Zimowe LIVE – Zapis relacji 8 stycznia

Po emocjonującej sobocie, czekają nas równie wielkie emocje w niedzielę. Ponownie będziemy mogli kibicować naszym skoczkom, biathlonistom, biegaczom, kombinatorom norweskim i łyżwiarzom. Zapowiada się obiecująco. Relację LIVE ze sportowej niedzieli rozpoczniemy tuż przed 9:00.

STARTY POLAKÓW

KONKURS!
Pytanie: Kto był pierwszym przedstawicielem sportów zimowych, który wygrał plebiscyt na sportowca roku?
Odpowiedzi wysyłamy na adres e-mail: [email protected] do 18:00

A my już kończymy kolejny weekend z naszymi relacjami live z zimowych aren. Zapraszamy za tydzień!

15:35 – Łyżwiarstwo szybkie – W Heerenveen do rozegrania został jeszcze finałowy wyścig wieloboistów na 10 000m o godz. 16. Wystartuje ośmiu panczenistów, w tym pewny zwycięzca – Sven Kramer. Zabraknie za to Polaków. O dokładnych wynikach poinformujemy Państwa w artykule po zakończeniu zawodów.

15:32 – Łyżwiarstwo szybkie – Erbanova pokonała w klasyfikacji generalnej Olgę Fatkuliną, która po słabym starcie na 1000m spadła na trzecią lokatę, za Holenderkę Jorien ter Mors

15:26 – Skoki narciarskie – Klemens Murańka ponownie najlepszym z Polaków w Titisee – Neustadt. 22-latek kończy dzisiejszy konkurs na 10. lokacie. Jakub Wolny zajął 19. miejsce, a Krzysztof Biegun 23. Zwycięzcą został Viktor Polasek z Czech.

15:20 – Biathlon – Koukalova pierwsza, Niemka Dalhmeier druga, Czeszka Puskarickova trzecia. Gwizdoń… 12. Wyprzedziły ją na ostatnich Makarainen (7 rund karnych!!) i Amerykanka Dunklee.

15:20 – Skoki narciarskie – Słaba próba Jakuba Wolnego. Polak osiągnął 122 m i nie utrzyma lokaty w pierwszej „10”.

15:19 – Łyżwiarstwo szybkie – Trwa już finałowy bieg wieloboju sprinterek na 1000m. Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik po swoim biegu są pewne, że zakończą zawody na 14. i 15.miejscu, wyprzedzając tylko reprezentantkę Finlandii. Za kilka minut o złoto powalczą Olga Fatkulina (Rosja) i Karolina Erbanovva (Czechy)

15:18 – Skoki narciarskie – Klemens Murańka notuje 128,5 m, co daje mu teraz czwarte miejsce. Krzysztof Biegun jest 14. Niestety, zawodnicy cały czas zmagają się ze zmiennym wiatrem. Do końca konkursu pozostało jeszcze dziesięciu skoczków.

15:17 – Biathlon – 1000 metrów do mety. Sytuacja bez zmian.

15:16 – Biathlon – 1700 metrów do mety, Gwizdoń minimalnie wyprzedziły Olsbu i Magnusson.

15:15 – Biathlon – Brawo pani Magdo! Tak się właśnie strzela – szybko i celnie! Nasza zawodniczka jest ósma. O lepszą pozycję będzie trudno, a za nią kilka zawodniczek z apetytami na wyższe miejsce!

15:12 – Biathlon – Gwizdoń tuż przed ostatnim strzelaniem jest dwunasta ze stratą 1:40 do Koukalovej. Jak strzeli czysto będzie pierwsza dziesiątka!

15:08 – Biathlon – I znów pudło Magdaleny Gwizdoń. Praca na trasie i przesunięcie się o kilka miejsc do przodu zmarnowane na strzelnicy. Polka jest 14. ze stratą 1:17 do Koukalovej. Makarainen odrabia, jest już 12.

15:08 – Skoki narciarskie – Równą formę prezentuje dziś Krzysztof Biegun. Polak w II serii uzyskał 125 m i zajmuje 6. miejsce. Liderem konkursu jest Stefan Huber. Austriak poszybował na 135 m.

14:57 – Biathlon – Szkoda! Magdalena Gwizdoń wbiegła na strzelnicę trzynasta, jednak jedno pudło kosztowało ją jedną karną rundę i spadek na miejsce 19. Do prowadzącej Gabrieli Koukalovej Polka traci już 53 sekundy.

