norweg Henrik Kristoffersen, który awansował z czwartej na trzecią pozycję, stracił do zwycięzcy 0,16 s.

14:25 – Saneczkarstwo – Na torze w niemieckim Koenigssee rozpoczęła się już rywalizacja sztafet. Przypominamy, że z powodu choroby Wojciecha Chmielewskiego w stawce brakuje Polaków. Za nami przejazdy dwóch ekip. Prowadzą Czesi, z wynikiem 2:46.251.

14:01 – Bobsleje – Polacy już za sobą mają pierwszy ślizg. Czas 54.81 pozwala im na razie wyprzedzić dwie osady czeskie. Zobaczymy jak będzie na koniec.

13:48 – Bobsleje – Już za chwilę początek zmagań bobslejowych czwórek o punkty pucharu świata  na torze w Altenbergu. Wśród startujących załoga polska pilotowana przez Mateusza Lutego. Marzy się nam powtórka z wczoraj, kiedy polska osada zmieściła się w czołowej dziesiątce. Bardzo by to przybliżyło start na igrzyskach w Pjongczangu.

13:44 – Biathlon – W Brezno-Osrblie rozpoczęła się ostatnia konkurencja, sprint mężczyzn. Po dwóch strzelaniach jest już pierwszy z Polaków, Andrzej Nędza-Kubiniec. Niestety aż 5 rund powoduje, że zajmuje obecnie 32 pozycje ma 43 zawodników, którzy, także dwukrotnie meldowali się na strzelnicy.

13:34 – Narciarstwo alpejskie – Rozpoczął się drugi przejazd slalomu mężczyzn w Adelboden. Dwóch zawodników za nami. Prowadzi z łącznym czasem 1:55,38 Niemiec Dominik Stehle, który ma 0,07 s przewagi nad Koreańczykiem z południa Jung Dong-hyunem.

13:20 – Saneczkarstwo – Felix Loch popełnia błąd który kosztuje go bolesną porażkę! Faworyt konkursu kończy zawody dopiero na 11. miejscu! Wolfgang Kindl wygrywa czasem 1:39.035! Za nim plasują się Armin Frauscher (Austria) 1:39.064 i Johannes Ludwig (Niemcy) 1:39.154. To kończy pierwszy wyścig dzisiejszego dnia. Czekamy na start sztafet.

13:07 – Narciarstwo alpejskie – Nie doszło do zmian na podium w drugim przejeździe. Mikaela Shiffrin wygrała z ogromną przewagą 1,64 s nad Hansdotter i 1,87 s nad Holdener!

12:45 – Biathlon – Polki ostatecznie na ósmym miejscu, strata poniżej trzech minut. Ech, gdyby nie te dwie karne rundy.

12:47 – Saneczkarstwo – Aparjods źle wszedł w zakręt i niemal wypadł z sanek. Łotysz postanowił jednak ukończyć przejazd – udało mu się z powrotem ułożyć na sankach i dojechać do końca trasy. Będzie jednak ostatni. Tymczasem już połowa zawodników wykonała już drugi ślizg.

12:41 – Biathlon – Nowakowska z dwoma pudłami, ale bez karnej rundy. Jest ósma i ucieka przed Czeszką Vitkovą. Na czele już wszystko jasne – wygrają Francuzki przed Niemkami i Szwedkami.

12:34 – Biathlon – Po przedostatnim strzelaniu (dwa pudła Nowakowskiej) awansujemy na ósme miejsce. To dziś szczyt naszych możliwości, ale trzeba ten szczyt jeszcze obronić.

12:32 – Saneczkarstwo – To wyglądało groźnie! Reid Watts wypadł z toru i nie ukończy swojego przejazdu. Kanadyjczykowi na szczęście nic się nie stało

12:30 – Biegi narciarskie – Mistrzem Polski w biegu na 15 km łyżwą zgodnie z przewidywaniami został Dominik Bury. Srebro dla Jana Antolca, a brąz dla Pawła Klisza, który na mecie był o sekundę szybszy od juniora Mateusza Haratyka. Kolejne lokaty dla Kamila Burego, Mateusza Chowaniaka, Andrzeja Pradziada i Kacpra Antolca.

