Zimowe LIVE – 5 marca

Czy po takim dniu, jaki przeżyliśmy wczoraj, można nie być optymistycznie nastawionym względem dziś? Szczerze wątpimy. Dlatego też z dużą dawką dobrej energii przystępujemy na start kolejnego dnia, który oby przyniósł nam równie wiele emocji. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE!

STARTY POLAKÓW

KONKURS!
Pytanie: Wszyscy nadal cieszymy się z niezwykle udanego konkursu skoczków. Adam Małysz podczas swojej kariery nigdy nie zdobył złota MŚ w drużynie. Jakie najwyższe miejsce zajął nasz mistrz podczas drużynowego konkursu Mistrzostw Świata?
Odpowiedzi prosimy przesyłać na [email protected]

Zakończył się Puchar Świata w skicrossie i zakończyła się również nasza niedzielna relacja z aren zimowych. Zapraszamy serdecznie już w następny weekend!

17:47 – Narciarstwo dowolne – Gospodarze dominują w Blue Mountain! W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Brady Leman przed Chrisem Delbosco. Trzecie miejsce zajął Filip Flisar.

17:40 – Narciarstwo dowolne – W początkowej fazie finału kobiet prowadziła Sandra Naeslund. Później na prowadzenie wyszła Marielle Thompson, która pokazała, że jest w tym sezonie dominatorką. Druga była Naeslund, trzecia Fanny Smith, a czwarta Brittany Phelan.

17:30 – Narciarstwo dowolne – Wiemy także kto wystartuje w finale mężczyzn. Są to Brady Leman, Terence Tchiknaworian, Filip Flisar i Chris Delbosco.

17:22 – Narciarstwo dowolne – Znamy już finaliści zawodów kobiet. O zwycięstwo w dzisiejszych zawodach powalczą Marielle Thompson, Fanny Smith, Sandra Naeslund i Brittany Phelan.

17:15 – Narciarstwo dowolne – Sensacja! Alex Fiva prowadził praktycznie przez cały swój wyścig ćwierćfinałowy, lecz w końcówce przegrywa z Chrisem Delbosco i Siegmarem Klotzem. W półfinale jest Brady Leman, który zajmie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

17:02 – Narciarstwo dowolne – Wielka szkoda. Karolina Riemen-Żerebecka odpada z zawodów! Polka walczyła o awans do półfinału z Brittany Phelan. Jednak to Kanadyjka będzie rywalizować dalej. Ostatni bieg 1/8 finału wygrała Sandra Naeslund.

16:57 – Narciarstwo dowolne – Marielle Thompson, Katrin Ofner, Fanny Smith i Ophelie David są już w półfinale. Czy ta sztuka uda się także Karolinie Riemen?

16:52 – Narciarstwo dowolne – Alex Fiva także w ćwierćfinale. Za moment ćwierćfinały kobiet z udziałem Karoliny Riemen-Żerebeckiej. Trzymamy kciuki!

16:37 – Narciarstwo dowolne – Do ćwierćfinału awansował faworyt gospodarzy Brady Leman. Kanadyjczyk walczył ze Szwajcarem Alexem Fivą o 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Fiva jeszcze nie startował.

16:22 – Narciarstwo dowolne – Już za moment rozpocznie się rywalizacja skicrossu w Blue Mountain w Kanadzie. W ostatnim ćwierćfinale pojedzie Karolina Riemen-Żerebecka, która walczy o 7. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Polka o awans do półfinału rywalizować będzie z Sandrą Naeslund, Brittany Phelan i Christiną Staudinger. Faworytką gospodarzy jest Marielle Thompson, która ma już zapewnioną kryształową kulę. Pewny zwycięstwa w Pucharze Świata jest Jean-Frederic Chapuis, który do Kanady nie przyjechał

15:22 – Biegi narciarskie – Jan Antolec ukończył bieg na bardzo dobrym 34. miejscu.

15:17 – Biegi narciarskie – Alex Harvey mistrzem świata. Kanadyjczyk na finiszu wyprzedził Ustiugowa, który zdobył srebro. Brąz dla Fina Heikkinena. Sundby osłabł bardzo na ostatniej prostej i ostatecznie ukończył bieg na 5. miejscu.

15:15 – Biegi narciarskie – Martin Johnsrud Sundby rozerwał grupę, pobiegł za nim Alex Harvey i Sergey Ustiugow. Ta trójka powalczy o medale.