14:50 – Biathlon – Magdalena Gwizdoń na czysto zalicza pierwsze strzelanie i na drugą rundę rusza jako 15. ze stratą 27 sekund do prowadzącej Rosjanki Jekimowej. Fatalne strzelanie Kaisy Makarainen, która trafiła tylko raz i zamyka obecnie stawkę.

14:44 – Łyżwiarstwo szybkie – Niedźwiedzki ostatecznie 4. na tym dystansie, o 0,01 sekundy od podium. W klasyfikacji generalnej Polak zakończył zawody na 10. lokacie. Z kolei Szymański został sklasyfikowany na 15.pozycji. Do biegu na 10 000m awansowało ośmiu panczenistów. Kramer z wielką przewagą jest murowanym zwycięzcą.

14:40 – Skoki narciarskie – Na półmetku konkursu PK w Titisee – Neustadt najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Jakub Wolny, który zajmuje szóste miejsce. 11. jest Klemens Murańka. Na 22. lokacie plasuje się Krzysztof Biegun. Na pechowym, 31. miejscu zmagania zakończył Aleksander Zniszczoł. Początek drugiej serii zaplanowano na 14:55.

14:26 – Biathlon – O 14:40 rozpocznie się ostatni akt pucharu świata w Oberhofie. W biegu pościgowym pań zobaczymy trzydzieści pań, wśród nich będzie jedna Polka – Magdalena Gwizdoń ma numer startowy 28., ale mamy nadzieję, że zajmie zdecydowanie wyższe miejsce.

14:24 – Skoki narciarskie – Ostatni z naszych reprezentantów, Krzysztof Biegun, uzyskał 126,5 m, co jest w tym momencie 10. wynikiem. Cały czas w czołówce znajduje się Jakub Wolny, który zajmuje trzecie miejsce. Piąty jest Klemens Murańka.

14:19 – Skoki narciarskie – Zawodnikom coraz bardziej przeszkadza silny wiatr. Jakub Wolny bardzo długo czekał na oddanie skoku. Mimo tego Polak świetnie sobie poradził, wylądował na 131 metrze i zajmuje drugie miejsce. Tuż za nim sklasyfikowany jest Klemens Murańka, który osiągnął 128 m.

14:19 – Łyżwiarstwo szybkie – Przyzwoite wyniki naszych zawodników, ale nie będą to pozycje na podium. Przed biegiem sześciu par Niedźwiedzki prowadzi – 1.47,83, a Szymański jest 3. – 1.48,47.

14:09 – Skoki narciarskie – Aleksander Zniszczoł zanotował 121 m, co daje mu aktualnie 8. miejsce. Tuż za nim plasuje się Bartłomiej Kłusek. Liderem konkursu jest Alex Insam. Włoch uzyskał 128,5 m.

13:59 – Skoki narciarskie – Bartłomiej Kłusek osiągnął 120 m i po skokach trzydziestu zawodników zajmuje czwarte miejsce. Niestety, rywalizację skoczkom zaczyna utrudniać bardzo zmienny wiatr.

13:58 – Łyżwiarstwo szybkie – Za kilka minut bieg na 1500m zaliczany do wielobojowych ME mężczyzn. Liczymy na dobry występ Konrada Niedźwiedzkiego i Jana Szymańskiego. Tor Thialf jest dziś świetnie przygotowany. Ośmiu najlepszych panczenistów w generalce po tym biegu powalczy na 10 000m. Polakom będzie ciężko zmieścić się w tym gronie.

13:49 – Łyżwiarstwo szybkie – Olga Fatkulina (Rosja) osiąga najlepszy czas, ale w generalce jest druga z minimalną stratą do Karoliny Erbanovej (Czechy), która po raz trzeci zajęła drugą pozycję w pojedynczym starcie. W klasyfikacji ogólnej Kaja Ziomek jest 12., a Andżelika Wójcik 16. Obie raczej nie mają szans na poprawę swoich lokat. Decydujący wyścig na 1000m o godz. 15.

13:40 – Łyżwiarstwo szybkie – Wójcik ze zdecydowanie najsłabszym wynikiem po biegu połowy panczenistek. Ziomek na razie piąta i najprawdopodobniej wyprzedzi 4 zawodniczki.