12:25 – Saneczkarstwo – Nieco lepiej od kolegi spisuje się Mateusz Sochowicz. Choć ten przejazd mógł być lepszy, łączny czas 1:40.434 daje mu aktualnie 3 miejsce.

12:23 – Saneczkarstwo – Słaba końcówka w wykonaniu Kurowskiego. Polak większość toru pokonał w zielonej strefie czasu, by na ostatnim zakręcie drastycznie stracić prędkość. Polak aktualnie zamyka stawkę.

12:21 – Biathlon – Ponownie tylko jedno pudło Guzik i tym razem awansujemy na dziewiąte miejsce. Na prowadzenie wysuwają się Niemki dzięki czystemu strzelaniu Franziski Preuss.

12:20 – Narciarstwo alpejskie – Zaczął się drugi przejazd w rywalizacji kobiet. Po przejazdach czterech zawodniczek prowadzi Szwajcarka Carole Bissig, która z łącznym czasem 1:49,17 ma 0,77 s przewagi nad Japonką Asą Ando. Tym samym zdobędzie pucharowe punkty po raz pierwszy w karierze.

12:16 – Biathlon – Jeden nabój musiała dobierać Guzik i utrzymała 11. miejsce. Na czele zmiana – Francja na prowadzeniu za sprawą bezbłędnego strzelania i szybkiego biegu Aymonier.

12:12 – Narciarstwo alpejskie – AdamChrapek ukończył swój przejazd w czasie 1:04,03, co jest wynikiem o 8,25 sekundy gorszym od rezultatu Hirschera. Zajął 58. miejsce. Spośród tych, którzy dojechali do mety, wyprzedził jedynie pochodzącego z Austrii Boliwijczyka Simona Breitfussa Kammerlandera.

12:08 – Biathlon – W biegu Gwizdoń wyprzedziła dwie rywalki i przekazała Krystynie Guzik zmianę na 11. pozycji.

12:02 – Biathlon – Było dobrze, więc coś musiało w końcu pójść źle – dwie karne rundy po drugim strzelaniu Gwizdoń. Spadek na 13. miejsce i ponad dwie minuty straty do prowadzących Włoszek.

11:55 – Biathlon – Czyste strzelanie Gwizdoń daje nam awans na ósme miejsce. Na prowadzeniu zmiana – na skutek karnej rundy Chevalier stawce przewodzi Włoszka Wierer.

11:49 – Biathlon – Na trasę rusza Magdalena Gwizdoń. Nasza sztafeta jest 11. ze stratą ok. 1:13 do prowadzących Francuzek.

11:44 – Biathlon – Kolejne dwa dobierane naboje potrzebowała Monika Hojnisz i nasza zawdoniczka jest w tej chwili 14. Czołówka skurczyła się do trzech nazwisk – Vitozzi (Włochy), Bescond (Francja) i Skardino (Białoruś).

11:44 – Saneczkarstwo – Doskonały występ Felixa Locha! Rekordzista toru pokonuje go w 49.212, wyprzedzając o 0,228 Wolfganga Kindla. Polacy niestety po przeciwnej stronie tabeli – Mateusz Sochowicz jest 29., a tuż za nim plasuje je Maciej Kurowski.

11:37 – Biathlon – Na pierwsze strzelanie Hojnisz wbiegła jako pierwsza, ale musiała dwa razy dobierać i spadła na 13. miejsce. Obyło się jednak bez karnej rundy. Na czele stawki sztafety z Włoch, Czech, Korei, Japonii i Białorusi.