15:10 – Łyżwiarstwo szybkie – Za około 20 minut ostatni start pań. Na 5000m zobaczymy Natalię Czerwonkę, która ma zdecydowanie najgorszy rekord życiowy wśród ośmiu startujących zawodniczek i najprawdopodobniej zakończy zawody na 8.pozycji.

15:09 – Biegi narciarskie – Zawodnicy mają przed sobą ostatnie 5 km biegu. Dwudziestoosobowa grupa walczy o trzy miejsca na podium.

15:08 – Łyżwiarstwo szybkie – Dalsze pozycje Polaków na 1500m. I tak nasi panczeniści kończą mistrzostwa na pozycjach: Jan Szymański – 11., Konrad Niedźwiedzki – 12., Adrian Wielgat – 20. W wyścigu na 10 000m o medale będą walczyć inni reprezentanci. Murowanym faworytem do wygrania całych zawodów jest oczywiści Sven Kramer, który prowadzi w ogólnej klasyfikacji.

14:57 – Biegi narciarskie – Na 10 km przed metą czołowa grupa liczy 20 zawodników i prowadzą ją Norwegowie. Jan Antolec jest 35.

14:55 – Łyżwiarstwo szybkie – Bez fajerwerków nasi zawodnicy. Na razie 4. i 5. czas Niedźwiedzkiego oraz Szymańskiego, a do końca jeszcze ośmiu panczenistów

14;40 Biegi narciarskie – 23 zawodników biegnie w zwartej grupie. Po 30 km Jan Antolec jest 37.

14:37 – Łyżwiarstwo szybkie – Po biegu sześciu panczenistów drugim czasem legitymuje się Adrian Wielgat.

14:25 – Biegi narciarskie – Dobrze biegnie Jan Antolec, Polak zajmuje 40 miejsce na 25. kilometrze. W czołówce dalej biegnie zwarta grupa.

14:13 – Biegi narciarskie – Na punkcie pomiaru czasu po 20 km prowadzi Alexej Chervotkin. Anders Gloeersen został dogoniony i znowu wszyscy biegną w zwartej grupie.

14:13 – Łyżwiarstwo szybkie – Za chwilę wyścig mężczyzn na 1500m. To szansa dla Jana Szymańskiego i Konrada Niedźwiedzkiego na poprawienie swoich pozycji

14:12 – Łyżwiarstwo szybkie – Udany start Natalii Czerwonki, która uzyskuje 7. czas na 1500m. W klasyfikacji wieloboju Polka jest szósta i wystąpi na 5000m. Na tym dystansie nasza panczenistka raczej nie powalczy o poprawienie pozycji, ale brawa za sam awans. Luiza Złotkowska kończy mistrzostwa na 16., a Katarzyna Woźniak na 18. lokacie

14:02 – Biegi narciarskie – Na 15 km przewaga Goleersena wynosi już 20 sekund nad grupą pościgową. Rosjanie mocno podkręcili tempo żeby dogonić uciekającego Norwega.

13:50 – Biegi narciarskie – Norweg Andres Gloeersen uciekł grupie na 6. kilometrze i prowadzi samodzielnie. Jego przewaga wynosi ponad 16 sekund po 10 kilometrach.

13:47 – Łyżwiarstwo szybkie – Rozpoczęły się już kolejne biegi wielobojowych MŚ w Hamar (Norwegia). Trwa trzeci wyścig kobiet, na 1500m. Po biegu 10 zawodniczek Złotkowska 2., a Woźniak 3. My liczymy na lepszy występ Czerwonki, która ma szansę na najlepszą ósemkę klasyfikacji ogólnej po tym dystansie i kwalifikację do ostatniego wyścigu na 5000m

13:45 – Biegi narciarskie – Po 5 km peleton prowadzi Petter Northug. Wszsycy biegną w zwartej grupie. Na razie nikt nie odważy się na ucieczkę.

13:30 – Biegi narciarskie – Rozpoczyna się ostatnia konkurencja Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Bieg masowy mężczyzn na 50 km. Na starcie jest jeden Polak – Jan Antolec.

13:04 – Biathlon – Nie zdołali dogonić Norwegowie! Francuzi zwyciężają z ogromną przewagą nad Austriakami. Norwegia trzecia.