13:33 – Kombinacja norweska –  Kolejne w tym sezonie  „niemieckie” podium. Drugie zawody w Lahti wygrał Fabian Rissle, przed Ericiem Frenzelem (+4.6). Podium uzupełnił Johannes Rydzek (+11.6), który w końcówce wyprzedził Akito Watabe. Polscy dwuboiści po raz koleiny bez punktów. Paweł Słowiok przeciął linię mety jako 36. (+2:56), a Adam Cieślar 44. (+4:45).

13:30 – Skoki narciarskie – Na skoczni HS-142 w Titisee – Neustadt rozpoczyna się kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na liście startowej widnieją nazwiska pięciu naszych reprezentantów, a wśród nich jest oczywiście, trzeci zawodnik wczorajszych zmagań, Klemens Murańka. Czekamy na kolejne udane skoki!

13:28 – Łyżwiarstwo szybkie – Dziś w Heerenveen dokończenie ME w sprintach kobiet i w wieloboju mężczyzn. Na początek trzeci bieg sprinterek. Na dystansie 500m pobiegną Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik

13:25 – Kombinacja norweska –  Na 1,4 km przed metą prowadzi Eric Frenzel przed Fabianem Rissle. Na trzeciej pozycji biegnie Akito Watabe z niewielką przewagą nad Bjoernem Kircheisenem. Polacy jeszcze nie dobiegli do punktu pomiaru czasu.

13:18 – Kombinacja norweska – Na półmetku czołowi zawodnicy wciąż biegną w kilkuosobowej grupie. Na prowadzeniu Akito Watabe, a tuż za nim biegną Eric Frenzel i Fabian Rissle. Paweł Słowiok awansował o dwie pozycje i jest obecnie 41. (+2:14), natomiast Adam Cieślar spadł na 46. (+2:35)

13:17 – Biathlon – Rafał Penar kończy zmagania w biegu pościgowym na 47. miejscu ze stratą 7.5 minuty do Logunowa. Mateusz Janik został zdublowany. Tyle w temacie. O 14:40 w biegu masowym kobiet w pucharze świata zobaczymy jeszcze Magdalenę Gwizdoń.

13:10 – Kombinacja norweska – Zawodnicy zameldowali się już na drugim pomiarze czasu. Prowadzi Eric Frenzel, który przewodzi pięcioosobowej grupce. Kolejni zawodnicy tracą już kilkanaście sekund. Paweł Słowiok jest 43., a Adam Cieślar 45.

13:09 – Narciarstwo alpejskie – Mikaela Shiffrin powraca na „tron”! Amerykanka wygrywa dzisiejszy slalom prze Wendy Holdener i Fridą Hansdotter. Przypomnijmy, że Kasia Wąsek zakończyła debiutancki występ na 56. miejscu.

13:08 – Biathlon – Tym razem nie jest już tak dobrze. Jedno pudło Rafała Penara spycha go na 47. lokatę. Mateusz Janik został zdublowany i nie ukończy biegu… Tymczasem Loginow już na mecie, cieszy się ze zwycięstwa.

13:00 – Kombinacja norweska – Przed nami kolejna część zmagań kombinatorów. Jako pierwszy na trasę ruszy lider Pucharu świata Eric Frenzel, z kilkusekundową przewagą nad Samuelem Costą i Akito Watabe. Paweł Słowiok i Adam Cieślar ruszą na trasę z odległymi numerami i dużą stratą do czołówki. O kolejne punkty będzie bardzo ciężko.

12:59 – Biathlon – Czyste strzelanie Rafała Penara! Daje mu to awans na 43. lokatę. Mateusz Janik wziął na siebie pudłowanie. Przestrzelił trzy razy i jest 54. Na trasie pozostaje łącznie 56 zawodników. Kibicujemy panu Mateuszowi żeby nie był ostatni. Będzie ciężko, ale szanse są…

12:53 – Biathlon – Źle strzelają, biegną jeszcze gorzej. Kolejni zawodnicy mijają snujących się po trasie Polaków. Za nimi już tylko szóstka outsiderów.

12:50 – Biathlon – Po dwa błędy na strzelnicy zaliczają Polacy i biegną obok siebie – ze stratą ponad 5 minut do Loginowa na miejscach 48. i 49.

12:45 – Biathlon – Słabo biegnie Janik, na pomiarze czasu na drugim okrążeniu spadł na 44. miejsce. Penar jest 48.

12:42 – Biathlon – Pierwsze strzelanie za nami. Mateusz Janik spudłował dwa razy, ale przesunął się i tak w górę klasyfikacji – ze strzelnicy wybiegł jako 38. Rafał Penar po trzech rundach karnych biegnie obecnie na 47. miejscu. Prowadzi Loginow.