11:32 – Biathlon – Ruszył właśnie bieg sztafetowy kobiet na Pucharze Świata w Oberhofie. Z 14. numerem startowym Polki w składzie Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska.

11:30 – Biathlon – Tylko 1.7 sekundy dzieliło cztery najlepsze zawodniczki dzisiejszego sprintu w Brezno-Osrblie. Najlepsza, podobnie jak wczoraj okazała się U. Kaisheva. Druga była, także Rosjanka I. Uslugina. Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka K. Horchler. Tuż za nim uplasowała się Norweżka K. W. Nicolaisen. Polki poza czołową trzydziestką. Najwyżej, na 33 pozycji uplasowała się Kamila Żuk. Kinga Mitoraj zajęła 36 pozycję, a oczko niżej była Karolina Pitoń. Dopiero 80 lokatę z aż 5 rundami karnymi zajęła Anna Mąka.

11:27 – Saneczkarstwo – Dziewięciu zawodników do końca pierwszej serii, a Semen Pawliczenko wciąż na prowadzeniu. Słaby start zaliczył jego rodak Stepan Federow, który opuszcza tor bardzo niezadowolony ze swojego występu.

11:19 – Narciarstwo alpejskie – Jesteśmy już po przejazdach 30 zawodników. W czołówce nie doszło do zmian. Czekamy na występ Adama Chrapka, który wyruszy na trasę jako ostatni – 74.

11:17 – Saneczkarstwo – Na półmetku pierwszego ślizgu na prowadzeniu Semen Pawliczenko. Utytułowany Rosjanin większość trasy przejechał wolniej od rywali, by w ostatniej chwili wyprzedzić Frauschera o 0,008 s.

11:10 – Biegi narciarskie – Dziś w Jakuszycach w ramach MP biegacze rywalizują na dystansach stylem dowolnym. Za nami już bieg kobiet na 10 km. Zmagania zdecydowanie wygrała Sylwia Jaśkowiec, szybsza o ponad pół minuty od Eweliny Marcisz. Dwie kolejne lokaty dla gościnnie występujących w Polsce Ukrainek – Mariny Ancybor i Walentyny Szewczenko, a piąta pozycja i zarazem brązowy medal MP dla Martyny Galewicz. Miejsca w czołowej dziesiątce zajęły także trzy inne Polki: 8. była Eliza Rucka, 9. Urszula Łętocha, 10. Izabela Marcisz. Bardzo słaby występ zaliczyła wczorajsza triumfatorka sprintu – Monika Skinder była dopiero 18., ze stratą ponad pięciu minut do Sylwii Jaśkowiec.

11:04 – Saneczkarstwo – Bawarski tor wybitnie nie pasuje polskim saneczkarzom. Sochowicz niewiele lepiej od kolegi z czasem 50.283 s.

11:02 – Narciarstwo alpejskie – Za nami już 20 zawodników. W czołowej piątce bez zmian. W najlepszej dziesiątce znajdują się kolejno: Marcel Hirscher, Michael Matt, Andre Myhrer, Henrik Kristoffersen, Alexis Pinturault, Luca Aerni, Daniel Yule, Stefano Gross, Manfred Moelgg i Sebastian Foss-Solevaag ex aequo z Davem Rydingiem.

10:58 – Saneczkarstwo – Słaby przejazd Maćka Kurowskiego. Polak popełnił sporo błędów, a czas 50.288 s plasuje go na samym końcu stawki. Miejmy nadzieje, że Mateusz Sochowicz będzie miał więcej szczęścia

10:57 – Narciarstwo alpejskie – Maryna Gąsienica-Daniel niestety znów nie zdobędzie pucharowych punktów. Ukończyła pierwszy przejazd slalomu z czasem 59,16 sekundy, czyli o 7,72 s gorszym od wyniku prowadzącej na półmetku Shiffrin. By zmieścić się w „30” Polka musiałaby pokonać trasę o 2,13 s szybciej. Ostatecznie zajęła 47 miejsce, a tylko 49 spośród 72 zawodniczek ukończyło rywalizację.