12:42 – Biathlon – Cóż za seria pudeł Norwegów! Francuzi na prowadzeniu, a Norwegia spada jeszcze za Austrię przed ostatnią zmianą…

12:33 – Biathlon – No to nas zdublowali. Możemy zatem spokojnie pooglądać, jak Norwegowie zwiększają swoją przewagę nad drugimi Francuzami. Tylko te dwie nacje mogą walczyć jeszcze o zwycięstwo w dzisiejszym biegu.

12:21 – Biathlon – Po drugiej zmianie Bjoerdalen minimalnie przed Fourcadem. A zatem Norwegia tuż tuż przed Francją. Trzeci Ukrainiec Semenov, a naszych… jak nie widać, tak nie widać.

12:14 – Biathlon – Grzegorz Guzik notuje kolejne pudła. Grozi nam poważnie zdublowanie, gdyż tracimy już prawie dwie minuty do… przedostatnich Finów. Na czele Norwegowie, dzięki szybkiemu biegowi Ole Einara Bjoerdalena.

12:09 – Biathlon – Rozpoczęliśmy sztafetę mężczyzn w Pjongczang. Na starcie zabrakło Szwedów, a zatem ruszyło na trasę 24 reprezentacje. Polaków jako pierwszy reprezentował Janik, który… zupełnie pogubił się przy obu strzelaniach. Łączne 8 pudeł i Polska jest w tej chwili ostatnia. Prowadzą bezbłędni Norwegowie, przed Kazachami i Amerykanami, którzy również strzelnicę opuszczali bez ani jednego pudła.

11:51 – Skoki narciarskie – Zwycięzcą dzisiejszych zawodów został Austriak Clemens Aigner, drugie miejsce zajął jego rodak Daniel Huber, a skład podium uzupełnił Słoweniec Bor Pavlovcic. Jakub Wolny zajął 13. miejsce, Klemens Murańka 22., a Aleksander Zniszczoł 29.

11:37 – Skoki narciarskie – Kiepski skok Murańki. Polak uzyskał 119,5 metra i zaliczy spory spadek. Aktualnie jest 10. Znacznie lepiej zaprezentował się Jakub Wolny, który po skoku na 130,5 metra ustępuje tylko Niemcowi Constantinowi Schmidowi.

11:24 – Skoki narciarskie – Zaczęła się druga seria. Aleksander Zniszczoł oddał słaby skok, na odległość 119 metrów i po skokach trzech zawodników jest 2.

11:01 – Skoki narciarskie – Pierwsza seria za nami. Po niesamowitym skoku na odległość 146,5 metra prowadzi Austriak Clemens Aigner. Tuż za nim jego rodak, który skoczył pół metra bliżej – Daniel Huber. Podium pierwszej serii uzupełnia Słoweniec Bor Pavlovcic, który uzyskał 139 metrów. Wolny jest 13., Murańka 15., Zniszczoł 29. W drugiej serii nie zobaczymy Kłuska, który zajął dopiero 44. miejsce.

10:52 – Skoki narciarskie – Dobrze skoczył Klemens Murańka – 133 metry. Polak jest obecnie 11. Jakub Wolny spadł już na 9. miejsce. Zniszczoł jest już zaledwie 25., o Kłusku nie ma co wspominać.

10:46 – Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok oddał Jakub Wolny. 132 metry dają w tej chwili Polakowi drugie miejsce ex aequo z Norwegiem Markusem Lindvikiem. Prowadzi inny reprezentant gospodarzy – Joacim Odegaard Bjoereng, który skoczył 133 metry.

10:42 – Skoki narciarskie – Lepiej skoczył Aleksander Zniszczoł. Drugi z Polaków osiągnął 125 metrów, jednak ten wynik również nie daje wysokiego miejsca w tym momencie. Nasz reprezentant jest aktualnie 14.

10:37 – Skoki narciarskie – Swój skok oddał już Bartek Kłusek. Niestety był to bardzo saby występ Polaka, który uzyskał tylko 112 metrów i aktualnie jest 20.

10:15 – Skoki narciarskie – W norweskiej Renie zaczyna się kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni HS 139 powalczy ta sama ekipa co w dniu wczorajszym: Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Klemens Murańka.