12:28 – Biegi narciarskie – Bieg na 15 km stylem klasycznym mężczyzn w Planicy wygrywa reprezentant Włoch Dietmar Noeckler, wyprzedzając o włos Szwajcara Ueli Schnidera (+0.8). Trzecia lokata dla Francuza Damiena Tarantoli (+4.8). Najlepszy występ w Słowenii ma za sobą Dominik Bury, który uplasował się na dobrym, 15. miejscu, ze stratą ponad minuty do zwycięzcy. Tuż za czołową „30” zmagania ukończyli Jan Antolec i Kamil Bury, a pozostali reprezentanci naszego kraju spisali się znacznie słabiej, zajmując lokaty w szóstej dziesiątce.

12:27 – Biathlon – Już za kilka minut start biegu pościgowego mężczyzn w ramach Pucharu IBU. Na starcie mamy dwóch Polaków. Rafał Penar wybiegnie na trasę jako 43. ze stratą 3:24 do Rosjanina Logwinowa, osiem sekund później do biegu ruszy Mateusz Janik.

12:18 – Narciarstwo alpejskie – W Mariborze zaczyna się właśnie drugi przejazd slalomu kobiet. Przypomnijmy, że na półmetku prowadzi Mikaela Shiffrin, a jedynej startującej dziś reprezentantce Polski – Katarzynie Wąsek, nie udało się zakwalifikować do finału.

12:07 – Biegi narciarskie – Obroniła się Stina Nilsson przed atakiem Norweżki i stanie dziś na najniższym stopniu podium. Tymczasem w Planicy po 10 km biegu dobre 17. miejsce utrzymuje Dominik Bury. Jan Antolec jest 27., Kamil Bury – 32.

12:05 – Biegi narciarskie – Heidi Weng wygrywa Tour de Ski z najlepszym czasem dnia! Na drugim miejscu niezagrożona Krista Parmakoski, natomiast Stinę Nilsson na ostatnich metrach goni Ingvild Flugstad Oestberg!

11:50 – Biegi narciarskie – W Tour de Ski bez niespodzianek. Już na samym początku podbiegu Heidi Weng prześcignęła Stinę Nilsson i prawdopodobnie nic nie odbierze jej zwycięstwa. Szwedka będzie się bronić przed atakiem Kristy Parmakoski. W Planicy natomiast po 5 km biegu panów, najlepiej z Polaków radzą sobie Jan Antolec i Dominik Bury, którzy zajmują odpowiednio 14. i 15. pozycję. Na 27. miejscu sklasyfikowany jest Kamil Bury, a pozostali Biało-Czerwoni plasują się na odległych lokatach.

11:35 – Biegi narciarskie – W Planicy trwa ostatni bieg – tym razem na 15 km rywalizują seniorzy. W gronie 70. zawodników oglądamy sześciu Biało-Czerwonych – braci Antolców: Jana i Kacpra, braci Burych: Dominika i Kamila oraz Bartłomieja Ruckiego i Mateusza Chowaniaka. Ze startu zrezygnowali Maciej Staręga i Paweł Klisz. Tymczasem w Val di Fiemme rozpoczął się finałowy etap Tour de Ski – panie wspinają się na Alpe Cermis. Stina Nilsson ucieka przed Heidi Weng, a liderki goni Krista Parmakoski.

11:08 – Biegi narciarskie – Maciej Popieluch nie podbił Planicy. Polski junior w biegu na 10 km zajął 43. pozycję w gronie 52. zawodników. Najlepszy okazał się Niemiec Janosch Brugger, który pokonał dwóch młodych reprezentantów Francji – Martina Colleta i Camille’a Laude.

10:42 – Biathlon – Słabe strzelanie naszych zawodniczek przyczyniło się do zajęcia dalekich lokat. Najlepsza z naszych zawodniczek Kamila Żuk (5 pudeł) zakończyła zmagania na 22. miejscu. Karolina Pitoń (7 pudeł) była 45., a Dominika Bielecka (5 pudeł) 47. Tym samym kończymy naszą relację z Martell.

10:41 – Narciarstwo alpejskie – Jak to się mówi: „pierwsze koty za płoty”. Katarzyna Wąsek, zgodnie z przewidywaniami, nie powalczy dziś o punkty, ale ukończyła swój przejazd, pierwszy w Pucharze Świata. Czas 56.8 dał Polce 56. miejsce, czyli przedostatnie w gronie klasyfikowanych. W czołówce nie doszło do zmian. Finałowy przejazd rozpocznie się o 12:15.