10:53 – Narciarstwo alpejskie – Piętnastu alpejczyków za nami. Na wirtualnym podium bez zmian. Czwarty jest w tej chwili Norweg Henrik Kristoffersen (+0,71), a piąty Francuz Alexis Pinturault (+1,17).

10:45 – Saneczkarstwo – Przed nami drugi dzień Pucharu Świata w Koenigssee. Już za chwilę rozpocznie się rywalizacja jedynek mężczyzn, a na starcie zobaczmy dwóch naszych reprezentantów – Maćka Kurowskiego i Mateusza Sochowicza.

10:45 – Narciarstwo alpejskie – Niedawno rozpoczęła się również rywalizacja w slalomie panów w szwajcarskim Adelboden. Po występach 10 zawodników prowadzi Austriak Marcel Hirscher (55,78 s) z przewagą 0,28 s nad swoim rodakiem Michaelem Mattem. Trzeci jest Szwed Andre Myhrer ze stratą 0,44 s.

10:36 – Biathlon – Dziś słabszy start Kamili Żuk. 2 pudła i w tym momencie miejsce pod koniec stawki. Dobrze zaczęła natomiast Kinga Mitoraj. Pierwsze strzelanie miała bezbłędna i zajmuje wysoką 9 lokatę. Ponownie bezbłędna była Kaisheva i zanosi się na kolejną wygraną Rosjanki.

10:35 – Narciarstwo alpejskie – Już ponad 40 zawodniczek ma za sobą swój występ w pierwszym przejeździe. Od ostatniego meldunku do czołówki dołączyła Austriaczka Katharina Liensberger, która traci 2,9 s do Shiffrin.

10:13 – Narciarstwo alpejskie – Za nami 22 zawodniczki, a zmian jak nie było, tak nie ma. I już raczej nie będzie. Pierwsza dziesiątka: Mikaela Shiffrin, Frida Hansdotter, Wendy Holdener, Petra Vlhova, Mealnie Meillard, Christina Geiger, Bernadette Schild i Nina Haver-Loeseth, Michelle Gisin oraz Lena Duerr.

10:06 – Biathlon – W drugim dniu zawodów Pucharu IBU w Brezno-Osrblie ponownie zostaną rozegrane sprinty. Pierwsze na starcie staną kobiety. Wśród nich 4 Polki. Z numerem 25 wystartuje Kamila Żuk, z 45 Kinga Mitoraj, z 88 Anna Mąka, a jako 93 ruszy na trasę Karolina Pitoń. Stawkę otwiera wczorajsza zwyciężczyni Rosjanka U. Kaisheva.

10:01 – Narciarstwo alpejskie – Kolejne pięć pań za nami, a w pierwszej piątce bez zmian. Czy w tym pierwszym przejeździe dojdzie jeszcze do roszad w ścisłej czołówce?

9:52 – Narciarstwo alpejskie – Swoje przejazdy ukończyło już10 zawodniczek. Prowadzi Amerykanka Mikaela Shiffrin (51,44 s) z przewagą aż 1,47 s nad Szwedką Fridą Hansdotter. Trzecia Szwajcarka Wendy Holdener traci 1,6 s, a czwarta Słowaczka Petra Vlhova aż 2,3 s. O 0,01 s słabszy wynik od Słowaczki ma 5. Szwajcarka Melanie Meillard.

9:32 – Narciarstwo alpejskie – Zaczynamy kolejny dzień! Ponownie na początek naszej relacji przyjrzymy się zmaganiom alpejek. Już za chwilę na starcie slalomu kobiet powinna pojawić się Norweżka Nina Haver-Loeseth. Na liście startowej 72 dwie zawodniczki, a jako 71. ma wystąpić Maryna Gąsienica-Daniel.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password