09:43 – Biathlon – Niemcy, Norwegia, Czechy. To ostateczna kolejność na mecie. Z przebiegu rywalizacji zaskakuje trzecie miejsce Czeszek, które zawdzięczają to świetnej postawie na ostatniej zmianie G. Koukalowej. Polki dobiegły do mety na 13 pozycji. Nie był to dobry występ naszych reprezentantek.

09:36 – Biathlon – Niemki wygrają dzisiejszą sztafete. Po ostatnim strzelaniu mają ponad 45 sekund przewagi nad Szwedkami, które niespodziewanie awansowały na drugie miejsce. Trzecie są reprezentantki Norwegii. Polki ponownie spadły na 12 pozycję.

09:30 – Biathlon – Po siódmym strzelaniu Francuzka straciła cała przewagę i ma w tym momencie 6 sekund straty do Niemek, które ponownie objęły prowadzenie. Polki awansowały na 10 pozycję.

09:23 – Biathlon – Na trasę ruszyła ostatnia zmiana. Francuzki mają 13,5 sekundy przewagi nad Niemkami. To między tymi reprezentacjami powinna rozstrzygnąć się walka o zwycięstwo. Trzecia Norwegia traci już bowiem prawie 35 sekund. Polki spadły na 12 pozycję. Tracą już prawie dwie minuty do liderek.

09:19 – Biathlon – Po szóstym strzelaniu już na dość wyraźnym prowadzeniu Francuzki. Drugie są Niemki, a trzecie reprezentantki Kanady. K. Mitoraj musiała pobiec rundę karną i Polki spadły na 10 pozycję.

09:08 – Biathlon – Po drugiej zmianie Niemki prowadzą przed Francuzkami i reprezentacją Kanady. Polki na 6 miejscu, ale ze stratą już prawie minuty do Niemek.

09:01 – Biathlon – Słabe drugie strzelanie Hojnisz. Aż trzy dobierania i mimo awansu na 6 miejsce już strata ponad 46 sekund do Niemek, które objęły prowadzenie.

08:36 – Snowboard – Zakończyła się rywalizacja slalomu giganta równoległego w Keyseri. Na tureckiej trasie najszybsza okazała się dziś Ester Ledecka z Czech, która w finale pokonała Tomokę Takeuchi z Japonii. Przypomnijmy, że najlepsza z Polek – Aleksandra Król – sklasyfikowana została na 18. miejscu.

08:55 – Biathlon – Druga zmiana jest już po pierwszym strzelaniu. Na czele nadal Francuzki przed reprezentacjami Kanady i Niemiec. Polki nadal na 9 miejscu. Monika Hojnisz musiała dwa razy dobierać.

08:48 – Biathlon – Po pierwszej zmianie na prowadzeniu Francuzki. Świetnie pobiegła Chevalier. Tuż za Nią reprezentantka Kanady i Niemiec. Polki na 9 miejscu ze stratą 18 sekund.

08:45 – Biathlon – Po drugim strzelaniu minimalnie na czoło stawki wysunęły się trzy reprezentacje: Włoszki, Rosjanki i Słowaczki. Polka drugie strzelanie bez dobierań i jest obecnie na 7 miejscu. Kolejny dobry występ Magdaleny Gwizdoń.

08:41 – Biathlon – Po pierwszym strzelaniu na prowadzeniu Rosjanki przed reprezentacjami Kazachstanu i Włoch. Magdalena Gwizdoń musiała raz dobierać i wybiegła na trasę na 9 pozycji. Różnice w czołówce jednak nie są jeszcze duże.

08:36 – Snowboard – W tureckim Keyseri trwa rywalizacja w slalomie gigancie równoległym kobiet. Żadna z naszych rodaczek nie zakwalifikowała się do finałów. Aleksandra Król rywalizację zakończyła na 18., a Weronika Biela na 20. miejscu. Karolina Sztokfisz była zaś 24.

08:20 – Biathlon – Już za dziesięć minut ostatnia konkurencja kobiet podczas próby przedolimpijskiej w Pjongczang a mianowicie sztafeta. Na starcie stanie 20 reprezentacji, wśród nich z numerem dziesiątym Polki, w składzie: M. Gwizdon, M. Hojnisz, K. Mitoraj i K. Guzik. Liczymy na kolejny dobry występ naszej sztafety, tak jak miało to miejsce podczas Mistrzostw Świata.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password