10:34 – Biathlon – Daria Wirolajnen wygrywa bieg pościgowy. Drugie miejsce dla Starych, a trzecie dla Sliwko, która osłabła w biegu. Do końca rywalizacji zbliżają się także Polki. Na ostatnim strzelaniu bezbłędna była Kamila Żuk, która jest 23. Kolejne pudła zaliczyły Dominika Bielecka (46. miejsce) i Karolina Pitoń (48. miejsce).

10:28 – Biathlon – Pomiędzy Wirolajnen i Sliwko rozstrzygnie się walka o zwycięstwo, gdyż na strzelnicy Rosjanki trafiały 5/5. Pewnie na 3. lokacie plasuje się Starych. Zapowiada się rosyjskie podium. Polki jeszcze nie strzelały.

10:25 – Biathlon – Kolejne przetasowania w czołówce. Bezbłędne na trzecim strzelaniu były Rosjanki Sliwko, Wirolajnen i Starych, które są na 3 czołowych miejscach. Kolejne 2 pudła Kamili Żuk i spadek na koniec 3 dziesiątki. Bezbłędna za to była Dominika Bielecka, która jest 43. Pudło Karoliny Pitoń, która zajmuje 47. lokatę.

10:23 – Biegi narciarskie – Ostatecznie Ewelina Marcisz kończy bieg na 7. pozycji ze stratą 42.2 sek. do zwyciężczyni, Franceski Baudin. Na podium także Caterina Ganz (+11.7) i Laura Gimmler (+15.2). Niezły występ zaliczyła także Kornelia Kubińska, która była 11. (+1:05.8), dużo niżej sklasyfikowano natomiast Urszulę Łętochę – 29. pozycja (+2:32.9). Teraz w Planicy bieg juniorów na 10 km z Maciejem Popieluchem.

10:21 – Kombinacja norweska – Dzięki świetnej próbie na odległość 130,5m na prowadzeniu po konkursie skoków jest Eric Frenzel. Kilka sekund za nim są Samuel Costa i Akito Watabe. Paweł Słowiok jest dopiero 43. (+2:10), a Adam Cieślar 46. (+2:32). Bieg startuje o 13:00.

10:20 – Biathlon – Występ Polek na strzelnicy po połowie rywalizacji na trójkę. Podczas drugiej wizyty na strzelnicy Kamila Żuk nie trafiła do tarczy aż 3 razy. Po dwóch pudeł na strzelaniu numer 1 podczas drugiego strzelania Dominika Bielecka i Karolina Pitoń dorzuciły po 1 pudle. Miejsca naszych biathlonistek to 30., 46. i 50. Na prowadzenie powróciła Julia Simon.

10:15 – Biegi narciarskie – Niestety, słabsza druga część dystansu w wykonaniu Eweliny Marcisz. Na mecie Polka przegrała z Nadine Herrmann, a również kolejne zawodniczki z czołówki zdają się przyspieszać. Nie będzie miejsca na podium.

10:13 – Biathlon – Brawo Kamila Żuk! Perfekcyjne pierwsze strzelanie i awans 24. miejsce ze stratą 2 minut. Inne Polki słabo. Dominika Bielecka po 2 pudłach jest 47., a Karolina Pitoń z takim samym bilansem strzelania jest 54. czyli ostatnia z zawodniczek, które wystartowały. Prowadzi Rosjanka Daria Wirolajnen, która skorzystała na błędzie na strzelnicy Julii Simon. Francuzka jest druga.

10:12 – Narciarstwo alpejskie – Już ponad 30 zawodniczek ma pierwszy przejazd za sobą. W czołówce nie doszło do większych zmian. Wciąż prowadzi Shiffrin przed Holdener i Hansdotter. Przypomnijmy, że Kasia Wąsek wyruszy pod koniec stawki z 79 numerem startowym.

10:11 – Biegi narciarskie – Na półmetku rywalizacji Ewelina Marcisz traci do Franceski Baudin 19 sekund. Czasy zbliżone do Polki mają dwie reprezentantki Niemiec: Laura Gimmler i Julia Belger oraz kolejna Włoszka – Caterina Ganz. Jeśli jednak Ewelina nie osłabnie, podium będzie w jej zasięgu. Kornelia Kubińska jest 12., a Urszula Łętocha – 29.

10:10 – Kombinacja norweska – Od pewnego czasu trwa też rywalizacja kombinatorów w Lahti. Na prowadzeniu jest w tej chwili Włoch Samuel Costa (127,5m). Daleko są Polacy. Paweł Słowiok (111,5) jest 34. Adam Cieślar (110,5) dwa miejsca dalej. Nie zanosi się dziś na punkty dla naszych.

10:00 – Biegi narciarskie – Bardzo dobrze bieg na 10 km rozpoczęła Ewelina Marcisz. Polka jest w ścisłej czołówce, na punkcie pomiarowym po 2.5 km szybsza od niej była tylko Włoszka Francesca Baudin. Marcisz biegnie jednak z niskim numerem startowym, rywalki startujące później na pewno będą chciały odrobić straty.

09:55 – Biathlon – Przed nami bieg pościgowy w zawodach Pucharu IBU we włoskim Martell. Na starcie staną 3 Polki. Pierwsza z nich wystartuje Kamila Żuk, która ruszy na trasę 28. ze stratą 2 minut i 13 sekund do Francuzki Simon, która wygrała sprint. Pozostałe Polki to 39. Dominika Bielecka (3:04) i 59. Karolina Pitoń (4:11).

09:42 – Biegi narciarskie – Zakończył się bieg juniorek na 7.5 km klasykiem. Wygrała Włoszka Anna Comarella, a najlepsza z Polek, Justyna Pradziad, zajęła 21. miejsce (+1:45.4). Agata Warło była 36., a Kamila Boczkowska – 38. Za chwilę do rywalizacji na dystansie 10 km przystąpią seniorki, a śród nich trzy biegaczki z kadry A: Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska i Urszula Łętocha.

09:41 – Narciarstwo alpejskie – Za nami przejazdy 15 zawodniczek. Prowadzi, z godnie z oczekiwaniami, Mikaela Shiffrin. Druga jest Wendy Holdener, a trzecia Frida Hansdotter. Do mety nie udało się, na tę chwilę, tylko jednej zawodniczce, ale za to nie byle jakiej, bo Veronice Velez Zozulovej.

09:20 – Biegi narciarskie – Wracamy na trasy biegowe, tym razem jednak przenosimy się do słoweńskiej Planicy, gdzie w ramach Pucharu Kontynentalnego Alpen Cup startują zawodnicy z polskiej kadry A i młodzieżowej. Dziś w programie biegi dystansowe techniką klasyczną. Jako pierwsze rywalizują juniorki na dystansie 7.5 km. Wśród 47 młodych zawodniczek mamy trzy Polki: Kamilę Boczkowską, Justynę Pradziad i Agatę Warło.

09:13 – Narciarstwo alpejskie – Już za chwilę w słoweńskim Mariborze rozpocznie się slalom kobiet. W gronie 81 zawodniczek mamy jedną Polkę – Katarzynę Wąsek. Nasza dwudziestoletnia debiutantka pojawi się na trasie z 79. numerem startowym.

08:55 – Biegi narciarskie – Jest pewne zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Lahti, na trasach MŚ! Hanna Falk kończy rywalizację z czasem o ponad 20 sekund gorszym od naszej biegaczki. Trzecie miejsce dla Anny Dyvik (+44.8).

08:49 – Biegi narciarskie – Justyna Kowalczyk już na mecie z czasem 22:33.8. Aktualnie taki rezultat daje zdecydowane prowadzenie – nad drugą w klasyfikacji Szwedką Sofią Henriksson Polka ma 47.5 sek. przewagi. Najgroźniejsze rywalki z kraju Trzech Koron są jednak jeszcze na trasie.

08:42 – Biegi narciarskie – W Lahti trwa bieg na 10 km stylem klasycznym kobiet, rozgrywany w ramach skandynawskiego Pucharu Kontynentalnego. Na trasach, na których za kilka tygodni odbędą się mistrzostwa świata, rywalizuje 88 biegaczek z Norwegii, Szwecji i Finlandii oraz Justyna Kowalczyk. Na półmetku rywalizacji Polka wyraźnie prowadzi, mając czas o 17 sekund lepszy od Hanny Falk.

Witamy i na dzień dobry przenosimy się na trasy biegowe do Lahti, gdzie w zawodach Pucharu Kontynentalnego startuje Justyna Kowalczyk.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password